تعمیراتتعمیرات یخچال

نکات تعمیر یخچال ساید بای ساید چه گزینه‌هایی است؟

نکات تعمیر یخچال ساید بای ساید چیزی است که هر کسی به آن توجه ندارد. این نکات مهم همیشه و همه‌جا باید در دستور کار قرار گیرد. یخچال‌های ساید بای ساید یکی از بهترین و پرطرفدارترین یخچال‌ها در جهان به حساب می‌آیند. نکات تعمیر یخچال ساید بای ساید دشوار نیست اما به دقت زیادی نیاز دارد.

ما در این مقاله از سایت ایبک قصد داریم تا با شما عزیزان در رابطه با نکات تعمیر یخچال ساید بای ساید و جزئیات آن بحث نماییم. با ما تا پایان این مقاله کاربردی همراه باشید.

نکات تعمیر یخچال

نکات تعمیر یخچال ساید با یساید

تعمیر حرفه‌ای یخچال ساید بای ساید می‌تواند بسیار گران باشد. با این حال، بسیاری از تعمیرات را می‌توان بدون کمک حرفه‌ای انجام داد. برخی از رایج‌ترین مشکلات در واقع به راحتی قابل رفع هستند. تنها چیزی که طول می‌کشد کمی زمان و چند دستورالعمل ساده است. نکات تعمیر یخچال ساید بای ساید به شرح زیر می‌باشد:

نکات تعمیر یخچال ساید بای ساید در جابجایی

اگر یخچال پس از جابجایی کار نمی‌کند، احتمالاً مشکل از شل بودن سیم است. به سادگی سیم برق اصلی را جدا کنید و سپس پانل خدمات پشتی را بردارید. برای تعیین اینکه کدام سیم شل است، هر سیم را به صورت سیستماتیک بررسی کنید. هنگامی که سیم شل پیدا شد، به سادگی آن را سفت کنید یا دوباره وصل کنید.

محل قرارگیری یکی از نکات تعمیر یخچال

محل قرارگیری یخچال نیز ممکن است باعث ایجاد مشکل در دستگاه شود. وقتی دمای هوای اطراف به زیر 60 درجه فارنهایت (15.5 درجه سانتیگراد) می‌رسد، یخچال‌های ساید بای ساید نمی‌توانند مواد غذایی را با خیال راحت سرد نگه دارند. هر چه دمای هوای اطراف پایین‌تر باشد، کمپرسور کم‌تر کار می‌کند. در یخچال‌های ساید بای ساید، اگر دمای هوای اطراف به زیر 40 درجه فارنهایت (4.4 درجه سانتیگراد) برسد، کمپرسور کاملاً متوقف می‌شود و مواد غذایی فاسد می‌شوند. انتقال یخچال به محل گرم‌تر بدون استفاده از تکنسین تعمیر یخچال به راحتی مشکل را برطرف می‌کند.

واشر درب

یکی دیگر از تعمیر آسان یخچال، تعمیر واشر ترک خورده در نزدیکی درب یخچال است. بدون واشر محکم، برق هدر خواهد رفت. اگر واشر به سادگی ترک خورده و نیازی به تعویض ندارد، واشر را باز کنید. سپس، درزگیر سیلیکونی را به داخل واشر بمالید.

حتما بخوانید:   ترموستات سه فیش و 4 مرحله تست سلامت آن

اگر واشر درب یخچال ساید بای ساید نیاز به تعویض دارد، چند مرحله دیگر وجود دارد. ابتدا یک واشر جدید برای برند و مدل یخچال سفارش دهید. واشرها معمولاً توسط یک تکه نوار نگهدارنده یا با پیچ، یا هر دو در جای خود نگه داشته می‌شوند. واشر را به عقب برگردانید و پیچ‌ها را باز کنید. سپس آن را از زیر نگهدارنده خارج کنید. واشر جدید را روی بالای نگهدارنده نزدیک گوشه های در قرار دهید. سپس آن را زیر نگهدارنده بلغزانید. ابتدا پیچ‌های گوشه‌ها را ببندید. با این حال، مهم است که آن‌ها را بیش از حد سفت نکنید، زیرا باعث شکستن آستر پلاستیکی درب می‌شوند. نکات تعمیر یخچال ساید بای ساید که باید در رابطه با درب رعایت کنید به شرح زیر است:

نکات تعمیر یخچال

واشر را تمیز کنید

بیشتر مشکلات درب یخچال به واشر مربوط می‌شود. واشر مهر و موم لاستیکی است که تمام قسمت بیرونی درب‌های یخچال و فریزر را می‌پوشاند. اگر با افزایش سن واشر کثیف، تاب خورده، جدا شده یا سفت شده باشد، نمی‌تواند آب‌بندی را ایجاد کند که یخچال شما را با تمام سرمای داخل، محکم بسته نگه دارد.

ساده‌ترین راه حل این است که لایه واشر خود را تمیز کنید که ممکن است در طول زمان یک لایه مزاحم از خاک و شن ایجاد کرده باشد. یک اسفنج یا دستمال مرطوب را بردارید و تمام طول واشر لاستیکی را از تمام طرف‌های موجود کاملاً پاک کنید. کمی سرکه سفید یا صابون ظرف ملایم می‌تواند به از بین بردن چربی و باقی‌مانده کمک کند. یک لایه نازک وازلین می‌تواند نرمی و اثربخشی را به مهر و موم قدیمی‌تر باز گرداند.

واشر را دوباره وصل کنید

واشرهای قدیمی‌تر که دریچه‌های زیادی را دیده‌اند ممکن است در نهایت در جاهایی پیچ خورده یا جدا شوند. این یک دستور‌العمل مطمئن برای یخچالی است که آب‌بندی کامل را متوقف می‌کند. اگر واشر شما بدون اتصال یا پیچ خورده است، ممکن است بتوانید آن را بدون خرید واشر جدید با وصل کردن مجدد واشر قدیمی به درستی تعمیر کنید.

روش صحیح به مدل یخچال ساید بای ساید شما بستگی دارد. برخی از واشرها با نوار چسب متصل می‌شوند در حالی که برخی دیگر از سیمان واشر استفاده می‌کنند که نوعی چسب برای واشر درب یخچال است. نکات تعمیر یخچال در رابطه با واشر درب را به درستی رعایت کنید تا درب به درستی کار کند.

مهر و موم را تعویض کنید

اگر واشر شما قدیمی است یا به طور قابل توجهی آسیب دیده است، ممکن است مجبور شوید آن را تعویض کنید تا آب‌بندی خوبی به یخچال خود بازگردانید. قبل از شروع، از مدل یخچال خود برای انتخاب واشر جایگزین مناسب استفاده کنید.

واشر قدیمی را با دقت طبق نکات تعمیر یخچال در دفترچه راهنما خارج کنید. سپس قبل از پیروی از دستورالعمل‌های نصب برای اعمال واشر جدید، شیار واشر را تمیز کنید. برای اطمینان از موفقیت آمیز بودن کار، مهر و موم را پس از تکمیل آزمایش کنید.

پایه‌ها را متعادل کنید

گاهی اوقات درب یخچال به دلیل آویزان شدن درب به شکلی ناهموار که مانع از قرار گرفتن مناسب واشر می‌شود، آب‌بندی را متوقف می‌کند. این عامل اغلب می‌تواند به دلیل ناهموار بودن کف یا پایه‌های یخچال شما باشد. اگر کف شما کاملاً یکنواخت نیست یا یخچال شما روی چیزی ناهموار مانند فرش قرار گرفته است، ممکن است لازم باشد پایه‌ها را تنظیم کنید.

حتما بخوانید:   نحوه تعمیرات اسپرسوساز بیسمارک | نمایندگی تعمیرات اسپرسوساز بیسمارک

لولاها را سفت کنید

با باز کردن، بسته شدن زیاد و گالن‌های شیر سنگین که در درب ذخیره می‌شوند، درب یخچال شما می‌تواند در نهایت شروع به افتادن از لولا کند. خوشبختانه، شما می‌توانید این مشکل را نسبتاً آسان برطرف کنید. اگر لولاهای شما به خوبی کار می‌کنند، تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن‌ها را سفت کنید. با این حال، لولاهای پایینی نیز ممکن است نیاز به سفت شدن داشته باشند تا تعادل به درستی برقرار شود.

به احتمال زیاد قبل از بررسی مکانیسم و ​​پیروی از دفترچه راهنمای یخچال برای سفت کردن اتصال و تراز کردن مجدد درب یخچال، ابتدا باید پوشش پلاستیکی لولای بالای درب یخچال خود را بردارید.

موارد را از درب پاک کنید

مشکل دیگر ممکن است به سادگی این باشد که شما اجسام سنگین زیادی در درب یخچال خود دارید. اگر لولا در حال حاضر به اندازه‌ای که می‌تواند با خیال راحت برود محکم باشد و درب همچنان مهر و موم نشود، ممکن است مشکل این باشد که درب به طور مداوم توسط گالن‌های شیر و سایر اقلام سنگین ذخیره شده در درب یخچال از تراز خارج می‌شود.

نکات تعمیر یخچال

لولاهای آسیب دیده را تعویض کنید

همچنین این احتمال وجود دارد که درب شما تراز و آب بندی نشود، زیرا لولاها آسیب دیده‌اند. زمان زیاد با درب سنگین می‌تواند لولاها را منحرف کند و ضربه به یخچال شما ممکن است باعث خم شدن آن‌ها شود. اگر لولاهای شما خم شده، آسیب دیده یا زنگ زده است، خبر خوب این است که مجبور نیستید کل یخچال خود را تعویض کنید.

قفسه‌ها را مرتب کنید

گاهی اوقات، مشکل به سادگی مسدود شدن درب است. اما ممکن است آنقدر اتفاق بیفتد که این انسدادها را مشکلی در نظر بگیرید که باید تعمیر شود. شاید استفاده کامل از قفسه‌های یخچال منجر به مسدود شدن مداوم درب و بسته شدن درزگیر شود. این مشکل معمولاً فقط با مرتب کردن قفسه‌های یخچال حل می‌شود. به این فکر کنید که به چه مقدار فضای نیاز دارید و سینی‌های در از کجا بیرون می‌آیند. احتمالاً می‌توانید به سادگی با جابجایی که هر قفسه و کشو به داخل آن می‌چرخد، یک طراحی ذخیره‌سازی یخچال مؤثرتری بسازید.

درب را دوباره مغناطیس کنید

اگر درب یخچال شما برای بسته ماندن به نیروی مغناطیسی متکی است، این احتمال وجود دارد که مغناطیسی اصلی به مرور زمان از بین رفته یا از بین رفته باشد. برای یخچال‌های مغناطیسی ساید بای ساید، می‌توان از یک سرویس تعمیر برای مغناطیس مجدد درب شما استفاده کرد.

درب را تعویض کنید

در نهایت، این احتمال وجود دارد که کل درب یخچال شما مشکل داشته باشد. اگر درب ضربه خورد یا به دلیل شرایطی منحرف شد، ممکن است هرگز به طور کامل مهر و موم نشود یا دوباره بسته بماند. اگر مشکل درب یخچال شماست، باید هزینه و فایده تعویض کل درب یا صرفاً خرید یک یخچال جدید را با تمام زنگ‌ها، سوت‌ها و ضمانت‌هایی که مستلزم آن است، بسنجید. نکات تعمیر یخچال در رابطه با درب و واشر را جدی بگیرید.

حتما بخوانید:   آموزش عیب یابی و تعمیر یخساز یخچال جی پلاس

نکات تعمیر یخچال

نکات تعمیر یخچال ساید بای ساید در دما

اگر دستگاه به درستی غذا را سرد نگه ندارد، تعمیر یخچال ساید بای ساید می‌تواند دشوارتر باشد. چند راه برای بررسی سریع اینکه آیا یخچال دمای مناسب را حفظ می‌کند یا خیر، قرار دادن دماسنج یخچال در مرکز قفسه میانی است. باید بین 34 تا 40 درجه فارنهایت (1.1 تا 4.4 درجه سانتی‌گراد) خوانده شود. اگر یک تنظیم ساده ترموستات مشکل را برطرف نکند، ممکن است کویل‌های کندانسور یا فن کندانسور مسدود شده یا در زیر یا پشت یخچال مسدود شده باشد.

کمپرسور

کمپرسورها سریعاً خراب نمی‌شوند، اما می‌توانند سردردهای بیشتری را به همراه داشته باشند. اگرچه می‌توانید آسیب را تعمیر کنید، اما ممکن است ارزش نداشته باشد. برای تعویض یخچال، باید فریون را با احتیاط خارج کنید. سپس از یک مشعل دمنده  استفاده کنید. سپس تکنسین جایگزین را لحیم می‌کند و سپس فریون را شارژ می‌کند. تعمیر کمپرسور هزینه بسیار زیادی دارد.

چگونه متوجه می‌شوید که کمپرسور شما خراب است؟

برای تشخیص اینکه آیا موتور مشکلی دارد، آن را کمی از دیوار بکشید و با دقت گوش دهید. کمپرسور یخچال در صورتی که موتور کمی زمزمه کند، ممکن است مشکل داشته باشد.

علت خرابی کمپرسور یخچال چیست؟

مایع مبرد خیلی کم یا زیاد

اگر سطح مبرد در سیستم کامل نباشد، می‌تواند باعث فشار یا فشار بیش از حد شود. این عامل منجر به خرابی یخچال می‌شود. سطح پایین مبرد می‌تواند ناشی از کمبود شارژ توسط تکنسین یا نشت مبرد باشد.

چگونه کمپرسور یخچال ساید بای ساید خود را ریست کنم؟

  • سیم برق یخچال در قسمت پشتی دستگاه قرار دارد.
  • سیم برق را بردارید و آن را به پریز برق وصل کنید.
  • هر دو کنترل فریزر و یخچال باید روی خاموش یا 0 در داخل یخچال قرار گیرند.
  • می‌توانید کنترل فریزر و یخچال را به دلخواه تنظیم کنید.

نکات تعمیر یخچال

 نکات تعمیر یخچال در چراغ‌ها

چراغ‌های داخلی یخچال به شما کمک می‌کند تا ببینید چه چیزی داخل آن است. اگر وقتی درب را باز می‌کنید چراغ‌های شما دیگر کار نمی‌کنند، می‌توانید این مشکلات رایج را بررسی کنید:

  • مشکل برق: یا یخچال قطع شده یا سیم برق آسیب دیده است. در این صورت سیم باید تعویض شود.
  • سوئیچ چراغ شکسته: این کلید در درب قرار دارد و می‌تواند با یک مولتی‌متر برای تداوم آزمایش شود.
  • مشکل سوکت لامپ: ولتاژ را با مولتی‌متر بررسی کنید. برخی از سوکت‌ها دارای ویژگی قطع ایمنی هستند. یخچال را به مدت 30 دقیقه از برق بکشید. ممکن است وقتی دوباره آن را وصل کنید بازنشانی شود.

سخن پایانی

امیدواریم که از خواندن این مقاله نهایت استفاده را برده باشید. اگر این مطالب برای شما مفید بود آن را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید.

نکته های تعمیر یخچال ساید بای ساید

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای برای آموزش محل قرارگیری یکی از نکات تعمیر یخچال

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا