مجله لوازم خانگی

راهنمای تعمیر چرخ گوشت رویال هوم Royal Home

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

برای افرادی که ترجیح می دهند گوشت را خودشان به صورت بهداشتی در خانه چرخ کنند چرخ گوشت گزینه بسیار مناسبی می باشد زیرا این وسیله می تواند از لحاظ بهداشتی گوشت را با کیفیت به شما ارائه دهد. یکی از چرخ گوشت هایی که در بازار وجود دارد چرخ گوشت رویال هوم است. در این مقاله از ایبک امداد به بررسی راهنمای تعمیر چرخ گوشت رویال هوم می پردازیم و راهکارهایی جهت برطرف کردن برخی از مشکلات آن توضیح می دهیم. مطالعه این مقاله می تواند به شما در آشنایی کامل با این چرخ گوشت کمک کند.

مشکلاتی که ممکن است برای چرخ گوشت رویال هوم پیش آید

چرخ گوشت رویال هوم نیز مانند دیگر چرخ‌گوشت ها ممکن است گاهی اوقات با مشکلاتی مواجه شود. در ادامه برخی از آنها بیان شده است.

 • چرخ گوشت رویال هوم روشن نمی شود.
 • تیغه های چرخ گوشت کند شده و نمی تواند به خوبی گوشت را چرخ کند.
 • چرخ گوشت رویال هوم سروصدای زیادی در هنگام کار کردن تولید می کند.
 • چرخ گوشت نمی تواند گوشت را از پنجره های دستگاه بیرون بریزد.
 • کلید روشن و خاموش چرخ گوشت کار نمی کند.
 • موتور چرخ گوشت رویال هوم جرقه می زند.

در ادامه مطلب برخی از مشکلاتی که در بالا بیان شده را توضیح می دهیم و برای برطرف کردن آنها راه حل هایی ارائه خواهیم داد.

تیغه های چرخ گوشت رویال هوم کند شده و نمی تواند به خوبی گوشت را چرخ کند

یکی از مهمترین و معمول ترین مشکلاتی که برای هر چرخ گوشتی ممکن است پیش آید کند شدن تیغه های آن است که موجب می شود گوشت در دستگاه به خوبی چرخ نشود. عواملی که باعث ایجاد این مشکل می شود عبارتند از:

درست نصب نشدن تیغه چرخ گوشت

از عواملی که می‌تواند باعث چرخ نشدن گوشت درون چرخ گوشت رویال هوم شود این است که تیغه ها به صورت درست نصب نشده‌اند. راهنمای تعمیر چرخ گوشت رویال هوم Royal Home/نمایندگی تعمیر چرخ گوشت رویال هومبهتر است پس از آنکه کارتان با چرخ گوشت تمام شد همه اجزای آن را جدا کرده و با آب گرم خوب شستشو دهید و پس از خشک شدن هر کدام را سر جای خود قرار دهید و دقت کنید که تیغه ها به خوبی نصب شوند.

حتما بخوانید:   راهنمای خرید میوه خشک کن | تهیه خوراکی سالم با میوه خشک کن

کند شدن تیغه ها در اثر استفاده زیاد

با گذشت زمان و استفاده زیاد از دستگاه ممکن است پنجره ها و تیغه های چرخ گوشت رویال هوم کند شوند و همین امر باعث می شود که سرعت چرخ کردن و همچنین کیفیت گوشت چرخ شده پایین آید. برای آنکه این مشکل را برطرف کنید لازم است تیغه ها تیز شوند و یا به صورت کامل تعویض شوند. برای تیز کردن تیغه ها نیز دقت کنید که حتما از یک تکنسین ماهر برای تیز کردن آنها کمک بگیرید. همچنین به خاطر داشته باشید چرخ کردن موادی مانند پیاز می تواند باعث کند شدن تیغه ها شود.

چرا چرخ گوشت رویال هوم در حین کار سروصدای زیادی تولید می‌کند؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای چرخ گوشت رویال هوم پیش آید تولید سروصدای زیاد در حین کار می باشد. در ادامه به عیب یابی و برطرف کردن این مشکل می پردازیم.

 • تولید سر و صدای زیاد در چرخ گوشت رویال هوم به علت خراب شدن یاتاقان‌ها، فاسد شدن گریس و یا خالی شدن آن و هرز شدن فن خنک کننده ممکن است اتفاق بیفتد.
 • اگر یاتاقان ها خراب شده بودند باید آنها را تعویض کنید.
 • چنانچه یاتاقان مشکلی نداشت فن خنک کننده موتور باید مورد بررسی قرار گرفته و اگر شل شده بود باید محکم شود.
 • اگر پس از انجام موارد بالا مشکل برطرف نشد باید جعبه دنده چرخ گوشت را باز کنید و گریس را مورد بررسی قرار دهید و اگر خالی شده بود داخل آن گریس بریزید.

چرا گریس از درون جعبه دنده چرخ گوشت رویال هوم خارج می شود؟

گاهی ممکن است متوجه شوید که گریس از داخل جعبه دنده چرخ گوشت رویال هوم خارج شده است. جهت برطرف کردن این مشکل موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید. بروز این مشکل می‌تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد.

 • اگر میان درپوش جعبه دنده چرخ گوشت واشر نمدی داشته باشد ممکن است واشر خرد شده و یا ساییده شده باشد. در این صورت گریس از جعبه دنده خارج خواهد شد.
 • چنانچه واشر در چرخ گوشت موجود نیست خارج شدن گریس از جعبه دنده می‌تواند به علت شل شدن پیچ های جعبه دنده باشد. جهت برطرف کردن این مشکل باید جعبه دنده باز شده و پیچ های آن سفت شود.
حتما بخوانید:   نمایندگی تعمیرات کندی در تهران و کرج | خدمات نمایندگی کندی candy

چرا کلید روشن و خاموش چرخ گوشت رویال هوم کار نمی کند؟

یکی دیگر از مشکلات رایج در چرخ گوشت رویال هوم کار نکردن کلید روشن و خاموش می باشد. در مواجه شدن با این مشکل موارد زیر را بررسی کنید.

 • یکی از عواملی که باعث بروز این مشکل می‌شود ساییده شدن زغال های موجود در چرخ گوشت می باشد. در این صورت شما باید زغال های موتور را بررسی کنید و اگر ساییده شده بودند آنها را تعویض کنید.
 • اگر ترمینال کلید چرخ گوشت دچار آسیب شده باشد باعث کار نکردن کلید روشن و خاموش خواهد شد. در این صورت باید ترمینال ها تعویض شود.

علت ایجاد جرقه در موتور چرخ گوشت رویال هوم چیست؟

یکی دیگر از مشکلات ای رایج در چرخ گوشت رویال هوم ایجاد جرقه در موتور آن می باشد. این مشکل ممکن است به علت وجود اتصالی در بخشی از دستگاه باشد.راهنمای تعمیر چرخ گوشت رویال هوم Royal Home/نمایندگی تعمیر چرخ گوشت رویال هوم بنابراین لازم است در این شرایط از تعمیرکار کمک بخواهید تا مشکل را برطرف کند. عواملی که باعث بروز این مشکل خواهند شد عبارتند از:

 • وجود اتصالی در سیم های چرخ گوشت
 • وجود رطوبت و نم درون دستگاه
 • ایجاد رسوب و جرم داخل چرخ گوشت
 • وجود اصطکاک

نکاتی برای نگهداری اصولی از چرخ گوشت رویال هوم

اگر می خواهید مدت های طولانی از چرخ گوشت رویال هوم استفاده کنید بهتر است نکات نگهداری اصولی از آن را بدانید. در ادامه مطالبی در این باره بیان شده است:

 • از چرخ گوشت فقط می‌توانید جهت چرخ کردن گوشت استفاده کنید و چرخ کردن موارد دیگری از قبیل سبزی یا پیاز می تواند باعث خراب شدن و آسیب به چرخ گوشت شود.
 • تکه هایی که داخل چرخ گوشت می ریزید نباید زیاد بزرگ باشد. تکه های بزرگ گوشت باعث آسیب به محفظه قرار گرفتن گوشت شده و به موتور فشار زیادی وارد می کند.
 • پس از استفاده کردن از چرخ گوشت همه قطعاتی که قابلیت جدا شدن دارند را از بدنه جدا کنید. آنها را کاملا شستشو دهید و سپس خشک کنید و پس از آن که کاملا خشک شدند آنها را سر جای خود قرار دهید.
 • بهتر است بیشتر از ۱۵ دقیقه از چرخ گوشت استفاده نکنید. اگر کار شما هنوز ادامه داشت پس از ۱۵ دقیقه چرخ گوشت را خاموش کرده و اجازه دهید تا خنک شود و پس از آن دوباره دستگاه را روشن کرده و از آن استفاده کنید.
 • هرگز وقتی که چرخ گوشت خالی است دستگاه را روشن نکنید زیرا این کار باعث افزایش دور موتور شده و می تواند باعث داغ شدن چرخ گوشت شود و در نهایت موجب فرسوده شدن قطعات و آسیب به دستگاه خواهد شد.
 • چرخ گوشت را از دسترس کودکان دور نگه دارید. درست است که چرخ گوشت های امروزی از تکنولوژی‌های پیشرفته بهره برده اند اما باز هم ممکن است برای کودکان ایمن نباشند.
 • برای تمیز کردن بدنه چرخ گوشت هیچ وقت از آب استفاده نکنید. بهتر است از یک پارچه مرطوب نخی و نرم برای تمیز کردن چرخ گوشت استفاده کنید.
حتما بخوانید:   تعمیرات چای ساز بلانزو Bellanzo در مرکز تخصصی ایبک امداد

تکنسین های ایبک امداد چه ویژگی هایی دارند؟

ایبک امداد با بهره گرفتن از بهترین و حرفه ای ترین تکنسین ها آماده خدمات رسانی به شما کاربران عزیز می باشد. در ادامه برخی از ویژگی های تعمیرکاران مجرب ایبک امداد بیان شده است.

 • امانتداری، نظم و سرعت عمل
 • توانایی تشخیص عیب و ایراد در چرخ گوشت
 • آشنایی کامل با نکات ایمنی و اصول فنی و حفاظتی در حین انجام کار
 • آشنایی با همه قطعات چرخ گوشت از قبیل موتور، فن خنک کننده، آرمیچر، تیغه ها، سینی و …
 • آشنایی با ایرادات مکانیکی و الکتریکی چرخ گوشت
 • آشنایی کامل با طرز کار چرخ گوشت و نحوه جدا کردن قطعات و تعویض هرکدام از آنها

تعمیر چرخ گوشت در مرکز خدماتی ایبک امداد چگونه انجام می شود؟

چنانچه با مشکلی در چرخ گوشت رویال هوم مواجه شدید نگران نباشید. ایبک امداد در راستای رفاه شما کاربران عزیز تعمیر و سرویس چرخ گوشت رویال هوم را به بهترین و مجرب ترین تعمیرکاران سپرده است. شما عزیزان می توانید درخواست خود را ثبت کرده و منتظر اعزام سرویسکار به محل مورد نظرتان باشید.راهنمای تعمیر چرخ گوشت رویال هوم Royal Home/نمایندگی تعمیر چرخ گوشت رویال هوم تعمیر چرخ گوشت شما در سریع ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه انجام خواهد شد. ایبک امداد به شما این اطمینان خاطر را می‌دهد که تمامی قطعات تعویض شده در چرخ گوشت رویال هوم اصل و اورجینال بوده و دارای کیفیت بسیار خوبی هستند. همچنین هزینه ای که از شما دریافت می شود بر طبق نرخ اتحادیه خواهد بود.

سخن پایانی

چرخ گوشت از لوازم کاربردی در هر آشپزخانه می باشد.  در این مقاله از ایبک امداد به بررسی راهنمای تعمیر چرخ گوشت رویال هوم پرداختیم و راهکارهایی جهت رفع مشکلات آن بیان کردیم. در ادامه مطلب نکاتی جهت نگهداری اصولی از این دستگاه عنوان کردیم. بهتر است اگر تخصص کافی در زمینه تعمیر چرخ گوشت را ندارید سرویس و تعمیر آن را به تکنسین های ماهر ایبک امداد بسپارید تا از تعمیر اساسی چرخ گوشت خود مطمئن باشید. منتظر نظرات و پیشنهادات شما در قسمت دیدگاه ها هستیم.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

راهنمای تعمیر چرخ گوشت رویال هوم

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای تعمیر چرخ گوشت رویال هوم Royal Home

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x