خدمات شستشوخدمات

آموزش جرم گیری چای ساز با نوشابه

چگونه می توانیم جرم های چای ساز را از بین ببریم؟

فکر میل کردن چای در زمانی که هوا سرد بوده بسیار جذاب است ، ولی آیا حاضر نمودن آن به روش قدیمی هم جذاب است؟ خیلی وقت ها شاید علاقه زیادی به خوردن چای داشته باشیم اما زمان آماده سازی آن باعث می شود که از خوردن آن منصرف بشویم. برای حل این مشکل دستگاهی به نام چای ساز وارد بازار شد که زمان دم آمدن چای رو بسیار پایین آورد؛ ولی این دستگاه در کنار سرعت بالایی که داشت، مشکلاتی هم به همراه دارد. مثل؛ ایجاد شدن رسوب در دیواره درونی دستگاه و… . شاید برای شما سؤال بشود که علت جرم گیری چای ساز چه چیزی می باشد و چگونه می توان آن را از بین برد؟ در این مقاله ما به شما کمک می کنیم تا بتوانید جرم چای ساز را با کمک نوشابه از بین ببرید؛ با ما همراه باشید:

جرم گیری چای ساز با نوشابه

علت رسوب گیری چای ساز

امروزه آب های آشامیدنی با املاح مختلفی مخلوط شده که باعث ناخالص بودن آن می شود. املاحی که در آب آشامیدنی وجود دارد با چشم قابل دیدن نیست ولی قسمت زیادی از آب را تشکیل می دهد. برای همین خیلی از مردم از فیلتر های مخصوص برای آب های آشامیدنی استفاده می کنند. وقتی شما آب را روی حرارت بالایی می گذارید این املاح از آب جدا شده و به مرور به دیواره درونی چایی ساز یا کتری می چسبند که به این املاح چسبیده رسوب می گویند. اگر شما مدت زیادی درون کتری یا چای ساز خود را تمیز نکنید این رسوب ها به مرور زیاد شده و تمیز کردن آن برای شما بسیار سخت خواهد شد. اگر برای شما هم این مشکل پیش آمده است، می توانید با چند روش ساده این مشکل را از بین ببرید. یکی از این روش ها استفاده از نوشابه می باشد ؛ که در ادامه به شما توضیح می دهیم که چگونه با استفاده از نوشابه رسوبات درون چای ساز یا کتری را از بین ببرید.

از بین بردن رسوبات چای ساز

درست است که شستن رسوبات چای ساز با نوشابه در بیشتر مواقع مشکل را حل کرده و تمامی رسوبات را از بین می برد ، اما برای اطمینان خاطر شما، دو روش دیگر را نیز بیان می کنیم. اگر با این دو روش مشکل تمیز نمودن رسوبات چای ساز حل نشد با استفاده از دو روش دیگر رسوبات را از بین ببرید.

جرم گیری چای ساز با نوشابه

همان طور که گفته شد با استفاده از نوشابه می توانید رسوبات چای ساز معمولی یا شیشه ای را به راحتی از بین ببرید. برای از بین بردن رسوبات با نوشابه دو روش وجود دارِد که ما در ادامه به هر دو روش اشاره خواهیم کرد:

حتما بخوانید:   بهترین اسید برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب و حمام

جرم گیری چای ساز با نوشابه

راهکار اول جرم گیری چای ساز

در این مرحله با استفاده از نوشابه مشکی و انجام دادن مراحل زیر می توانید تمامی رسوبات چای ساز خود را از بین ببرید:

 1. نوشابه مشکی را داخل دستگاه ریخته و از یک چهارم تا نصف چایی ساز را به خواست خودتان بستگی به مقدار نوشابه پر کنید.
 2. دکمه روشن دستگاه را فشرده تا زمانی که نوشابه کاملاً به جوش بیاید منتظر بمانید .
 3. زمانی که چای ساز شروع به جوشیدن کرد آن را خاموش کرده و تا نیم ساعت صبر نمایید.
 4. در این مرحله بعد نیم ساعت صبر کردن، نوشابه را خالی کرده و چای ساز را با مایع های شوینده کاملاً بشویید.
 5. و در آخر با استفاده از اسکاچ و یا ابزار های مناسب دیگر تمامی رسوبات روی دیوارهای درونی چای ساز را به آرامی پاک نمایید.

راهکار دوم جرم گیری چای ساز

در این مرحله در کنار استفاده از نوشابه مشکی به مقداری آب هم نیازمندیم. در ادامه نحوه انجام این مرحله را به شما توضیح می دهیم:

 1. اول از همه دستگاه را به مقدارِ شصت به چهل از نوشابه و آب پر می کنیم. «یعنی شصت درصد آب و چهل درصد نوشابه درون چای ساز می ریزیم.
 2. حالا دستگاه را روشن نموده و تا به جوش آمدن مخلوط آب و نوشابه به آن زمان می دهیم.
 3. بعد از اینکه مخلوط آب و نوشابه به نقطه جوش رسید دستگاه را خاموش نموده و نیم تا یک ساعت زمان می دهیم تا تقریباً خنک شود.
 4. وقتی زمان داده شده به پایان رسید باید محلول آب و نوشابه را از دستگاه خارج کرده و آن را بشویید.
 5. در مرحله آخر مثل راهکار قبلی با استفاده از اسکاچ و ابزار های مناسب دیگر تمام رسوبات دیوار های درونی چای ساز را به آرامی پاک نمایید.

با این دو راهکار که گفته شد شما می توانید با نوشابه و یا مخلوط نوشابه و آب تمامی رسوبات موجود در چایی ساز خود را از بین ببرید و در زمان بسیار کمی دیوار های درونی چای ساز خود را مثل روز اول تحویل بگیرید. اما اگر با تمامی این حرف ها باز هم از تمیزی چایی ساز خود راضی نبودید می توانید از دو راهکاری که در ادامه مطالب برای تمیز نمودن رسوبات چسبیده به دیوار درونی چای ساز گفته می شود استفاده نمایید.

حتما بخوانید:   آشنایی با انواع روش لوله بازکنی فاضلاب حمام

مهم:

این را به یاد داشته باشید که باید نکات ایمنی را در همه این مراحل گفته شده رعایت کنید تا دچار مشکل نشوید و همچنین در تمامی مراحل به چای ساز خود نظارت داشته باشید.

نکته:

اگر بعد از انجام مراحل بالا بوی چایی ساز باعث آزار شما شد می توانید با دو یا سه بار جوشاندن آب در دستگاه و خالی نمودنش و دوباره پر کردن چای ساز از آب بوی بد دستگاه را از بین ببرید.

جرم گیری چای ساز با نوشابه

یکی از بهترین روش ها برای تمیز کردن دیواره درونی چایی ساز از رسوب های بسیار ضخیم استفاده از نوشابه می باشد ؛ اگر نتوانستید با روش های قبلی چای سازتان را تمیز نمایید به ادامه مطالب دقت فرمایید:

نوشابه ها دارای اسید کربنیک می باشند، با انجام دادن روش های زیر می توانید تمامی رسوبات چسبیده به دیوار درونی چای ساز یا کتری را از بین ببرید با ما همراه باشید:

 1. مقداری نوشابه کوکاکولا را درون چای ساز یا کتری ریخته و آن را روشن نمایید تا جوشیده شود.
 2. وقتی چای ساز جوش آمد به آن نیم ساعت زمان می دهیم تا کمی ولرم شود.
 3. وقتی نیم ساعت تمام شد نوشابه درون چای ساز را خالی نموده با اسکاچ و یا ابزار مناسب دیگر رسوبات چسبیده به دیوار های درونی چای ساز را به آرامی تمیز نمایید.
 4. حالا برای اینکه کاملاً رسوبات از دیوار درونی چای ساز جدا شود باید یک مرحله دیگر نیز انجام دهید: آب را تا حد مجاز در دستگاه بریزید و بگذارید بجوشد تا تمامی رسوبات چسبیده به دیوار داخلی دستگاه از آن جدا شود.
 5. بعد از این کار آب را خالی نمایید و چند بار آن را از آب پر نموده جوش بیاورید و خالی کنید تا جایی که دیگر هیچ رسوبی درون آب نبینید.

نکته‌ای در رابطه جرم گیری چای ساز

اگر می خواهید نوشابه کوکاکولا چای سازتان را به خوبی تمیز کند باید بگذارید به دمای جوش برسد؛ اما اگر در دمای معمولی هم باشد می توانید آن را درون چای ساز ریخته بعد از نیم ساعت رسوب را با اسکاچ یا ابزار های مناسب دیگر پاک نمایید ، ولی پیشنهاد ما به شما رساندن آن به دمای جوش می باشد.

حتما بخوانید:   مهمترین و رایج ترین عللی که باعث گرفتگی لوله فاضلاب می‌شود

جرم گیری چای ساز با نوشابه

جرم گیری چای ساز با نوشابه پپسی

نوشابه پپسی از نوشابه کوکاکولا برای پاک نمودن رسوبات درون چای ساز بهتر عمل می کند ، زیرا نوشابه پپسی در کنار اسید کربنیک دارای اسید سیتریک نیز می باشد که درون نوشابه کوکاکولا این اسید وجود ندارد به همین دلیل نوشابه پپسی برای تمیز کردن رسوبات چسبیده به دیوار درونی چای ساز از نوشابه کوکاکولا بهتر عمل می کند. گفتیم که نوشابه پپسی  برای تمیز کردن رسوبات چسبیده به دیوار درونی چای ساز از نوشابه کوکاکولا بهتر است ؛ با ما همراه باشید تا با انجام دادن مراحل زیر تمامی رسوبات چای ساز را به همراه نوشابه پپسی تمیز نماییم :

 1. اول از همه نصف دیوار درونی چایی ساز و یا کتری را از نوشابه پپسی پر کنید.
 2. سپس دستگاهتان را روشن نموده و تا جوش آمدن آن صبر نمایید.
 3. بعد از جوش آمدن نوشابه پپسی چای ساز را خاموش نموده، نیم تا یک ساعت صبر نمایید تا ولرم شود.
 4. بعد از اینکه زمان گفته شده به پایان رسید نوشابه پپسی را از دستگاه خارج نمایید سپس آن را به خوبی بشویید.
 5. با اسکاچ یا یک ابزار مناسب به همراه یک مایع شوینده به آرامی رسوبات را از دیوار درونی دستگاهتان پاک نمایید.
 6. بعد از انجام مراحل بالا درون چایی ساز آب ریخته و بگذارید تا جوشیده شود و سپس آن را از دستگاه خارج نمایید.
 7. این کار را دو تا سه بار انجام دهید تا تمامی رسوبات چسبیده به دیوار های داخلی دستگاه را از بین برود و دستگاهتان مثل روز اول تمیز شود .

نتیجه گیری جرم گیری چای ساز

گفته شد به دلیل اینکه کار چای ساز جوشاندن آب آشامیدنی است و در آب های آشامیدنی املاحی وجود دارد که وقتی آب آشامیدنی در این دستگاه جوشیده می شود املاح آن ته نشین شده و باعث رسوب گرفتن دیوار درونی دستگاه و کثیف شدن آب جوشیده می شود. در این مطلب با کمک نوشابه و آب در چند روش به شما آموزش دادیم تا به راحتی رسوبات چسبیده به دیوار درونی دستگاه را پاک نموده و دیوار درونی چای سازتان را مثل روز اول تمیز نمایید. امیدواریم که مطالب گفته شد برای شما مفید بوده و در پاک کردن دیوار درونی چای سازتان به شما کمک کرده باشد.

جرم گیری چای ساز با نوشابه

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

آموزش کامل جرم گیری چای ساز با استفاده از نوشابه مشکی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا