تعمیرات پکیج و آب گرمکن

راهنمای عیب یابی و تعمیر آبگرمکن سینجر SINGER

راهنمای عیب‌یابی و تعمیر آبگرمکن سینجر SINGER | مشکلات رایج آبگرمکن سینجر

عمر طولانی آبگرمکن سینجر یا فرسوده شدن اجزای مختلف این آبگرمکن و همچنین سرویس نکردن به موقع آبگرمکن سینجر مشکلاتی مانند نشتی، تغییر رنگ آب، گرم نشدن آب و کم شدن فشار آب روبه‌رو شود. در برخی مواقع ممکن است، که دودکش به خوبی تنظیم نباشد و به همین علت مشکلات فوق به وجود آیند. قطعه های مختلف آبگرمکن سینجر را می‌توانید در صورت لزوم تعمیر یا تعویض نمایید. اگر به موقع این آبگرمکن را سرویس کنید، هزینه کمتری برای تعمیرات آبگرمکن و عیب یابی آن می‌پردازید.

در برخی مواقع مشکلاتی در آبگرمکن سینجر به وجود می آید، که نشان دهنده خراب بودن آبگرمکن نیست و با تنظیم مجدد و بررسی آبگرمکن توسط خود شما قابل رفع است.

عیب‌یابی آبگرمکن سینجر

امروزه برندها و مدل های آبگرمکن گوناگونی در بازار موجود است، که از انواع پرطرفدار آن می‌توان به آبگرمکن سینجر اشاره کرد. در برخی مواقع امکان دارد، که در آبگرمکن سینجر مواردی مانند کم شدن فشار آب، جرقه نزدن و خاموش شدن و… را مشاهده می‌کنید. اگر دلیل بروز هر کدام از این مشکلات را بدانید، می توانید در وقت مناسب اقدامات لازم را انجام دهید.

آبگرمکن سینجر

سنسور حرارتی آبگرمکن سینجر خراب است

آبگرمکن های امروزی سنسور حرارتی دارند و در دمایی که از قبل تنظیم شده است و در دمای مشخص نگه می‌دارند. در برخی مواقع امکان دارد، که به علت کثیف بودن سنسور حرارتی یا ایجاد ترک مشکلاتی برای آبگرمکن سینجر به وجود آید. نوسان حرارتی، گرم شدن بیش از اندازه و به صورت کلی تنظیم نبودن دمای آبی که از آبگرمکن سینجر خارج می شود، نشان دهنده این است، که سنسور حرارتی خراب است. در این صورت سنسور حرارتی را تمیز کنید، تا مشکل به وجود آمده برطرف شود.

آبگرمکن سینجر خاموش می‌شود

در مواقعی که در حال استحمام هستید، اگر آبگرمکن شما خاموش شود، بسیار آزاردهنده خواهد بود، اما یکی از مشکلات رایج آبگرمکن سینجر این است، که در حین کار خاموش می شود. در این صورت باید این موارد را بررسی نمایید:

 • ممکن است واشر دیافراگم آبگرمکن سینجر خرابی داشته باشد.
 • اگر گاز ورودی به آبگرمکن سینجر فشار کمی داشته باشد یا آب ورودی فشار مناسبی نداشته باشد، آبگرمکن سینجر خاموش خواهد شد.
 • چنانچه ترموکوپل آبگرمکن سینجر ایرادی داشته باشد، آبگرمکن سینجر خاموش می‌شود.
 • یکی دیگر از مواردی که سبب خاموش شدن آبگرمکن سینجر می‌شود، معیوب بودن مشعل آبگرمکن می‌باشد.
 • در صورتی که شمعک ارتفاع زیادی داشته باشد امکان دارد آبگرمکن سینجر خاموش شود.

در هر کدام از مواردی که ذکر شد بهتر است آبگرمکن سینجر شما توسط افراد تعمیرکار و متخصص مورد بررسی قرار گرفته و عیب یابی شود.

آب خروجی آبگرمکن سینجر گرم نمی شود

آبگرمکن سینجر وظیفه دارد، که آب مصرفی را به اندازه دلخواه شما گرم کند. چنانچه به هر دلیلی نتواند این کار را انجام دهد، وجود آبگرمکن سینجر در محیط مورد نظر بی فایده خواهد بود. دلایل گوناگونی برای گرم نشدن آب خروجی آبگرمکن سینجر وجود دارد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  چگونه مخزن آبگرمکن را تخلیه کنیم | نحوه تخلیه مخزن آبگرمکن

وجود رسوب و خراب بودن دیافراگم از جمله دلایل گرم نشدن آب آبگرمکن می باشد. برای اینکه این مشکل را برطرف کنید، باید آبگرمکن سینجر خود را جرم گیری و رسوب زدایی نمایید. اگر پس از انجام دادن جرم گیری و رسوب زدایی همچنان آب سرد است بهتر است، که دیافراگم آبگرمکن سینجر را بررسی نمایید. این قطعه شبیه به واشر بوده و پلاستیکی می باشد. آن را بیابید و در صورتی که لازم بود، دیافراگم آبگرمکن سینجر را عوض کنید.

رنگ آب خروجی از آبگرمکن سینجر تغییر کرده است

چنانچه متوجه شدید، که آبی که از آبگرمکن سینجر خارج می شود به رنگ های سبز، زرد، قرمز و قهوه ای در آمده است، یکی از نشانه‌های ایجاد ایراد و مشکل در آبگرمکن شما می‌باشد. در برخی مواقع حتی امکان دارد بو و طعم آب نیز تغییر نماید.

در صورتی که لوله های مسی آبگرمکن سینجر اکسیده شده باشند، آب داغی که از آبگرمکن خارج می‌شود، تغییر رنگ خواهد داد. چنانچه عمر آبگرمکن شما زیاد است، باید لوله های آن را بررسی نموده و مشکل را برطرف کنید. استفاده کردن از این آب موجب می‌شود، که برای سلامت شما مشکلاتی به وجود آید. بهتر است، که در این مواقع لوله های آبگرمکن سینجر عوض شوند. همچنین در خروجی آب آبگرمکن از فیلتر استفاده کنید، تا این مشکل به صورت موقت برطرف گردد.

فشار آب گرم خروجی از آبگرمکن سینجر کاهش پیدا کرده است

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است برای آبگرمکن سینجر به وجود آید این است، که پس از مدتی فشار آب گرم کم شود. دلیل اصلی این مشکل رسوب گرفتگی آبگرمکن سینجر و قطعات مختلف آن می باشد.

همچنین ممکن است، که شیر آب سرد ورودی فشار کمی داشته باشد. در این حالت آب گرمی که از آبگرمکن سینجر خارج می‌شود، نیز فشار کمتری خواهد داشت. برای اینکه مشکل را برطرف کنید، باید آبگرمکن را رسوب زدایی کرده و از فشار خوب آب سرد ورودی اطمینان حاصل نمایید.

آبگرمکن سینجر

گرم و سرد شدن آب

در صورتی که آب خروجی از آبگرمکن سینجر به صورت مداوم گرم و سرد می شود احتمال دارد، که لوله کشی آب ساختمان شما مناسب نباشد، اما در اغلب مواقع وقتی که شعله آبگرمکن کم است و آبی که درون مخزن وجود دارد گرم نمی شود و یا اینکه آب فشار خوبی ندارد، این مشکل به وجود می آید.

شما می توانید آبگرمکن را رسوب گیری کرده و مشعل آبگرمکن سینجر را به صورت کامل تمیز کنید. معمولاً پس از انجام دادن این موارد مشکل به وجود آمده رفع می گردد. چنانچه پس از اینکه رسوب گیری را انجام دادید همچنان آب گرم و سرد می شود بهتر است، که آبگرمکن شما توسط افراد تعمیرکار مورد بررسی قرار بگیرد.

شعله آبگرمکن سینجر کم است

برای اینکه آب مخزن آبگرمکن گرم شود، باید شعله آن به صورت صحیح روشن شود. چنانچه در هر کدام از قطعات مربوط به شعله مشکلی به وجود آید، موجب خواهند شد، که شعله آبگرمکن کم باشد. برای اینکه بتوانید شعله آبگرمکن سینجر را تنظیم نمایید، این گونه عمل کنید:

 • در ابتدا آبگرمکن سینجر را خاموش نموده و اجازه دهید، که کمی دمای آبگرمکن کاهش پیدا کند.
 • قاب آبگرمکن را به آرامی از روی آن بردارید.
 • پیچ های مربوط به مشعل را باز نمایید، با استفاده از کمی مایع ظرفشویی، آب گرم و دستمال نازل و مشعل آبگرمکن سینجر را تمیز نمایید و دوباره مشعل را بسته و آبگرمکن سینجر را روشن نمایید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  چرا فیوز پکیج می سوزد | چه زمانی باید فیوز پکیج را عوض کنیم؟

جرقه زدن آبگرمکن سینجر

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است برای آبگرمکن سینجر به وجود آید این است، که جرقه هایی در آن مشاهده می‌شود. وقتی آبگرمکن سینجر جرقه می‌زند، باید این موارد را چک کنید:

 • احتمال دارد، که الکترودها رسوب گرفته باشند.
 • اگر سنسورها ایراد و خرابی داشته باشند، موجب جرقه زدن آبگرمکن سینجر خواهند شد.
 • چنانچه جای شیر های آب گرم و سرد درست نباشد، آبگرمکن جرقه می‌زند.

نشت گاز از آبگرمکن سینجر

در صورتی که در آبگرمکن سینجر شما نشت گاز اتفاق می‌افتد، باید در کمترین زمان ممکن دستگاه خود را عیب یابی نمایید. در صورتی که به این مورد بی توجهی کنید، خطرات بسیار زیادی به وجود خواهد آمد و خسارات جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت. به همین دلیل در صورت بروز این مشکل در آبگرمکن سینجر عیب یابی و تعمیر آن دارای اهمیت بسیار زیادی خواهد بود. دلایلی که موجب می‌شود گاز آبگرمکن سینجر نشت کند این است که:

 • اورینگ دستگاه خرابی دارد.
 • رابط شمعک آبگرمکن سینجر سوخته است.
 • خرابی در قسمت واشر شیر آبگرمکن سینجر موجب بروز این مشکل می شود.
 • احتمال ترک خورده بودن یا شکسته بودن رگلاتور وجود دارد.
 • ممکن است، که واشر هواگیری دچار فرسودگی شده باشد.

مشکلاتی که رسوب جرقه زن به وجود می‌آورد

هر کدام از وسایلی که با آب سروکار داشته باشند پس از مدتی کار کردن به دلیل املاحی که در آب وجود دارد با مشکل رسوب گرفتگی مواجه می‌شود. میزان رسوب گرفتگی و زمان رسوب گرفتگی به میزان سختی آب مصرفی و همچنین میزان استفاده از آب آن وسیله بستگی خواهد داشت.

ممکن است در آبگرمکن سینجر در ناحیه جرقه زن رسوباتی ایجاد شود و چون جرقه زن در آبگرمکن سینجر یکی از قطعات بسیار مهم است، رسوب گرفتگی آن موجب خواهد شد، که مشکل و اختلالاتی در این دستگاه به وجود آید.

چنانچه جرقه زن رسوب گرفته و یا به هر نحوی کثیف باشد، برای تولید شعله جرقه ایجاد نمی شود و این یکی از مشکلات بسیار مهم برای آبگرمکن سینجر می‌باشد. در این شرایط باید رسوبات و آلودگی ها را از نوک الکترود تمیز کنید، تا جرقه زن بتواند به صورت صحیح عمل کند.

سخن تکمیلی

در این مطلب ایرادات و مشکلات رایجی که ممکن است برای آبگرمکن سینجر به وجود آید را به صورت کامل مورد بررسی قرار داده و نحوه برطرف کردن هر کدام از آنها را توضیح دادیم.

باید به یاد داشته باشید، که سرویس کردن به موقع و مرتب آبگرمکن سینجر موجب خواهد شد، که ایرادات جزئی که در این دستگاه به وجود آمده است به موقع شناسایی و برطرف گردند و به این ترتیب به مشکلات بزرگ تر تبدیل نشوند.

بنابراین پیشنهاد می‌شود، که به صورت مرتب و دوره ای اقدامات لازم برای انجام سرویس آبگرمکن سینجر انجام دهید، تا در زمان و هزینه های شما صرفه جویی شود.

راهنمای عیب یابی و تعمیر آبگرمکن سینجر SINGER

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی مشکلات رایج آبگرمکن سینجر

امتیاز کاربر: ۱.۵۵ ( ۱ نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا