لوازم خانگی

راهنمای تعمیر اتو سونیا SONIYA | خدمات نمایندگی اتو سونیا

راهنمای تعمیر اتو سونیا SONIYA | خدمات تعمیر و عیب یابی محصولات سونیا | آموزش عیب‌یابی و تعمیر اتو سونیا

اتو سونیا یکی از وسایل‌های برقی و لوازم خانگی می‌باشد که امروزه نقش اساسی در آراسته بودن تیپ و ظاهر افراد دارد. چون که به رفع چروک‌ها کمک می‌کند و می‌تواند لباس‌های ما را جذاب‌تر کند. اما امکان دارد که در زمان استفاده از این وسیله متوجه مشکلاتی شوید به همین دلیل در این مقاله به بررسی مشکلات اتو سونیا می‌پردازیم.

آموزش عیب‌یابی و تعمیر اتو سونیا

اتو سونیا وسیله‌ای است که احتمال خرابی قطعات آن و بروز انواع مشکلات در آن وجود دارد، مهمترین دلیل خرابی اتو سونیا به خاطر قطعی برق آن و اتصالی سیم برق آن می‌باشد که باید رفع گردد. اما در این بین مشکلات دیگری نیز امکان دارد برای این دستگاه به وجود آید که در ادامه رایج‌ترین مشکلاتی که برای اتو سونیا پیش می‌آید را به صورت کامل بررسی می‌کنیم.

اتو سونیا

راهنمای عیب‌یابی آب دادن اتو سونیا

 • یکی از متداول‌ترین مشکلات اتو سونیا آب دادن آن است. درجه حرارت نامناسب اتو دلیل این مشکل است. باید به این نکته توجه کنید، که قبل از شروع به اتوکشی، درجه حرارت دستگاه را بر اساس بافت و جنس پارچه تنظیم کنید. چون که اگر اتو بخار سونیا در دمای نامناسب قرار بگیرد، آب از آن نشت کرده و چکه می‌کند و موجب می‌شود که لباس شما خیس شود و لکه روی لباس‌ها ایجاد می‌شود.
 • چنانچه بر اساس نوع پارچه، دمای آن را کم کردید، باید سیستم بخار اتو را خاموش نمایید. چون که شرایط گرمایی دستگاه اتو سونیا برای تبدیل آب به بخار کافی نیست و موجب می‌شود، که آب در زمان اتو کشی از اتو سونیا چکه نماید.
 • یکی دیگر از مواردی که باید در زمان استفاده از اتو سونیا به آن توجه داشته باشید این است، که پس از پر کردن مخزن اتو سونیا باید مدتی صبر کنید تا به صورت کامل گرم شود. در این شرایط آب در محفظه گرم و سپس به بخار تبدیل می‌گردد. بخار از سوراخ کف اتو خارج شده و پارچه چروک را به راحتی و بدون هیچ گونه نشتی صاف خواهد کرد.
 • اگر موارد فوق را بررسی نموده‌اید و اتو سونیا شما باز هم نشت داشت، بهتر است برای عیب‌یابی اتو سونیا با متخصص تماس بگیرید.
حتما بخوانید:   راهنمای تعمیرات بخار‌شوی ویکنز Vicenz

راهنمای عیب‌یابی ایجاد لکه زرد بر روی لباس توسط اتو سونیا

 • بر اساس راهنمای تعمیر اتو بخار سونیا توصیه می‌گردد، که صرفاً از آب مقطر استفاده نکنید. چون که باعث رسوب و نشت آب از اتو سونیا می‌شود. همینطور لازم است بدانید که آب مقطر در دما و حرارت بسیار بالا تبدیل به بخار می‌گردد. آب لوله کشی گزینه بهتری نسبت به آب مقطر محسوب می‌شود.
 • باید به درجه سختی آب منطقه خود توجه داشته باشید. چنانچه آب دارای سختی و املاح فراوانی است، باید تمیز کردن و جرم گیری کردن اتو سونیا را در برنامه خود قرار دهید. چون وجود مواد معدنی در آب می‌تواند موجب مسدود شدن سوراخ‌های کف اتو سونیا شود. در این صورت به مرور زمان موجب ایجاد لکه‌های قهوه‌ای و یا زرد رنگ بر روی لباس‌های شما می‌شود.
 • اگر با این راهکار مشکلات اتو بخار سونیا  شما برطرف نشد، حتماً هر چه سریعتر برای عیب‌یابی اتو اقدام کنید. امکان دارد که خرابی از قطعه‌ای در داخل اتو سونیا باشد که باید هرچه سریعتر عوض شود.

راهنمای عیب‌یابی و رفع داغ نشدن اتو سونیا

 • پیش از هر کاری اتصال صحیح سیم و دوشاخه اتو سونیا را به پریز برق مورد بررسی قرار دهید.
 • باید سیم و ترموستات اتو سونیای خود را بررسی نمایید و اطمینان حاصل کنید که دچار قطعی نشده باشند.
 • همینطور امکان دارد که اتصالات الکترونیکی دچار مشکل شده و برق به اتو سونیا نرسد.
 • باید بدانید که ترموستات در ساختار اتو سونیا وظیفه دارد، که دمای اتو را کنترل نماید و از داغ شدن بیش از اندازه آن جلوگیری کند. در صورتی که تنظیمات ترموستات به هم بخورد،  اتو دیگر کاربری سابق را نخواهد داشت. امکان دارد ترموستات اتو شما آسیب دیده و نیاز به عوض کردن داشته باشد. که در این صورت باید از قطعات اصلی و فابریک استفاده کنید.

راهنمای عیب‌یابی چسبیدن پارچه به کف اتو سونیا

 • باید در اولین مرحله کف اتو سونیا را به خوبی تمیز نمایید. برای این کار می‌توانید از کمی جوش شیرین و سرکه نیز استفاده کنید. اما در برخی از مواقع نیاز است که کف اتو سونیا را به کلی عوض نمایید.
 • توجه داشته باشید که باید درجه حرارت اتو بخار با نوع پارچه و جنس پارچه تنظیم شود. چون یکی از علت‌های اصلی چسبیدن پارچه به کف اتو سونیا حرارت بسیار بالای اتو است. برای مثال لباس‌های خیلی نازک تحمل حرارت بالا را ندارند و ممکن است که در زمان اتو کشی به کف اتو بچسبند.
حتما بخوانید:   خدمات تعمیر بخارشوی دوو Daewoo در محل

اتو سونیا

راهنمای عیب‌یابی و رفع مشکل روشن نشدن اتو سونیا

 • ابتدا جریان برق پریز و همینطور و سالم بودن کابل و دوشاخه دستگاه را مورد بررسی قرار دهید. دقت کنید که در زمان عیب‌یابی اتو سونیا امکان دارد قطعی از داخل سیم دستگاه باشد.
 • از دیگر مواردی که باید در زمان عیب‌یابی اتو سونیا نیاز به آن توجه داشته باشید و مورد بررسی قرار دهید، فیوز می‌باشد. چون امکان دارد فیوز دچار قطعی شده یا به طور کلی سوخته باشد. شما باید برای روشن شدن اتو فیوز را عوض کنید.
 • ترموستات یکی دیگر از بخش‌های داخلی اتو سونیا است که باید برای بررسی مشکلات اتو چک گردد. چون ترموستات وظیفه کنترل دما و حرارت را دارد و اگر آسیب ببیند مانع از داغ شدن اتو می‌شود و شما فکر می‌کنید که اتو روشن نشده است.

راهنمای عیب‌یابی داغ شدن بیش از اندازه اتو سونیا

 • یکی از اصلی‌ترین بخش‌هایی که می‌تواند موجب به وجود آمدن این گونه مشکلات در اتو سونیا شود، ترموستات است. در صورتی که ترموستات اتو سونیا خراب شود امکان دارد که با بیش از حد داغ شدن اتو مواجه شوید که در نهایت منجر به سوختن لباس شما می‌شود.
 • در برخی مواقع خراب شدن دکمه انتخاب دما نیز می‌تواند باعث به وجود آمدن این مشکل در اتو سونیا شود. چون دارای نقص فنی شده و مانع از ارسال دستورات مناسب و درست به ترموستات می‌گردد.

راهنمای عیب‌یابی برق افتادن لباس مخمل در زمان استفاده از اتو سونیا

 • به طور کلی پارچه مخمل را نباید اتوکشی کنید. چون که استفاده از اتو دستی و اتو بخار برای اتوکشی پارچه‌های مخمل می‌تواند پرزهای لباس را از بین ببرد و ظاهر و فرم اولیه لباس را تغییر دهد. اما اگر می‌خواهید که لباس‌های مخمل خود را در منزل اتو کنید پیشنهاد می‌شود که لباس‌های مخمل را پشت و رو کنید و سپس از اتو استفاده کنید.

عیب‌یابی جمع شدن پارچه در زمان استفاده از اتو سونیا

 • جمع شدن پارچه در زمان اتو کشی یکی دیگر از مشکلات اتو دستی و اتو بخار سونیا می‌باشد. این مشکل ارتباط مستقیمی با کف دستگاه اتو شما دارد. شما باید کف اتو سونیا خود را همیشه تمیز نگه دارید .چون کثیف بودن کف اتو علاوه بر ایجاد لکه بر روی لباس های شما می‌تواند موجب جمع شدن پارچه هم شود.
 • پیش از شروع به اتوکشی جنس پارچه مورد نظر را بررسی کنید و دمای مناسب با جنس و بافت آن را برای اتو تنظیم کنید.
حتما بخوانید:   راهنمای کامل استفاده درست از بخارپز | آشنایی کامل با بخارپز

آموزش تمیز کردن اتو سونیا

یکی از روش‌های نگهداری از اتو سونیا تمیز کردن این دستگاه می‌باشد. بیشترین مشکلات و ایرادات مهمی که در عملکرد اتو سونیا ایجاد می‌گردد، ناشی از تجمع رسوبات و ایرادات مربوط به کف آن می‌باشد.

اتو سونیا

برای پیشگیری از ایجاد چنین ایراداتی در اتو سونیا باید آن را به موقع تمیز نمایید. اغلب وقتی اتو سونیا رسوب ببندد، رسوبات در سوراخ‌های خروجی بخار قابل مشاهده است. این رسوبات به راحتی از بین می‌روند. برای از بین بردن آنها می‌توانید از مخلوط آب و سرکه استفاده کنید. به این ترتیب که یک چهارم لیوان اتو سونیا را از سرکه پر نمایید، سپس این سرکه را با آب رقیق کنید. پس از انجام این کار، محلول را در داخل مخزن اتو سونیا بریزید. سپس اتو سونیا خود را روی آخرین درجه آن تنظیم کنید. اجازه دهید بخار داخل اتو شما تولید شود. سپس در هر مرحله آن را با فشار خارج کنید. بهتر است برای انجام این کار اتو سونیا را در حالت عمودی قرار دهید. پس از بخار شدن کامل مخلوط سرکه و آب، مجدداً داخل مخزن را از آب پر نمایید سپس اتو سونیا را روشن کنید و اجازه دهید آب داخل مخزن بخار گردد. سپس کف آن را با استفاده از یک دستمال مرطوب یا چند لایه تمیز کنید. اگر طراحی اتو شما به نحوی است، که مخزن آن جدا می‌گردد، مخزن را به راحتی می‌توانید شستشو دهید و پس از خشک شدن در محل خود قرار دهید. اگر اتو بخار شما بوی سرکه گرفته است، باید عمل پر و خالی کردن آن را چند بار تکرار نمایید.

همچنین می‌توانید رسوبات موجود روی کف دستگاه اتو سونیا را با استفاده از خمیردندان هم از بین ببرید. به طور کلی اگر کف اتو بخار سونیا شما کثیف است و در هنگام استفاده از آن آثار کثیفی بر روی لباس‌ها و پارچه‌های شما می‌ماند، باید کف اتو سونیا را به خوبی تمیز نمایید. برای اتوهایی که کف آنها از جنس فولاد ضد زنگ است، می‌توانید از دستمال مرطوب آغشته به صابون استفاده کنید. اگر که کف اتو شما از جنس سرامیک و … است، می‌توانید آن را به راحتی و با یک دستمال مرطوب پاک کنید. اما برای این کار حتماً باید اتو سونیا روشن باشد.

111111111111111111

31

راهنمای تعمیر اتو سونیاSONIYA|خدمات نمایندگی اتو سونیا

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

آموزش عیب‌یابی و تعمیر اتو سونیا

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا