تعمیرات یخچالتعمیرات

مشکلات درب یخچال سامسونگ چیست؟

مشکلات درب یخچال سامسونگ یکی از ایراداتی است که اکثر صاحبان این یخچال با آن روبه رو هستند. وقتی صحبت از ویژگی‌های جزئی مرتبط با لوازم خانگی‌اش می‌شود، سامسونگ جزئیات گرا است. این شامل چیزی به سادگی نحوه بسته شدن درب یخچال سامسونگ است. قرار است خود به خود بسته شود.

هنگامی که درب یخچال به خوبی بسته نمی‌شود یا آب بندی مناسب ایجاد نمی‌کند، هوای سرد می‌تواند از یخچال خارج شود و اجازه دهد هوای گرم به محفظه نفوذ کند. این عامل می‌تواند باعث ایجاد تراکم در داخل یخچال شود و باعث شود کمپرسور اضافه کار کند. تعمیر درب یخچال می‌تواند به سادگی مرتب کردن اقلام داخل آن باشد یا ممکن است نیاز به تعویض بادامک درب یخچال داشته باشید. ما در این مقاله از سایت ایبک قصد داریم تا با شما عزیزان در رابطه با مشکلات درب یخچال سامسونگ بحث نماییم. با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

درب یخچال سامسونگ

 نحوه رفع مشکلات درب یخچال سامسونگ

واشر را بررسی کنید

به واشر درب نگاهی بیندازید تا ببینید آسیب دیده، پاره شده یا شل شده است. اگر هست آن را تعویض کنید. همچنین، بررسی کنید که آیا هر موردی در آن فرو می‌رود و از آب بندی مناسب آن جلوگیری کنید. علاوه بر این، بررسی کنید که آیا کثیف است یا خیر. آن را با آب گرم و صابون ملایم کاملاً تمیز کنید. واشر کثیف به درستی آب بندی نمی‌شود. بنابراین شما آن را به طور منظم تمیز کنید.

همچنین مهم است که بررسی کنید که آیا مهر و موم درب همچنان مغناطیسی است، حتی اگر آسیب دیده، پاره نشده، شل یا کثیف نباشد. یک جسم فلزی را روی آن قرار دهید تا ببینید آیا جسم به مهر و موم می‌چسبد یا خیر. اگر اینطور نیست، می‌توانید مهر و موم را مجدداً مغناطیسی کنید یا آن را کاملاً تغییر دهید. یک آهنربای قوی را چندین بار در طول مهر و موم بمالید تا دوباره آن را مغناطیسی کنید.

محتویات را بررسی کنید

یکی دیگر از روش‌های رفع مشکلات درب یخچال سامسونگ این است که محتویات و جزئیات درب را بررسی کنید. این احتمال وجود دارد که یک یا چند مورد در فریزر بیرون زده باشد و درب را باز نگه دارد. اگر فریزر خیلی پر است، محتویات آن را کم کرده و بقیه را مرتب کنید تا به درستی در فریزر قرار گیرند. به این ترتیب، درب می‌تواند بسته و محکم شود.

پایه‌ها را بررسی کنید

اطمینان حاصل کنید که پایه‌های فریزر روی زمین قرار دارند. این کار به این معنی است که از تراز بودن کفی که فریزر را روی آن قرار داده‌اید، اطمینان حاصل می‌کنید. اگر اینطور نیست، فریزر را به اتاقی با کف صاف‌تر منتقل کنید. اگر پایه‌های فریزر تراز نباشد، بستن و آب بندی درب را با مشکل مواجه می‌کند. می‌توانید برای رفع مشکلات درب یخچال سامسونگ خود این گزینه را نیز بررسی کنید.

حتما بخوانید:   آموزش کامل شارژ یخچال فریزر

خود درب را بررسی کنید

برای رفع مشکلات درب یخچال سامسونگ یکی دیگر از کارهایی که می‌توانید انجام دهید این است که درب فریزر سامسونگ را باز کرده و ببندید تا ببینید آیا درست با فریم مطابقت دارد یا خیر. اگر هم تراز نشد، باید با شل کردن لولاهای درب یا هر سخت افزار دیگری که درب را در جای خود نگه می‌دارد، آن را دوباره تنظیم کنید. سپس، آن‌ها را دوباره سفت کنید، این بار مطمئن شوید که درب به درستی تراز شده است.

همچنین می‌توانید بررسی کنید که آیا جسم خارجی روی لولاها گیر کرده است و از بسته شدن و آب بندی درب جلوگیری می‌کند یا خیر. اگر چنین شیئی وجود دارد آن را بردارید. ناهماهنگی درب فریزر در صورتی امکان‌پذیر است که اخیراً آن را جابه‌جا کرده باشید. همچنین یکی دیگر از کارهایی که می‌توانید برای رفع مشکلات درب یخچال سامسونگ خود انجام دهید این است که لولاهای آن روغن مالی کنید.

درب یخچال سامسونگ

تعویض درب کشوی پایین فریزر سامسونگ

کشو را باز کنید و سینی بالایی را بردارید. این کار را با فشار دادن آن به عقب، بلند کردن چرخ‌های آن از شکاف‌هایشان انجام دهید. سپس قسمت جلوی سینی را بلند کرده و بیرون بکشید. سپس سینی جعبه را بردارید. پشت سینی را کج کنید و آن را به عقب فشار دهید و آن را از شکاف جلویی خارج کنید. آن را کمی به جلو کج کرده و بلند کنید تا از کشو خارج شود.

با استفاده از یک سوکت 10 میلی متری، 4 پیچ 10 میلی متری نگهدارنده کشو را باز کنید. هر طرف کشو دارای 2 پیچ است. وقتی پیچ ها باز شدند، درب فریزر سامسونگ را از سر راه بردارید. دو طرف را نگه دارید و درب را بلند کنید تا براکت‌ها از ریل‌های کشویی آزاد شوند. درب کشوی فریزر جدید را بردارید و زبانه‌های روی براکت‌های درب را تراز کنید و مطمئن شوید که شکاف‌ها روی سرسره‌ها قرار دارند. در جای خود تنظیم کنید.

پیچ‌های 10 میلی‌متری را که قبلاً جدا کرده‌اید، به عقب باز کنید. سینی جعبه را برگردانید. آن را وارد کنید، ابتدا به عقب برگردید، جلوی آن را به سمت جلو متمایل کنید تا به شکاف فشار دهید و در جای خود قرار دهید. حالا سینی بالایی را برگردانید. پشت آن را به داخل کج کنید و آن را بالای سینی جعبه قرار دهید. آن را به داخل فشار دهید و به بیرون بلغزانید تا مطمئن شوید که چرخ‌ها در جای خود قرار دارند. درب‌های کشو فریزر جدید سامسونگ واشر، براکت و دستگیره ندارند. باید از درب اصلی دوباره استفاده کنید.

تعویض درب محفظه فریزر در یخچال سامسونگ

با استفاده از یک پیچ گوشتی، پین توقف در سمت چپ پایین درب فریزر را باز کنید. درب را با برداشتن قسمت نگهدارنده و کشیدن پین توقف در قسمت بالا و قسمت پایین از پریزها خارج کنید. برای بازگرداندن درب یخچال سامسونگ، پین توقف در سمت چپ پایین را در قسمت نگهدارنده قرار دهید و پین توقف در قسمت بالایی را به طور همزمان در سوکت قرار دهید.

حتما بخوانید:   چگونه خرابی یخچال سامسونگ را پیدا کنید؟

تعویض درب یخچال سامسونگ در مدل ساید بای ساید

پیچی که پوشش لولای بالایی را در جای خود نگه می‌دارد باز کنید. درپوش را از روی سر بلند کنید و اگر دسته سیم وجود داشت آن را جدا کنید. سپس پیچ‌هایی را که لولا را در بالا نگه می‌دارند به بدنه دستگاه باز کنید. اکنون درب را باز کرده و در را از لولای پایینی خارج کنید. این کار را با دقت انجام دهید.

برای تعویض درب، لوله توزیع کننده آب را از سوراخ واقع در پین لولا عبور دهید. این کار برای مدل‌های توزیع کننده یخ و آب جواب می‌دهد. اکنون درب را بلغزانید تا در پین لولا قرار گیرد. لولا را در قسمت بالا در جای خود قرار دهید و پیچ‌هایی را که قبلاً برداشته‌اید دوباره نصب کنید. قبل از اینکه پیچ و مهره‌ها را ببندید. حالا بعد از تراز کردن درب، پیچ‌ها را محکم کنید. در صورت وجود، مهره را دوباره وصل کنید. درپوش لولا را به عقب برگردانید و پیچ نگهدارنده را نصب کنید.

درب یخچال سامسونگ باز نمی‌شود

اگر درب یخچال سامسونگ شما باز نمی‌شود، ممکن است روی واشر یا درزگیر درب نشت کرده باشد. ریختن نوشیدنی قندی روی واشر باعث چسبیدن آن به چارچوب و باز شدن درب آن می‌شود. بنابراین، قسمت بیرونی واشر و فریزر را با آب گرم صابون تمیز کنید. بعد از این کار دوباره درب را باز کنید.

همچنین ممکن است تجمع یخ باعث بسته ماندن درب یخچال سامسونگ شود. همچنین می‌تواند سیستم خلاء معمولی فریزر باشد. برای عیب یابی و رفع این مشکل با هر یک از تکنسین‌های فریزر مجرب ما تماس بگیرید. برای اینکه مهر و موم به قاب فریزر نچسبد، هر ماه فریزر و درزگیر را تمیز کنید. همچنین از ریختن مایعات شیرین یا چسبنده روی بدنه فریزر خودداری کنید.

علاوه بر این، می‌توانید پس از تمیز کردن واشر و قاب، موم پارافین را روی آن‌ها بمالید تا به هم نچسبند. با پاک کننده‌های ساینده تمیز نکنید. همچنین از وازلین برای جلوگیری از چسبندگی درب استفاده نکنید. در اینجا ذکر این نکته ضروری است که باز و بسته شدن درب فریزر خلاء ایجاد می‌کند که باعث می‌شود درب به طور موقت بچسبد. اگر سعی کنید درب را فقط چند ثانیه پس از بسته شدن باز کنید، درب یخچال سامسونگ دچار خرابی می‌شود. برای انباشته شدن یخ، ممکن است در صورت انباشته شدن یخ زیاد روی بازوی حسگر یخ ساز، درب بسته شود.

جریان آب دستگاه را قطع کنید و یخ ساز را خاموش کنید. سپس، فریزر را یخ زدایی کنید تا یخ آب شود. مراقب یخ ساز باشید و اگر یخ شروع به ساختن روی آن کرد دوباره آن را یخ زدایی کنید.

تراکم یخچال سامسونگ بین درب‌ها

بررسی کنید که آیا نماد صرفه جویی در انرژی روشن است یا خیر. اگر چنین است، آن را خاموش کنید تا بخاری در پانل مرکزی فعال شود. این تراکم را دور نگه می‌دارد. این دستگاه می‌تواند در زمان روشن بودن در مصرف انرژی صرفه‌جویی کند، اما این کار می‌تواند باعث ایجاد تراکم بین درب‌ها شود. اگر رطوبت بالا باشد، به خصوص اگر تابستان باشد، استفاده از رطوبت‌گیر می‌تواند این مشکل را حل کند.

حتما بخوانید:   راهنمای خطاهای یخچال فریجیدر Frigidaire | خطاهای یخچال فریجیدر

با این حال، اگر آب و هوا مشکلی ندارد، ممکن است مشکل از استفاده ضعیف از دستگاه باشد. مطمئن شوید که درب یخچال سامسونگ را مکرر باز و بسته نکنید. هنگامی که درب را می‌بندید، مطمئن شوید که محکم بسته شود.

درب یخچال سامسونگ

درب یخچال سامسونگ هنگام باز شدن صدای جیر جیر می‌کند

اگر درب یخچال سامسونگ شما هنگام باز شدن صدای جیر جیر می‌دهد، یک روان کننده با درجه بندی یخچال به لولاهای درب بزنید. هر طرف لولاهای بالا و پایین را با استفاده از یک روغن، روغن کاری کنید.

برای این کار درب یخچال را از تمام وسایل خالی کنید. روان کننده را از هر زاویه ممکن به لولاها بمالید، مطمئن شوید که روان کننده را به طور کامل روی لولا پایینی بپاشید برای اینکه وزن زیادی را نگه می‌دارد.

هنگامی که روان کننده در لولا از بین می‌رود و فلز شروع به ساییدن به فلز می‌کند، درب یخچال شروع به جیرجیر زدن می‌کند. این موضوع برای هر درب یخچال از جمله درب یخچال سامسونگ صدق می‌کند.

مونتاژ درب فرانسوی یخچال سامسونگ

با محکم کردن صفحات پین لولای درب شروع کنید. برای ادامه‌ مونتاژ مرحله‌های زیر را انجام دهید.

برای درب بدون آب سردکن

درب را بدون دستگاه پخش کننده آب تراز کنید. با پین لولا، تراز درب را هدایت کنید. صفحه لولا را در زبانه‌های فلزی بالای در قرار دهید. با اهرم صفحه آن را در جای خود نگه دارید. پوشش لولا را تعویض کنید. تک پیچ فیلیپس را سوار کنید تا پوشش را در جای خود نگه دارید.

برای درب با آب سردکن

تراز آن را با پین لولا هدایت کنید. خط آب و سیم‌های برق را از شکاف‌های صفحه لولا عبور دهید. خط آب یا سیم‌ها را نکشید. انجام این کار می‌تواند به آن‌ها آسیب برساند. صفحه لولا را بدون بریدن سیم‌ها و خط آب داخل زبانه‌های فلزی قرار دهید. سپس درب را کمی باز کنید.

صفحه را با اهرم محکم کنید. خط آب را به اتصالات وصل کنید، مطمئن شوید که دو لوله در وسط اتصالات به هم می‌رسند تا از نشتی تلگراف جلوگیری شود. اتصالات را در محفظه روی صفحه قرار دهید. کانکتور برق را تعمیر کنید و مطمئن شوید که کانکتور قفل شده است. سیم‌ها و کانکتور را تا جایی که می‌توانید صاف کنید.

درب یخچال سامسونگ

سخن پایانی

امیدواریم که از خواندن این مقاله استفاده کافی را برده باشید. اگر این مقاله را دوست داشتید آن را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید و با این کار خود از ما حمایت کنید.

مشکلات درب یخچال سامسونگ

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای برای آشنایی با مشکلات درب یخچال سامسونگ

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا