تعمیرات آبمیوه گیری

راهنمای تعمیر آبمیوه گیری سایا Saya|نمایندگی مجاز تعمیرات آبمیوه گیری سایا

راهنمای تعمیر آبمیوه گیری سایا Saya|نمایندگی مجاز تعمیرات آبمیوه گیری سایا

وجود داشتن یک دستگاه آبمیوه گیری سایا در منزل می‌تواند، در تامین کردن سلامت خانواده، نقش زیادی داشته باشد. داشتن دستگاه آبمیوه گیری سایا شما را از رفتن به کافی شاپ برای گرفتن آبمیوه باز خواهد داشت. چون شما با داشتن این دستگاه ترجیح خواهید داد، که در منزل هربار از نوشیدن آب میوه‌های طبیعی و تازه لذت ببرید.

آموزش عیب‌یابی و تعمیر آبمیوه گیری سایا

در این مقاله مشکلات رایج دستگاه آبمیوه گیری سایا را بررسی می‌کنیم. چون این دستگاه امکان دارد به دلیل استفاده‌ی نادرست و یا نوسانات برق و… با مشکلاتی مواجه شود. کاربران گرامی می‌توانند با مطالعه‌ی این مقاله دستگاه آبمیوه گیری سایا را عیب‌یابی و تعمیر کنند و دیگر نیازی به بردن دستگاه به تعمیرگاه و نشان دادن آن به تعمیرکار نخواهد بود، که در این صورت در زمان و هزینه‌ی شما صرفه جویی می‌شود.

آبمیوه گیری سایا روشن نمی‌شود

از جمله مشکلات رایج آبمیوه گیری سایا که امکان دارد برای دستگاه شما هم رخ دهد، روشن نشدن آن است. در زمانی که شما قصد دارید برای استفاده از این دستگاه، آن را روشن کنید، متوجه می‌شوید که موتور دستگاه آبمیوه گیری سایا روشن نمی‌شود. امکان دارد دلایلی مثل قطع بودن برق منزل شما، خراب بودن کلید پاور آبمیوه گیری سایا، پریدن فیوز برق، خراب بودن میکروسوئیچ آبمیوه گیری سایا، سوختن موتور دستگاه و … موجب به وجود آمدن این مشکل شده باشند.

آبمیوه گیری سایا صدای غیر طبیعی و لرزش دارد

صدای غیر طبیعی و لرزش دستگاه آبمیوه گیری سایا ممکن است، به دلایل مختلفی رخ دهد. در ابتدا باید بررسی کنید، که محل قرار دادن دستگاه آبمیوه گیری کاملاً صاف و تراز باشد. چنانچه محل قرارگیری آبمیوه گیری سایا صاف نباشد، موجب لرزش و تولید صدای غیر طبیعی می‌شود.

دلیل دیگر، پر بودن مخزن تفاله‌ی آبمیوه گیری سایا است. شما در این حالت باید مخزن تفاله‌ی دستگاه را تخلیه کنید.

چنانچه صدا و لرزش دستگاه آبمیوه گیری سایا پس از برطرف کردن این موارد حل نشد، باید عوامل احتمالی دیگر را کنترل کنید. خراب بودن یا کج بودن صافی دستگاه آبمیوه گیری سایا و یا درست جا نیفتادن این قطعه، خراب بودن موتور آبمیوه گیری سایا و خرابی فیلتر آبمیوه گیری سایا، از دیگر مواردی هستند که می‌توانند موجب لرزش و صدا در دستگاه آبمیوه گیری سایا شوند.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر مخلوط کن سایا Saya | خدمات نمایندگی مخلوط کن سایا

آبمیوه گیری سایا

آبمیوه گیری سایا داغ می‌شود

علت اصلی داغ شدن دستگاه آبمیوه گیری سایا کارکردن مداوم این دستگاه می‌باشد. در صورتی که از دستگاه آبمیوه گیری سایا پشت سر هم و بدون استراحت استفاده نمایید، امکان گرم شدن موتور این دستگاه بسیار بیشتر خواهد بود. شما باید پس از چند دقیقه روشن بودن آبمیوه گیری، آن را خاموش نمایید، تا کمی استراحت کرده و خنک شود.

گرفتن آب میوه‌های سفت و سخت، یکی دیگر از علت‌های داغ شدن موتور دستگاه آبمیوه گیری سایا است. چون به موتور دستگاه فشار بسیار زیادی وارد می‌شود و این فشار امکان دارد موجب نیم سوز شدن و یا سوختن کامل موتور آبمیوه گیری سایا شود.

آبمیوه گیری سایا را در هنگام استفاده نمودن، بر روی موکت یا فرش قرار ندهید. چون این کار موجب گرم شدن و داغ شدن دستگاه آبمیوه گیری می‌شود. چون در این حالت تبادل جریان هوا در آبمیوه گیری وجود ندارد و در نتیجه موتور دستگاه گرم خواهد شد.

آب میوه از دستگاه آبمیوه گیری سایا نشت می‌کند

یکی از ایرادات معمول آبمیوه گیری سایا نشت آب میوه از این دستگاه می‌باشد، که ممکن است به دلایل زیر رخ دهد.

دلیل اول به وجود آمدن این مشکل، جمع شدن تفاله‌های زیاد در درون مخزن آبمیوه گیری سایا است، که موجب نشت آب میوه از دستگاه آبمیوه گیری سایا می‌شود.

چنانچه لرزش دستگاه آبمیوه گیری سایا زیاد باشد، موجب ریختن آب میوه به بیرون از دستگاه می‌گردد‌.

استفاده از سرعت بسیار بالای آبمیوه گیری سایا، موجب چکه کردن آب میوه در زمان آبمیوه‌گیری می‌شود.

فیلتر آبمیوه گیری سایا را بررسی نمایید، که کثیف نباشد. چون در صورتی که فیلتر مسدود شده باشد، امکان نشت آب میوه از دستگاه آبمیوه گیری سایا وجود دارد.

مورد آخری که تشخیص آن بسیار راحت است، شکستن ظرف آبمیوه گیری و درپوش آن است. شما می‌توانید با بررسی کردن دقیق این ظرف، متوجه ترک و یا شکستگی آن شوید.

هر کدام از نکات فوق می‌توانند به تنهایی موجب نشت آب میوه از دستگاه آبمیوه گیری سایا شوند. پس شما باید با مشاهده نمودن نشت آب میوه از دستگاه، همه‌ی آنها را بررسی نمایید تا بتوانید ایراد آبمیوه گیری سایا را پیدا نمایید و مشکل به وجود آمده را برطرف سازید.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیرات مخلوط کن صنعتی/ انواع مختلف مخلوط کن صنعتی

دستگاه آبمیوه گیری سایا ناگهان خاموش می‌شود

آبمیوه گیری سایا قطعه‌ای به اسم اورلود دارد، که از سوختن، آسیب و دیگر خطرات احتمالی پیش بینی نشده برای دستگاه آبمیوه گیری سایا جلوگیری می‌کند. اگر به دستگاه آبمیوه گیری سایا فشار زیاد وارد گردد، که امکان سوختن یا نیم سوز شدن آن وجود داشته باشد، اورلود وارد عمل می‌شود و موجب خاموشی دستگاه آبمیوه گیری سایا می‌شود. اگر پروانه‌ی خنک‌کننده‌ی آبمیوه گیری سایا دچار خرابی شود، اورلود برای پیشگیری از خرابی موتور آبمیوه گیری سایا، این دستگاه را به صورت یکباره و ناگهانی خاموش می‌کند.

آبمیوه گیری سایا آب میوه‌ها را کامل نمی‌گیرد

یکی دیگر از مشکلاتی که امکان دارد برای آبمیوه گیری سایا به وجود آید این است، که دستگاه آب میوه‌ها را به صورت کامل نمی‌گیرد و قطعه‌های بزرگ میوه در آبمیوه وجود دارد. برای کنترل کردن این ایراد، باید صفحه‌ی زیر تیغه و تیغه‌ی دستگاه آبمیوه گیری سایا را چک کنید. چنانچه تیغه‌ی آبمیوه گیری سایا کند و یا خراب شده باشد، آب میوه به صورت کامل گرفته نمی‌شود و همینطور این امکان هم وجود دارد که فاصله‌ی میان صفحه‌ی زیرین تیغه و خود تیغه زیاد باشد و مانع از آبگیری کامل میوه‌ها شود.

با روشن کردن آبمیوه گیری سایا فیوز برق می‌پرد

برخی اوقات با روشن نمودن دستگاه آبمیوه گیری سایا فیوز برق منزل شما می‌پرد. این مشکل و ایراد به خاطر اتصال در سیم و یا دوشاخه‌ی دستگاه، خراب بودن خازن و سوختن موتور آبمیوه گیری سایا رخ می‌دهد و موجب پریدن فیوز برق منزل شما می‌گردد. در این شرایط نباید آبمیوه گیری سایا را قبل از برطرف کردن مشکل، دوباره روشن کنید.

طریقه استفاده‌ی درست از آبمیوه گیری سایا

 • در ابتدا باید میوه‌هایی که قصد دارید آب آنها را بگیرید، به خوبی شسته و خشک نمایید و چنانچه این میوه‌ها هسته دار هستند، باید هسته‌ی هر کدام را جدا نمایید. چون هسته‌های میوه از چرخش تیغه‌های دستگاه آبمیوه گیری سایا جلوگیری کرده و موجب آسیب رسیدن به دستگاه شما می‌شوند.
 •  در مرحله‌ی بعدی، میوه‌های خود را به اندازه‌های کوچکتر خرد کنید. خرد کردن میوه‌ها را متناسب با اندازه‌ی دهانه‌ی ورودی دستگاه آبمیوه گیری خود انجام دهید. اگر دهانه‌ی ورودی دستگاه آبمیوه گیری شما به اندازه‌ی کافی بزرگ است، می‌توانید میوه‌ها را به صورت درسته در داخل آن قرار دهید. در مواردی که سایز دهانه‌ی ورودی آن کوچک است، میوه‌ها را باید ریزتر خرد کنید تا دستگاه بتواند به راحتی عمل آبگیری را انجام دهد.
حتما بخوانید:   نحوه تعمیر کردن جارو شارژی سایا | راهنمای تعمیرات جارو شارژی سایا

آبمیوه گیری سایا

 • پیشنهاد می‌شود که قبل از روشن کردن دستگاه آبمیوه گیری سایا، برای جلوگیری کردن از ریختن تفاله‌های میوه بر روی زمین و آلوده شدن اطرافتان، از زیر انداز مناسب مثل یک پارچه استفاده کنید. پس از روشن کردن دستگاه آبمیوه گیری سایا میوه‌ها را کم کم و بدون عجله به طوری که هیچ فشاری به دستگاه وارد نشود، داخل مخزن بریزید. وقتی که در حال تهیه‌ی آبمیوه هستید دقت نمایید، که مخزن تفاله‌ی آبمیوه گیری سایا بیش از اندازه پر نگردد و آن را مرتب خالی کنید.
 • قبل از شروع به کار دستگاه آبمیوه گیری سایا دقت داشته باشید، که محفظه و صافی آن کاملاً تمیز و پاکیزه باشد.
 • قبل از راه اندازی کردن دستگاه آبمیوه گیری بخش‌های متحرک و بالای آنها را به صورت محکم و صحیح در محل خودشان به خوبی قرار دهید.
 •  در زمان نظافت کردن آبمیوه گیری سایا مراقب باشید، که آب به موتور دستگاه نفوذ نکند.
 • برای باز کردن درپوش آبمیوه گیری سایا صبر کنید، که دستگاه به صورت کامل متوقف و خاموش شود.
 •  دستگاه آبمیوه گیری سایا را به دور از دسترس کودکان نگهداری کنید برای گرفتن آب میوه‌های نرم مانند، زردآلو، موز، گوجه و کیوی بهتر است از این دستگاه استفاده نکنید، چون موجب گرفتگی و مسدود شدن منفذهای فیلتر آن می‌شود، که اختلال در روند کار دستگاه را به دنبال خواهد داشت.
 • پس از استفاده از آبمیوه گیری سایا صافی و فیلتر دستگاه را با استفاده از مسواکی نرم تمیز کنید و تمامی تفاله‌ها و گرفتگی‌ها را برطرف نمایید.
 • پیش از پر شدن لیوان آب گیری، دستگاه آبمیوه گیری سانی را خاموش کرده و لیوان را تخلیه نمایید.
 • تنظیم کردن سرعت دستگاه آبمیوه گیری سایا را باید متناسب با نوع میوه انجام دهید. بهتر است که از سرعت‌های متوسط و ملایم استفاده نمایید.
 • نظافت آبمیوه گیری سایا کار راحت و ساده‌ای است. اما باید توجه داشته باشید، که بعد از هر بار استفاده کردن از آن، این کار را بلافاصله انجام دهید. در این صورت از باقی ماندن رسوب و لکه‌ها بر روی بدنه و تیغه‌ها و صافی‌های دستگاه جلوگیری می‌شود. برای برطرف کردن لکه‌های قدیمی‌تر در بدنه‌ی دستگاه آبمیوه گیری سایا، باید آنها را برای مدت بیست و چهار ساعت با محلول سرکه و آب به همراه مقداری آبلیموی طبیعی و جوش شیرین مرطوب نموده و سپس تمیز کنید.

111111111111111111

31

راهنمای تعمیر آبمیوه گیری سایا Saya

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

آموزش عیب‌یابی و تعمیر آبمیوه گیری سایا

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا