لوازم خانگی

تعمیر مخلوط کن سامسونگ Samsung | نمایندگی تعمیرات سامسونگ در تهران

اگر طی استفاده از دستگاه مخلوط کن سامسونگ به تازگی با مشکلی مواجه شده اید، برای آگاهی از نحوه عیب یابی و رفع مشکل با ما همراه باشید. در این مطلب ضمن آگاهی از اشکالاتی که ممکن است در مخلوط کن سامسونگ خود مشاهده کنید، به بررسی نحوه عیب یابی و مواردی که دستگاه نیاز به تعویض قطعه یا تعمیر توسط تکنسین و متخصص دارد پرداخته ایم. مخلوط کن جزو لوازمی است که در کنار کاربرد و فواید ویژه‌ای که در آشپزخانه دارد، در ساخت و طراحی آن از قطعات ظریفی استفاده شده و نادیده گرفتن اصول استفاده از دستگاه موجب بروز خسارت و گاهی آسیب به قطعات موتور آن خواهد شد. در این شرایط توصیه می‌کنیم از مهارت، تخصص و تجربه یک تعمیرکار استفاده کنید. کارشناسان ایبک امداد در صورت وقوع مشکلات پیچیده برای مخلوط کن سامسونگ در کنار شما خواهند بود. در ادامه به ایرادات رایجی که از سوی مصرف کنندگان این دستگاه گزارش شده است پرداخته ایم.

دلایل روشن نشدن مخلوط کن سامسونگ

در صورت روشن نشدن مخلوط کن، با بازبینی هر کدام از موارد زیر می توانید به علت اصلی روشن نشدن دستگاه خود برسید. این نوع مشکلات عمدتاً با رعایت یکسری نکات جزئی برطرف خواهد شد.

 •  محتمل ترین دلیلی که اکثراً در مورد لوازم خانگی، کارکرد آنها را با اختلال روبرو می‌ کند وجود اشکالی در جریان برق، خرابی پریز، محافظ و نوسانات برقی است. عملکرد دستگاه را با آزمودن روی پریز دیگر بسنجید و در کل از سلامت جریان برق ورودی به دستگاه مطمئن شوید.
 • در صورتی که اشکالی در برق رسانی دستگاه وجود ندارد قطعات مختلف مخلوط کن باید بررسی شود. در این مورد اولین قطعه کابل و دوشاخه مخلوط کن است. هرگونه پارگی و آسیب در این قطعه ممکن است باعث روشن نشدن دستگاه شود. در صورتی که در هر یک از این قطعات؛ کابل یا دوشاخه، آسیبی مشاهده کردید باید آن را تعویض کنید.
 • مرحله بعد بررسی کلید روشن / خاموش دستگاه است. برای انجام این کار پس از جدا کردن بدنه از دستگاه، وجود جریان برق و سیم هایی که به آن متصل هستند را می سنجیم.
 • ترمینال های مختلف در قطعات گوناگون دستگاه نیز باید از جهت رسانا بودن مورد بررسی قرار گیرند. ممکن است در اثر آسیب یا سوختگی جریان برق در این اتصالات برقرار نباشد.
 • مرحله نهایی مربوط به موتور مخلوط کن است. نیم سوز شدن موتور دستگاه معمولاً با علائمی مانند بوی سوختگی همراه است. در این صورت اگر موتور را باز کنید می‌توانید علائم سوختگی را در آرمیچر مشاهده کنید. برای تعمیر و تعویض قطعات موتور می‌توانید با تکنسین تعمیر تماس حاصل نمایید.
حتما بخوانید:   نحوه تعمیر کردن جارو شارژی سایا | راهنمای تعمیرات جارو شارژی سایا

کاهش قدرت و سرعت مخلوط کن سامسونگ

کم شدن شتاب و توان دستگاه ممکن است بنا به دلایل گوناگون مکانیکی یا الکتریکی اتفاق افتاده باشد.

 • پیش از هر اقدام دیگر باید از تیز بودن تیغه ها مطمئن شوید. در صورتیکه تیغه ها تیز نیستند می توانید از سوهان هایی که برای این گونه تیغه ها در نظر گرفته شده اند استفاده کنید یا از افرادی که متخصص این کار هستند کمک بگیرید. در صورتی که با تیز شدن تیغه مشکل برطرف نشود سایر قطعات به شرح زیر نیاز به بررسی دارند.
 • موتور دارای زغال هایی است که پس از مدتی استفاده از دستگاه به تدریج کوتاه می شوند و نیاز به تعویض دارند. اگر تجربه ای از کارهای فنی داشته باشید احتمالاً خودتان هم می توانید این زغال ها را تعویض کنید.
 •  دلایل پیچیده تری نیز هستند که در صورت خرابی باید توسط تعمیرکار بازبینی شوند؛ مواردی چون بوش موتور، کلکتور، آرمیچر و غیره.

تعمیر مخلوط کن سامسونگ

خاموش شدن مخلوط کن سامسونگ پس از شروع به کار

یکی از اصول مهم کار با لوازم برقی آشپزخانه، وارد نشدن فشار مضاعف به موتور دستگاه است. در صورتی که عاملی باعث این فشار بیش از حد شده باشد ممکن است برخی از قطعات دستگاه آسیب ببینند و باعث متوقف شدن عملکرد دستگاه شوند.

 •  اورلود یا همان محافظ الکتریکی دستگاه وظیفه دارد در صورتی که فشار بیش از حد به آن وارد می شود به صورت موقت عملکرد موتور را متوقف کرده و تا خنک تر شدن حرارت موتور، اجازه ادامه کار را به آن نمی دهد. این توقف موجب می شود به قطعات گوناگون مخلوط کن آسیب بیشتری وارد نشود.
 • در صورتی که خود اورلود نیز خراب شده باشد این اشکال به وجود می آید. در این صورت بهتر است از یک تعمیرکار کمک بگیرید.
 • یکی از مواردی که موجب می شود فشار بیشتری به موتور وارد شود هرزگرد شدن و خرابی پروانه فن خنک کننده است. در صورت خرابی فن نیز حرارت موتور بالا می ‌رود و اورلود آن را خاموش خواهد کرد.
حتما بخوانید:   عیب یابی و تعمیر جارو شارژی پاناسونیک Panasonic

نشت کردن مایعات از مخلوط کن سامسونگ

نشت کردن محتویات پارچ از مخلوط کن از جمله مواردی است که سریعاً باید آن را بررسی و رفع کنید؛ زیرا نفوذ مایعات به داخل موتور باعث آسیب دیدن قطعات گوناگون آن خواهد شد. ابتدا به پارچ دقت کنید که آسیب یا شکستگی در آن وجود نداشته باشد. به انتهای پارچ دقت کنید؛ انتهای آن یک پیچ شش ضلعی توخالی وجود دارد که بوش تیغ را در خود جای داده است. در صورتی که بوش تیغ ساییده شده باشد موجب نشت مواد به موتور دستگاه می شود. کوپلینگ که باعث چرخش دستگاه می شود از دو بخش نر و ماده تشکیل شده است. این قطعه نیز به بوش متصل است. در صورت وجود نشتی این قطعه هم آسیب خواهد دید. علاوه بر بوش تیغ، واشری که زیر آن قرار دارد نیز ممکن است ساییده شده باشد. در صورت آسیب دیدگی و سایش این قطعات را عوض کنید تا مشکل برطرف شود.

تعمیر مخلوط کن سامسونگ

قطع شدن عملکرد مخلوط کن سامسونگ پس از متصل کردن پارچ

در صورتی که موتور دستگاه به تنهایی کار می کند اما پس از متصل کردن پارچ عملکرد آن متوقف می شود، موارد زیر را بررسی کنید:

دستگاه را خاموش کنید و سعی کنید تیغه را با دست بچرخانید. اگر احساس کردید که تیغه به سختی می چرخد احتمالاً مشکل از این قسمت است و تیغه گیرپاژ کرده است. سعی کنید قطعات پارچ را از هم جدا کنید و تیغه را گریس کاری کنید. اگر دستگاه به مدت طولانی مورد استفاده قرار نگرفته باشد، گریس به مرور زمان خشک می شود.

حتما بخوانید:   نمایندگی تعمیر ساید بای ساید سامسونگ Samsung

دلیل صدای زیاد مخلوط کن سامسونگ

گاهی شنیدن سر و صدای اضافی و بلند از دستگاه نشانه وجود مشکل در قطعات داخلی موتور است اما در اکثر موارد با رعایت استانداردهای استفاده از مخلوط کن این مشکل برطرف خواهد شد. برخی از مواد غذایی خیلی سخت مانند یخ، اثرات زیان باری برای دستگاه دارند. این نوع مواد موجب ایجاد صدای زیاد در دستگاه، وارد شدن فشار مضاعف به موتور، داغ شدن موتور و حتی تغییر شکل فرم پره ها می شوند. دفرمه شدن پره ها موجب کاهش قدرت موتور هم می شود. در این صورت تیغه ها را به سمت پایین بکشید تا به حالت اولیه خود باز گردند. ممکن است بوش یا یاتاقان های بوش آسیب دیده باشند. در صورت مشاهده تغییر شکل بوش مخلوط کن آن را تعویض کنید. در صورت وجود اشکال در قطعات داخلی موتور سریع مشکل را برطرف کنید زیرا به قطعات دیگر هم آسیب وارد می شود. مثلاً خرابی بوش مخلوط کن باعث خرابی هسته مرکزی آرمیچر هم می شود.

سخن پایانی

ملاحظه کردید که در بسیاری از موارد هنگامی که اصول استفاده صحیح از مخلوط کن نادیده گرفته می‌شود، شاهد خرابی و کاهش طول عمر آن خواهید بود. رعایت استاندارد ها مانند نریختن مواد سفت و سخت در دستگاه، جلوگیری از نشت مایعات، نریختن آب جوش و مواد غذایی داغ در پارچ مخلوط کن، حفظ قطعات دستگاه از حرارت و رطوبت، در نظر گرفتن ظرفیت دستگاه، توجه به جریان هوا حین روشن بودن دستگاه و کلاً پرهیز از هر عاملی که موجب وارد شدن فشار بیشتر به موتور آن می شوند باعث افزایش طول عمر دستگاه خواهد شد.

 

 

00000000000999999

31

 

تعمیر مخلوط کن سامسونگ

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دلیل صدای زیاد مخلوط کن سامسونگ

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا