تعمیرات تلویزیون

پخش همزمان صدای تلویزیون از بلندگو و هدفون|تقویت صدای هدفون

پخش همزمان صدای تلویزیون از بلندگو و هدفون|تقویت صدای هدفون، دلایل کاهش صدای هدفون

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

تلویزیون وسیله‌ای است، که بیشتر افراد با هر سن و جنسیتی برای گذراندن وقت و سرگرمی استفاده می کنند و در اکثر منازل تلویزیون یکی از لوازم جدانشدنی می‌باشد. امروزه قابلیت های زیادی به تلویزیون اضافه شده است و محبوبیت زیادی بین افراد به دست آورده است. از جمله امکانات کاربردی که در سال های اخیر به تلویزیون اضافه گردیده، پخش همزمان صدای تلویزیون از بلندگو و هدفون می باشد. با استفاده از این قابلیت، مصرف کنندگان می توانند از هدفون و بلندگو در یک زمان استفاده کنند. اگر در مورد نحوه فعال کردن این بخش اطلاعات نداشته باشید، نمی توانید از این قابلیت استفاده کنید. در ادامه به نحوه پخش صدای تلویزیون از هدفون و بلندگو به صورت همزمان می پردازیم.

قابلیت پخش همزمان صدای تلویزیون از بلندگو و هدفون را چه تلویزیون هایی دارند؟

اکثر تلویزیون های جدید و پیشرفته امکان پخش همزمان صدای تلویزیون از بلندگو و هدفون را دارند. اگر تلویزیون شما دارای بلوتوث باشد، قابلیت پخش صدا را خواهد داشت. تلویزیون هایی که فاقد بلوتوث هستند، نمی توانند این قابلیت را داشته باشند. در صورتی که تلویزیون از بلوتوث a2dp پشتیبانی کند، پخش همزمان صدا از بلندگو و هدفون به صورت با کیفیت تری انجام خواهد شد. اگر تلویزیون از بلوتوث پشتیبانی نمی کند، روش های دیگری برای پخش صدای تلویزیون از بلندگو و هدفون بدون بلوتوث نیز وجود دارد، که با توجه به مدل تلویزیون شما کمی با همدیگر متفاوت هستند.

طریقه فعال کردن پخش صدا از بلندگو و هدفون با پشتیبانی بلوتوث a2dp

برای انجام دادن این کار در ابتدا باید بلوتوث هدفون خود را فعال کنید. پس از فعال کردن، باید از دستگاه های صوتی بلوتوث استفاده نمایید. دستگاه های صوتی با استفاده از همگام سازی تصویر و صدا قادر هستند، که صدا را به صورت همزمان از هدفون و بلندگو پخش کنند. امکان دارد صدای تلویزیون قطع شده باشد، برای فعال کردن این قابلیت شما باید گزینه هوم را نگه دارید و پس از وارد شدن به قسمت تنظیمات، گزینه صدا و نمایش و بعد گزینه خروجی صوتی را برگزینید. پس از انتخاب کردن خروجی صوتی، باید گزینه پخش صدا از بلندگوهای تلویزیون و سایر دستگاه های متصل را بزنید. بعد از اینکه این مراحل را انجام دادید، پخش صدا از بلندگو و هدفون انجام خواهد شد.

حتما بخوانید:   نحوه بروز رسانی تلویزیون جی پلاس | بهترین روش بروز رسانی تلویزیون جی پلاس

طریقه فعال کردن پخش صدای تلویزیون از بلندگو و هدفون بدون پشتیبانی بلوتوث a2dp

در این قسمت نیز مانند روش قبل، شما باید در ابتدا بلوتوث هدفون خود را فعال نمایید. وقتی تلویزیون شما قابلیت اتصال به بلوتوث را ندارد نمی توانید از این قابلیت استفاده کنید. پس از روشن کردن بلوتوث هدفون با استفاده از دکمه هوم به قسمت تنظیمات رفته و این امکان را فعال نمایید. از منوی تنظیمات قسمت صدا و تصویر را برگزینید و خروجی صوتی را انتخاب نمایید. در این مرحله باید پخش صدا از بلندگوی هدفون را خاموش کنید، تا صدا از طریق بلندگوهای تلویزیون و فروش هدفون شنیده شود.

هدفون

دلایل کاهش صدای هدفون

صدای کم هدفون‌ها می‌تواند دلایل بسیار زیادی داشته باشد. از عواملی که می‌تواند در طول عمر هدفون تأثیرگذار باشد، جنس و نوع درایوهای پخش می باشد. ولی در هر حال همه ی هدفون ها طول عمر مشخصی دارند، که پس از طول عمر مفید رفته رفته صدای آنها کمتر خواهد شد. همچنین پس از مدتی استفاده از هدفون ها، این امکان وجود دارد که سیم های آن پاره شود و یا گوشی ها کثیف می شوند. چنانچه سیم هدفون ها آسیب ببیند صدای خروجی خش دار خواهد شد. باید به این نکته دقت کنید، که پاره شدن سیم امکان دارد در قسمت داخلی آنها اتفاق افتاده باشد و شما در ظاهر آن را نبینید. از دیگر دلایل کم شدن صدای هدفون های بلوتوث می‌‌توان به عدم سازگاری با پلتفرم پرس شده، پایین بودن ورژن بلوتوث و به صورت کلی عدم سازگاری اشاره کرد. توصیه می‌شود قبل از تهیه کردن هدفون به سازگاری آن با گوشی، روکش کابل، جنس و نوع درایو و غیره دقت کنید. چون این موارد از فاکتورهای مهم در انتخاب هدفون می باشند.

چگونه می‌توان صدای هدفون را تقویت کرد؟

برای اینکه بتوان صدای هدفون را تقویت کرد راهکار های گوناگونی وجود دارد، که در ادامه به راهکارهای رایج اشاره کرده و آنها را مورد بررسی قرار می دهیم. البته پس از کاهش کیفیت درایو ها یا آسیب دیدن سیم ها دیگر نمی توان انتظار زیادی از آنها داشت. تنها کاری که در این حالت می توانید انجام دهید، تهیه کردن هدفون جدید می‌باشد. در ادامه مطلب به راهکارهای افزایش صدای هدفون اشاره می کنیم:

حتما بخوانید:   روش تعمیرات بک لایت تلویزیون پارس الکتریک

استفاده از نرم افزار های تقویت صدا

ساده ترین راهکاری که برای تقویت صدای هدفون پیشنهاد می‌شود، استفاده کردن از نرم افزارهای اکولایزر می‌باشد. هر فرد با توجه به سبک صدای مورد علاقه و نوع موسیقی از صدای هدفون انتظار متفاوتی دارد. اکولایزر ها می توانند قسمت های مختلفی از طیف فرکانسی موسیقی را برش داده و یا تقویت کنند. این قابلیت موجب کارایی بهتر هدفون می‌شود. تنظیم کردن فرکانس های موسیقی به صورت دستی کار دشواری است. بنابراین بهترین نرم افزار های تقویت صدا پروفایل های آماده را به کاربران می‌دهند. دسترسی به اکولایزر با تنظیمات گوشی هم ممکن خواهد بود. می توانید به راحتی از حالت پیش فرض و پروفایل هایی که ارائه شده است، به وسیله سیستم عامل استفاده کنید.

تنظیم کدک‌ها برای تقویت صدای هدفون

برای افزایش صدای هدفون های بی سیم یکی از راهکار های تاثیر گذار، توجه به کدک و یا نوع رمزگذاری صوتی می باشد. این کدک ها میان موسیقی و بلوتوث به عنوان پلی عمل می‌کند که رمز گذاری بر روی داده ها، محدودیت اتصال بی سیم در انتقال داده را به صورت کمرنگ تر به نمایش خواهند گذاشت.

کدک SBC پلتفرم اری و پایه تمام پخش‌کننده‌های بلوتوث است. کدک AAC در اکثر گوشی های آیفون استفاده می‌شود. کدک aptx در گوشی های اندرویدی جدید مورد استفاده قرار می گیرد. باید توجه داشته باشید در صورتی می‌توانید از این کدک ها استفاده کنید، که هدفون شما از آنها پشتیبانی کند.

صدای هدفون

استفاده از موزیک پلیر مناسب برای تقویت صدای هدفون

استفاده از موزیک پلیر برای دریافت خروجی صدای بهتر شاید مهم به نظر نرسد اما اطمینان داشته باشید که این طور نیست. موزیک پلیر برای هدفون حکم منبع پخش موسیقی را دارد و در صورتی که عملکرد مناسب نداشته باشد، کیفیت لازم را در اختیار پخش کننده موسیقی قرار نخواهد داد. موزیک پلیر های پیشرفته از نرم افزار های داخلی استفاده می کنند، تا مصرف کنندگان به اپلیکیشن مجزا برای تقویت صدا نیازی نداشته باشند. بنابراین می‌توان اینطور گفت، که برای تقویت کیفیت صدای هدفون، استفاده کردن از نرم افزار پخش موسیقی بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

استفاده از آمپلی فایر برای تقویت صدای هدفون

تقویت کننده صوتی یا آمپلی فایر یک وسیله الکترونیکی می باشد، که قدرت سیگنال های ورودی را می‌تواند به خوبی افزایش دهد. آمپلی فایر ها به دو حالت خارجی یا داخلی در پخش کننده های گوناگونی مثل اسپیکر های حرفه ای، پخش کننده خودرو و… استفاده می شوند. برای افزایش کیفیت صدای هدفون با استفاده از این راهکار به یک آمپلی فایر خارجی نیاز خواهید داشت. این وسیله سیگنال های موسیقی را تقویت کرده و در بیشتر شدن میزان صدا، جلوگیری از افت کیفیت موسیقی و کاهش نویز تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت. آمپلی فایر ها فقط با بعضی از هدفون های پیشرفته سازگاری دارند و اکثراً در کامپیوتر ها استفاده می شوند. اما نکته مهم این است، که صدای خروجی تولید شده توسط هدفون را تا سه برابر افزایش می دهد. استفاده از آمپلی فایر یکی از راهکارهای گران برای افزایش کیفیت صدای هدفون است. اما پرکاربردترین ترفند ها می باشد.

حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از تلویزیون شیائومی

هدفون

تمیز کردن هدفون و تعویض بالشتک

اسپیکر های هدفون ممکن است، که پس از مدتی استفاده با جرم و گرد و خاک احاطه شوند، که در کیفیت صدای خروجی تاثیرگذار بوده و تا حد بسیار زیادی کیفیت صدای خروجی را کاهش خواهد داد. شما می‌توانید درایوها را تمیز کنید، تا قسمتی از صدای از دست رفته هدفون را بازگردانید. نوع و جنس بالشتک های هدفون نیز در واضح بودن صدا و رسا بودن صدایی که از هدفون شنیده می شود، تاثیر بسزایی دارد. اگر بالشتک های هدفون در گوش به خوبی فیکس شوند، سر و صدای محیط به گوش نخواهد رسید و صدا بهتر شنیده خواهد شد. بر اثر استفاده زیاد از هدفون امکان دارد بالشتک ها کارایی خود را از دست بدهند و عملکرد خوبی نداشته باشند. بنابراین می‌توانید بالشتک های هدفون خود را عوض کنید، تا عملکرد بهتری داشته باشد. در برخی از موارد در هدفون ها علاوه بر بالشتک، از فناوری حذف نویز فعال هم استفاده می شود. در این صورت کیفیت صدای آن بسیار بهتر خواهد بود.

نتیجه‌گیری

در این مطلب به بررسی این مورد پرداختیم، که چگونه می توان صدای تلویزیون را هم از بلندگو و هم از هدفون پخش کرد. همان طور که گفته شد پخش صدای تلویزیون همزمان از بلندگو و هدفون از راه فعال کردن بلوتوث a۲dp و بدون a۲dp امکان پذیر خواهد بود. فعال کردن این برنامه ها با توجه به مدل تلویزیون و هدفون شما متفاوت خواهد بود. درصورتی که نتوانستید صدای تلویزیون را همزمان از بلندگو و هدفون پخش کنید، می توانید از نمایندگی برند تلویزیون خود کمک بگیرید. همچنین در ادامه به راه های تقویت صدای هدفون نیز پرداخته شد.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

پخش همزمان صدای تلویزیون

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

بررسی نحوه پخش صدای تلویزیون از بلندگو و هدفون

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x