لوازم خانگی

جهیزیه از بانه بخریم یا نه؟ | نکات مهم برای خرید لوازم خانگی در بانه

آیا لوازم خانگی بانه تقلبی و بی کیفیت هستند؟ | چه کالاهایی را می توان از بانه خریداری نمود؟

جهیزیه از بانه بخریم یا نه؟ این سوالی است که تقریبا برای تمام خانواده هایی که دختر دم بخت دارند، ایجاد می شود. دو مسئله مهمی که برای خرید لوازم خانگی در ذهن افراد ایجاد می شود، که کاملا باهم در تضاد هستند و فرد را بر سر دوراهی می گذارند، این است که قیمت لوازم خانگی در بانه بسیار مناسب تر از بازار است. لوازم خانگی بانه دارای گارانتی نیست. در این مقاله به طور کامل به هر دو مسئله می پردازیم و بعد از خواندن آن تصمیم خود را به طور قطع خواهید گرفت.

چرا لوازم خانگی در بازار ارزان تر از بازار است؟

آیا ضرب المثل هیچ ارزانی بی حکمت نیست، در خصوص لوازم خانگی بانه نیز صدق می کند؟ اگر این گونه باشد، باید اجناس بانه را تقلبی، بی کیفیت و دست دوم بدانیم.

اما آیا واقعا اینگونه است؟ بسیاری از فروشندگان لوازم خانگی اظهار دارند که کالاهای بانه کیفیت خوبی ندارند و در هنگام تولید برای آن ها مشکلی ایجاد می شود و با این قیمت به فروش می رسند.

در نهایت بعد از مدتی از کار می افتند. در این مقاله به تمامی سوالات کاربران در خصوص دلایل ارزانی اجناس بانه پاسخ می دهیم. تمام افرادی که با سوال جهیزیه از بانه بخریم یا نه؟ روبرو هستندف پاسخ سوال خود را خواهند یافت.

آیا اجناس بانه تقلبی هستند؟

خب همانطور که گفتیم، بسیاری از فروشندگان لوازم خانگی در ذهن مردم اینگونه جا انداخته اند که اجناس بانه تقلبی هستند. در این خصوص باید به موارد زیر توجه نمایید:

 • تقلبی بودن لوازم خانگی نمی تواند مختص شهر خاصی باشد، چرا که در هر کجای جهان ممکن است کالاهایی به صورت فیک و تقلبی به فروش برسند. در بسیاری از موارد شاهد شناسایی کارگاه های متعددی در شهر تهران بودیم که اجناس تقلبی تولید می کردند. بنابراین تقلبی بودن جنسی را نمی توان مختص یک منطقه دانست.
 • امروزه روش های زیادی برای شناسایی اجناس فیک و تقلبی وجود دارد که با استفاده از آن ها می توانید اجناس را به صورت اصل و اورجینال خریداری کنید.
 • فروش لوازم خانگی در منطقه بانه سالیان درازی است که انجام می شود بنابراین اگر تمامی اجناس آن منطقه تقلبی بود، تا حالا بازار آن جمع می شد.
حتما بخوانید:   نمایندگی تعمیرات محصولات بیمکث در کرج

آیا اجناس بانه قاچاق هستند؟

یکی دیگر از دلایلی که برای ارزانی لوازم خانگی بانه بیان می شود، این است که این محصولات قاچاق هستند. بنابراین اگر برای شما هم سوال پیش آمده که جهیزیه از بانه بخریم یا نه؟ لازم است نسبت به قاچاق نبودن آن نیز اطمینان حاصل کنید.

 قاچاق بودن کالا نیز مانند تقلبی بودن آن ربطی به منطقه خاصی ندارد و اگر مرزی بودن این منطقه دلیل بر قاچاق بودن کالا به شمار می رود، باید کالاهای شهرهای دیگری همچون جوانرود، انزلی، چابهار، گلستان و بسیاری دیگر از شهرهای ایران را که مرزی هستند و دارای بازار آزاد نیز می باشند، قاچاق دانست.

در صورتی که تصور عموم از قاچاق بودن کالا صرفا محدود به منطقه مرزی بانه است.

 حال در نظر بگیرید که کالایی به صورت قاچاقی وارد کشور شده است، آیا فروش آن در شهرهای دیگری همچون تهران با قیمت بیشتر ممکن نیست؟

بنابراین اگر منطقی بخواهیم به این مسئله نگاه کنیم، متوجه خواهیم شد کهاین ذهنیت ریشه در تصورات غلط دارد.

جهیزیه از بانه بخریم یا نه؟

آیا اجناس بانه دست دوم یا استوک هستند؟

تشخیص لوازم خانگی دست دوم از نو کاملا واضح و مبرهن است. بنابراین با یک نگاه دقیق به تمامی قسمت های کالا می توانید متوجه دست دوم بودن آن شوید.

مگر در مواردی بسیار نادر مثلاً در خرید اینترنتی نتوان دست دوم بودن و یا استوک بودن کالا را تشخیص داد.

آیا اجناس بانه بی کیفیت هستند؟

یکی دیگر از تصورات رایج بین عموم در خصوص کالاهای بانه این است که در کارخانه ها آن دسته از لوازمی که در حین تولید دچار مشکل می شوند، به منطقه مرزی بانه منتقل و در آنجا به فروش می رسند و همین مسئله باعث می ‌شود افرادی که با پرسش جهیزیه از بانه بخریم یا نه؟ روبه ‌رو هستند، سردرگم شوند. در این خصوص نیز می ‌توان موارد زیر را بیان کرد:

 • هیچ کارخانه و یا شرکتی لوازم بی کیفیت خود را به بازار عرضه نمی ‌کند و به اعتبار خود آسیب نمی زند.
 • اگر محصولی را با قیمتی پایین ‌تر به فروش می رساند، به خاطر خط و خشی است که در حین جابجایی ممکن است به آن وارد شده باشد.
 • تجربه کسانی که از بانه خرید کرده اند، چنین چیزی را ثابت نمی کند و عمدتاً از اجناسی که استفاده می کنند، رضایت کامل دارند.
حتما بخوانید:   تعمیر بخار‌شو بیسمارک Bismark | تعمیرات بخارشوی بیسمارک در تهران

  دلایل مهم ارزان بودن لوازم خانگی در بانه

خب تا اینجای مقاله متوجه شدید که تصورات رایجی که در خصوص ارزان بودن لوازم خانگی در بانه بین مردم وجود دارد، درست نیست. بنابراین برایتان سوال پیش می آید که دلیل ارزان بودن لوازم خانگی در بانه چیست؟

برای ارزان بودن لوازم خانگی در بانه چند دلیل عمده وجود دارد که عبارتند از:

 • شهر بانه یک منطقه آزاد تجاری است. به همین جهت لوازم خانگی و یا هر کالای دیگری که به این شهر وارد می شود، هزینه گمرکی بسیار پایینی دارد.
 • برای خرید و فروش لوازم خانگی در بانه تا حد زیادی دست واسطه ها کوتاه شده است، بنابراین عدم دخالت واسطه های تجاری دلیل دیگر ارزانی لوازم خانگی در این منطقه است.
 • تاریخ تولید بسیاری از اجناس ممکن است به سال های قبل برگردد، بنابراین طبیعی است که قیمت آن به نسبت بازار ارزان تر باشد.

چه محدودیت هایی برای خرید لوازم خانگی از بانه وجود دارد؟

حتماً در ذهن شما نیز سوال این ایجاد شده است که چرا فروشندگان لوازم خانگی، محصولات خود را از آنجا خریداری نمی ‌کنند که هزینه مناسب تر داشته باشد؟ دلیل این امر این است که فروشندگان لوازم خانگی باید کالاها را در تعداد بالا خریداری کنند. اما امکان خرید در تعداد بالا از مناطق مرزی وجود ندارد.

خرید از از مناطق آزاد تجاری دارای قوانین و محدودیت های خاصی است. بنابراین نمی توانید آزادانه و هر اندازه که بخواهید خرید کنید و از آن منطقه خارج کنید.

البته اگر شما قصد خرید جهیزیه داشته باشید، می توانید با همراه داشتن عقدنامه کالاهای مربوط به جهیزیه را از آن منطقه خریداری نمایید.

خرید اینترنتی جهیزیه از بانه

یکی دیگر از ابهاماتی که در خصوص خرید لوازم خانگی از بانه وجود دارد، روش اینترنتی آن است. در این خصوص نیز باید گفت تفاوتی نمی ‌کند جنس را به صورت اینترنتی از بانه می خرید یا از شهر دیگری؟ در هر صورت خرید اینترنتی روش صددرصد مطمئنی برای لوازم خانگی به شمار نمی رود.

بنابراین اگر قصد خرید اینترنتی لوازم خانگی از بانه را دارید، بهتر است از اعتبار سایت آن مطمئن شوید.

تماس تلفنی با فروشنده می تواند تا حد زیادی این اعتماد را در شما ایجاد کند.

بنابراین پیشنهاد می ‌شود قبل از خرید جنس فروشنده در خصوص کیفیت آن و مدل کالای مورد نظر صحبت کنید و یا حتی می توانید شماره سریال کالا را از فروشنده دریافت کنید و مشخصات آن را در اینترنت بررسی نمایید.

حتما بخوانید:   تعمیر تخصصی بخارشوی پاکشوما Pakshoma | نحوه عیب یابی و تعمیر بخارشوی پاکشوما

آیا کالاهای بانه ضمانت نامه دارند؟

تصور غلط دیگری که از کالاهای بانه وجود دارد، این است که این کالاها هیچ ضمانت نامه و گارانتی ندارند. امروزه شرکت های زیادی به عنوان پشتیبان وارد بازار بانه شده اند که اصل بودن کالاها را ضمانت می کنند.

حتما قبل از خرید محصولی در این منطقه به داشتن گارانتی و ضمانت نامه معتبر آن توجه کنید. اگر شرکتی معتبر ضمانت نامه کالای موردنظر شما را صادر کند، این اطمینان وجود دارد که کیفیت کالا بالاست. البته داشتن ضمانت نامه باعث ایجاد کمی اختلاف قیمت می شود که به ریسک آن می ارزد.

پاسخ به سوال جهیزیه از بانه بخریم یا نه؟

در این بخش از مقاله به نکات مهمی در خصوص خرید جهیزیه از بانه به صورت خلاصه بیان می کنیم:

 • در منطقه مرزی بانه نیز مانند دیگر مناطق اجناس چینی در بازار وجود دارند و عمدتا با قیمتی پایین تر به فروش می رسند.
 • پس در این خصوص دقت کنید و موارد احتیاطی را رعایت نمایید.
 • در بانه نیز جنس های گران قیمت وجود دارد و برای پیدا کردن کالاهای قیمت مناسب تر باید بیشتر بگردید.
 • در هنگام خرید به تاریخ تولید اجناس دقت کنید بسیاری از کالاها تولید سال های قبل هستند که ممکن است با فناوری و تکنولوژی همان سال ساخته شده باشند و از نظر فنی و سیستم های به کار رفته با نمونه های جدید تفاوت دارند.

جهیزیه از بانه بخریم یا نه؟

نتیجه گیری

در این مقاله به سوال جهیزیه از بانه بخریم یا نه؟ به صورت کامل پاسخ دادیم. در اینجا به نکات مهم در هنگام خرید لوازم خانگی اشاره می کنیم:

 • ترفندهای لازم برای تشخیص اصل بودن کالاها را یاد بگیرید.
 • قوانین و شرایط خرید از بانه را بپرسید.
 • قبل از خرید از کیفیت اجناس اطمینان حاصل نمایید.
 • اگر به صورت اینترنتی خرید می کنید، تمامی مشخصات و توضیحات کامل محصول را از فروشنده بپرسید.
 • قیمت کالاها را با قیمت آن در منطقه خود مقایسه کنید. در صورتی که اختلاف قیمت زیادی ندارند، ترجیحا از منطقه خود اقدام به خرید نمایید.
 • ممکن است کالاهای برخی از برندهای معتبر در این منطقه وجود نداشته باشند.

در پایان توجه داشته باشید که برای خرید جهیزیه به کیفیت اجناس و اصل بودن آن توجه کنید. تفاوتی نمی کند در شهر خودتان اقدام به خرید می کنید یا در بانه؟ چرا که جنس های تقلبی در هر شهری وجود دارند و کلاهبرداران نیز در هر جایی ساکنند.

111111111111111111

31

جهیزیه از بانه بخریم یا نه؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

پاسخ به سوال جهیزیه از بانه بخریم یا نه؟

امتیاز کاربر: 5 ( 1 نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا