تعمیرات ظرفشویی

بررسی و رفع انواع ارور ماشین ظرفشویی اسنوا SNOWA

✅ راهنمای کدهای خطای ظرفشویی اسنوا | نحوه رفع کد خطای ظرفشویی Snowa در تهران ✅

از متداولترین موضوعاتی که اکثر صاحبان ماشین ظرفشویی اسنوا به دنبال کسب اطلاعاتی در مورد آن هستند، ارور ماشین ظرفشویی اسنوا یا همان ارور ماشین ظرفشویی اسنوا می‌باشد. ارورها و یا کدهای خطا به افراد این امکان را می‌دهند که از وجود نقص در قسمت خاصی از دستگاه با خبر شوند. از این رو دانستن معنای هریک از ارورهای ماشین ظرفشویی اسنوا به روند بهبود دستگاه سرعت خواهد بخشید.

همچنین در صورتی که افراد از دانش فنی برخوردار باشند می‌توانند در صورت بروز ارور دستگاه و باتوجه به معنی آن اقدام به تعمیر دستگاه کنند. اما در صورتی که دانش فنی نداشته باشند می‌توانند جهت رفع مشکل با نمایندگی‌های تعمیرات ماشین ظرفشویی اسنوا تماس بگیرند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد ارورهای ماشین ظرفشویی اسنوا، تا آخر این مقاله از ایبک با ما همراه باشید. در این مقاله به معرفی و بررسی انواعی از ارورهای ماشین ظرفشویی اسنوا و همچنین معانی آن‌ها خواهیم پرداخت. مطالعه این مقاله به شما کمک می‌کند تا در صورت بروز مشکل بتوانید با آن مقابله کنید و از بروز مجدد آن جلوگیری به عمل آورید.

ارور در ماشین ظرفشویی اسنوا

ارور ماشین ظرفشویی اسنوا کد EO

در صورتی که پس از اتمام شستن ظروف توسط دستگاه، آب از آن تخلیه نشود این ارور ظاهر خواهد شود. جهت رفع این کد لازم است که اقدامات زیر را انجام دهید.

 • برای تخلیه شدن آب لازم است که پس از شستشوی ظروف مرتبا محفظه داخلی را شستشو دهید و تمیز نگهدارید.
 • ممکن است که بروز این مشکل به دلیل مسدود شدن راه خروجی آب به واسطه مواد غذایی باقی مانده باشد. در این صورت جهت رفع مشکل لازم است که فیلتر تخلیه را به وسیله آب داغ و یک فرچه شستشو دهید تا انسداد راه خروجی آب باز شود.
 • مسدود شدن شلنگ تخلیه و یا تاخوردگی قسمت‌هایی از آن، منجر به عدم خروج آب از شلنگ و یا کاهش فشار آب خروجی آن می‌باشد. بنابراین در صورت رو به رو شدن با این ارور، این قسمت از دستگاه را مورد بررسی قرار دهید.
 • محل تخلیه فاضلاب را نیز بررسی کنید. زیرا ممکن است مانعی در برابر آن وجود داشته باشد که منجر به ظاهر شدن این ارور شود.
 • ارتفاع مناسب شلنگ تخلیه از اتصال به دستگاه تا خروجی فاضلاب باید چیزی بین 77 سانتی متر تا 1 متر در نظر گرفته شود.
 • در صورتی که موفق به از بین بردن این ارور نشدید، بهتر است که جهت رفع آن با نمایندگی‌های تعمیرات ماشین ظرفشویی اسنوا تماس بگیرید.
حتما بخوانید:   دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی زاروتی | راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی زاروتی

ارور ماشین ظرفشویی اسنوا کد E1

در صورتی که ماشین ظرفشویی اسنوا ظروف را آبگیری نکند این ارور در صحفه نمایشگر دستگاه به نماش گذاشته می‌شود. راهکارهای لازم به منظور از بین بردن این ارور عبارت است از:

 • در قدم اول به منظور رفع این ارور ابتدا فشار آب را بررسی نمایید آن را باز کنید و جهت مطمئن شدن از فشار آب، با سازمان آب تماس بگیرید.
 • در قدم دوم به مظور مطمئن شدن از هموار بودن مسیر جریان آب در شیلنگ و یا عدم پیچ‌خوردگی و انسداد آن، شیلنگ را بررسی نمایید.
 • از بسته بودن درب ماشین ظرفشویی اسنوا اطمینان حاصل کنید.
 • رخ دادن این ارور ممکن است به دلیل فعال کردن دکمه تاخیر زمانی باشد. در این صورت دستگاه مطابق با زمانی که کاربر انتخاب کرده است کار خود را آغاز می‌کند.
 • در صورتی که پس از طی کردن دقیق مراحل بالا مشکل شما نیز برطرف نشد واجب است که جهت تعمیر دستگاه و رفع ارور ظاهر شده، با نمایندگی‌های تعمیرات ماشین ظرفشویی اسنوا تماس بگیرید.

ارورهای متدوال ظرفشویی اسنوا

ارور ماشین ظرفشویی اسنوا کد CL

بروز این ارور به معنای عدم کارکرد قفل کودک دستگاه می‌باشد. جهت رفع این ارور مراحل زیر را طی کنید. این مراحل عبارت است از:

 • کلیدهایی را که مختص فعال کردن قفل کودک می‌باشند را همزمان به مدت 4 ثانیه فشار دهید و نگهدارید تا فعال شوند.
 • البته به این مورد نیز توجه داشته باشید که اگر ماشین ظرفشویی اسنوا شما جزو مدل‌های 116، 2060 و 6803 باشد برای فعال کردن قفل کودک نیازی به نگه داشتن دکمه‌ها نیست و فقط کافی است که آن را فشار دهید.
 • قفل ماشین ظرفشویی اسنوا زمانی فعال می‌‌شود که دکمه استارت دستگاه را بزنید و دستگاه نیز فعالیت خود را آغاز کند. به همین دلیل برای روشن شدن قفل ماشین ظرفشویی اسنوا لازم است که ابتدا دکمه استارت را بزنید و دستگاه روشن شود.
 • از دیگر دلایلی که باعث می‌شود قفل کودک ماشین ظرفشویی اسنوا کارکردی نداشته باشد، خاموش بودن آن در حین اتصال به برق می‌باشد

ارور ماشین ظرفشویی اسنوا کد CD

در مواقعی که شستشوی ظروف به پایایان رسیده باشد شما نیز کد را تماشا خواهید کرد و در واقع این کد، خطا به حساب نمی‌آید. جهت از بین بردن این کد اقدامات زیر را انجام دهید.

 • پس از اینکه که ماشین ظرفشویی اسنوا ظرف‌ها را شستشو می‌دهد وارد مرحله خنک سازی ظروف می‌شود و در این موقع کد CD ظاهر می‌شود. بروز این کد به معنای وجود اختلال یا خرابی در دستگاه نمی‌باشد. اما برخی از افراد اشتباهاً فکر می‌کنند که این کد نشان دهنده وجود خرابی در دستگاه است. در واقع این پیام مخفف عبارت COOL DRY می‌باشد و هیچ خرابی در دستگاه وجود ندارد. ممکن است که این پیام به مدت 4 ساعت یا بیشتر بر روی صحفه نمایشگر ماشین لباسشویی اسنوا ظاهر شود. با توجه به این موضوعات هنگامی که شما نیز این کد را بر روی صحفه نمایشگر ماشین ظرفشویی اسنوا مشاهده کردید، نگران نشوید. زیرا این کد به معنای وجود خرابی در دستگاه نیست و بگذارید که دستگاه کارکرد خود را ادامه دهد.
حتما بخوانید:   راهنمای چیدمان ظروف در ماشین ظرفشویی

ارور ماشین ظرفشویی اسنوا کد F

در صورتی که برنامه شستشو AUTO SMART را انتخاب ‌کنید سنسور سیستم فعال می‌شود. سنسور سیستم با توجه به میزان چربی و کثیفی ظروف و همچنین جنس ظروف، مدت زمان لازم برای شستشوی و دمای مورد نیاز آن‌ها را به صورت خودکار تنظیم می‌نماید. به منظور برطرف کردن ارورF ماشین ظرفشویی اسنوا از راه حل‌های ذکر شده در این مقاله بهره بگیرید.

 • این کد نیز مانند کد CD به معنای وجود خرابی در دستگاه نیست. هنگامی که شما برنامه شستشو AUTO SMART را انتخاب می‌کنید این کد بر روی صحفه نمایشگر ماشین ظرفشویی اسنوا نمایان می‌شود. این پیام در واقع مخفف عبارت FUZZY LOGIC می‌باشد. معنای این عبارت منطق فازی است. هنگام ظاهر شدن این پیام برخی از افراد به دلیل نداشتن آگاهی کافی در مورد انواع ارور و معنای آن‌، نگران می‌شوند و با نمایندگی‌های تعمیرات ماشین ظرفشویی اسنوا تماس می‌گیرند. اما همانطور که گفتیم این کد به معنای وجود خطا در دستگاه نیست و جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

برطرف کردن ارور ماشین ظرفشویی اسنوا

 در صورتی که یکی از قسمت‌های دستگار دچار خرابی‌ها و یا اختلالاتی شوند کدها یا ارورهای ماشین ظرفشویی اسنوا با ظاهر شدن در صحفه نمایشگر دستگاه، شما را از وجود اختلال در قسمت خاص دستگاه آگاه می‌کنند و در این صورت دیگر نیازی به بررسی کل قسمت‌های دستگاه نیست. در مواقعی که اتفاقاتی درون درون دستگاه رخ بدهد به منظور بروز مشکل در دستگاه کد خطا و یا ارورهایی در صحفه نمایشگر ماشین ظرفشویی اسنوا نمایان می‌شود.

هر یک از این ارورها معنا و مفهوم منحصر به فرد خود را دارند که شما با دانستن آن‌ها می‌توانید در منزل به حل مشکل به وجود آمده در ماشین ظرفشویی اسنوا بپردازید. توجه داشته باشد که در هنگام تعمیر ماشین ظرفشویی در منزل، خرابی‎های بیشتری را برای آن به وجود نیاورید. برخی دیگر از خرابی‌های دستگاه که شما با ظاهر شدن ارورهایی از وجود آن‌ها مطلع می‌شوید، بسیار پیچیده هستند و هر کسی نمی‌تواند به تعمیر آن بپردازد. به همین دلیل در چنین شرایطی لازم است که تعمیر آن را به دست یک تعمیرکار متخصص در این زمینه بسپارید.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیرات ظرفشویی فاگور در محل Fagor

برطرف کردن ارور در ظرفشویی اسنوا

نتیجه گیری

در این مقاله به انواعی از ارور ماشین ظرفشویی اسنوا و همچنین معنا و مفهوم آن‌ها پرداختیم. دانستن معنای این کدها به شما این امکان را می‌دهد که در صورت بروز مشکل در دستگاه، شما فقط قسمت خاصی از دستگاه را بررسی کنید و نیازی به بررسی تمام نقاط دستگاه نیست. همچنین شما می‌توانید با به کارگیری نکاتی که در جلوگیری از بروز کدها و یا ارورهای خطا موثر هستند، میزان بروز آن‌ها یا به عبارتی میزان خرابی دستگاه را به حداقل برسانید.

توجه داشته باشید که بروز هر ارور به معنای وجود خرابی در دستگاه نیست، بلکه می‌تواند به معنای انجام یک فرایند در دستگاه باشد. اما در صورتی که ارور ظاهر شده در دستگاه به معنای وجود خرابی در دستگاه باشد، شما می توانید با پی بردن به معنا و مفهوم آن، در منزل به تعمیر آن بپردازید. اما دقت کنید که در هنگام تعمیر دستگاه، مشکلات بیشتری را برای دستگاه به وجود نیاورید. برخی دیگر از ارورهای خطا بسیار پیچیده‌تر هستند و هر کسی نمی‌تواند آن را تعمیر کند. در چنین شرایطی لازم است که جهت تعمیر آن از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.

در این مقاله نیز انواعی از ارورهای ماشین ظرفشویی اسنوا را به همراه معنا و مفهوم آن‌ ذکر نمودیم. شما می‌توانید با مطالعه و بهره گیری از نکات ذکر شده در این مقاله، روند عیب یابی ماشین ظرفشویی اسنوا را تسهیل کنید. همچنین می توانید جهت دریافت شماره تلفن نمایندگی های مجاز اسنوا با مشاورین ایبک امداد ارتباط برقرار کنید.

ارورهای ظرفشویی اسنوا

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله آشنایی و راهنمایی برای رفع انواع خطاهای ماشین ظرفشویی اسنوا

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا