تعمیرات یخچال

راهنمای تعمیر یخساز یخچال زیمنس Siemens

تعمیر یخساز یخچال زیمنس Siemens |نمایندگی تعمیرات یخساز ساید بای ساید زیمنس در تهران

یخچال زیمنس دارای امکانات زیادی است که یکی از آنها یخساز آن است و خراب شدن یخساز یخچال زیمنس یکی از انواع مشکلاتی است که بسیاری از کاربران با آن مواجه می‌شوند. در این مواقع به تعمیر یخساز یخچال زیمنس نیاز خواهد بود. از مهمترین مسائلی که می‌تواند به شما کمک کند، آموزش تعمیرات یخچال زیمنس است. با استفاده از این آموزش‌ها می‌توانید در منزل به راحتی ایرادات یخساز خود را رفع کنید.

کاربرد یخساز یخچال زیمنس

در مناطق گرمسیری و به خصوص در فصل تابستان یکی از دغدغه‌های افراد تهیه آسان یخ برای استفاده در نوشیدنی‌های خود می‌باشد. امروزه با اضافه شدن یخساز به یخچال‌ها این امکان فراهم شده است. یخساز یخچال زیمنس بسیار با کیفیت بوده و کارایی خوبی دارد ولی ممکن است در حین استفاده مشکلاتی برای آن به وجود بیاید.

یخساز یخچال

تعمیر کردن یخساز یخچال زیمنس در محل

در صورتی که یخساز یخچال زیمنس دچار ایراد و خرابی شد، بهتر است که تعمیرات یخساز یخچال در محل و منزل شما انجام شود. این کار موجب صرفه‌جویی در زمان و هزینه مصرف‌کنندگان می‌شود. به همین دلیل تعمیر در محل، آسایش و رفاه را برای کاربران به ارمغان می‌آورد. یکی دیگر از مزیت‌‌های تعمیر یخساز یخچال زیمنس در محل، این است که شما می‌توانید به کار تعمیرکار نظارت داشته باشید.

راه‌اندازی یخساز یخچال زیمنس

راه‌اندازی یخساز یخچال زیمنس در اکثر مدل‌های این یخچال‌ها به یک صورت است. در بعضی از مدل‌ها بر روی نمایشگر روی در یخچال زیمنس دکمه ice off / ice on تعبیه شده است. با فشار دادن این دکمه‌ها یخساز یخچال زیمنس روشن و خاموش می‌شود. در برخی از مدل‌های دیگر خاموش و روشن کردن یخساز زیمنس با استفاده از اهرم صورت می‌گیرد.

یخساز یخچال زیمنس چگونه خاموش می‌شود؟

در مواقعی که نیازی به یخ ندارید می‌توانید یخساز یخچال زیمنس را خاموش کنید. برای این کار، در سمت پایین پنل دستگاه و در سمت راست، دکمه ای به اسم ICE MAKER LOCK قرار دارد، آن را فشار دهید تا یخساز یخچال زیمنس خاموش شود. اگر چراغ این کلید به رنگ قرمز بود، به معنای خاموش بودن یخساز است.

حتما بخوانید:   روش تعمیر یخساز یخچال آریستون

اگر مدل یخچال ساید بای ساید زیمنس شما از نوع لمسی است، برای خاموش کردن یخساز زیمنس دکمه‌هایmute / lock را سه ثانیه فشار داده و نگه دارید. همچنین می‌توانید از گزینهice off برای غیرفعال کردن یخساز یخچال خود استفاده کنید.

چگونه می‌توان یخساز یخچال ساید بای ساید زیمنس را ریست کرد؟

گاهی اوقات لازم است که یخساز یخچال زیمنس را ریست کنید. ریست کردن یخساز یخچال زیمنس، کار راحتی است. شما می‌توانید خودتان این کار را انجام دهید. برای این کار مراحل زیر را انجام دهید:

 •  وقتی که یخچال روشن است، در فریزر را باز کنید.
 •  در محفظه یخساز یخچال زیمنس را باز کنید.
 •  دکمه قرمز رنگی که برای ریست کردن یخساز است را فشار داده و بعد از چند ثانیه رها کنید.
 •  و در آخر، درب محفظه یخساز یخچال را در محل خودش قرار دهید.

راهنمای تعمیرات یخساز یخچال زیمنس

به وجود آمدن ایراد در یخساز یخچال زیمنس موجب می‌شود کاربران دچار مشکلاتی شوند. برخی از افراد با هر ایراد و عیبی که در یخساز یخچال به وجود می‌آید، به تعویض آن فکر می‌کنند، در حالی که ایرادات یخساز در بیشتر مواقع به راحتی تعمیر و رفع می‌شوند. اما باید بدانید که تعمیر یخساز از حساسیت بالایی برخوردار است، به همین علت اگر دانش کافی در این زمینه ندارید از افراد متخصص کمک بگیرید. در ادامه مقاله به مشکلات رایج یخچال های زیمنس پرداختیم:

دلیل آبگیری نکردن یخساز یخچال زیمنس چیست؟

اگر یخساز یخچال زیمنس شما آبگیری نمی‌کند باید موارد زیر را بررسی کنید:

 •  باید مسیر انتقال آب را چک کنید که مانعی وجود نداشته باشد و آب به درون یخساز یخچال انتقال پیدا کند.
 •  دمای فریزر را بررسی کنید که کمتر از منفی ۱۲ درجه باشد.
 • فیلتر آب باید تمیز باشد و در صورتی که مسدود شده باشد، باید تعویض گردد.

چرا یخساز یخچال ساید بای ساید زیمنس کار نمی‌کند؟

یکی دیگر از مشکلات رایج کاربران این است که یخساز یخچال هیچگونه یخی تولید نمی‌کند. در این صورت احتمال دارد مشکل به دلایل زیر باشد:

 •  احتمال دارد شلنگ انتقال آب به یخساز ساید بای ساید زیمنس مسدود شده باشد.
 •  بروز مشکل در فیلتر آب، شیر برقی، ترموستات، میکروسوئیچ قفل درب، موجب کار نکردن یخساز خواهد شد.
 • ممکن است برد کنترلی یخساز یخچال دچار مشکل شده باشد.

چرا یخساز یخچال زیمنس یخ نمیسازد؟

در برخی موارد یخساز کار می‌کند اما یخ نمیسازد. در این مواقع برای عیب‌یابی و تعمیر یخساز یخچال زیمنس موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید:

 •  فیلتر آب را چک کنید که مسدود نشده باشد و اگر نیاز به تعویض داشت آن را عوض کنید.
 •  فشار آب ورودی به یخچال نباید کم باشد، چون در این صورت یخساز قادر به ساخت یخ نخواهد بود.
 • کم بودن گاز یخچال می‌تواند از دلایل یخ نساختن یخساز باشد.
 •  اگر دمای فریزر بیشتر از منفی هجده باشد، یخ‌ها شل می‌شوند.
 • ممکن است یخساز یخچال خاموش باشد.
حتما بخوانید:   نحوه تعمیرات یخچال سینجر | نمایندگی تعمیرات یخچال Sinjer

یخساز یخچال

دلیل به هم چسبیدن یخ‌ها در یخساز یخچال زیمنس چیست؟

به هم چسبیدن یخ‌ها دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد. به چند مورد که در فشرده شدن یخ‌ها تأثیرگذار هستند اشاره کردیم:

 • اگر محفظه یخ از یخ پر شده باشد، یخ‌ها به هم می‌چسبند و نمی‌توانند بیرون بیایند.
 •  در مواقعی که به یخ نیاز ندارید بهتر است که یخساز یخچال را خاموش کنید.
 •  در صورتی که بازوی کنترل یخساز غیر فعال شود و گیر کند، یخ سازی با مشکل مواجه شده و یخ‌ها به هم می‌چسبند.
 •  کافی نبودن سرما برای یخ سازی در یخساز باعث می‌شود که یخ‌ها آب شوند و به یکدیگر بچسبند.

چرا آب به یخساز یخچال زیمنس نمیرسد ؟

از مهمترین مشکلاتی که برای یخساز یخچال زیمنس ممکن است پیش بیاید این است که آب به یخساز نرسد. برای برطرف کردن این مشکل یخچال را از برق بکشید و آن را با فاصله از دیوار قرار دهید، شیر پایین یخچال را خوب ببندید تا خط انتقال آب کامل بسته شود سپس لوله انتقال آب را از شیر برقی جدا کرده و انسداد آن را برطرف کنید. لوله را صاف کنید، وقتی همه یخ های آن آب شدند لوله را مجددا به جای خود برگردانید و به صورت صحیح آن را نصب کنید. همچنین می‌توانید وقتی که لوله را باز کردید روی سطحی گذاشته و شیر را باز کرده و فشار آب را چک کنید. اگر فشار آب کم باشد آب به سطل نمی‌ریزد و این نشان‌دهنده انسداد لوله‌ها است.

گرفتگی فیلتر یخساز یخچال زیمنس

گرفتگی فیلتر موجب اختلال در کارکرد یخساز یخچال زیمنس می‌شود. در سیستم یخساز، فیلتر نقش بسیار مهمی دارد. فیلترها پس از استفاده طولانی از یخچال دچار گرفتگی می‌شوند که کاملا طبیعی می‌باشد. برای رفع مشکل گرفتگی فیلتر در یخساز بهتر است که فیلتر را تعویض کنید. توجه داشته باشید که نوع و مدل فیلتر را به خوبی تشخیص دهید و همان را بخرید.

خرابی مدول یخساز یخچال زیمنس

مدول یخساز از موتوری تشکیل شده است که بازوی یخچال را به حرکت در می‌آورد و یخ‌هایی که تولید شده‌اند به بیرون می‌ریزند. اگر این مدول خراب شود قالب یخساز یخچال زیمنس از آب پر نشده و یخ تولید نمی‌گردد.

محل قرارگیری سنسور یخساز یخچال زیمنس

یخچال‌هایی که سیستم آبسردکن و یخساز دارند سنسور مخصوصی دارند که می‌تواند قرارگیری لیوان، اجازه خروج آب یا یخ را بدهد. شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که سنسور یخساز ساید بای ساید زیمنس در کدام قسمت قرار دارد. برای اطلاع پیدا کردن از محل دقیق سنسور یخساز ساید بای ساید زیمنس از دفترچه راهنمای یخچال کمک بگیرید. با باز کردن کاور سنسور می‌توانید آن را مشاهده و مورد بررسی قرار دهید.

حتما بخوانید:   علت آب شدن مواد غذایی در فریزر چیست؟

ترمودیسک یخساز یخچال زیمنس در کجا قرار دارد؟

ترمودیسک یخچال زیمنس یکی از مهمترین اجزای یخساز می‌باشد. ترمودیسک یخچال زیمنس در میان اواپراتور و المنت یخچال قرار دارد. در صورتی که دما بالا رود به اواپراتور هشدار می‌دهد و از گرم شدن بیش از اندازه المنت پیشگیری می‌کند. بنابراین ترمودیسک یخساز در زمینه‌ی کنترل دمای یخساز یخچال زیمنس و بالا رفتن بیش از اندازه دمای آن نقش بسیار مهمی دارد.

 شیربرقی یخساز یخچال زیمنس در کدام قسمت قرار دارد؟

شیربرقی همان شیر ورودی آب یخساز یخچال زیمنس است و از مهم ترین قطعات یخساز می‌باشد، چون اگر شیربرقی دچار مشکل شود کارکرد سایر بخش‌های دستگاه دچار اختلال خواهد کرد. تامین آب یخساز و رساندن آب به منبع آبسردکن یخچال را این قطعه انجام می‌دهد. شیر برقی یخساز در قسمت پشت یخچال قرار دارد. اگر پنل پشتی یخچال را باز کنید، می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید.

قطعات یخساز یخچال زیمنس را از کجا می‌توان تهیه کرد؟

اگر در یخساز یخچال زیمنس از قطعات اصل و اورجینال استفاده شود، طول عمر یخساز و همچنین یخچال بیشتر خواهد شد. به همین دلیل در تعمیرات یخساز یخچال زیمنس استفاده از قطعه‌های فابریک و اصلی بسیار با اهمیت است. و با توجه به اینکه در بازار امروز لوازم تقلبی زیاد شده است، باید مصرف‌کنندگان از محلی مطمئن، قطعات مورد نیاز خود را تهیه کنند، برای این منظور همواره توصیه میکنیم تا به نمایندگی هایی که بر روی ضمانت نامه درج شده مراجعه کنید همچنین میتوانید از طریق تماس با ایبک امداد راهنمایی های لازم را بدست آورید.

یخساز یخچال

سخن تکمیلی

در این مقاله سعی شد که با ذکر نکاتی در مورد یخساز یخچال زیمنس و مشکلاتی که ممکن است برای آن ایجاد شود و همچنین نحوه برطرف کردن آنها، ابهامات شما را در این زمینه برطرف کنیم. با مطالعه این مطالب شما می‌توانید برخی از مشکلات یخساز یخچال زیمنس را برطرف کنید. اما در صورتی که در رابطه با تعمیرات یخچال و مخصوصاً تعمیر یخساز تخصص و دانشی ندارید، به هیچ وجه اقدام به تعمیر آن نکنید و این امر با اهمیت و حساس را به دست تعمیرکاران مجاز و مجرب بسپارید. در غیر این صورت نه تنها مشکل شما حل نمی‌شود بلکه ایرادات و خرابی‌های دیگر نیز ممکن است به بار بیاید.

راهنمای تعمیر یخساز یخچال زیمنس Siemens

مجموع امتیازات

آموزش عیب‌یابی و تعمیرات یخساز یخچال زیمنس

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا