تعمیرات یخچالتعمیرات

دفترچه راهنمای استفاده از یخچال فریزر سامسونگ

دفترچه دستور کار و راهنمای کامل یخچال فریزرهای برند سامسونگ

در دفترچه راهنمای استفاده از یخچال فریزر سامسونگ بعضی از اصلی ترین قابلیت، نکته های ایمنی، امکانات و دستور کار استفاده از دستگاه یخچال و فریزر برند سامسونگ گردآوری شده است، کمپانی سامسونگ یکی از برند های مطرح کشور کره است که در زمینه تولید لوازم خانگی برقی از جمله یخچال و فریزر فعالیت دارد و ۱۳۲ ماه گارانتی را به محصول خود به عنوان خدمات پس از فروش اختصاص داده است که این نشانه ای از کیفیت بالای قطعات اولیه و ساخت محصولات این کمپانی میباشد.

راهنمای راه اندازی و نصب یخچال و فریزر سامسونگ

در این قسمت از مقاله قصد داریم به راهنمای راه اندازی و نصب یخچال و فریزر نوع دوقلو برند سامسونگ بپردازیم. امیدواریم با رعایت نمودن نکته های ایمنی زیر بتوانید از آسیب رساندن احتمالی به دستگاه خود جلوگیری به عمل آورید، چرا که رعایت نکات ایمنی هم برای حفظ سلامت شما و هم برای سلامت دستگاهتان اهمیت زیادی خواهد داشت.

در زمان خرید دستگاه یخچال فریزر سامسونگ دقت لازم را داشته باشید که آن را از نمایندگان معتبر خریداری نمایید و خاطرتان باشد که در زمان خرید حتما گارانتی دستگاه و دفترچه دستور کار آن در جعبه موجود باشد. به هیچ وجه یخچال فریزر سامسونگی را که به تازگی خریداری کرده اید بدون وجود کارشناس مربوطه باز نکنید، زیرا در آن صورت خدمات گارانتی شامل دستگاه شما نخواهد شد و اگر مشکل فنی دستگاه داشته باشد دیگر گارانتی شرکت آن را برای شما تعویض نخواهد کرد، پس در این مورد مقداری شکیبایی کنید تا متخصص های شرکت گارانتی کننده خود را به شما برسانند.

  • اگر چنانچه دستگاه یخچال را به صورت افقی حرکت دادید حتما بایستی ۳ تا ۴ ساعت بعد آن را به برق وصل نمایید.
  • خاطرتان باشد که حتما از محافظ استفاده کنید، نوسانات برق می تواند سلامت دستگاه را به خطر بیندازند.
  • حداقل به میزان ۱۰ سانتی متر بین دیوار و یخچال فاصله قرار دهید، گردش هوا حتما باید در کنار یخچال انجام شود.
  • یخچال فریزر سامسونگ را در فضایی که شیب ندارد قرار دهید، آموزش کامل تراز کردن یخچال را در این جا ببینید.
  • اگر چنانچه مجبور شدید که دستگاه یخچال و فریزر برند سامسونگ را در مکانی که شیب دارد، قرار دهید حتما بایستی نکته های مربوط به تراز نمودن دستگاه را به دقت مطالعه کنید و به کار بگیرید که می توانید از طریق لینک بالا به آموزش دسترسی پیدا کنید.
حتما بخوانید:   تعمیر یخ ساز یخچال سام و امرسان چگونه انجام می‌شود؟

یخچال فریزر سامسونگ

چگونه یخچال فریزر سامسونگ را جابه‌جا کنیم؟

با در نظر داشتن بزرگی و سنگینی اندازه یخچال جهت جا به جا نمودن آن و همچنین جلوگیری کردن از آسیب های احتمالی به دستگاه بایستی مراحل زیر را دنبال کنید :

اول از همه قفسه ها و کشوها را بیرون آورید سپس به وسیله یک طناب یا چسب دور یخچال  را ببندید تا از باز شدن درب یخچال جلوگیری کنید، در این مرحله از کار می‌توان با استفاده از یک پلاستیک نوع حباب دار دور تا دور دستگاه را پوشاند تا در زمان حمل و نقل، خط و خش به آن وارد نشود. در زمان جا به جایی همواره بایستی به این نکته توجه داشته باشید که دستگاه را به شکل افقی خارج نکنید. چرا که احتمال دارد با خارج کردن دستگاه به شکل افقی، گاز یخچال از دستگاه خارج گردد و بعد از راه اندازی مجدد به دستگاه آسیب وارد نماید.

آموزش تراز کردن یخچال فریزر سامسونگ

طریقه تراز نمودن دستگاه یخچال فریزر سامسونگ یکی از اصلی ترین کارهایی است که در زمان راه اندازی و نصب دستگاه بایستی انجام شود، در زیر به تشریح دو راه متداول جهت تراز نمودن دستگاه یخچال فریزر سامسونگ می پردازیم:

  • اگر دستگاه یخچال فریزر سامسونگ دارای پایه های تراز باشد: در پشت دستگاه یخچال فریزر سامسونگ پایه های تراز وجود دارد که می‌توان با چرخاندن آنها به راحتی یخچال را تراز نمود. معمولا چرخش این پایه ها به شکل چپ گرد است که به آسانی می‌توان به وسیله یک پیچ گوشتی یا آچار پایه تراز را به حرکت درآورد.
  • اگر دستگاه یخچال شما دارای غلطک تنظیم باشد: این غلطک ها باعث می‌شوند تا دستگاه یخچال فریزر سامسونگ به طرف عقب و جلو حرکت کند. غلطک ها را با استفاده از یک آچار و موافق حرکت عقربه های ساعت به منظور بلند تر شدن جلوی یخچال، بچرخانید. اگر چنانچه غلطک را مخالف حرکت عقربه های ساعت شل نمایید، قسمت جلویی دستگاه به سمت پایین متمایل می‌گردد.

امکانات یخچال و فریزر سامسونگ در دفترچه دستور کار فارسی

آلارم هشدار به شما اخطار می‌دهد که دستگاه بیش از ۲ دقیقه باز مانده است. می‌توان مقدار سرما مورد نظر را انتخاب نمود. در این دستگاه برای میوه، کارتن، بطری و … جاهای مخصوص به خودشان تعبیه گشته است. به این شکل که بطری های کوچک، کارتن های کوچک، شیر، آب میوه و … در بخش بالایی دستگاه و کارتن و بطری های بزرگ در بخش پایینی دستگاه چیدمان می‌شوند. فریزر نیز دارای قفسه های بالایی و پایینی می باشد که هر کدام از آنها برای یک موردی طراحی گشته اند. به طور مثال قفسه بالایی برای مواد یخ زده از جمله بستنی و قفسه پایینی برای ماهی تازه می باشد.

در دستگاه یخچال فریزر سامسونگ، یخ ساز از نوع قالبی نیز موجود است و شما با پر نمودن ۸۰ درصد آب برای قالب ها می توانید از این ویژگی بهره مند شوید. اگر چنانچه حجم زیادی از یخ را می‌خواهید با کمک کلید Super freezer سیستم سریع یخ زدن را می توانید انتخاب نمایید. یکی دیگر از امکانات یخچال سیستم پخش گر آب می باشد که مخزنی دارد که به وسیله آب شرب پر می‌شود و مورد مصرف واقع می‌گردد. حتما به خاطر بسپارید که که جز آب، هیچ مایع دیگری درون آن قرار ندهید. به منظور تعویض نمودن لامپ های داخلی یخچال حتما با نمایندگان معتبر دستگاه تماس حاصل فرمایید. جهت تنظیم نمودن دمای دستگاه به روی صفر می‌توان سیستم مربوط به zero zone را فعال نمود.

حتما بخوانید:   روش تعمیر یخساز یخچال کنوود

آموزش تنظیم دمای یخچال فریزر سامسونگ طبق دفترچه راهنما

اول از همه باید برای چند ثانیه کلید Fridge یا Ref Temp را فشار دهید تا فعال گردد. ملاحظه خواهید کرد که درجه دما بین ۱ الی ۷ جهت تنظیمات دما دستگاه یخچال می باشد. دمای یخچال را بایستی بین ۳ الی ۴ تنظیم نمود. در ابتدای کار برای چند ثانیه کلید Freezer را فشار دهید تا فعال گردد. ملاحظه خواهید کرد که درجه دما بین منفی ۱۴ الی منفی ۲۵ جهت تنظیمات فریزر می باشد.

انتخاب دما مناسب دستگاه یخچال فریزر سامسونگ در فصل زمستان و تابستان

جهت اجرای این کار و با در نظر گرفتن توضیحات دفترچه دستورالعمل یخچال فریزر سامسونگ می‌توان این تنظیمات را با توجه به مراحل زیر دنبال نمود:

جهت گزینش درجه دما استاندارد دستگاه در فصل گرمی مانند تابستان می‌توان این درجه دما را برای یخچال روی ۵ و برای فریزر روی منفی ۱۹ قرار داد. در فصل سردی همچون زمستان دمای یخچال را بهتر است بر روی ۱ ال ۲ و دمای مربوط به فریزر را بر روی منفی ۱۵ تنظیم نمود.

قبل از رفتن به مسافرت چگونه از یخچال سامسونگ محافظت کنیم؟

اگر به سفر کوتاهی می روید، تنها نیاز است که مواد غذایی که فاسد شدنی هستند را از یخچال خارج کنید و حتی نیازی به قطع کردن برق ندارید. بعد از خارج کردن این دسته از مواد غذایی، مابقی غذا ها را در ظروف در دار بسته بندی نمایید و داخل یخچال بگذارید. قبل رفتن به مسافرت حتما دمای دستگاه را چک کنید.

توصیه می‌گردد حتما پریز یخچال را به طور مستقیم به برق شهری وصل ننمایید و از محافظ برقی حتما استفاده کنید. مواد غذایی بودار مانند پیاز و سیر را که در مدت زمان طولانی بوی بیشتری از خود می دهند، در طول مسافرت درون یخچال نگذارید. در طول مدتی که مسافرت هستید دستگاه یخچال را از وسایل گرمایشی دور نگه دارید.

یخچال فریزر سامسونگ
آموزش تمیز کردن یخچال فریزر سامسونگ

تمیز کردن و تمیز نگه داشتن دستگاه یخچال و فریزر برند سامسونگ موجب افزایش عمر دستگاه و همچنین سالم ماندن مواد خوراکی درون یخچال و فریزر می‌شود. در نتیجه همیشه در امر پاکیزگی دستگاه خود بکوشید. به چند نکته جهت تمیز نمودن دستگاه ساید بای ساید برند سامسونگ دقت کنید و آن‌ها را اجرا نمایید تا دستگاه یخچال و فریزر شما طول عمر بیشتری داشته باشد.

جهت رعایت نمودن نکات ایمنی یخچال را از برق جدا نمایید و کمی به سمت جلو بکشید. بهترین تایم جهت تمیز نمودن یخچال زمانی است که یخچال و فریزر خالی از مواد خوراکی باشند. قفسه و کشوهای داخلی یخچال و فریزر را خالی کنید و با کمک آب و ریکا و سرکه و همچنین ابر شروع به شست و شوی قفسه های یخچال و فریزر کنید.

حتما بخوانید:   روش عوض کردن لامپ فر در پنج مرحله و در سریعترین حالت ممکن
چگونه گرفتگی ناودان فاضلاب یخچال سامسونگ را رفع کنیم؟

گرفتگی قسمت ناودان بخش فاضلاب دستگاه یخچال فریزر سامسونگ معضلات متعددی را برای دستگاه یخچال و فریزر برند سامسونگ شما به وجود خواهد آورد. از جمله :

  • جمع گشتن آب در قسمت کف یخچال
  • یخ زدن  آب موجود در قسمت کف یخچال
  • تهویه نامناسب و کاهش یافتن برودت دستگاه یخچال

در این قسمت پایانی مقاله قصد داریم تا در جهت برطرف نمودن گرفتگی سوراخ مربوط به قسمت تخلیه آب دستگاه یخچال و فریزر برند سامسونگ به طور مختصر و مفید آموزش های لازم را خدمت شما عرض نماییم.

اول از همه دستگاه یخچال و فریزر خود را از برق جدا کنید و تمام مواد خوراکی را از داخل آن خارج نمایید. قفسه های و کشوها را بیرون آوردید. با ریختن مقداری نمک به همراه آب جوش بر روی سطح ناودان به آب گشتن برفک و یخ موجود در آن سرعت دهید، سپس قفسه های و کشو ها را به درون دستگاه گذاشته و آن را برق وصل کنید.

در بازار کشورمان محصولات سامسونگ در زمینه یخچال و فریزر بسیار گسترده است که شامل یخچال و فریزر سامسونگ، یخچال نوع دوقلو سامسونگ، یخچال نوع ساید بای ساید سامسونگ، یخچال از نوع تکی سامسونگ و یخچال از نوع در تو در سامسونگ می شود.

با توجه با اینکه مدل های بسیار زیاد و گستردگی زیادی در محصولات سامسونگ وجود دارد باید دقت کنید که امکانات این محصولات متفاوت است و شما باید همواره دفترچه راهنما یا دیسک ویدئوی آموزشی همراه یخچال را مشاهده کنید تا بتوانید به راحتی به تمام امکانات یخچال فریزر سامسونگ خود دست پیدا کنید و همچنین شدیدا تاکید میکنم که در صورت وجود هر گونه مشکل در استفاده اگر دانش کاملی در رابطه با مشکل بوجود آمده ندارید حتما از یک متخصص کمک بگیرید و یا از طریق بخش دیدگاه های ایبک امداد سوال خود را مطرح کنید تا توسط کارشناسان فنی ما پاسخ داده شود.

سخن آخر

در این مقاله باز هم به سراغ تعمیرات یخچال رفتیم اما این تعمیرات در زمینه آموزش استفاده بود و شما را با نحوه راه اندازی اولیه و موارد اصلی که در استفاده از یخچال فریزرهای سامسونگ باید بدانید آشنا کردیم، تنها موردی که شدیدا باید به آن تاکید کرد این است: در صورتی که یخچال فریزر جدید خریداری کردید حتما قبل از باز کردن جعبه به گارانتی مربوطه زنگ بزنید و تا زمان رسیدن متخصص شرکت گارانتی به هیچ عنوان به جعبه محصول دست نزنید تا گارانتی شما باطل نشود.

یخچال فریزر سامسونگ

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای آموزشی برای شناخت یخچال فریزر سامسونگ با استفاده از دفترچه راهنمای فارسی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا