تعمیرات تلویزیون

راهنمای تنظیم کانال های تلویزیون ال جی LG

راهنمای کانال یابی تلویزیون ال جی LG | رفع مشکل بهم ریختگی کانال های تلویزیون الجی

اگر شما به تازگی تلویزیون ال جی LG خود را خریداری کرده اید و برای کانال یابی آن با مشکل برخورد کرده اید ما در این مقاله از ایبک امداد برای شما روش صحیح و اصولی کانال یابی تلویزیون ال جی را به طور کامل توضیح خواهیم داد تا بتواند به راحتی این کار را انجام دهید.

آموزش تنظیم کانال تلویزیون ال جی

اگر به هر دلیلی تنظیمات کانال تلویزیون ال جی شما بهم ریخته باشد باید آن را تنظیم کنید یا ممکن است برای اولین بار بخواهید از تلویزیون خود استفاده کنید در این صورت باید کانال های تلویزیون را تنظیم کنید

برای کانال یابی بستگی دارد شما چه برندی از تلویزیون را خریداری کرده باشید در هر برندی تنظیمات کانال با یکدیگر فرق می کند. در این مقاله می‌خواهیم برای شما روش تنظیم کردن کانال های تلویزیون ال جی را توضیح دهیم.

تنظیم کانال در تلویزیون ال جی کار سختی نیست ولی با این وجود باید نسبت به این کار آگاهی داشته باشید زیرا اگر تنظیمات را اشتباه انجام دهید ممکن است کانال های تلویزیون به هم بریزد در مرحله اول برای اینکه تلویزیون ال جی خود را کانال یابی کنید بهتر است دفترچه راهنمای دستگاه را مطالعه کنید و طبق دفترچه راهنما مراحل را انجام دهید ولی اگر با استفاده از دفترچه راهنما نتوانستید کانال ها را تنظیم کنید مراحلی را که برایتان بیان می کنیم دنبال کنید تا کانال یابی دستگاه درست و اصولی انجام شود. کانال یابی دستگاه ال جی به دو صورت دستی و اتوماتیک انجام می گیرد.

خلاصه ای از روش تنظیم کانال های تلویزیون ال جی

در ابتدا می خواهیم شما را به طور تیتروار و خلاصه با روش تنظیم کردن کانال تلویزیون ال جی آشنا کرده و سپس موارد بیان شده را به طور کامل برایتان توضیح خواهیم داد:

 • در تلویزیون های ال جی کانال یابی چگونه انجام می شود؟
 1. تلویزیون های ال جی جدید مجهز به دریافت کننده سیگنال محلی می باشند.
 • انواع کانال یابی در تلویزیون های جدید ال جی
 1.  کانال یابی به طور خودکار انجام می‌شود.
 2. می‌توانید به طریق دستی هم کانال یابی را در تلویزیون ال جی انجام دهید.
 • آنتن چه تأثیری در فرایند کانال یابی تلویزیون ال جی دارد؟
 1.  اگر آنتنی که به تلویزیون ال جی وصل کرده اید به طور مناسب قرار نداشته باشد و یا آسیب دیده باشد، می‌تواند باعث شود شبکه های تلویزیونی به وسیله آنتن دریافت نشود.
 2. در اینصورت باید سیم آنتن و قرار گیری آن را بررسی کنید.
 • کانالهای تلویزیون ال جی دچار به هم ریختگی شده است ؟
 1.  ابتدا وارد تنظیمات شوید.
 2. در قسمت کانال های تلویزیونی کانال ها را جابجا و یا حذف کنید.
حتما بخوانید:   چرا تصویر تلویزیون قطع و وصل می شود ؟

تلویزیون ال جی

در تلویزیون ال جی کانال یابی چگونه انجام می شود ؟

تلویزیون های ال جی جدید مجهز به گیرنده های دیجیتال جهت دریافت کننده سیگنال محلی می باشند و نیازی هم به گیرنده های دیجیتال ندارند گیرنده های دیجیتال به نسبت منطقه ای که از آن استفاده می شود انواع متفاوتی دارد به همین دلیل در تلویزیون از گیرنده ی دیجیتال کامل و جامع استفاده می کنند تا در همه ی خاورمیانه قابل استفاده باشد.

دقت کنید اگر چه تلویزیون های قدیمی وارد دوران دیجیتال شده اند ولی به گیرنده دیجیتال مجهز نمی باشند و این باعث می شود که جستجو کردن کانال های دیجیتال در تلویزیون کمی مشکل باشد بنابراین به شما توصیه می کنیم که در هنگام خرید تلویزیون از داشتن گیرنده دیجیتال در آن اطمینان پیدا کنید.

انواع کانال یابی در تلویزیون ال جی

برای اینکه در تلویزیون ال جی کانال های دیجیتال را تنظیم کنید به دو روش می توانید این کار را انجام دهید به روش خودکار و روش دستی، در هنگامی که می خواهید به روش خودکار این کار انجام شود سیستم به روشی که پخش کننده محلی مشخص کرده است کانال را جستجو کرده و آن را به ترتیب در تلویزیون شما مرتب خواهد کرد جستجوی دستی و خودکار کانال معایب و مزایایی دارند مثلاً جستجوی کانال اگر به صورت خودکار انجام شود ممکن است کانال های تکراری هم در بین کانال ها دیده شود ولی این مزیت را دارد که همه کانال ها در تلویزیون پیدا خواهد شد.

۱- کانال یابی اتوماتیک در تلویزیون ال جی

شاید قبل از بیان هر مطلبی بهتر باشد شما را با ماهیت کانال یابی خودکار آشنا کنیم بر طبق این روش کانال ها به طور خودکار و آنچه صدا و سیما در نظرگرفته، تنظیم می شود و بالا می آید برای انجام دادن کانال یابی اتوماتیک در تلویزیون ال جی باید وارد قسمت تنظیمات و منوی دستگاه ال جی خود شوید بعد از آن وارد بخش راه اندازی شوید تا بتوانید از این قسمت وارد تنظیم کانال ها شوید، به طور معمول این قسمت با واژه های متفاوتی مشخص  می باشد مثل Program  یا Setup، سپس روی یکی از این گزینه ها کلیک کرده و کانال یابی خودکار را انتخاب کنید و به دستگاه اجازه بدهید تا به طور اتوماتیک جستجوی کانال را شروع کند به این شکل تنظیم کانال در تلویزیون ال جی انجام خواهد شد وقتی کانال یابی خودکار تمام شود شما می توانید پیغام دستگاه را که جستجوی صددرصد کانال را اعلام می کند ببینید.

حتما بخوانید:   تعمیر و تعویض برد ماشین ظرفشویی ال جی | علت خرابی برد ظرفشویی LG

۲- کانال یابی به صورت دستی در تلویزیون های ال جی

برای اینکه در تلویزیون ال جی خود به صورت دستی کانال یابی کنید در مرحله اول باید کد های مربوط به شبکه مورد نظر خود را داشته باشید زیرا باید این کد ها به صورت دستی وارد شود برای اینکه تلویزیون ال جی خود را به صورت دستی کانال یابی کنید باید وارد منوی دستگاه شده سپس وارد قسمت کانال یابی شوید در این مرحله کانال یابی دستی را باید انتخاب کنید برای تنظیم کردن کانال ها به شکل دستی باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • بعد از اینکه وارد قسمت کانال یابی دستی شدید گزینه ای در آنجا قرار دارد به نام CH VHF/UHF وقتی با این گزینه روبرو شدید باید کد پهنای باند شبکه را در آنجا وارد کنید.
 • سپس گزینه Udate یا گزینه Add  را انتخاب کنید.
 •  این کار برای همه ی کدها باید انجام شود.

به این صورت هر کدی که شما در آنجا وارد می کنید شبکه ای برای شما بالا آمده و نشان داده می شود استان های مختلف دارای کدهای مخصوص به خود هستند اگر شما این کدها را بدانید، می توانید با وارد کردن این کدها، شبکه مورد نظر خود را در دستگاه نمایش دهید و سپس آن را ذخیره کنید نکته ای که برای تنظیم کانال باید در نظر داشته باشید آنتن تلویزیون است اگر سیگنال دهی خوب نبود باید آنتن و کابل های آنتن را چک کنید

نکته مهم: اگر کدهای لازم برای کانال یابی دستی را ندارید می توانید از کانال یابی خودکار استفاده کنید.

نکات مهمی که هنگام کانال یابی تلویزیون ال جی باید در نظر داشته باشید

قبل از هر چیز دقت کنید در حین انجام کانال یابی امکان دارد ارور و خطاهایی روی دستگاه مشاهده کنید در این صورت باید به دفترچه راهنمای تلویزیون ال جی مراجعه کنید تا مشکل را بررسی کنید البته بیشتر مواقع نصب غلط آنتن و کابل های دستگاه می تواند باعث بروز این مشکل شود.

حتما بخوانید:   عیب یابی مشکل وای فای تلویزیون

نکته مهم دیگری که بعد از انجام کانال یابی دستگاه چه به صورت خودکار و چه به صورت دستی باید به آن توجه کنید این است که شما می توانید کانال ها را به صورت دلخواه منظم کنید زیرا کانال ها قابلیت جابجایی دارند و می توانید لیست کانال ها را به دلخواه خودتان تنظیم کنید.

کانال یابی در تلویزیون های ال جی قدیمی

شاید شما در منزل از تلویزیون های قدیمی ال جی استفاده می کنید اگر می خواهید تلویزیون ال جی خود را کانال یابی کنید باید بگوییم که کانال یابی کردن در تلویزیون های قدیمی فرقی با تلویزیون های جدید ندارد و شما می‌توانید به هر دو روش دستی و خودکار تلویزیون ال جی خود را کانال یابی کنید برای اینکار مراحلی را که در بالا ذکر کردیم برای تلویزیون های قدیمی هم به کار ببرید.

توجه کردن به آنتن تلویزیون ال جی

اگر دستگاه شما سیگنال مورد نظر را دریافت نمی کند امکان دارد که مشکل از آنتن، سیم آنتن، درگاه آنتن و یا زاویه آنتن باشد آنتن دهی برای دریافت کانال ها در مناطق مختلف با یکدیگر فرق می کند اگر شما مجبور به خریدن آنتن هستید باید آنتن را با شرایط محل زندگی خود به طور مناسب انتخاب کنید بعضی از مناطق نیاز به آنتن رومیزی دارند و یک آنتن رومیزی ساده برای دریافت شبکه ها کافی است اما در بعضی از مناطق باید از آنتن هوایی استفاده کنید.

اگر آنتن دچار آسیب دیدگی شود و یا کابل آنتن آسیب ببیند و یا این که آنتن به طور مناسب و در جهت درست قرار نگرفته باشد، باعث می شود که شما نتوانید شبکه های تلویزیونی را به خوبی دریافت کنید.

نکته مهم: سیم آنتن به تلویزیون را به طور مرتب بررسی کنید.

تلویزیون ال جی

نتیجه گیری

در این مقاله برای شما روش های تنظیم کانال های تلویزیون ال جی و انواع کانال یابی را به طور کامل توضیح دادیم تا در صورت نیاز بتوانید کانال یابی تلویزیون ال جی خود را به درستی انجام دهید. برای کانال یابی صحیح می توانید از دفترچه راهنمای دستگاه خود نیز استفاده کنید.

اگر در این زمینه سوالی داشتید در بخش دیدگاه ها مطرح کنید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

تنظیم کانال های تلویزیون ال جی LG

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

در تلویزیون های ال جی کانال یابی چگونه انجام می شود؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا