تعمیراتتعمیرات یخچال

آموزش عیب یابی یخچال سونیا

مشکلات رایج یخچال فریزر سونیا و راه حل آن

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که یخچال منزلتان عملکرد درستی را از خود نشان ندهد و شما از علت درست کار نکردن آن بی خبر باشید و ندانید که باید چه کاری انجام بدهید تا دوباره یخچالتان با توانایی قبلی به فعالیت خود ادامه بدهد ما در این مطلب قصد داریم برای شما از دلایل عمده خرابی یخچال های سونیا پرده برداری کنیم پس اگر قصد دارید با عیب یابی یخچال سونیا بصورت کامل و تخصصی آشنا باشید تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

تا به امروز با تعمیرات تخصصی یخچال تا حد زیادی آشنا هستید و میدانید که خرابی های یخچال معمولا به صورت یکسان و برابر هستند، اما در این مقاله به سراغ یخچال سونیا خواهیم رفت و مستقیما با این یخچال سر و کار خواهیم داشت.

عیب یابی یخچال های سونیا

با وجود این که یخچال های سونیا ظرفیت  ذخیره سازی کافی را  برای مواد غذایی تازه و منجمد شما را فراهم خواهد کرد . اما چنانچه به شکل صحیح   عمل  نکند ممکن است مشکلاتی را برای شما به وجود آورد. در این مدل یخچال هم مثل  انواع لوازم خانگی دیگر این امکان وجود دارد که خراب بشود و نیاز به تعمیر کردن  داشته باشد. انواع مختلفی از مشکلات رایجی را که ممکن است در یخچال های سونیا وجود داشته باشد که به بهترین شکل توسط تعمیر کاران ماهر لوازم خانگی حل خواهد شد. در این مقاله تلاش می کنیم چندین دلیل  درست عمل  نکردن یخچال های سونیا را مورد بررسی قرار داده  و راه حل هایی را برای حل کردن این مشکلات به شما دوستان و همراهان ارائه بدهیم.

دلایل درست کار نکردن یخچال های سونیا

به دلایل زیادی این امکان وجود دارد که  یخچال سونیا شما خراب شوند و نتواند عملکرد درستی را از خود نشان دهد که تعمیر کردن  به موقع قطعات باعث افزایش طول عمر این وسیله برقی خواهد شد. در ادامه به بررسی چند دلیل عمده  از این مشکلات خواهیم پرداخت .

عیب یابی یخچال سونیا

۱.همیشه کار کردن یخچال سونیا

یکی از عمده ترین  مشکل های  یخچال سونیا کار کردن همیشگی آن می باشد که به شکل دائم  کار می کند. یخچال های شما برای نگه داشتن دمای خنک خود باید کار کند و یخچالی که همیشه مشغول به کار کردن باشد  ممکن است  همراه با سر و صدای زیاد باشد . علاوه بر این که هزینه برق خانه  شما را نیز به مقدار قابل توجهی افزایش خواهد داد به دلیل اینکه یخچال ها یکی از  لوازم خانگی در هر خانه محسوب می‌شود که بیش ترین مصرف برق را دارند.

حتما بخوانید:   یخچال دو قلو سامسونگ | مزایای یخچال دو قلو 

عمده ترین  دلایل کارکردن  بیش از اندازه  یخچال های  سونیا، اجتماع گرد و خاک یا بقیه آلودگی های  آشپزخانه در اطراف کویل‌های کندانسور واحد می باشد. به منظور بررسی کردن  این اتفاق، لازم است برق یخچال خود را قطع کرده  تا به کویل‌هایی که اکثراً در قسمت  پایینی  دستگاه قرار گرفته اند دسترسی داشته باشید.

چنانچه  بعد از پاک کردن  کویل‌ها ایراد حل نشد باید دما یخچالتان را چک کنید. چنانچه دمای یخچال سونیا خیلی کم باشد این وسیله به منظور نگه داشتن دمای بسیار پایین به صورت مداوم فعالیت می کند. تلاش کنید دمای یخچالتان را تنظیم کنید تا مشاهده کنید که آیا این بر روی سیکل کاری آن تأثیر گذار است یا نه. اگر که  مشکلات ادامه پیدا کرد، برای موشکافی  بیش تر ایراد باید با یک تعمیرکار تخصصی یخچال مشورت کنید.

۲.نشتی آب داشتن یخچال سونیا

نشت آب یکی از مشکلات عمده  اما اخطار دهنده یخچال های سونیا می باشد. این مشکل اکثراً به دلیل انسداد تخلیه سیستم یخ زدایی و یا انسداد یا یخ زدگی لوله تامین کننده آب بروز خواهد کرد. این امکان وجود دارد که تخلیه سیستم یخ زدایی به دلیل  تکه غذا یا سایر آلودگی ها مسدود شود و اکثراً درون فریزر امکان دسترسی به آن وجود دارد .

می توان  سیستم تخلیه را از درون فریزر به وسیله آب گرم شست اگرچه این امکان وجود دارد که لازم باشد آلودگی ها را با کمک گرفتن از دست خارج کنید. شلنگ  تخلیه سیستم یخ زدایی را در عقب یخچال خود قرار داده و آن را با آب گرم و صابون پاک کنید تا هر نوع  آلودگی مسدود شده نابود بشود. چنانچه مشکوک به مسدود بودن یا یخ زدن لوله تامین آب یخچالتان هستید باید یخچال را از پریز برق کشیده و اطمینان حاصل کنید که شیر قطع آن بسته می باشد. سپس خط آب رسانی را چک کنید تا مشاهده کنید آیا ترک خوردگی یا پارگی وجود دارد یا نه. اگر اینگونه است باید لوله را عوض کنید.

چنانچه پس از  موشکافی های دقیق متوجه این موضوع شدید که انسداد به علت یخ زدن لوله تامین آب نیست بهترین کار این است که با یک متخصص تعمیر یخچال مشورت کنید.

۳.جمع شدن یخ در فریزر سونیا

فریزر یخچالتان فضای مناسبی برای نگه داشتن یخ می باشد اما نباید تجمع یخ بیش تر از اندازه مجاز باشد. باز ماندن  فریزر به مدت طولانی می تواند باعث جمع شدن یخ شود به دلیل اینکه میزان رطوبت درون فریزر زیاد خواهد شد. بعد از استفاده کردن باید درب فریزر خود را ببندید تا میزان  رطوبت بیش از اندازه بالا نرود. خراب شدن  لاستیک درز گیر فریزر نیز می تواند هوای خارج از فریزر را برای زیاد کردن رطوبت به داخل آن وارد کند. برای مطمئن شدن از حفظ دما و میزان رطوبت مناسب، باید لاستیک درز گیر فریزر خود را عوض کنید. اگر این راهنمایی ها مشکل شما را حل نکرد باید از خدمات پیشرفته تعمیر یخچال استفاده کنید.

حتما بخوانید:   راهنمای موتور یخچال کنوود Kenwood | چگونگی عملکرد

۴. کار نکردن آب سرد کن یخچال سونیا

عمده  یخچال های امروزی که آب سرد کن دارند داخلی هستند که به راحتی امکان استفاده از آب سرد و شیرین را برای شما فراهم خواهد کرد. این امکان وجود دارد آب سرد کن یخچال شما  به دلایل متفاوتی به شکل صحیح کار نکند. امکان دارد محفظه آب در درب فریزر یخچال سونیا  یخ بزند و مانع از جریان پیدا کرد آب شیرین در آب سرد کن  بشود.

خوشبختانه این محفظه را می توانید جدا کنید و بعد از آب شدن  یخ‌ها، آب دوباره جریان پیدا می کند. همچنین این امکان وجود دارد که  دریچه ورودی آب خراب شده باشد. دریچه ورودی آب به منظور تامین کردن آب، آب سرد کن  باز می‌شود اما امکان شکسته شدن آن  وجود دارد. علاوه بر این این امکان وجود دارد  فشار آب برایتان کم  باشد، به این دليل  که آب از طریق دریچه ورودی دیسپنسر هدایت نمی شود. اگر در حل کردن  این دغدغه به مشکلی برخورد کردید با یک تکنسین زبده در  تعمیر کردن  یخچال مشورت کنید.

۵.گرم بودن یخچال سونیا

یخچال ها به شکلی  طراحی می شوند که سرد باشند و درجه حرارت بیش از اندازه دستگاه اخطاری مهم برای شما می باشد. اگر متوجه این موضوع شدید که دمای یخچال شما بیش از حد می باشد، لزوماً باید تعمیرات را به سرعت انجام دهید. زیاد بودن دمای یخچالتان احتمالاً به علت مشکلات کویل‌های کندانسور می باشد.

این امکان را دارید که با پاک کردن کویل‌های کندانسور یخچال آغاز کنید و به صورت همزمان موتور فن کندانسور را نیز بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که به  شکل صحیح مشغول به کار می‌ باشد. رفع این مشکل ممکن است  سخت  باشد و در اکثر مواقع برای حل آن باید از خدمات پیشرفته تعمیر یخچال کمک بگیرید.

۶.نویز بیش از حد یخچال

یخچال باید به مقداری کار کند که برای زندگی روزانه  شما مزاحمتی را  به وجود نیاورد. چنانچه  یخچال شما سر و صدای زیادی را ایجاد می کند و به این وسیله آرامشتان را مختل می کند به نظر می رسد که به احتمال زیاد یکی از خنک کننده های  آن دچار اختلال شده است. در بیش تر یخچال های عادی دارای فن کندانسور و فن اواپراتور می باشند. فن کندانسور کویل کندانسور واحد شما را خنک کرده و دمای آن را به منظور عملکرد صحیح پایین می آورد تا مانع آسیب رسیدن به کویل کندانسور یخچال شما بشود.

در همین حین که فن اواپراتور جریان هوا را روی کویل‌های اواپراتور فریزر در حالی که کمپرسور مشغول کار کردن است  عبور می دهد. این خنک کننده ها به شکل همزمان مشغول به کار هستند و ایرادات  مربوط به یکی از موتورهای آنها امکان دارد که  صدای یخچالتان را به شکل قابل توجهی زیاد کند.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر یخساز یخچال جنرال الکتریک General Electric

به منظور رفع علت کار نکردن یخچال سونیا باید  این فن ها را مورد بررسی قرار بدهید تا ببینید آیا موتورهای آن‌ها دچار ایراد است یا نه . به این نکته توجه کنید که قبل از بررسی باید یخچالتان را از پریز برق جدا کنید.

۷.افزایش قبض برق به دلیل استفاده از یخچال

اگر به افزایش ناگهانی تعرفه  قبض برق منزل خود پی بردید، امکان این وجود دارد که ایرادی در یخچال سونیا شما به وجود آمده که شما از آن بی خبر هستید. یادتان باشد که یخچال  از پر مصرف ترین لوازم خانگی در هر خانه ای می باشد  و فعالیت  آن این قابلیتی را دارد که  به طور قابل توجهی بر روی مصرف کل برق خانه شما تأثیرگذار باشد. می توانید از دستگاه اندازه گیری مصرف برق Kill A Watt برای سنجش مصرف انرژی یخچال خود استفاده نمایید و آن را با مشخصات شرکت سازنده یخچال که در بروشور قابل مشاهده است مقایسه کنید. چنانچه  یخچالتان به اندازه قابل توجهی انرژی بیشتری  نسبت به  آنچه که در ذهن خود تصور می کنید  مصرف کند این امکان وجود دارد که  دلیل زیاد شدن تعرفه قبض های شما باشد.

این موضوع در مورد یخچال های قدیمی تر که برای حفظ  کردن دمای پایین خود باید  به شکل سختی کار کنند رایج تر می باشد. اگرچه تعمیرات پیشرفته می تواند این مشکل را کم تر کند، اما در اکثر مواقع بهتر است  یخچال قدیمی خود را با یک یخچال جدیدتر جایگزین نمایید.

عیب یابی یخچال سونیا

جمع بندی

یخچال ها از پرمصرف ترین لوازم خانگی در سراسر کره خاکی  هستند و علاوه بر این  از کارآمد ترین لوازم  منزل به شمار می آیند. برند.سونیا از جمله شرکتهایی به شمار می آید که در حیطه  تولید انواع  یخچال های فریزر در کشور عزیزمان  ایران مشغول به فعالیت می باشد. یک یخچال خوب با عملکرد مناسب برای هر آشپزخانه به روزی ضروری است تا امنیت  مواد غذایی نگهداری شده در یخچال تامین شود. با این کار از فاسد شدن  مواد غذایی جلوگیری به عمل می آید.

دستور عمل عیب یابی یخچال های سونیا در حل  کردن ایرادات جزئی به شما کمک شایانی خواهد کرد . برای حفظ عملکرد  یخچال های  سونیا لازم است  تمام  مراحل سرویس و نگهداری دوره‌ای را با دقت فراوان انجام دهید. همچنین  شما باید با توانایی عیب یابی یخچال آشنایی پیدا کنید. امیدواریم دستور عمل  عیب یابی یخچال های  سونیا برای شما دوستان و همراهان گرامی  در تعمیر این وسیله کاربردی مفید واقع شده باشد.

عیب یابی یخچال سونیا

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای کامل برای عیب یابی یخچال سونیا و حل مشکلات یخچال سونیا

امتیاز کاربر: 2.7 ( 1 نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا