تعمیراتتعمیرات یخچال

آموزش کامل عیب یابی یخچال فریزر اسنوا

آموزش کامل عیب یابی یخچال فریزر اسنوا : از آنجا که یخچال فریزر نقش بسیار مهمی در زندگی روزمره ی ما دارد می خواهیم در این مقاله از ایبک امداد برای شما عیب یابی یخچال فریزر اسنوا را بطور کامل توضیح دهیم.

یخچال فریزر اسنوا

عیب یابی یخچال

این نکته را توجه داشته باشید که یخچال فریزر اسنوا با آخرین تکنولوژی های روز ساخته شده است که تقریبا می توان گفت نسبت به محصولات ایرانی دیگر، نقطه ضعف کمتری دارد و همه نیازهای شما را تامین می کند. یخچال های اسنوا از استانداردهای بین المللی برخوردار بوده و مصرف انرژی پایینی دارند علاوه بر این که در این محصول از تکنولوژی های بالا استفاده شده، یخچال های اسنوا عمرمفید بالایی هم دارند که این باعث جلب توجه علاقه مندان به خرید یخچال فریزر می شود. البته این مزایای یخچال فریزر اسنوا باعث این نمی شود که شما فکر کنید این دستگاه هرگز خراب نخواهد شد و یا با اختلالی روبرو نمی شود بلکه نشان دهنده این است که بروز اختلال در این محصول بسیار پایین می باشد. ما برای شما مطالبی را بیان می کنیم که به شما کمک می کند در صورت معیوب شدن این یخچال بتوانید آن را عیب یابی کرده و برطرف کنید.

ارورهای یخچال فریزر اسنوا

عیب یابی یخچال

در یخچال فریزر اسنوا کدهای خطا و یا ارور هایی بر روی صفحه نمایشگر نشان داده می شود که به شما اعلام می‌کند که اختلالی در دستگاه به وجود آمده است. این ارورها به شکل های مختلفی بر روی نمایشگر نشان داده می شود و هر کدام از این ارور ها نشانه یک خرابی در یخچال فریزر اسنوا می باشد شما می‌توانید با استفاده از این کدهای خطا، عیب های یخچال فریزر خود را پیدا کرده و برای برطرف کردن آن اقدام کنید. حتماً شما هم می خواهید بدانید که معانی این کدهای خطا چیست؟ باید بگوییم که هر کدام از این کدها معنی خاصی دارد اشخاص متخصص خدمات، این کدها را آموزش دیدند و معنای آن را به طور کامل می دانند البته قابل ذکر است که متاسفانه معنی این ارور ها در دفترچه راهنمای یخچال ها بیان نشده و این موضوع احتمال دارد باعث سردرگمی شما شود البته دقت داشته باشید که امکان دارد این کد ها در مدل های یخچال فریزر اسنوا با همدیگر فرق کند نباید این تفاوت باعث سردرگمی شما شود زیرا امکان دارد با یک اشتباه کوچک به دستگاه آسیب برسانید پس قبل از اینکه اقدام کنید حتماً از تشخیص درست خود اطمینان پیدا کنید. یخچال فریزر ساید بای ساید اسنوا با یخچال فریزر مدل دیگر از همین شرکت، کد های متفاوتی دارد می خواهیم در این مقاله ارور های یخچال فریزر اسنوا را برای شما توضیح دهیم تا در صورت نیاز بتوانید آن را عیب یابی کنید.

حتما بخوانید:   نمایندگی تعمیر یخچال سامسونگ Samsung

عیب یابی و کدهای خطا در یخچال فریزر اسنوا مدل ۸۱۰

معمولاً کدهای خطا در یخچال فریزر اسنوا مدل ۸۱۰ با پیشوند H یا F نشان داده می‌شود و بعد از آن هم یک عدد قرار می گیرد ما می‌خواهیم در ادامه مطالب برای شما معنی این ارور ها را توضیح دهیم تا برای برطرف کردن عیب یخچال فریزر به شما کمک کنیم البته این را هم بگوییم که عیب یابی در یخچال فریزر اسنوا مدل ۸۱۰ مانند عیب یابی در یخچال فریزر اسنوا مدل ۲۷۰ می باشد و با یکدیگر فرق نمی کنند.

۱- کد خطا F۱

وقتی شما ارور F۱ را در روی نمایشگر یخچال فریزر خود مشاهده می کنید به این معنی می باشد که اپراتور یخ زده است و قدرت سرد کردن یخچال را ندارد یخ زدن اپراتور می تواند به دلیل نشتی در مسیر حرکت گاز در یخچال باشد که باید آن را بررسی کنید البته دقت داشته باشید که این کار حتما باید توسط کارشناسان متخصص انجام شود و برای این کار حتماً باید در مرحله اول، یخچال را از برق بکشید اگر شما در زمینه تعمیر یخچال مهارت ندارید به هیچ عنوان برای رفع این عیب اقدام نکنید.

۲- کد خطا F۲

اگر در کارکرد سنسور یخچال فریزر شما اختلالی به وجود بیاید شما این کد خطا را در روی نمایشگر مشاهده می کنید بطور کلی این ارور نشان دهنده مشکل در سوکت و یا سنسور است اما گاهی هم امکان دارد که خرابی برد الکتریکی باعث شود که شما در روی نمایشگر این ارور را ببینید معمولاً برای رفع این ارور می توانید سنسور را تعویض کرده و یا اتصالات سنسور و عمل کرد یخچال فریزر را بررسی کنید.

حتما بخوانید:   انواع موتور یخچال - آشنایی با انواع کمپرسور یخچال

۳- کد خطا F۳

این کد خطا نشان می دهد که در سنسور یخچال شما اختلال ایجاد شده است و اگر شما این مشکل را برطرف کنید ارور هم برطرف می شود. در بیشتر مواقع این مشکل با عوض کردن سنسور برطرف خواهد شد و معمولاً سنسور را نمی توانیم تعمیر کنیم و نیاز به تعویض دارد . البته گاهی امکان دارد این ارور در اثر به وجود آمدن اختلال در برد الکتریکی یخچال باشد قبل از اینکه شما سنسور را عوض کنید  ابتدا برد الکتریکی را چک کرده و از سالم بودن آن مطمئن شوید.

۴- کد خطا F۴

اگر در عملکرد سنسور اپراتور اختلالی به وجود بیاید باعث می‌شود که این کد خطا روی نمایشگر یخچال فریزر شما نمایش داده شود اگر سنسور را تعمیر یا تعویض کنید این مشکل برطرف می شود برطرف کردن این مشکل حتماً باید توسط شخص با صلاحیت انجام بگیرد و اگر تجربه کافی در این مورد ندارید هیچ گاه به تعویض یا تعمیر سنسور اپراتور اقدام نکنید.

 ۵- کد خطا F۵

وقتی که سنسور اپراتور شما دچار خرابی شود باعث می شود که این ارور روی نمایشگر یخچال فریزر نشان داده شود. برای رفع این مشکل باید سنسور را بررسی کرده و آن را تعمیر یا تعویض کنید.

۶- کد خطا F۶

اگر خرابی در سنسور محیط یخچال به وجود بیاید به وسیله این خطا شما متوجه خرابی در این قسمت می شوید برای رفع کردن این مشکل ، باید توسط متخصص عیب یابی شده سپس برطرف شود.

۷- کد خطا F۷

زمانی شما این کد خطا را روی نمایشگر مشاهده می کنید که در فن فریزر اختلالی به وجود بیاید برای برطرف کردن این مشکل باید آن را بررسی کنید و در صورت لزوم آن را تعویض کنید. این کار را حتماً به افراد متخصص بسپارید.

۸- کد خطا F۸

اگر در فن یخچال اختلالی به وجود بیاید این ارور روی صفحه نمایشگر نشان داده خواهد شد برای رفع این مشکل باید فن یخچال را بررسی کنید اگر قابل تعمیر نبود باید آن را عوض کنید دقت داشته باشید در صورت نیاز به تعویض حتماً فن استاندارد تهیه کنید.

۹- کد خطا F۹

اگر در عملکرد هیتر المنت اختلال ایجاد شود باعث می شود که این کد خطا در یخچال فریزر اسنوا در مدل ۲۷۰ و ۸۱۰ دیده شود. بعد از اینکه المنت را بررسی کردید می توانید آن را عوض کنید تا این ارور برطرف شود.

۱۰- کد خطا FA

اگر هیتر یخچال فریزر خراب شود باعث دیده شدن ارور FA در روی نمایشگر یخچال فریزر می شود شما می توانید با کمک تعمیرکار مجرب این ارور را برطرف کنید.

حتما بخوانید:   تعمیر یخساز یخچال تکنو Techno در محل

 ۱۱- کد خطا FB

اگرعملکرد آی سی برد الکتریکی مختل شده باشد باعث می شود که این کد خطا نمایش داده شود برای رفع کردن این مشکل شما می توانید برد الکتریکی را بررسی کرده و در صورت خرابی، آن را تعمیر کنید البته امکان دارد که مجبور به عوض کردن این قسمت شوید در صورت نیاز به عوض کردن برد الکتریکی، سعی کنید حتما از قطعه استاندارد و با کیفیت استفاده کنید.

عیب یابی و کدهای خطا در یخچال فریزر اسنوا

در ادامه مطالب می خواهیم برای شما کدهای خطا را در یخچال فریزر اسنوا به صورت خلاصه بیان کنیم:

 • کد خطا F۱ : قطع شدن سنسور فریزر
 • کد خطا F۳ : خرابی دیفراست
 • کد خطا R۱ : قطع شدن سنسور یخچال فریزر
 • کد خطا RT : قطع شدن سنسور محیط
 • کد خطا E۱ : قطع شدن سنسور قالب یخ
 • کد خطا E۹ : مشکل در سیستم آبرسانی
 • کد خطا EA : مشکل در موتور یخ ساز
 • کد خطا ES : خرابی میکروسوئیچ
 • کد خطا C۱ :اشکال در کمپرسور و یا گاز یخچال
 • کد خطا D۱ : قطع شدن سنسور دیفراست
 • کد خطا D۲ : فعال بودن دیفراست دستی
 • کد خطا DF : وجود مشکل در سوئیچ فریزر
 • کد خطا DR : وجود مشکل در سوئیچ یخچال
 • کد خطا DH : وجود مشکل در سوئیچ هوم بار

ریست کردن یخچال فریزر اسنوا مدل ۸۱۰

اگر متوجه شدید که تنظیمات دستگاه شما به هم ریخته و احتیاج به اصلاح دارد بهتر است که یخچال فریزر را ریست کنید. برای این منظور ابتدا پریز برق را از دو شاخه جدا کنید تا جریان برق قطع شود بعد از ۱۵ دقیقه دوباره می توانید برق دستگاه را وصل کنید بعد از روشن شدن یخچال فریزر، متوجه خواهید شد که یخچال فریزر اسنوا مدل ۸۱۰ شما ریست شده است

نتیجه گیری از آموزش عیب یابی یخچال فریزر اسنوا :

در مقاله بالا از ایبک امداد برای شما معانی کدهای خطا را در یخچال فریزر اسنوا توضیح دادیم و همچنین رفع این عیب ها را هم بیان کردیم اگر خودتان تصمیم به عیب یابی گرفتید حتما نکات ایمنی را رعایت کنید و اگر مهارتی در این زمینه ندارید حتما به متخصص مجرب مراجعه کنید که یخچال فریزر اسنوا شما را عیب یابی کرده و تعمیر کند.

امیدواریم مطالب بالا برای شما مفید بوده باشد

 

عیب یابی یخچال فریزر اسنوا

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای کامل برای آموزش کامل عیب یابی یخچال فریزر اسنوا

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا