تعمیراتتعمیرات یخچال

آموزش رفع ارور یخچال زیمنس و لیست کدهای خطا

لیست کامل ارور یخچال زیمنس همراه با راه حل مشکلات

در مقالات گذشته با تاریخچه یخچال به صورت کامل آشنا شدید ، همچنین با بهترین برندهای یخچال هم آشنا شدید و دانستید که در هنگام خرید باید به چه نکاتی توجه کنید، در این مقاله به سراغ ارور یخچال زیمنس خواهیم رفت و شما را بصورت کامل با این پیغام های خطا و رفع آن آشنا خواهیم کرد.

یخچال ها در دنیای امروز و زندگی فعلی انسان ها از جایگاه خاصی برخوردار می باشند. اهمیت وجود یخچال به اندازه ای بالا بوده که کمتر کسی می تواند فواید آن را انکار نماید. این وسیله یکی از بزرگترین دغدغه های بشریت یعنی نگهداری از مواد غذایی را تأمین نموده و به نوعی شرایط را برای ایجاد یک زندگی آرام و راحت فراهم کرده است. امروزه یخچال ها در طرح های گوناگون و برند های متنوعی از جمله زیمنس، سامسونگ، بوش و … تولید می شوند. در عصر مدرن این دستگاه توانسته با پیشرفت تکنولوژی همراه شده و از قابلیت های گوناگونی همچون دیسپنسر آب،  یخ ساز اتوماتیک، سیستم سرد کن سریع، هشداردهنده خطا و … بهره مند گردد.

این دستگاه به دلیل کارکرد ویژه ای که داشته، از قطعات متعدد و پیچیده ای تشکیل شده که هر یک بخشی از عملکرد این سیستم را اجرا می کنند. با توجه به اینکه یخچال ها از جمله لوازم خانگی الکترونیکی بوده و به جهت کارایی که دارند اغلب به صورت شبانه روزی روشن می باشند، دائماً در صدد خرابی هستند. بروز ایراد در این دستگاه می تواند منجر به از بین رفتن مواد غذایی موجود در آن، آسیب رساندن به سلامتی انسان و سایر خسارت های احتمالی شود.

با این توضیح و با عنایت به مطالب عنوان شده ، بررسی نوبه ای یخچال و همچنین تعمیر نمودن آن در سریع ترین زمان ممکن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. خرابی در یخچال ها انواع مختلفی اعم از وجود اختلال در کمپرسور ، خرابی اپراتور و … داشته که یکی از شایع ترین این خرابی ها  مشکل ارور یا کد خطا در یخچال زیمنس می باشد.ارور یا خطا یخچال در زمان بروز مشکل در قسمتی مشخص در این دستگاه نمایان شده و این ارور ها انواع گوناگونی داشته و هریک معانی متفاوتی دارند.

یخچال زیمنس از جمله یخچال هایی بوده که به سیستم هوشمند هشدار دهنده خطا همراه با نمایش کد ارور بهره مند می باشد. آشنایی با کد های خطا در کشف علل خرابی یخچال موثر بوده لکن باید توجه داشت که صرفاً داشتن اشراف نسبت به معنای کدهای ارور برای رفع خرابی این دستگاه کافی نبوده و تعمیر آن نیازمند داشتن مهارت، تجهیزات، تجربه و تخصص لازم است. علی ایحال پیشنهاد می گردد در مواقع برخورد با این اختلال ، به هیچ وجه خودتان اقدامی در جهت رفع مشکل انجام نداده و در اسرع وقت با تعمیرکاران ماهر و توانمند تماس گرفته و از آن ها کمک بخواهید.

حتما بخوانید:   معرفی اجزای تشکیل دهنده تلویزیون

ارور در یخچال زیمنس

مهم ترین مشکلات یخچال های زیمنس

اغلب ، مهم ترین مشکلات یخچال ها مشابه یکدیگر می باشند. از جمله مهم ترین ایراد ها و خرابی های شایع در یخچال زیمنس که در برخی موارد باعث از کار افتادن دستگاه شده و موجب بروز خسارت های متعددی می گردد عبارت است از:

 1.  عدم خنک شدن مناسب یخچال
 2.  یکسره و بی وقفه کار کردن موتور (کمپرسور)
 3.  بروز مشکل در سیستم یخ ساز یخچال زیمنس
 4.  بروز مشکل در قسمت ناودان و نشت آب از قسمت پایینی یخچال
 5.  وجود اختلال در بخش فریزر
 6.  عدم کارکرد صحیح سیستم فن
 7.  روشن نشدن یخچال زیمنس

کدهای خطا یخچال زیمنس

همان‌ طور که گفته شد هریک از کدهای خطا و ارور یخچال زیمنس نشان دهنده وجود مشکل در قسمتی خاص بوده و معنایی مختص به خود را دارد. با این توضیح در زیر مهم ترین این کدها و روش حل نمودن آن ها توضیح داده شده است. توجه داشته باشید که آشنایی با کدهای مذکور برای برطرف نمودن خرابی یخچال کافی نبوده و دست ‌کاری این دستگاه بدون داشتن مهارت و تجربه کافی می تواند منجر به سوختن سایر قطعات گردد. در این رابطه پیشنهاد می شود که در زمان مواجهه با این قبیل مشکلات هیچ گونه ریسکی نکرده و در سریع ترین زمان ممکن موضوع را با یک تعمیرکار مجرب مطرح نموده و از او کمک بگیرید.

 1.  کد خطا E1 : این کد نشان دهنده وجود اختلال در حسگر دمای یخچال بوده و به منظور رفع آن باید این قطعه بررسی شود. برای انجام این کار، در گام اول برق ورودی یخچال را قطع کرده و سپس با یک تعمیرکار متخصص صحبت نمایید.
 2. کد خطا E2 : این ارور در زمان بروز خرابی در سیستم حسگر تبخیر کننده و اختلال در عملکرد آن نمایان می شود. در زمان مواجهه با این مشکل نیاز بوده تا در ابتدا یخچال را از برق کشیده شده و سپس سنسور مذکور تعویض گردد.
 3. کد خطا  E3 : کد مذکور نشان دهنده وجود اختلال در حسگر فریزر یخچال زیمنس می باشد. برای حل این مشکل هم نیاز بوده تا در اولین وهله برق ورودی دستگاه قطع شده و سپس از تعمیرکار مجرب کمک گرفته شود.
 4.  کد خطا  E4 : این خطا در مواقع بروز ایراد در حسگر دمای فریزر و برد الکتریکی نمایان می گردد. در زمان مشاهده این مورد در قسمت نمایشگر یخچال زیمنس بایستی در اسرع وقت برق ورودی دستگاه را قطع کرده و سپس با تعمیرکاری ماهر ارتباط بگیرید.
 5. کد خطا 6E یخچال زیمنس: این هشدار نشان دهنده وجود مشکل در قسمت اپراتور فریزر و همچنین سیستم دیفراست یخچال می باشد.
 6.  کد خطا 7E : بروز این ارور ، نشان دهنده این بوده که حسگر اپراتور یخچال با مشکل مواجه شده و نیاز بوده تا برد الکتریکی مورد بررسی دقیق قرار گیرد. در هنگام بروز این مشکل هم ، مانند موارد قبل باید در اولین وهله برق ورودی را قطع نموده و سپس نسبت به تعمیر آن اقدام نمایید.
 7.  کد خطا E10 : کد مزبور حاکی از وجود اختلال در قسمت ماژول پاور یخچال بوده و برای رفع این مشکل باید در اسرع وقت دستگاه از برق کشیده شود.
 8. کد خطا E11 : این ارور در مواقع وجود خرابی در قسمت ماژول نمایشگر یخچال زیمنس نمایان می گردد.
 9.  کد خطا E20 : در مواقعی که ماژول های نمایشگر و پاور هر دو دچار خرابی و اختلال شده باشند این کد در یخچال زیمنس نشان داده می شود. این خطا از اهمیت بالایی برخوردار بوده و بایستی در اسرع وقت مورد بررسی و تعمیر قرار گیرد.
حتما بخوانید:   آموزش باز کردن درب زودپز

کدهای خطا فوق هریک نشان دهنده بروز اختلال در قسمتی مشخص در یخچال زیمنس بوده که آشنایی با معانی آن ها می تواند در کشف علت بروز خطا و همچنین تعمیر و برطرف نمودن مشکل در سریع ترین زمان، موثر باشد. به خاطر داشته باشید که یخچال زیمنس از تکنولوژی پیشرفته ای برخوردار بوده و به همین دلیل برطرف نمودن خرابی آن نیازمند دانش، تجربه و مهارت بالایی است. علی ایحال با توجه به مطالبی که مطرح شد ، پیشنهاد می گردد برای تعمیر این دستگاه قبل از انجام هرگونه اقدامی با تعمیرکاران متخصص تماس گرفته و انجام اقدامات لازم را به آن ها بسپارید.

ارور در یخچال زیمنس

آموزش نگهداری از یخچال زیمنس

همانطور که گفته شد یخچال ها به دلیل کاربرد به خصوصی که دارند اغلب روشن و در حال فعالیت بوده که همین موضوع باعث افزایش احتمال بروز اختلال در آن ها می گردد. از جمله مهم ترین مواردی که می تواند از خراب شدن یخچال پیشگیری نماید آشنایی با روش های اصولی نگهداری از این سیستم می باشد. نگهداری صحیح یخچال می تواند باعث افزایش طول عمر قطعات و کاهش احتمال بروز اختلال در این دستگاه گردد. از جمله موثرترین اقدامات در نگهداری و مراقبت از یخچال عبارت است از:

تمیز کردن کویل های کندانسور : این قطعه وظیفه حذف گرما را در یخچال بر عهده دارد. در زمان کثیفی و وجود گرد و غبار بر روی این اجزاء عملکرد سرمایشی این دستگاه با مشکل مواجه شده و در نتیجه مصرف انرژی افزایش می یابد. تمیز کردن نوبه ای این کویل (حداقل دو بار در سال) در حفظ سلامتی یخچال می تواند بسیار مثمرثمر باشد.

 1.  زدودن یخ های ایجاد شده در قسمت داخلی یخچال و فریزر: برای انجام این کار برق ورودی را قطع نموده ، مواد غذایی را خارج کرده و اجازه دهید که یخ ها ذوب شوند. انجام این کار نیز می تواند کمک شایانی به افزایش طول عمر یخچال نماید.
 2.  تعویض کردن دستگاه تصفیه و یخ ساز: اگر یخچال شما مجهز به سیستم های مذکور باشد، بایستی هر شش ماه یک بار فیلتر های مربوط به تصفیه آب تعویض گردد.
 3.  گندزدایی نمودن فضای درونی یخچال: شما می توانید با استفاده از مواد ضدعفونی کننده مخصوص ، بوهای نامطبوع درونی یخچال را به صورت کامل از بین ببرید. انجام این کار باعث عملکرد صحیح سیستم تهویه یخچال می شود.
 4.  تعویض و تمیز نمودن واشر یخچال: منظور از واشر لاستیک دور درب یخچال بوده که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. این قطعه از خروج هوای سرد محیط درونی یخچال جلوگیری کرده و باعث عملکرد صحیح سیستم این دستگاه می گردد. این قطعه معمولاً بر اثر بی توجهی و گذر زمان دچار خرابی شده و وجود ایراد در آن با کاهش طول عمر دستگاه و همچنین افزایش مصرف انرژی رابطه مستقیمی دارد. برای پیشگیری از بروز خرابی در این واشر بایستی به صورت نوبه ای آن را مورد بررسی قرار داده و با استفاده از یک اسپری ضدعفونی کننده و همچنین یک پارچه لطیف این لاستیک را تمیز نمایید. توجه داشته باشید که در صورت وجود پارگی در این قطعه باید به فکر تعویض آن باشید زیرا تعمیر آن امکان پذیر نمی باشد.
حتما بخوانید:   ترموستات در ماشین ظرف شویی

نتیجه گیری:

کاربرد یخچال ها در دنیای امروز بر هیچ کس پوشیده نیست. امروزه یخچال ها در انواع و اقسام گوناگون و با برند های متفاوتی از جمله زیمنس طراحی و تولید می گردند. این دستگاه ها توانسته اند که یکی از مهم ترین نیازهای انسان یعنی نگهداری از مواد غذایی را برطرف نمایند. یخچال ها سیستم های پیشرفته ای هستند که از اجزاء متفاوتی و متعددی تشکیل شده اند. این وسیله به دلیل کارایی و فعالیت زیادی که داشته اغلب در معرض خرابی می باشد. از شایع ترین انواع اختلال در این دستگاه (از جمله یخچال زیمنس) نمایان شدن کد خطا در قسمت نمایشگر است.

گفتنی است که این کدها انواع گوناگونی داشته و نشان دهنده وجود مشکل در قسمتی خاص هستند. آشنایی با کدهای مذکور می تواند در کشف علل خرابی و در نتیجه تعمیر آن کمک به سزایی نماید. توجه داشته باشید که یخچال های زیمنس از تکنولوژی بالایی برخوردار هستند و با توجه به این موضوع تعمیر آن ها نیز نیازمند برخورداری از تخصص و مهارت لازم می باشد. در پایان پیشنهاد می شود که در زمان بروز کد های خطا یخچال قبل از انجام هرگونه اقدامی با تعمیرکاران ماهر و مجرب تماس حاصل نموده و به منظور برطرف نمودن مشکل از آن ها کمک بخواهید.

 

رفع ارور یخچال زیمنس

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

آموزش جامع رفع ارور یخچال زیمنس همراه لیست کامل کدهای خطا

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا