خدماتخدمات فاضلاب و لوله بازکنی

آشنایی با انواع روش لوله بازکنی فاضلاب و حمام

شاید شما انواع روش لوله بازکنی فاضلاب و حمام را ندانید. لوله‌ها مانند رگ‌های خونی شما هستند. شما فقط زمانی متوجه آن‌ها می‌شوید که مشکلی پیش بیاید، مانند زمانی که یخ می‌زنند یا می‌ترکند، یا زمانی که آن‌ها را در طول تمیز کردن سالانه خود از زیر خاک بیرون می‌آورید. برای نگهداری از آب جاری، ضروری است که لوله‌ها در وضعیت کار خود قرار گیرند. روی دیگر سکه این است که اگر می‌خواهید مطمئن شوید که توالت شما همچنان سیفون می‌شود و شیرها هنوز کار می‌کنند، هرگز نباید برخی کارها را روی لوله‌ها انجام داد.

اگر صاحب ملک هستید، ممکن است فکر کنید همه انواع فاضلاب‌ها شبیه هم هستند. علاوه بر این، می‌توانید با خواندن انواع مختلف اتصالات خط فاضلاب خانه، با انواع مختلف اتصالات خط فاضلاب خانه آشنا شوید. این اطلاعات به شما این امکان را می‌دهد که تصمیمات بهتری بگیرید و اگر در حال کار بر روی خط فاضلاب خانه خود هستید، از اشتباهات پرهزینه اجتناب کنید.

ما در این مقاله از سایت ایبک قصد داریم تا شما را با انواع روش لوله بازکنی فاضلاب و حمام آشنا کنیم. با ما تا پایان این مقاله کاربردی همراه باشید.

انواع روش لوله بازکنی فاضلاب و حمام

انواع روش لوله بازکنی فاضلاب و حمام

لوله کشی خانه شما مانند یک درخت تنظیم شده است. خط اصلی فاضلاب تنه درخت است. هر یک از شاخه‌های درخت یک خط لوله کشی جداگانه است. اگر گرفتگی فقط در یک شاخه باشد، این تنها خط لوله کشی آسیب دیده است. اگر آب در هر مکان به جز یک مکان خوب تخلیه شود، ممکن است مشکوک شوید که فقط یک خط مسدود شده است. اگر لوله فاضلاب شما به طور کامل مسدود شده است، فورا آن را برطرف کنید. وسایل خانه شما می‌توانند به درستی کار نکنند که منجر به هزینه و دردسر اضافی می‌شود.

در این بخش شما با انواع روش لوله بازکنی فاضلاب و حمام آشنا می‌شوید. این روش‌ها به شرح زیر است.

آب جوش

یکی از انواع روش لوله بازکنی فاضلاب و حمام آب جوش است. برای رفع سریع و آسان زهکشی‌های مسدود شده خود، یک قابلمه آب جوش را در زهکشی بریزید. در بسیاری از موارد، این برای شل کردن یا از بین بردن انسداد بدون نیاز به اقدامات شدیدتر کافی است. از این روش فقط برای لوله‌های فلزی یا سرامیکی استفاده کنید، زیرا گرما می‌تواند اتصالات لوله‌های PVC را شل کند. برای لوله‌های پی وی سی به جای آن از آب لوله کشی داغ و نه جوشان استفاده کنید. این روش می‌تواند بر روی تجمع چربی یا مواد غذایی موثر باشد، اما بعید است که برای انسداد جامد موثر باشد.

حتما بخوانید:   در هنگام باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب چه نکات ایمنی را باید رعایت کنیم؟

پاک کننده طبیعی

می‌توانید با استفاده از جوش شیرین (جوش شیرین) و سرکه سفید یک پاک کننده تخلیه ایجاد کنید. به سادگی بی کربنات را در آبکش بریزید و سپس سرکه را بریزید. برای جلوگیری از حباب زدن مخلوط از لوله، لوله تخلیه را بپوشانید. واکنش شیمیایی بین بی کربوهیدرات و سرکه باعث تولید اکسیژن می‌شود که داخل لوله‌ها را تمیز می‌کند و آن‌ها را پاک می‌کند.

ممکن است لازم باشد این فرآیند را چند بار تکرار کنید تا به طور کامل از شر انسداد خلاص شوید. هنگامی که مخلوط راه خود را از طریق انسداد عبور کرد، لوله‌های خود را با آب داغ بشویید تا باقی‌مانده از بین بروند. این روش یکی از موثرترین انواع روش لوله بازکنی فاضلاب و حمام است.

پاک کننده سوز آور

یکی دیگر از انواع روش لوله بازکنی فاضلاب و حمام پاک کننده سوز آور می‌باشد. می‌توانید پاک کننده‌های تخلیه شیمیایی سوزاننده را از فروشگاه سخت افزاری یا سوپرمارکت محلی خود خریداری کنید. این مواد شیمیایی قادر به حل کردن چربی، مو، غذا و سایر انسدادهای رایج هستند. با این حال، آن‌ها برای محیط زیست مضر هستند و باید در مصرف کم استفاده شوند. پاک کننده‌های سوزاننده روی توده‌های جامد مانند ریشه درختان یا وسایل کوچک خانگی کار نمی‌کنند. هنگام کار با پاک کننده‌های شیمیایی همیشه از دست‌ها و صورت خود محافظت کنید و سپس لوله‌های خود را با آب بشویید تا از شر هر گونه مواد شیمیایی باقی‌مانده خلاص شوید.

انواع روش لوله بازکنی فاضلاب و حمام

پیستون

یک پیستون می‌تواند یک زهکشی مسدود شده را پاک کند همان‌طور که می‌تواند گرفتگی توالت را پاک کند. قبل از شروع غوطه ور کردن، حتماً دهانه‌های سرریز را بپوشانید تا بتوانید مهر و موم قوی داشته باشید. فشار بالا و پایین ایجاد شده توسط پیستون می‌تواند به از بین بردن هرگونه انسداد کمک کند تا لوله‌های شما بار دیگر به آرامی جریان پیدا کنند. غوطه وری برای انسداد جامد بسیار مفید است، اما روی تجمع چربی و رسوبات معدنی چندان موثر نیست.

فنر

فنر لوله کش یا ابزار برقی برای انسدادهای شدیدتر مناسب است. سیم پیچ در انتهای کابل به سرعت می‌چرخد ​​و از انسداد جدا می‌شود تا زمانی که پاک شود. اگرچه مارها برد محدودی دارند، بنابراین انسداد باید در نزدیکی دهانه زهکشی باشد تا موثر باشد. آن‌ها همچنین امکان آسیب رساندن به لوله‌های شما را دارند، بنابراین بهتر است ابتدا روش‌های دیگر را امتحان کنید. می‌توانید فنرهای لوله‌کش را در اکثر فروشگاه‌های سخت‌افزار خریداری کنید، یا می‌توانید یک لوله‌کش را استخدام کنید تا این کار را برای شما انجام دهد. فنر می‌تواند یکی از اصلی‌ترین انواع روش لوله بازکنی فاضلاب و حمام باشد.

هیدرو جت

هیدرو جت یکی دیگر از انواع روش لوله بازکنی فاضلاب و حمام است که قدرت بی‌نظیری را برای رفع گرفتگی ارائه می‌دهد. جت‌های هیدرولیکی جریان قدرتمندی از آب را از طریق لوله‌های شما وارد می‌کند. فشاری که ایجاد می‌شود سپس انسداد را از طریق لوله‌ها و خارج می‌کند تا آب بتواند یک بار دیگر از آن عبور کند. این روش برای لوله‌های شما بسیار ایمن‌تر از مارپیچ است، اگرچه در برابر گرفتگی‌های جامد موثر نیست. اگرچه می‌توانید به تنهایی اقدام به هیدروجت کنید، اما احتمالاً بهتر است این کار را به یک لوله‌کش حرفه‌ای بسپارید که تجربه لازم برای انجام درست کار را داشته باشد.

حتما بخوانید:   بهترین روش رفع بوی بد سینک ظرفشویی

حفاری

در شدیدترین موارد، لوله‌های شما ممکن است نیاز به حفاری کامل داشته باشند. یک لوله کش می‌تواند محل دقیق انسداد را شناسایی کند تا بداند کدام لوله باید حفاری شود. پس از کندن زمین اطراف لوله، لوله کش می‌تواند لوله مورد نظر را تعمیر یا تعویض کند. سپس زمین را می‌توان دوباره در اطراف لوله جدید پر کرد و ملک شما را به حالت اولیه خود بازگرداند. این نوع کار می‌تواند بسیار پیچیده باشد، بنابراین بهتر است به یک لوله کش حرفه‌ای اعتماد کنید تا آن را برای شما انجام دهد. حفاری یکی از انواع روش لوله بازکنی فاضلاب و حمام است که آخرین راه حل شما در مواقع بحران به حساب می‌آید.

چهار کاری که هرگز در رابطه با لوله‌های فاضلاب نباید انجام دهید

سفید کننده را داخل لوله بریزید

زمانی یک فرد خوش نیت به این فکر افتاد که سفید کننده را به طور مرتب در زهکشی‌ها بریزد تا تمام زباله‌هایی را که در طول سال‌ها در لوله‌ها جمع می‌شود پاک کند. سفید کننده ماده‌ای قوی و سمی است که باید با دقت و به درستی از آن استفاده کرد و ریختن آن در فاضلاب استفاده درستی نیست. سفید کننده می‌تواند با سایر مواد موجود در لوله‌های شما واکنش نشان دهد، به طور بالقوه بخار را آزاد کند و سیستم را بیشتر وصل کند.

سفید کننده‌های سازگار با محیط زیست و محلول‌های خانگی وجود دارد که می‌توانید برای تمیز کردن لوله‌های خود از آن‌ها استفاده کنید. ریختن سفید کننده روی آن‌ها بسیار بیشتر از فایده ضرر دارد.

یک لوله یخ زده را به زور آب کنید

در فصل زمستان، لوله یخ زده کابوس صاحب خانه است. این عامل می‌تواند به خودی خود خطرناک و هزینه بر باشد، اما برخی از افراد این اشتباه را مرتکب می‌شوند که سعی در تسریع فرآیند ذوب شدن دارند. بدترین کار این است که از مشعل پروپان برای رهاسازی اجباری آبی که در لوله یخ زده گیر کرده است استفاده کنید. که می‌تواند با ذوب شدن لوله به طور دائمی آسیب برساند. همچنین می‌تواند مواد قابل اشتعال را در نزدیکی لوله یا اطراف آن مشتعل کند.

انواع روش لوله بازکنی فاضلاب و حمام

چربی را در زهکشی بریزید

پس از پختن یک غذای مقوی، ممکن است وسوسه شوید که تمام چربی‌ها را با انداختن آن در سینک آشپزخانه و تماشای آن که در داخل فاضلاب می‌لغزند، دور بریزید. چربی پخت و پز تجزیه نمی‌شود، بنابراین به مرور زمان جمع می‌شود، حتی اگر به ندرت آن را در فاضلاب آشپزخانه خود بریزید. گریسی که توسط صابون تجزیه نمی‌شود، به سادگی لوله‌های شما را سفت و مسدود می‌کند.

حتی اگر گریس به فاضلاب برسد، با ترکیب شدن با مواد شیمیایی صابون مانند، مسدود شدن لوله‌ها و ایجاد سرریز فاضلاب، می‌تواند به محیط زیست آسیب برساند. به همین دلیل است که شرکت‌های خدمات عمومی و محیط‌زیست از مردم می‌خواهند که چربی را در سطل زباله بریزند، نه در سینک.

حتما بخوانید:   باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب با اسید | باز کردن لوله با اسید چه خطراتی دارد؟

اگر باید از شر چربی سینک خود خلاص شوید، آن را با آب سرد بشویید، نه داغ. آب سرد، چربی را به ذرات جامد تبدیل می‌کند، که جریان آن را بسیار روان‌تر می‌کند. آب گرم، گریس را ذوب می‌کند یا آن را در حالت نیمه مایع نگه می‌دارد، به این معنی که تنها زمانی که به نقطه سردی در لوله‌های شما برسد، سفت می‌شود. در آن نقطه، احتمالاً در جایی که نباید جامد می‌شود و مانع از زهکشی می‌شود.

مواد غذایی را دور بریزید

این ساده‌ترین کار در جهان است که بقایای غذا را با له کردن آن‌ها در سینک آشپزخانه خلاص کنید، اما این یکی از بدترین کارهایی است که می‌توانید با لوله‌های خود انجام دهید. مانند بسیاری از مواد دیگر، غذا با گذشت زمان در فاضلاب شما جمع می‌شود و سیستم را مسدود می‌کند.

باید توجه داشته باشید که واحد دفع زباله نمی‌تواند اقلام خاصی را خیلی موثر خرد کند. یک نمونه گوشت است که رشته می‌شود و به دور تیغه‌های دستگاه می‌پیچد. این کار تیغه‌ها را کدر می‌کند و باعث می‌شود که آن‌ها کمتر بتوانند مواد غذایی دیگری را که بعدا وارد می‌شوند تجزیه کنند.

به طور مشابه، نشاسته از پوست برنج، پاستا و سیب زمینی، تیغه‌های زباله را لیز مانند و آن‌ها را بی اثر می‌کند. همچنین به سادگی آن‌ها را مسدود می‌کند. بهتر است مواد غذایی جامد را به هیچ وجه در سطل زباله نیندازید. فقط همه آن را در سطل زباله بیندازید و اجازه دهید واحد از آنچه باقی مانده مراقبت کند.

چگونه گرفتگی اتفاق می‌افتد؟

دفع نادرست زباله

اگر معمولاً زباله‌های خود را به طور نامناسب دفع می‌کنید، نباید از گرفتگی فاضلاب خود تعجب کنید. اطمینان حاصل کنید که برای جلوگیری از مسدود شدن زباله‌های خود، یک چربی گیر و صافی سینک آشپزخانه دارید.

استفاده از توالت به عنوان سطل زباله

از توالت به عنوان سطل زباله استفاده نکنید. بسیاری از مردم فکر می‌کنند که انداختن دستمال‌های نرم یا دستمال مرطوب در توالت قابل قبول است، اما در واقع علت اصلی گرفتگی بسیاری از زهکشی‌ها و لوله‌های توالت هستند. برای جلوگیری از گرفتگی توالت، از آن برای اهداف دیگری غیر از آنچه در نظر گرفته شده است استفاده نکنید.

فرسودگی خطوط فاضلاب

خراب شدن خطوط اجتناب ناپذیر است، به خصوص اگر برای مدت طولانی مورد استفاده قرار گرفته باشند. معمولاً خطوط فاضلاب با بالا رفتن سن دچار افتادگی می‌شوند و همین امر باعث می‌شود تا جریان زباله از طریق آن دشوارتر شود. برای افزایش طول عمر خط فاضلاب، اطمینان حاصل کنید که تعمیر و نگهداری مناسب را هر چند وقت یک بار که لازم است انجام دهید.

انواع روش لوله بازکنی فاضلاب و حمام

سخن پایانی

امیدواریم که از خواندن این مقاله استفاده کافی را برده باشید. اگر این مقاله را دوست داشتید آن را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید و با این کار خود از ما حمایت کنید.

00000000000999999

31

 

انواع روش لوله بازکنی فاضلاب و حمام

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نحوه استفاده از توالت به عنوان سطل زباله

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا