تعمیرات یخچال

راهنمای تعمیر یخچال فریزر اسنوا | نحوه درست نصب و نگهداری از یخچال اسنوا

اسنوا یکی از برندهای محبوب و معتبر در زمینه تولید لوازم خانگی می باشد. یکی از این محصولات یخچال فریزر است که همگام با تکنولوژی و فناوری روز پیش رفته و در طرح ها و مدل های مختلفی به بازار عرضه شده است. این دستگاه نیز مانند هر لوازم الکترونیکی دیگری ممکن است گاهی با مشکلاتی مواجه شود. نحوه استفاده درست از یخچال فریزر اسنوا باعث می شود که این دستگاه کمتر دچار خرابی شده و نیاز به تعمیر پیدا کند. در ادامه برخی از نکات مهم جهت تعمیر و برطرف کردن ایرادات یخچال فریزر اسنوا را بیان می کنیم.

چرا سرمای درون فریزر اسنوا به حد نصاب نمی رسد؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای فریزر اسنوا پیش آید این است که سرمای داخل آن به حد نصاب نمی رسد. اگر این مشکل برای دستگاه پیش بیاید آب یخ می زند. از دلایلی که باعث ایجاد این مشکل می شوند می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

 • خراب شدن فن یخچال فریزر از عمده ترین علل ایجاد این مشکل است. وقتی که فن خراب شود موجب شد موجب خواهد شد که سرمای داخل فریزر به حد نصاب نرسیده و به خوبی داخل دستگاه به گردش در نمی آید و در نتیجه آب داخل فریزر یخ نمی زند.
 • یکی دیگر از دلایل ایجاد این مشکل خراب شدن یخساز می باشد. چنانچه موتور یخساز ایراد پیدا کند نمی تواند قالب یخ را چرخانده و درون یخساز بریزد.
 • علت دیگر بروز این مشکل خراب شدن قالب یخساز می باشد. چنانچه قالبی که آب داخل آن ریخته می شود دچار شکستگی و یا ترک شود موجب می شود که یخ ها به هم چسبیده و به صورت درست تولید نشود.

چرا یخساز یخچال فریزر اسنوا یخ نمی سازد؟

یکی دیگر از مشکلات مربوط به یخچال فریزر اسنوا یخ نساختن آن می باشد.

 • از دلایلی که باعث بروز این مشکل می شود خراب شدن شیر برقی می باشد. اگر این قطعه در یخچال فریزر خراب شود نمی تواند آب را به داخل یخساز عبور داده و یخ ساخته نمی شود.
حتما بخوانید:   علت یخ زدن داخل یخچال نیکسان چیست؟

روش تعمیر یخچال فریزر اسنوا/نحوه درست نصب و نگهداری از یخچال اسنوا

 • نخستین کاری که باید برای رفع این مشکل انجام دهید این است که ابتدا مطمئن شوید که آب به داخل یخساز می ریزد.
 • فیلتر نیز نقش مهمی برای ساختن یخ خواهد داشت.
 • فیلترها معمولاً هر ۶ ماه یکبار باید تعویض شوند. اگر مدت زمان بیشتری از آنها استفاده شود، دچار رسوب گرفتگی شده و فشار آب کم خواهد شد و در نتیجه یخساز یخ نمی سازد.

علت عدم کارکرد درست فن یخچال فریزر اسنوا چیست؟

ممکن است که درب یخچال فریزر اسنوا را باز کرده و متوجه شدید که فن کار نمی کند. در واقع می توانیم بگوییم که این حالت طبیعی می باشد. اگر پس از باز کردن درب یخچال فریزر اسنوا فن یخچال خاموش نشد و همچنان به کار خود ادامه داد در این شرایط است که باید به بررسی مشکل بپردازید زیرا این موضوع می‌تواند راندمان کار یخچال فریزر اسنوا را کاهش دهد. گاهی نیز ممکن است یخچال فریزر دچار عدم سرمای کافی شده باشد و شما تصور می کنید که ممکن است فن دستگاه خراب شده باشد. در این شرایط باید به بررسی مشکل و رفع آن بپردازید.

برای اطمینان از سالم بودن فن یخچال فریزر ابتدا باید درب دستگاه را باز کنید و میکروسوئیچ های موجود در درب که جهت روشن و خاموش نمودن یخچال فریزر می باشد را مدت زمان ۲۰ تا ۳۰ ثانیه فشرده و نگه دارید. اصولاً پس از ۳۰ ثانیه فن یخچال باید وارد مدار شود و کار کند اما اگر پس از گذشت ۳۰ ثانیه وارد مدار نشد، نشان می دهد که دچار مشکل شده است. برای رفع مشکل بهتر است از تکنسین های با تجربه و ماهر در زمینه تعمیر یخچال فریزر اسنوا کمک بگیرید.

چرا یخچال فریزر اسنوا دارای سروصدای زیادی است؟

چنانچه متوجه شدید یخچال فریزر اسنوا سروصدای زیادی دارد موارد زیر را جهت عیب یابی و سرویس دستگاه بررسی کنید.

 • اگر یخچال فریزر اسنوا تراز نباشد باعث ایجاد سر و صدای غیر عادی خواهد شد. به هنگام نصب یخچال فریزر اسنوا از تراز بودن آن اطمینان حاصل کنید.
 • اگر پره های فن در یخچال فریزر اسنوا شکسته باشد تولید صدا می کند.
 • چنانچه پره های فن در یخچال فریزر اسنوا دچار خرابی شده باشد نیز باعث ایجاد صدا می شود.
 • بست های پلاستیکی که روی اجزای کمپرسور و یا موتور یخچال فریزر بسته شده است در طول زمان ممکن است فرسوده شوند و همین مورد می تواند باعث ایجاد صدا شود.
حتما بخوانید:   شیوه کارکردن یخ ساز دستی یخچال چگونه است؟

روش تعمیر یخچال فریزر اسنوا/نحوه درست نصب و نگهداری از یخچال اسنوا

 • شل شدن و یا فرسودگی بست ها باعث ایجاد صدا و کارکرد بد کمپرسور خواهد شد. در این شرایط لازم است کمک فنرها و همه بست های موتور مورد بررسی قرار گیرند.
 • چنانچه با انجام مواردی که گفته شد باز هم یخچال شما با صدا کار می کرد، می توانید با نمایندگی تعمیر یخچال فریزر اسنوا تماس بگیرید.

چرا یخچال فریزر اسنوا به صورت مداوم و یکسره کار می کند؟

چنانچه یخچال فریزر اسنوا بدون وقفه و یکسره کار می کند، موارد زیر را جهت عیب یابی و سرویس یخچال انجام دهید.

 • ممکن است گاز یخچال شما به علت نشتی کاهش پیدا کرده باشد. جهت شارژ گاز می توانید با نمایندگی اسنوا تماس بگیرید.
 • اگر کمپرسور یخچال فریزر اسنوا خراب شده باشد، موتور بدون وقفه کار می کند. جهت تست قدرت موتور می توانید آن را روشن کنید و چنانچه متوجه شدید که خوب کار نمی کند لازم است که آن را تعمیر و یا تعویض کنید.
 • اگر فن یخچال فریزر خراب شده باشد می‌تواند باعث یکسره کار کردن یخچال فریزر اسنوا شود. اگر فن از کار افتاده باشد یخچال نمی‌تواند به دمای مطلوب برسد در این شرایط کمپرسور یخچال به صورت یکسره کار می کند تا بتواند دمای یخچال فریزر را افزایش دهد.
 • اگر فاصله بین موتور و دیوار کم باشد می تواند باعث بروز این مشکل شود. حداقل فاصله استاندارد باید ۲۰ سانتیمتر باشد. در غیر این صورت در عملکرد دستگاه مشکل ایجاد خواهد شد.

علت ایجاد بوی نامطبوع در یخچال فریزر اسنوا چیست؟

گاهی اوقات ممکن است کاربران از وجود بوی نامطبوع به داخل یخچال فریزر اسنوا شکایت داشته باشند. جهت رفع این مشکل و تعمیر آن باید موارد زیر انجام شود.

 • چنانچه مواد غذایی داخل یخچال و کف آن ریخته شده و مدت زیادی هم آنجا باقی مانده است می تواند ایجاد بوی نامطبوع کند. بنابراین تمیز کردن آن مشکل را برطرف خواهد کرد.
 • گاهی اوقات مواد غذایی در ظروف باز داخل یخچال قرار داده می‌شوند و همین می‌تواند باعث ایجاد بوی نامطبوع داخل دستگاه شود.

چرا یخچال فریزر اسنوا سرد نمی شود؟

چنانچه متوجه شدید که یخچال فریزر اسنوا خنک نیست، جهت عیب یابی و سرویس دستگاه باید به بررسی موارد زیر پرداخته شود.

 • ابتدا لازم است دمای یخچال فریزر بررسی شده و اگر تنظیم نبود این کار صورت گیرد.
 • فاصله بین یخچال و فضای اطرافش باید رعایت گردد و همچنین از قرار گرفتن یخچال در کنار لوازم گرمایشی خودداری شود.
 • مطمئن شوید که نوار دور درب یخچال فریزر اسنوا بدون آسیب و کاملاً سالم است زیرا خراب بودن آن باعث نفوذ کردن هوای گرم به داخل یخچال خواهد شد.
 • میزان گاز یخچال باید مورد بررسی قرار گیرد و اگر تمام شده بود حتماً باید شارژ شود.
حتما بخوانید:   نمایندگی تعمیرات اسنوا در کرج

علت نوسانات درجه دما در یخچال فریزر اسنوا چیست؟

ممکن است دما در یخچال فریزر شما دچار نوسان شود. جهت تعمیر و بررسی این مشکل باید موارد زیر را انجام دهید.

 • خراب شدن کمپرسور در یخچال فریزر اسنوا باعث ایجاد نوسان دما می شود. بنابراین لازم است در اسرع وقت به رفع مشکل ایجاد شده در موتور اقدام گردد.
 • ممکن است کمپرسور به صورت خود به خودی روشن و خاموش گردد. چنانچه این روند ادامه پیدا کند یخچال فریزر دچار نوسانات دما خواهد شد.
 • اگر ترموستات یخچال فریزر درست کار نکند می تواند باعث بروز این مشکل شود.
 • چنانچه نتوانستید مشکل مربوط به نوسانات دما را در یخچال فریزر اسنوا برطرف کنید، حتماً با نمایندگی یخچال فریزر تماس بگیرید و از آنها کمک بخواهید.

چرا بدنه یخچال فریزر اسنوا برق دارد؟

گاهی اوقات پس از تماس دست شما با یخچال فریزر اسنوا متوجه برق گرفتگی خفیف خواهید شد. در این شرایط باید نکات زیر را مورد توجه قرار دهید.

 • اگر یخچال فریزر در محلی قرار گرفته که مرطوب باشد می تواند باعث ایجاد این مشکل شود.
 • همچنین پارگی سیم و اتصالات داخلی یخچال فریزر نیز از عوامل بروز این مشکل است.

روش تعمیر یخچال فریزر اسنوا/نحوه درست نصب و نگهداری از یخچال اسنوا

 • اتصالی در قطعات دستگاه موجب می شود که بدنه یخچال فریزر برق داشته باشد.
 • چنانچه برای رفع این مشکل مهارت کافی را ندارید بهتر است از سرویسکاران با تجربه بخواهید تا به بررسی مشکل پرداخته و آن را برطرف کنند.

سخن آخر

نمایندگی تعمیر یخچال فریزر اسنوا در مرکز خدماتی ایبک امداد با حضور فعال در همه شعبه ها و در سراسر تهران آماده ارائه خدمات مربوط به عیب یابی و تعمیر دستگاه می باشد. نکته مهم این است که با بهره بردن از خدمات سرویسکاران با تجربه و متخصص می‌توانید به حفظ کیفیت یخچال فریزر خود کمک کنید. مواردی که در این مقاله به آنها اشاره کردیم بخشی از مشکلات مربوط به یخچال فریزر اسنوا بود. گاهی اوقات با مطالعه همین موارد می توانید خودتان مشکل را برطرف کنید. امیدواریم که مطالب گفته شده برای شما سودمند بوده باشد.

31

راهنمای تعمیر یخچال فریزر اسنوا

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای تعمیر یخچال فریزر اسنوا

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x