تعمیرات یخچال

راهنمای تعویض فیلتر یخچال اسنوا Snowa

راهنمای تعویض فیلتر یخچال اسنوا Snowa|زمان تعویض فیلتر یخچال اسنوا

برای اینکه آبی که از یخچال اسنوا خارج می شود دارای کیفیت و سلامت باشد، باید به صورت منظم و مرتب فیلتر آب یخچال اسنوا را تعویض نمایید. چون فیلتر یخچال اسنوا با گذشت زمان عمر مفید خود را از دست می‌دهد و دیگر عملکرد و کارایی صحیحی نخواهد داشت. یعنی نمی تواند آلاینده های آب را برطرف کند. در این شرایط باید برای عوض کردن فیلتر یخچال اسنوا اقدامات لازم را انجام دهید. در صورتی که فیلتر یخچال اسنوا به موقع عوض نشود، کیفیت آب مطلوب نبوده و برای سلامت افراد خطرناک خواهد بود. در این مقاله قصد داریم، که نحوه عوض کردن فیلتر درونی و بیرونی یخچال اسنوا را توضیح داده و زمان مناسب و فیلتر مناسب برای انجام دادن این کار را مورد بررسی قرار دهیم.

اهمیت عوض کردن فیلتر یخچال اسنوا

همانطور که گفته شد، فیلتر آب یخچال اسنوا باید به صورت مرتب و به موقع تعویض گردد. در ادامه به دلایل مهم این کار می پردازیم:

 • وظیفه فیلتر آب یخچال اسنوا این است، که از منبع آب ناخالصی ها را حذف کند. به مرور زمان فیلتر یخچال اسنوا دیگر نمی‌تواند ناخالصی های موجود در آب را از بین ببرد و این موجب خواهد شد، که کیفیت آب پایین تر باشد. وقتی که فیلتر یخچال اسنوا را به موقع عوض کنید، بو و طعم آب بهبود خواهد یافت و همچنین آلاینده های مختلفی که در آب وجود دارد مانند سرب، کولر و دیگر مواد مضر را کاهش خواهد داد.
 • فیلتری که دچار گرفتگی شده است و یا کثیفی و آلودگی زیادی دارد، محل مناسبی برای رشد کپک های مضر و باکتری ها می باشد. اگر فیلتر یخچال اسنوا را به موقع عوض کنید، از این خطرات جلوگیری شده و برای افرادی که از آب یخچال استفاده می کنند، خطری وجود نخواهد داشت.
 • آلوده بودن و گرفتگی فیلتر یخچال اسنوا همچنین می تواند موجب شود، که یخچال اسنوا شما برای اینکه دما را ثابت نگه دارد، مجبور به بیشتر کار کردن شود. این موجب خواهد شد انرژی بیشتری مصرف شده و قبض برق و آب بیشتر باشد. اما اگر فیلتر یخچال اسنوا به موقع عوض شود، شما مطمئن خواهید بود، که یخچال اسنوا شما به صورت کارآمدتر کار خواهد کرد.
حتما بخوانید:   تعمير و تعويض فن يخچال ال جی | نمایندگی تعمیرات يخچال ال جی

فیلتر یخچال

زمان تعویض فیلتر یخچال اسنوا

عوامل مختلفی در زمان عوض کردن فیلتر یخچال اسنوا موثر می باشند، که می توان به مقدار آب مصرفی و همچنین نوع فیلتر اشاره کرد. با این حال تولید کنندگان به صورت کلی پیشنهاد می کنند، که فیلتر یخچال اسنوا هر شش ماه یکبار عوض شود.

 • اگر از یخساز و آبسردکن یخچال اسنوا زیادتر استفاده می کنید احتمال دارد، که نیاز باشد در زمان کمتری برای عوض کردن فیلتر یخچال‌ خود اقدام نمایید.
 • اگر از آبسردکن و یخساز یخچال اسنوا به ندرت استفاده می کنید احتمال دارد، که فاصله زمانی عوض کردن فیلتر بیشتر باشد.
 • در بعضی از مدل های یخچال اسنوا برای عوض کردن فیلتر یخچال چراغ نشانگری وجود دارد، که وقتی زمان تعویض فیلتر یخچال اسنوا فرا می‌رسد، روشن خواهد شد.
 • یکی دیگر از مواردی که شما می‌توانید با توجه به آن زمان عوض کردن فیلتر را متوجه شوید این است، که بو و طعم آبی که از یخچال اسنوا خارج می شود تغییر کرده است و یا همچنین احتمال دارد، که فشار آب کاهش یافته باشد.

مراحل عوض کردن فیلتر درونی یخچال اسنوا

برای اینکه بتوانید به صورت صحیح و اصولی فیلتر درونی یخچال اسنوا را عوض کنید در ابتدا بهتر است، که محل فیلتر آب دستگاه خود را با توجه به مدل یخچال بیابید و پس از آن با انجام دادن مراحلی که در زیر گفته شده است به راحتی می توانید فیلتر یخچال خود را عوض کنید:

 1. فیلتر آب یخچال اسنوا را خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید.
 2. پوشش فیلتر قبلی را جدا نموده و آن را باید به فیلتر جدید بگذارید.
 3. فیلتر جدید را درون محفظه خود قرار دهید و سپس در جهت عقربه های ساعت چرخانده و در مکان خود ثابت کنید.

اگر فیلتر آب یخچال شما از مدل فشاری است، برای تعویض آن به این ترتیب عمل کنید:

 1. مکان دقیق قرارگیری فیلتر های فشاری اکثراً در قسمت پشت کشوهای دستگاه و در قسمت جلوی یخچال اسنوا است.
 2. دکمه ای که بر روی محفظه فیلتر تعبیه شده است را بفشارید، تا فیلتر آزاد گردد.
 3. چنانچه بر روی محفظه فیلتر کلیدی وجود ندارد، شما باید فیلتر یخچال اسنوا را کمی فشار دهید، به این ترتیب قفل فنری آن آزاد خواهد شد.
 4. حالا باید درپوش را از فیلتر کهنه جدا نموده و بر روی فیلتر جدید بگذارید.
 5. فیلتر تازه را درون محفظه مخصوص فیلتر یخچال اسنوا قرارداده و آن را ثابت نماید.
 6. در آخرین مرحله باید فیلتر یخچال اسنوا را ریست کنید تا در یخچال شما زمان نصب فیلتر جدید اعلام شود.
حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر یخساز یخچال هوور | عیب‌یابی یخساز یخچال Hoover

فیلتر یخچال

نحوه عوض کردن فیلتر بیرونی یخچال اسنوا

 1. اگر قصد عوض کردن فیلتر بیرونی یخچال اسنوا را دارید در ابتدا باید شیر ورودی به یخچال اسنوا خود را ببندید.
 2. پس از آن دو طرف لوله ورودی آب را آزاد نمایید.
 3. چنانچه قبلاً فیلتر بیرونی داشتید، باید واشر قرمز را نگه داشته و دو طرف لوله را به سمت بیرون بکشید.
 4. اما چنانچه قبلاً فیلتر بیرونی نداشتید، باید لوله را به وسیله قیچی ببرید.
 5. سپس فیتینگ ها را در فیلتر قرار دهید و آن را با دقت و به خوبی محکم کنید.
 6. لوله ای که از سمت شیر آب می آید را درون سمت راست فیلتر یخچال اسنوا وارد نموده و طرف دیگر لوله را سمت چپ فیلتر قرار دهید.
 7. در هر کدام از این مراحل پیچ بالایی فیتینگ محکم نمایید.
 8. در آخرین مرحله باید شیر ورودی آب یخچال را باز نمایید و بهتر است، که مقداری از آب را برای اینکه آلودگی آن خارج شود، دور بریزید.

فیلتر یخچال

فیلتر مناسب برای بخچال اسنوا

به صورت کلی بیشتر فیلتر هایی که در یخچال های ساید بای ساید و فریزر های اسنوا مورد استفاده قرار می گیرد، دارای مکانیسم فیلتر کربن می باشد و این به این معنا می‌باشد، که آب از درون دانه های کربن عبور می کند و آلاینده ها و ناخالصی های موجود درون آب را پاک خواهد کرد. همچنین یکی دیگر از انواع فیلتر هایی که در یخچال اسنوا مورد استفاده قرار می گیرد، فیلتر تبادل یونی می باشد، که با نوع کربنی عملکرد مشابهی دارد. فقط تنها تفاوت این فیلتر این است، که دارای دانه های رزین می باشد. برای اینکه اطمینان حاصل نمایید، که کدام فیلتر برای یخچال شما بهتر و مناسب تر است پیشنهاد می گردد، که برچسبی که روی فیلتر قبلی یخچال شما درج شده است و همچنین دفترچه راهنمای یخچال اسنوا خود را با دقت مطالعه کنید. کارشناسان متخصص در زمینه لوازم خانگی نیز می توانند شما را به خوبی راهنمایی کنند.

هزینه تعویض فیلتر یخچال اسنوا

با توجه به مدل و نوع یخچال شما هزینه عوض کردن فیلتر آب یخچال اسنوا متفاوت خواهد بود. همچنین این هزینه به نوع فیلتر مورد استفاده شما نیز بستگی خواهد داشت. در برخی از یخچال ها به فیلتر خاصی نیاز می باشد، که این فیلتر ها معمولاً از فیلتر های معمولی قیمت بیشتری دارند. همچنین فیلتر های معمولی امکان دارد، که با همه‌ی مدل های یخچال اسنوا سازگار نباشد. بنابراین باید به این نکته توجه داشته باشید، که فیلتر متناسب با یخچال خود را باید استفاده نمایید. بعضی از فیلتر ها باید به صورت حرفه ای نصب شوند، که در این صورت هزینه عوض کردن فیلتر یخچال شما بیشتر خواهد بود. اما اکثر فیلتر ها را می توانید به آسانی نصب نمایید.

حتما بخوانید:   کیفیت یخچال کندی چگونه است؟

عوارض تعویض نکردن فیلتر یخچال اسنوا

 • تصفیه نشدن آب: وقتی که عمر مفید فیلتر یخچال اسنوا به پایان رسیده باشد نمی تواند تصفیه آب را به صورت درست انجام دهد و قرار گرفتن فیلتر یخچال در مسیر آب بی‌نتیجه است. اگر مزه آب یخچال اسنوا خوب نیست و تغییر کرده است، باید بدانید، که به دلیل عملکرد نامناسب و فاسد شدن فیلتر تصفیه یخچال اسنوا می‌باشد.
 • فاسد شدن مواد درون فیلتر: از مهمترین مشکلاتی که تعویض نکردن فیلتر یخچال اسنوا به دنبال خواهد داشت و فاسد شدن مواد درونی آن می باشد، موادی که درون فیلتر تصفیه یخچال اسنوا قرار دارند، پس از مدتی که در مقابل آب قرار می‌گیرند فاسد خواهند شد و این موجب خواهد شد، که مواد سمی ایجاد شده و آبی که شما مصرف می کنید شما را مسموم می‌کند.
 • گرفتگی مسیر آب: اگر فیلتر یخچال اسنوا به موقع عوض نشود، موجب خواهد شد، که فشار آب خروجی از یخچال اسنوا کاهش پیدا کند. چون رسوبات درون فیلتر جلوی عبور آب را خواهند گرفت و مسیر آب یخچال کیپ خواهد شد. در برخی مواقع این روند موجب می شود، که آب اصلا از یخچال نتواند خارج شود.
 • سوختن یخساز یخچال: رسوباتی که در آب وجود دارد موجب خواهد شد، که عملکرد یخساز دچار اختلال شود. اگر میزان رسوباتی که در آب وجود دارد موجب انسداد و گرفتگی در لوله های یخساز شود، موجب سوختن آن نیز می‌شود. به این نکته توجه داشته باشید، که یخساز یخچال اسنوا از جمله قطعات بسیار حساس می‌باشد، که قیمت آن گران بوده و در یخچال از مهمترین قطعات می باشد.
 • تغییر رنگ و طعم و بوی آب و یخ: اگر فیلتر یخچال اسنوا به موقع عوض نشود، رنگ و طعم و بوی آب و یخی که از یخچال اسنوا خارج می شود، مطلوب نخواهد بود.
98989

31

راهنمای تعویض فیلتر یخچال اسنوا

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

نحوه تعویض کردن فیلتر یخچال اسنوا

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا