مجله تعبیر خواب

تعبیر خواب خروس | تعبیر کشتن خروس در خواب

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

وقتی شخصی خواب خروس را می‌بیند، ممکن است تصویر این پرنده زیبا ذهن او را درگیر کند. معمولاً در بیشتر جوامع خروس را به تعبیر خوش خبری و مظهر زیبایی می‌دانند ولی بعضی از جوامع هم به این صورت نیستند. در تعابیر دینی و طبق گفته علما، دیدن خروس در خواب می‌تواند نشانه خوش یمنی باشد. طبق فرموده پیامبر اکرم صلوات الله علیه، خواب خروس پسندیده است زیرا خروس حیوانی می‌باشد که اذان می‌گوید و آدمی را به نماز خواندن دعوت می‌کند. وقتی این پرنده زیبا را در رویا ببینید به تفسیر پیامبر اکرم (ص)، نشانه خبرهای خوش معنوی یا مادی است. همچنین خروس یک حیوان حلال گوشت است به همین دلیل می‌گویند که دیدن این حیوان در خواب تعبیر خوبی دارد.

نماد خروس

۱- خروس نماد غرور و اعتماد به نفس

معمولاً خروس را نمادی برای غرور، اعتماد به نفس و حتی برتری جویی مردانه می‌دانند. خروس هیچ وقت از هیچ چیز نمی‌ترسد و بعضی‌ها اعتقاد دارند این حیوان یک موجود کامل و خاص است. این پرنده می‌تواند پرهای رنگارنگ با شکوه و زیبایی داشته باشد که خرامیدن آن، در بین پرندگان دیگر تمام نظرات مردم را به خودش جلب کند.

۲- خروس نمادی از خوش یمنی

خروس در کشور ژاپن و چین نماد محبوبی است. روح خروس می‌تواند با بانک سحرگاهان او، باعث دور شدن ارواح خبیثه شود. مردم چین معتقدند که خروس نماد خوش یمنی می‌باشد و دارای فضیلت‌های اعتماد و مهربانی، شجاعت، اعتماد به نفس، وفاداری و مسئولیت مدنی است.

۳- ثبات و وقت شناسی

اطمینان به خروس در سحرگاهان به معنی ثبات و وقت شناسی این پرنده زیبا است. افرادی که متخصص فنگشویی هستند برای اینکه خانه خود را در برابر آتش محافظت کنند، نقاشی خروس قرمز را در روی دیوار می‌کشند و برای محافظت کردن از خانه‌شان در برابر شیاطین، از نقاشی خروس سفید در خانه استفاده می‌کنند.

حتما بخوانید:   تعبیر خواب باران | تعبیر دویدن در زیر باران

۴- خروس نماد خوشبختی

در افسانه‌های ژاپنی یک داستان از خروسی بی‌باک نقل شده که باعث جذب آماتراسو می‌شود و او را از غار بیرون می‌آورد. تائوئیست‌ها معتقدند که خروس نماد خوشبختی بوده و بعضی‌ها هم اعتقاد دارند که خروس عملکردی مانند پیامبران الهی دارد.

تعبیر خواب خروس

 

 

۵- نماد عدالت و حقیقت

مردم پرتغال در داستان‌های عامیانه از خروسی یاد کردند که بریان شده است و این خروس به منجی معجزه‌گری تبدیل می‌شود. داستان به این صورت است که به مردی تهمت دزدی می‌زنند وقتی این مرد در برابر قاضی می‌ایستد می‌گوید که خروسی در روی میز غذا بریان شده است اگر طناب دار را به گردنش بیاویزید، بلند شده و صدا می‌کند. قاضی ادعای مرد را نشنیده می‌گیرد و او را به پای چوب چوبه دار می‌فرستد ولی برخلاف تصور همگان صحبت‌های مرد حقیقت پیدا کرده و خروس بلند شده و صدا می‌کند. به این صورت قاضی متوجه می‌شود که اشتباه کرده است. خوشبختانه باید گفت که طناب دار هم دارای کیفیت خوبی نبوده و قبل از اینکه مرد بی‌گناه بمیرد، طناب پاره می‌شود و به این صورت او از مرگ نجات پیدا می‌کند و می‌تواند در آرامش و آزادی به سفر خود ادامه بدهد. به همین صورت است که در کشور پرتغال خروس را نماد عدالت و حقیقت می‌دانند مخصوصاً در مسائل حقوقی.

۶- خروس نماد پیشگویی

صورت فلکی شکارچی از جهت ستاره شناسی، خروسی هم به همراه خود دارد که برای تبادل پیام با خدایان می‌باشد و علاوه بر آن، خروس یکی از حیوانات متعلق به صور فلکی چینی یا زودیاک است. ارتباط بین این اشکال قسمتی از علت پیشگویی و فال بینی خروس است .

در این نوع فال بینی، پیشگو نمادشناسی و یا پیام را از روش نوک زدن خروس به دانه‌ها و غلات تفسیر و تعبیر می‌کند و ترتیب، زمان، دانه و… را بررسی می‌کند. به این صورت مشاهده می‌کنید که خروس برای پیشگویی نمادی از ویژگی فوق العاده است.

۷- خروس نماد صداقت و دلاوری

یهودیان هم خروس را در سنت خود نمادی از صداقت و دلاوری می‌شناسند و آنچنان بین یهودیان این پرنده محترم است که یکی از لقب‌های ماموران معبد، روستر یا خروس است. در عهد عتیق از ماموری در معبد نام برده شده که در روی کمربند خود نماد خروس دارد. البته دین زرتشت هم که از ادیان قدیمی می‌باشند به خروس احترام زیادی می‌گذاشتند و آن را نماد پیروز شدن نور بر تاریکی می‌دانستند.

حتما بخوانید:   تعبیر خواب مرگ چیست | تعبیر دیدن مردن و مرگ در خواب

۸- نماد خروس از دید بومیان آمریکایی

بومیان آمریکایی معتقدند که خروس نماد باروری، محافظت، رستاخیز و خورشید است مخصوصاً برای مردان.

۹- نماد خروس در فرهنگ سلتیک

سلت ها از خروس به عنوان پیام آوری از جهان مردگان نام برده‌اند. خروس در هنگام سفر با صدای خود ارواح سلحشوران را که در جنگ کشته شدند، صدا می زند. در تصاویری که از ساکنین سرزمین گال به جای مانده، خدای مرکوری یعنی همان خدای فراوانی و پیام آور، با یک خروس مقدس نشان داده شده است.

نشانه شناسی خروس

۱۰- روح خروس

جمله خردمندانه‌ای است که می‌گوید: «برخیز و بدرخش». این جمله با خروس ارتباط دارد وقتی که خروس در قالب روح حیوان می‌خرامد، روح، جسم و ذهن او در مسیر پیشرفت قدم برمی‌دارد. چه کسی قادر است که در حضور این درخشندگی و رنگ زیبا احساس ضعف و درماندگی کند؟

وارد شدن خروس به زندگی انسان یعنی اینکه او برای تکامل چیزی دارد و زمان این رسیده که برخیزد و بدرخشد. همیشه باید آمادگی خود را حفظ کرده چشم انتظار فرصت‌ها و احتمالات غیر منتظره در زندگی باشید.

۱۱- توتم خروس

اگر توتم حیوانی شما خروس است، شما انسان راحتی بوده و می‌توانید هیجان‌های خود را تخلیه کنید. خروس پیام آور اشتیاق روانی، امید و طلوع است. کسانی که در درون خود، روح خروس را دارند، کمتر دچار فقدان انرژی و یا افسردگی می‌شوند.

وقتی که کار جدیدی را می‌خواهید شروع کنید، مخصوصاً اگر آن کار دردسرساز و دشوار باشد بهتر است که نزدیک خود توتم خروس را نگه دارید زیرا یک خروس قادر است همه مرغ‌های مزرعه را باردار کند.

در نهایت می‌توان گفت که خروس به عنوان توتم حیوانی به شما کمک می‌کند تا به یک محافظ قدرتمند تبدیل شوید. انرژی‌های منفی و شیطان را دور می‌کند و باعث روشنایی و گرما می‌شود.

تعبیر خواب خروس

دیدن خروس در خواب نشانه غرور فرد است تا اندازه‌ای که فرد می‌تواند فخر فروشی کند. مراقب صدای بلندتان باشید و با نیت و قصد پسندیده آن را سر بدهید.

۱۲- تعبیر خریدن خروس در خواب

اگر خواب دیدید که یک خروس گرفته و یا خریده‌اید، نشانه این است که خداوند پسری به شما عطا می‌کند و یا وارد یک دوستی و یا شاید هم وارد رابطه عاطفی و کاری می‌شوید.

۱۳- تعبیر کشتن خروس در خواب

اگر در خواب دیدید که خروسی کشته‌اید، نشانه این است که با یکی از افراد خانواده و یا دوستان نزدیک مشاجره‌ای پیدا می‌کنید که نتیجه آن پیروزی و موفقیت شماست.

حتما بخوانید:   روش های تعبیر خواب | چگونه می توان خواب ها را تعبیر کرد؟

۱۴- تعبیر گم شدن خروس در خواب

گم شدن خروس در خواب به تعبیر بعضی از افراد، خوشایند نیست و ممکن است شما دچار خسران و ضرر شوید.

۱۵- تعبیر خوردن خروس در خواب

بعضی از معبران اعتقاد دارند که اگر خواب ببینید گوشت خروس را می‌خورید، ممکن است که اتفاق پربرکت و خوبی در آینده نزدیک برای شما رخ بدهد.

۱۶- تعبیر تخم گذاشتن خروس در خواب

یکی از خواب‌های رایج که درباره خروس دیده می‌شود، تخم گذاشتن اوست. معبران معتقدند که این خواب می‌تواند هشداری برای شما باشد که مراقب باشید زیرا اتفاق ناراحت کننده و ناخوشایندی در زمان آینده برایتان می‌افتد.

۱۷- دیدن مرغ و خروس در کنار هم

دیدن این خواب، همانطور که از ظاهر آن معلوم است نشانه برقراری رابطه با جنس مخالف است.

۱۸- دیدن خواب آواز خواندن خروس

به اعتقاد معبران دیدن آواز خروس در خواب می‌تواند نشانه بیداری، صلح و شادی باشد که تمام جهان را در بر می‌گیرد، به همین دلیل تعبیر این خواب مثبت است.

۱۹- تعبیر خواب کشتن خروس

اگر در خواب دیدید که خروسی را کشته‌اید نشانه این است که در آینده نزدیک بر دشمنتان غلبه می‌کنید.

۲۰- تعبیر خواب جنگ خروس‌ها

دیدن جنگ خروس در خواب می‌تواند برایتان هشداری باشد که بدانید ممکن است به زودی مشاجره و دعوایی به وجود بیاید و شما در آن دخالت داده خواهید شد. بعضی‌ها اعتقاد دارند که این خواب می‌تواند نشانه رقبای خشمگین باشد.

۲۱- دیدن خروس رنگی در خواب

اگر خواب خروس رنگی را دیدید نشانه این است که شما برای برقراری روابط عاطفی دچار تردید شده‌اید.

۲۲- دیدن خواب خروس سفید

دیدن رنگ سفید در خواب نماد مثبتی بوده و در مورد خروس هم به همین شکل است. بیشتر معبران اعتقاد دارند که این خواب هم نشانه فرخنده و مثبت است و هم ممکن است کسی که خواب دیده، ازدواج کند و یا امکان دارد صاحب پسری شود.

۲۳- تعبیر دیدن خروس سیاه در خواب

دیدن خروس سیاه در خواب برای شما یک هشدار است که بدانید دشمنان و نارفیقان در کمین هستند و باید مراقب خودتان باشید.

تعبیر خواب خروس

۲۴- دیدن خروس وحشی در خواب

اگر در خواب خروس وحشی دیدید، می‌تواند نمادی از مکنت و ثروت باشد و یا نمادی از هجوم و حمله افرادی که می‌خواهند به ثروت و مال شما آسیب بزنند. البته بعضی از تعبیر کنندگان غربی هم اعتقاد دارند که کسی که این خواب را دید باید مراقب باشد زیرا ممکن است کسی ثروت او را از چنگش خارج کند.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

تعبیر خواب خروس

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

تعبیر کشتن خروس در خواب

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x