لوازم خانگی

راهنمای تعمیر چرخ خیاطی | عیب یابی چرخ خیاطی

اختراع چرخ خیاطی به بیش از چند صد سال قبل برمیگردد با پیشرفت علم و فناوری این ابزار در مدل های مختلفی در بازار موجود شد. چرخ خیاطی در مدل های خانگی و صنعتی امروزه در بین مصرف کنندگان رواج بسیاری دارد. همه ما تجربه دیدن چرخ خیاطی های قدیمی را در خانه های مادربزرگ هایمان داریم دستگاهی که با حرکت دادن و استفاده از قدرت دست شروع به دوختن پارچه ها می کرد اما هرچه علم پیشرفت کرد چرخ خیاطی های جدید کار را برای مصرف کنندگان راحت کرد. اگر قصد خرید چرخ خیاطی را دارید یا چرخ خیاطی شما بر اثر استفاده مکرر معیوب شده است لازم است شناخت شما نسبت به چرخ خیاطی منزلتان افزایش پیدا کند.

مشکل عدم دوخت چرخ خیاطی چیست ؟

حتماً برای بسیاری از شما مصرف کنندگان  پیش آمده که در حین استفاده از چرخ خیاطی با مشکل ندوختن آن روبرو شده اید در این هنگام باید چند عامل را بررسی کنید در اولین مرحله مطمئن شوید که نخ در جای درست خود در داخل دستگاه قرار گرفته است. سوزن های دستگاه را به طور مرتب تعویض کنید اگر سوزن دچار کج شدگی یا کدر شدگی باشد در دوختن آن مشکل ایجاد می شود. مکان قرار گرفتن سوزن در داخل جاروبرقی را به طور مرتب تمیز کنید قرار گرفتن پرز های پارچه و یا گرد و غبار در این مکان می‌تواند باعث مشکل عدم دوخت دستگاه چرخ خیاطی شود. اینها ابتدایی تعیین مسائلی هستند  که زمانی که با مشکل عدم دوخته دستگاه مواجه می شویم باید بررسی شوند اگر همچنان عیب دستگاه باقی ماند چرخ خیاطی را به نزدیک ترین نمایندگی تعمیر آن بسپارید تا نسبت به رفع مشکل اقدام کنند.

چرخ خیاطی حین کار صدای زیادی  تولید می کند

یکی دیگر از مسائل رایج در بین استفاده کنندگان چرخ خیاطی صدای زیاد دستگاه حین کار است.اگر چرخ خیاطی به خوبی روغن کاری نشود بین اجزای درونی آن اصطکاک به وجود می آید که باعث صدای زیاد آن میشود. گیر کردن ماسوره در دستگاه می تواند صدای ناهنجاری ایجاد کند این مشکل اغلب در چرخ خیاطی های قدیمی تر اتفاق می افتاد اما امروزه در برخی از مدل های چرخ خیاطی نیز همچنان مشکل گیر کردن ماسوره وجود دارد. سعی کنید همیشه از سوزن های با کیفیت برای دوخت پارچه ها استفاده کنید و سرعت دوخت را خیلی زیاد نکنید سرعت دوخت بالا ممکن است منجر به شکستن سوزن شده و صدای بلندی از دستگاه به گوش برسد. گیر کردن پرز های پارچه در ماسوره دستگاه از دیگر علت های صدای چرخ خیاطی است. بنابراین لازم است در مدت زمان معین چرخ خیاطی را برای سرویس کاری به نمایندگی بسپاریم.

حتما بخوانید:   راهنمای جامع خرید لوازم خانگی کنوود KENWOOD

چرخ خیاطی

چرخ خیاطی روشن نمیشود

در اولین قدم نیاز است وجود برق در پریزی که دو شاخه به آن متصل است را بررسی کنیم میتوانیم با یک فازمتر پریز مورد نظر را چک کنیم یا دوشاخه را به پریز برق  دیگری وصل کنیم اگر دو شاخه را  به پریز دیگری متصل کردیم و جاروبرقی روشن شد متوجه میشویم مشکل از پریز مربوطه بوده اما اگر همچنان جارو برقی روشن نشد عوامل دیگری را مورد بررسی قرار می دهیم. دکمه روشن خاموش دستگاه را چک کنید گاهی ممکن است به دلیل حواس پرتی دکمه بر روی حالت خاموش قرار گرفته باشد. و به این دلیل چرخ خیاطی روشن نشود. تا حد امکان سعی کنید از بازکردن بی مورد چرخ خیاطی برای تعمیر آن بپرهیزید و تعمیر و سرویس چرخ خیاطی را به نمایندگی و تعمیر کار های آن بسپارید.

دینام چرخ خیاطی جرقه میزند

اگر مدت زمان زیادی است که دینام دستگاه چرخ خیاطی را تمیز نکرده اید این نقص می تواند به علت کثیف بودن دینام اتفاقی می افتد در این حالت نیاز است تا دینام را از دستگاه جدا کنید و با یک پارچه خشک و بدون پرز اقدام به تمیز کردن آن کنید. در مرحله آخر سیم چرخ خیاطی را به دقت بررسی کنید و هر گونه آسیب یا پارگی آن را در نظر بگیرید اگر پارگی به گونه ای است که منجر به اتصال در سیم می شود باید حتماً سیم را تعویض کرد با ابزار مناسب ولتاژ دینام را در جاهای مختلف آن اندازه گیری کنید اگر ولتاژ از مقداری که بر روی دینام نوشته شده کمتر باشد باید نسبت به تعویض دینام اقدام کنید. چرخ خیاطی یک سره شده است  علت ایجاد این مشکل چیست و برای رفع این مشکل چه باید کرد؟ در وهله اول باید  چرخ خیاطی را خاموش کنید. چون یکسره کار کردن دستگاه ممکن است به آسیب وارد کردن به قطعات داخلی دستگاه بیانجامد اگر امکان باز کردن دستگاه را دارید دستگاه را به آرامی باز کنید و صفحه آن را بالا دهید بررسی کنید که آیا اجزای  چرخ خیاطی از جای خود جدا شده یا قطعه شکسته شده است در این مرحله اگر قطعه شکسته شده ای را  مشاهده نموده اید باید برای تعویض آن اقدام کنید چرخ دنده های چرخ خیاطی یکی از اجزای چرخ خیاطی است که باید به طور دوره‌ای روغن کاری شود بنابراین این مورد را در نظر داشته باشید.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر چرخ گوشت گاستروبک Gastroback

چرخ خیاطی در هنگام استفاده کردن از آن میلرزد؟

لرزش چرخ خیاطی مشکل رایجی است که ممکن است استفاده کنندگان در هنگام خیاطی با آن مواجه شوند دلایل زیادی برای این موضوع وجود دارد. اگر قطعه ای از چرخ خیاطی شکسته باشد یا قطعات در جای درست خود جا نخورده باشند ممکن است باعث لرزش دستگاه شوند. از دلایل رایج دیگر گرد و غبار و پرز های پارچه که در داخل دستگاه تجمع پیدا میکنند است بنابراین تمیز کردن چرخ خیاطی را جدی بگیرید.

چرخ خیاطی

نکات مهم در نگهداری از چرخ خیاطی

چرخ خیاطی در دو مدل دستی و  الکترونیکی وجود دارد. مدل های دسترسی اغلب در چرخ خیاطی های قدیمی تر وجود داشت. تمیز کردن چرخ خیاطی یکی از موضوعات مهم در نگهداری از آن محسوب می شود بعضی پارچه ها بیشتر از پارچه های دیگر پرز می دهند و این پرزها در دراز مدت در داخل دستگاه گیر میکند و باعث اختلال در عملکرد صحیح آن میشود بنابراین نیاز است در مدت زمان های معین نسبت به رفع گرد و غبار و پرزهای پارچه که در دستگاه تجمع پیدا کردند اقدام کنیم. یکی از نکته های مهم قبل از تمیز کردن جاروبرقی خواندن دفترچه راهنمای فارسی که در داخل جعبه چرخ خیاطی قرار داده شده  است می باشد در این دفترچه قطعاتی از چرخ خیاطی که قابل جدا شدن هستند مشخص شده است و شیوه اتصال و جدا کردن آنها توضیح داده شده است بنابراین بهتر است قبل از شروع کار و تمیز کردن با خواندن دفتر چه راهنما اجزای چرخ خیاطی خود را به خوبی بشناسیم. تمیز کردن چرخ خیاطی نیاز به وسایل پیچیده ای ندارد یک پارچه خشک و بدون پرز، برس نرم و اسپری هوا کافی است. بهتر است بعد از هربار استفاده کردن چرخ خیاطی قسمتهای بیرونی دستگاه را به خوبی تمیز کنید قرار گرفتن گرد و غبار و پرز های پارچه در قسمت بیرونی و تمیز نکردن آن ها می تواند منجر به ورود آنها به داخل بخش های درونی دستگاه شود. چرخ خیاطی را در جای خشک و بدون رطوبت قرار دهید می توانید از یک کاور پارچه ای نخی برای چرخ خیاطی استفاده کنید. از دیگر مواردی که میتوان در کیفیت کار چرخ خیاطی نام برد سوزن های مناسب چرخ خیاطی است همیشه از سوزن های با کیفیت برای کار با چرخ خیاطی استفاده کنید و متناسب با نوع پارچه ای که نیاز به دوخت دارند سوزن را تعویض کنید. سرویس کردن چرخ خیاطی را فراموش نکنید دستگاه های برقی نیاز به سرویس های سالیانه دارند . برای سرویس کاری چرخ خیاطی آن را به نمایندگی های رسمی بسپارید. برای دوخت چرخ خیاطی از نخ های مناسب  آن استفاده کنید در بیشتر موارد نخ هایی که برای دوخت دستی به کار میروند با نخ هایی که برای چرخ خیاطی به کار گرفته میشود متفاوت است. روغن کاری کردن به موقع دستگاه یکی دیگر از نکته های بسیار مهم در نگهداری چرخ خیاطی محسوب میشود. اگر روغن کاری به موقع انجام نشود هنگام کار با چرخ خیاطی صدایی غیر طبیعی از دستگاه به گوش میرسد، که باعث نگرانی مصرف کنندگان میشود. این نکته ها ممکن است نکته هایی ساده باشند، اما مواردی هستند که بیشتر مصرف کنندگان آن را جدی نمیگیرند.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیر چرخ گوشت سیلور کرست Silver Crest/ چرخ گوشت سیلور کرست

 سخن پایانی

در این مقاله در مورد شیوه های عیب یابی و تعمیر چرخ خیاطی و همینطور نگهداری آن با شما صحبت کردیم. برای تعمیر چرخ خیاطی حتما آن را به نمایندگی برند مربوطه بسپارید و دقت داشته باشد که مانند تمام وسایل الکترونیکی دیگر، چرخ خیاطی نیز نیاز به مراقبت دارد.

98989

31

راهنمای تعمیر چرخ خیاطی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای تعمیر چرخ خیاطی | عیب یابی چرخ خیاطی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا