تعمیرات لباسشویی

خدمات تعمیر درب لباسشویی سامسونگ Samsung

نکات برگزیده مطلب
 • در این مقاله به تعمیر درب لباسشویی سامسونگ پرداخته شده است. اگر درب لباسشویی سامسونگ شما خراب شده این مقاله از ایبک برای تعمیر درب لباسشویی شما مفید خواهد بود

تعمیر درب لباسشویی های سامسونگ: درب لباسشویی های سامسونگ به دلایل مختلفی می تواند خراب شود که یکی از آن دلایل خراب شدن میکروسوئیچ ها در ماشین های لباسشویی است مادر در این مقاله قصد داریم به موضوع های خیلی مهم نی بپردازیم که در این بین مکانیزم بسته و باز شدن دربهای ماشین های لباسشویی سامسونگ را بررسی می‌کنیم.

در ادامه به بررسی دلایلی که باعث خراب شدن درب ماشین های لباسشویی سامسونگ شود می پردازیم و روش های برطرف کردن این ایراد را با هم بررسی می‌کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

بازدیدکنندگان گرامی برای اینکه زمان کمتری از شما گرفته شود در جدول زیر خلاصه‌ای از عواملی که باعث خرابی درب‌های ماشین لباسشویی سامسونگ می‌شوند شرح داده شده است:

 

فرآیند بسته شدن درب ماشین‌های لباسشویی سامسونگ
 • قطعات تشکیل دهنده ی قفل درب ماشین‌های لباسشویی سامسونگ شامل میکروسوئیچ، دستگیره و ضامن است.
 • میکروسوئیچ آخرین و اولین قطعه ای بحساب می آید که در مراحل شستشوی لباس در مدار کار قرار دارد.
 • در زمانیکه شستشوی لباس در لباسشویی سامسونگ شروع می‌شود میکروسوئیچ دستور بسته شدن درب را از برد الکتریکی دریافت می‌کند.
 • در ادامه آبگیری ماشین لباسشویی سامسونگ شروع می‌شود
 • میکروسوئیچ در پایان مراحل شستشوی لباس دستوری را از مدار برای باز کردن درب دریافت می‌کند. البته قبل از ارسال دستور از خالی شدن آب داخل مخزن اطمینان حاصل می‌کند.

 

فرآیند باز شدن درب ماشین‌های لباسشویی سامسونگ
 • به روی درب‌های ماشین لباسشویی زبانه ایی شبیه به قلاب وجود دارد
 • در این زبانه ی قلاب مانند در زمان بسته شدن درب داخل میکروسوئیچ کیپ می‌شود
 • زمانی که ماشین لباسشویی شروع به کار کرد. این زبانه که در داخل میکروسوئیچ قرار گرفت. یک اهرم میکروسوئیچ را به عقب می‌کشاند و باعث می‌شود که درب لباسشویی باز نشود
 • در واقع اگر در زمانی که لباسشویی در حال کار کردن است شما درب را به اشتباه باز کنید. درب باز نخواهد شد چون زبانه توسط میکروسوئیچ قفل شده است
دلیل خرابی درب لباسشویی سامسونگ
 • ایراد در میکروسوئیچ
 • افزایش حجم لباس
 •  قفل کودک فعال باشد
 • دستگیره درب ایراد داشته باشد
 • ایراد در لولای درب‌ها
 • ایراد در هیدروستات
 •  ایراد در راه خروجی آب
 • ایراد در برد الکتریکی کنترل
شیوه رفع  ایراد درب لباسشویی سامسونگ
 • قبل از اقدام به کاری باید ایراد اصلی را پیدا کنید
 • اگر ایرادی که پیدا کردید، خیلی تخصصی نبود برای رفع آن اقدام کنید
 • لازم است که بدانید رفع ایراد این بخش از لباسشویی کاری بسیار تخصصی است، توصیه می‌شود حتما از تعمیرکار کمک بگیرید

مکانیسم باز و بسته شدن درب ماشین لباسشویی سامسونگ چگونه است؟

درب ماشین‌های لباسشویی سامسونگ چگونه بسته می‌شود؟

 • سیستم قفل درب ها شامل میکروسوئیچ ضامن و دستگیره است.
 • میکروسوئیچ آخرین قطعه است که در مراحل شستشوی لباس درون لباسشویی در مدار کار قرار میگیرد.
 • در زمانی که ماشین لباسشویی شروع به کار می کند برد دستگاه به میکرو سوئیچ فرمان میدهد تا در را قفل کند.
 • و بعد از قفل شدن درب ماشین لباسشویی شروع به شستشو می کند.
 • و بعد از اینکه شستشو تمام شد میکروسوئیچ وضعیت داخل مخزن لباسشویی را بررسی می‌کند و اگر فرآیند آبکشی تمام شد میکروسوئیچ درب را باز خواهد کرد.
حتما بخوانید:   راهنمای برنامه شستشو ماشین لباسشویی میله Miele | دفترچه راهنمای فارسی ماشین لباسشویی میله

درب ماشین‌های لباسشویی سامسونگ چگونه باز می‌شود؟

در قسمت داخلی درب ماشین لباسشویی زبانی وجود دارد که به شکل قلاب است در زمانی که میکروسوئیچ دستور قفل شدن درب لباسشویی را میدهد زبان ی داخلی کیپ میشود و دیگر باز نمی شود زمانی که لباسشویی شروع به کار می کند زبانه درب در داخل میکروسوئیچ قرار می گیرد و اهرمی وجود دارد که میکروسوئیچ را به حرکت در می آورد و آن را به عقب می کشاند که باعث می شود درب قفل شود

در واقع اگر شما زمانی که ماشین لباسشویی در حال کار کردن است به اشتباه اقدام به باز کردن درب ماشین لباسشویی کنید درب باز نمیشود چون توسط میکروسوئیچ قفل شده است و در آخر اگر کار شستشوی لباس ها به پایان رسید میکروسوئیچ دستور باز شدن درد بعد از ۲ دقیقه را از برد الکتریکی دریافت میکند و در را باز میکند

البته در بعضی از مدل های ماشین های لباسشویی مکانیزم باز شدن درب ها متفاوت است به این گونه که زمانی که شستشوی لباس ها به پایان رسید میکروسوئیچ ایکه در این گونه مدلها برقی یا الکتریکی است و به صورت خودکار عمل میکند درب ماشین لباسشویی را به صورت اتوماتیک به محض پایان کار باز میکند همینطور زمانی که دستگیره ماشین لباسشویی را به داخل فشار می دهید میزان ولتاژ ای که در میکروسوئیچ قرار دارد قطع می‌شود و ضامن به صورت اتوماتیک به عقب برمی‌گردد و درب لباسشویی باز خواهد شد.

دلایل خرابی درب لباسشویی سامسونگ

امروزه ماشین های لباسشویی آنقدر هوشمند شده اند که درب ها بعد از پایان شستشو به طور خودکار باز می شوند و در فرآیند جستجو در پا قفل شده و باز نخواهد شد قطعه ای که باعث میشود درب ها در حین شستشو قفل باشند و باز نشوند میکروسوئیچ نام دارد و در واقع زمانی که در در پایان شستشو باز نمی شود اولین قطعه ای را که مورد بررسی قرار می دهیم میکروسوئیچ است که در ادامه این مقاله از ایبک امداد به مواردی که باعث خرابی درب ماشین لباسشویی سامسونگ هستند را بررسی می کنیم.

 • ایراد در میکروسوئیچ
 • افزایش حجم لباس
 •  قفل کودک فعال باشد
 • دستگیره درب ایراد داشته باشد
 • ایراد در لولای درب‌ها
 • ایراد در هیدروستات
 •  ایراد در راه خروجی آب
 • ایراد در برد الکتریکی کنترل
حتما بخوانید:   راهنمای قفل کودک در ماشین لباسشویی برند سامسونگ samsung

 اشکالات میکروسوئیچ ماشین لباسشویی‌ برند سامسونگ

قفل درب لباسشویی سامسونگ شامل زبانه ، دستگیره ، میکروسوئیچ و قفل است. یک زبانه بر روی تمام درب های لباسشویی وجود دارد که هنگام بسته شدن درب وارد میکروسوئیچ می شود. زمانی که ماشین را روشن می کنید میکروسوئیچ زبانه را قفل می نماید. به همین خاطر در زمان شستشوی لباس نمی توان درب آن را باز نمود. در پایان فرایند شستشو ، سوییچ درب فعال می گردد چنانچه باز نشود میکروسوئیچ مشکل دارد.

میکروسوئیچ

برای برطرف نمودن این مشکل باید چه اقدامی نمود؟

برای حل این مشکل می توانید میکروسوئیچ درب را تعویض کنید. پیش از تعویض میکروسوئیچ از سلامت میکروسوئیچ جدید اطمینان حاصل کنید. روی سه سوکت میکروسوئیچ درب لباسشویی عدد نوشته شده است. دو عدد بزرگ تر میکروسوئیچ را به برق مستقیم متصل کنید و سپس با استفاده از پیچ گوشتی، زبانه درب را فشار دهید. در صورتی که درب ماشین لباسشویی شما قفل شد به معنی سلامت میکروسوئیچ است.

حجم بالای لباس ها در لباسشویی

چنانچه لباس های زیادی در دیگ ماشین لباسشویی ریخته شود یا این که لباسی بین دیگ ماشین و درب آن گیر کند، در باز نمودن درب لباسشویی دچار مشکل می شوید. برای این که با این مشکل رو به رو نشوید به میزان گنجایش ماشین لباسشویی در آن لباس بریزید. همچنین توجه داشته باشید که نباید پارچه های حجیم و ضخیم ، لباس ها ، پتو و… را با هم درون ماشین بریزید و هر کدام باید جدا شسته شود.

حجم بالای لباس

خرابی دستگیره درب لباسشویی سامسونگ

فلاپی نام دیگر دستگیره ی درب لباسشویی است. چنانچه درب ماشین لباسشویی دچار مشکل شود دیگر باز نمی شود. از علائم خراب شدن دستگیره درب لباسشویی انعطاف پذیری فلاپی است. اگر دستگیره درب شکسته یا ترک خورده باشد درب به درستی کار نمی کند و باید عوض شود.

خراب شدن لولای درب ماشین لباسشویی

کلیه لباسشویی ها دارای لولا و زبانه در درب خود هستند. زبانه و لولا برای بستن درب لباسشویی کاربردی هستند و اگر خراب شوند درب قفل خواهد شد. اگر یکی از این دو بخش خراب شده باشد باید تعویض و یا تعمیر شود.

اشکال در هیدروستات لباسشویی

مجرای هوای هیدروستات یک رابط میان هیدروستات و دیگ است. در هنگام آبگیری ماشین لباسشویی ، هوا درون مجرای هیدروستات فشرده می گردد و هیدروستات پی می برد که آب کافی در لباسشویی جمع شده است و به برد اطلاع می دهد که آب ورودی شیر را قطع نماید. زمانی که پودر یا مایعی جلوی شیلنگ هیدروستات را مسدود کند ، هیدروستات متوجه خالی شدن آب نمی شود این مسئله از باز شدن در ماشین لباسشویی جلوگیری می‌کند.

خرابی هیدروستات لباسشویی

ایراد در مسیر خروجی آب لباسشویی سامسونگ

خرابی پمپ تخلیه و یا وجود مشکل در بخشی از مسیر تخلیه آب یکی از دلایلی است که سبب می شود هیدروستات از خالی شدن آب هیچ اطلاعی به برد الکترونیکی ماشین لباسشویی ندهد. چنانچه آب در مرحله آبکشی تخلیه نشود ، درب ماشین لباسشویی باز نمی شود. توصیه می کنیم در صورت خارج نشدن آب، مجدد ماشین لباسشویی خود را برای شستشوی لباس و آبکشی تنظیم نمایید.

حتما بخوانید:   راهنمای برنامه‌ی شستشوی ماشین‌های لباسشویی سامسونگ samsung

مسیر تخلیه آب ماشین لباسشویی

در صورتی که پس از تنظیم مجدد برنامه شستشو، آب ماشین لباسشویی خالی شد و درب آن باز شد به این معنی است که در مسیر تخلیه آب هیچ مشکلی وجود ندارد. اما اگر درب ماشین لباسشویی باز نشد به این معنی است که در مسیر تخلیه آب انسداد وجود دارد . پس حتماً برای بر طرف کردن انسداد مسیر تخلیه آب را بررسی کنید. فیلتر کف و شیلنگ خروجی را هم بررسی کنید تا انسداد نداشته باشد. فراموش نکنید که حتماً پروانه های پمپ مخصوص تخلیه را چک کنید تا هیچ مانعی نداشته باشد. در صورتی که تمام این قطعات را بررسی کردید و هیچ انسدادی نداشت اما باز آب آن خالی نشد باید پمپ تخلیه لباسشویی خود را تعویض نمایید.

وجود مشکل در برد کنترل ماشین لباسشویی سامسونگ

مغز و هسته اصلی ماشین لباسشویی برند سامسونگ، کنترل پنل است. کلیه دستورالعمل ها مثل شروع فرایند ، زمان شستشو ، خشک کردن لباس و مجوز باز شدن درب توسط برد ارائه می شود. به دلیل اهمیت برد ماشین لباسشویی برند سامسونگ اگر هربورد درب ماشین لباسشویی خرابی یا اشکالی وجود داشته باشد سایر قطعات نیز تحت تأثیر قرار می گیرند و خراب می شوند. به همین خاطر در صورت بروز هرگونه خرابی و اشکال حتماً در نزدیک ترین زمان ممکن نسبت به برطرف نمودن ایرادات آن اقدام کنید و این کار را هم به افرادی که در این زمینه تخصص دارند بسپارید.

روش‌های رفع ایراد درب لباسشویی‌های سامسونگ

برای این که بتوانید مشکل درب ماشین لباسشویی برند سامسونگ خود را برطرف نمایید ابتدا باید علت این مشکل را تشخیص دهید. راهکار رایج برای برطرف کردن این مشکل، تعمیر و یا تعویض کردن قفل درب ماشین لباسشویی است. تعمیر نمودن یا تعویض شیر برقی هم برای برطرف کردن مشکل درب موثر است. تعمیر کارها پیشنهاد می کنند برای باز نمودن درب ماشین لباسشویی هرگز این بخش را فشار ندهید. چون در این حالت درب ماشین آسیب می بیند یا می شکند. روش دیگری که می تواند اشکال و ایراد قفل درب لباسشویی برند سامسونگ و یا هر برند دیگر را برطرف کند ، تعمیر و تعویض کردن فنر ، لولا و دستگیره است. البته در هنگام بروز هر گونه مشکل تخصصی حتماً از یک کارشناس متخصص کمک بگیرید. در هنگام مشاهده مشکل اگر ماشین لباسشویی سامسونگ شما گارانتی داشته باشد بسیار مفید و کاربردی خواهد بود. توصیه می کنیم هرگز به تنهایی خرابی درب لباسشویی برند سامسونگ را تعمیر نکنید. در این راستا می توانید از خدمات تخصصی مجموعه ایبک امداد استفاده نمایید.

تعمیر درب لباسشویی سامسونگ

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

در این مقاله به تعمیر درب لباسشویی سامسونگ پرداخته شده است. اگر درب لباسشویی سامسونگ شما خراب شده این مقاله از ایبک برای تعمیر درب لباسشویی شما مفید خواهد بود

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا