تعمیراتتعمیرات یخچال

علت صدای یخچال جنرال الکتریک چه عاملی می‌باشد؟

علت صدای یخچال می‌تواند بسیار برای صاحبان خانه آزار دهنده باشد. ما در این مقاله به بررسی علت صداهای یخچال جنرال الکتریک می‌پردازیم. یخچال جنرال الکتریک یکی از بهترین یخچال‌ها در جهان به شمار می‌رود. در این مقاله در رابطه با جلوگیری از صدای آزاردهنده این یخچال بحث خواهیم کرد. با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

علت صدای یخچال

آشنایی با انواع و علت صدای یخچال

تا به امروز به صورت کامل تعمیرات یخچال را آموختید، اما در این بخش به انواع و علت صداهای یخچال جنرال الکتریک می‌پردازیم، پس با ما تا انتهای این مقاله در مجله ایبک امداد همراه باشید.

علت صدای یخچال در رابطه چرخش

دلایل احتمالی این مشکل عبارتند از معیوب بودن فن کندانسور و اواپراتور که سعی می‌کند با تغییر به حالت پرسرعت، حجم کاری خود را مطابقت دهد. این به نوبه خود باعث می‌شود که سایر فن‌های یخچال بیشتر از حد معمول کار کنند.

سایر دلایل احتمالی عبارتند از خرابی برد کنترل برق، که سیگنال‌های گیج کننده مختلفی را به اجزای مختلف یخچال یا خرابی موتور تیغه فن و غیره ارسال می‌کند. هنگامی که حالت تشخیص و آزمایش را اجرا می‌کنید، سیستم باید هر مشکلی را در واحد سردخانه با نشان دادن یک کد خطا علامت گذاری کند.

اگر متوجه نشدید که کد به چه معناست، باید کد خطای پرچم‌گذاری شده توسط متخصص تفسیر شود. لطفاً هر وقت متوجه شدید که یخچال جنرال الکتریک شما صدای عجیبی از این دست تولید می‌کند، آن را جدی بگیرید!

کد عیب‌یابی را در اسرع وقت اجرا کنید، تنظیمات یا اصلاحات لازم را به دنبال کد خطای نمایش داده شده انجام دهید. یخچال را از برق بکشید، وصل کنید و مطمئن شوید که مشکل برطرف شده است.

علت صدای یخچال

صدای زمزمه بلند

معمولاً با پر شدن یخ ساز از آب، صدای زمزمه بلندی از یخچال‌های جنرال الکتریک پخش می‌شود. در حالی که این صدا می‌تواند صدایی آشنا باشد که یخچال تولید می‌کند. اما می‌تواند به مشکلی در یخ ساز نیز اشاره کند.

حتما بخوانید:   دلیل سرمای زیاد یخچال چیست ؟

همان‌طور که قبلا ذکر شد، حالت تشخیصی را در یخچال جنرال الکتریک خود اجرا کنید و مشکل را همان‌طور که نشان داده شد برطرف کنید.

مسائلی از این دست معمولا نیاز به خدمات یک متخصص دارد. یخ ساز باید تعویض یا سرویس شود.

علت صدای یخچال در رابطه وزوز شدید

این صدای عجیب را می‌توان هم به کمپرسور یخچال و هم به دستگاه پخش آب نسبت داد. صدای کمپرسور یخچال جنرال الکتریک اغلب به صورت صدای وزوز کم پخش می‌شود.

در حالی که این صدا طبیعی است. این نوع صدا اغلب توجه را جلب می‌کند. بنابراین، مطمئن شوید که یک اسکن حالت تشخیصی را اجرا می‌کنید. در صورت تکرار این مشکل، به تامین کننده یا تکنسین اطلاع دهید.

با این حال، در برخی موارد، علت صداهای یخچال جنرال الکتریک کاملا طبیعی است، زیرا از دریچه ورودی آب یا یخ ساز می‌آید. این صدا به علت آن ایجاد می‌گردد که یخ ساز با آب پر می‌شود.

این صدای وزوز تقریباً هر ساعت یا یک ساعت و نیم در حالی که یخ ساز پر از آب است، رخ می‌دهد. همچنین می‌تواند هر زمان که یخ ساز روشن باشد و شیر ورودی آب خاموش شود، رخ دهد. معمولا، صدای وزوز تقریباً هر 15 دقیقه یکبار شنیده می‌شود.

در مدل‌های فیلتر XWF، ممکن است صدای وزوز به مدت پنج ثانیه در ساعت شنیده شود. مشخص شده است که این به دلیل مشکل دریچه ایزوله است. بنابراین، شیر به جلوگیری از نشتی قابل توجه از یخچال کمک می‌کند.

علاوه بر این، علت اصلی این مشکل ممکن است شل شدن تیغه فن یا خرابی فن کندانسور باشد. هر زمان که متوجه شدید این صدا از یخچال بیرون می‌آید، این صدا را ساده نگیرید.

علت صدای یخچال

علت صدای یخچال در رابطه کلیک

این صدا، درست مانند سردرد در بدن انسان، یک نشانه قابل توجه به سمت یک مشکل احتمالی است. علاوه بر این، این صدای یخچال‌ها، به‌ویژه یخچال‌های پروفیل جنرال الکتریک، یک یا چند مورد از مشکلات زیر را نشان می‌دهد :

  • قطع شدن منبع آب
  • خرابی برد اصلی و برد کنترل
  •  خرابی رله استارت

پس از معاینه فنی مناسب توسط متخصص، اگر مشکل از یک یا چند مورد از موارد ذکر شده در بالا نباشد، احتمالاً صدای کلیک تنها بخشی از عملکرد منظم یخچال است. از آنجایی که از ابتدا این صدا وجود نداشت، انتظار می‌رود که صدای کلیک در نهایت پس از مدتی خود به خود محو شود.

علت صدای یخچال در رابطه سنگ زنی

این صدا ممکن است به دلیل معیوب بودن موتور فن اواپراتور یا یک موتور فن کندانسور معیوب باشد. موتور فن معمولاً در قسمت پشتی یخچال و پانل دسترسی پایینی قرار دارد. یک پره فن موتور اواپراتور معیوب نیز می‌تواند این صداهای آسیاب را در یخچال جنرال الکتریک شما ایجاد کند.

تیغه فن موتور کندانسور را از نظر ترک و مواد خارجی بررسی کنید. همچنین بادامک‌های بسته‌کننده دریچه در قسمت‌های بالا یا پایین درب، ممکن است نتوانند اصطکاک ناشی از باز کردن درب یخچال را کاهش دهند.

حتما بخوانید:   علت نشتی آب در ظرفشویی چیست ؟

 صدای ضربان دار بلندی

فن کندانسور اواپراتور توسط لایه کثیفی پوشیده شده است. لایه کثیف باعث می‌شود که انتقال گرما از داخل یخچال به بیرون بسیار مشکل باشد.

بنابراین، برای خلاص شدن از شر این صدای ضربان دار، توصیه می‌شود که فن کندانسور اواپراتور را به طور منظم تمیز کنید. اواپراتور را عاری از خاک و گرد و غبار نگه دارید.

علاوه بر جلوگیری یا رفع این صدای ضربان دار، به کاهش میزان برق مصرفی یخچال شما نیز کمک می‌کند.

علت صدای یخچال

علت صدای یخچال در رابطه جیغ بلند

این مشکل معمولاً به دلیل تجمع گرد و غبار روی کویل‌های کندانسور کمپرسور ایجاد می‌گردد. که باعث می‌شود کمپرسور یخچال و فریزر پر سر و صدا شود!. این یک مشکل کاملاً رایج در مناطق گرمسیر است. همچنین به دلیل بادهای خشک و محیط گرد و غباری که مشخصه آن مناطق است ایجاد می‌شود.

کویل‌های تبخیرکننده در پشت یخچال‌های جنرال الکتریک وظیفه هدایت گرما را از فضای داخلی یخچال دارند، تا گرما را از طریق کویل‌های کندانسور کمپرسور به محیط منتقل کنند. بنابراین، این صدای آزاردهنده را می‌توان به یک کمپرسور پر سر و صدا نسبت داد. که این مشکل ناشی از گرد و غبار کویل‌های کندانسور کمپرسور است.

کویل‌های کندانسور کمپرسور در پانل دسترسی پایینی یخچال‌های جنرال الکتریک قرار دارند.  باید توجه داشته باشید که وجود گرد و غبار یا سایر اشکال کثیفی روی کویل‌های کندانسور کمپرسور تنها باعث ایجاد صدای عجیب و غریب در یخچال نمی‌شود.

از این رو، موتور فن کندانسور و کویل‌های کندانسور کمپرسور در معرض خطر خرابی همزمان یا در فواصل زمانی کوتاه هستند. این اتفاق مشکل ساز است زیرا موتور فن کندانسور را مسدود می‌کند و مانع از ایفای نقش خود می‌شود.

اگر به سرعت مشکل را حل نکنید، باعث آسیب کلی به موتور فن خواهد شد. برای تمیز کردن کویل‌های کندانسور کمپرسور در پانل‌های دسترسی پایینی یخچال‌های جنرال الکتریک، از جاروبرقی و سایر مواد تمیزکننده استفاده کنید.

توجه داشته باشید که کویل‌های کندانسور بسیار شکننده هستند، بنابراین همیشه با احتیاط از آن‌ها استفاده کنید. قبل از شروع این پروژه تمیز کردن، مطمئن شوید که یخچال جنرال الکتریک یخچال را از برق کشیده و اجازه داده است تا خنک شود.

صداها از کجا می آیند؟  

 پایین یخچال 

صدای عجیب و غریبی مانند صدای جیغ بلند از زیر یخچال می‌آید. احتمالاً ظرف تخلیه از بین رفته است.

 پشت یخچال    

هر صدای بلندی که به نظر می‌رسد از پشت دستگاه می‌آید، ممکن است نشانه‌ای از مشکل در تایمر یخ زدایی، فن کندانسور یا کمپرسور باشد.

 داخل یخچال    

اگر صدا صدای جیر جیر یا جیغ است و به نظر می‌رسد از داخل دستگاه شما می‌آید، شایع ترین مقصر فن اوپراتور است. فن اواپراتور هوا را در فریزر و یخچال به گردش در می‌آورد. فن گردشی در اکثر یخچال‌ها درست در پشت یک پانل دسترسی در پشت قرار دارد.

حتما بخوانید:   آموزش کامل عیب یابی یخچال فریزر اسنوا

اگر نتوانستید علت صدای یخچال جنرال الکتریک را به وسیله گزینه‌های بالا پیدا کنید نگران نباشید گزینه‌های زیر را امتحان کنید:

ظرف تخلیه را بررسی و سفت کنید

این رایج‌ترین و ساده‌ترین راه حل زمانی است که یخچال شما صداهای عجیبی از پایین تولید می‌کند. یک ظرف تخلیه شل باعث می‌شود که یخچال صداهای بلندی ایجاد کند. تنها کاری که برای رفع آن باید انجام دهید این است که ظرف را با سخت افزار موجود در جای خود ثابت کنید.

علت صدای یخچال

فن کندانسور را تمیز و بررسی کنید

شما باید یخچال خود را از منبع برق جدا کنید و فن کندانسور را برای هر گونه آسیب، از جمله گیره‌های لاستیکی، بررسی کنید. از یک برس نرم برای تمیز کردن کثیفی‌ها و زباله‌هایی که می‌توانند مانع فن موتور کندانسور شوند، استفاده کنید.

به تایمر یخ زدایی معیوب گوش دهید

اگر صدای عجیبی که می‌شنوید شامل صدای تیک تیک یا خراشیدن باشد. ممکن است تایمر یخ زدایی معیوب باشد. باید با بررسی یخ زدگی در هر دو قسمت یخچال و فریزر شروع کنید، زیرا می‌تواند نشانه‌ای از خرابی تایمر باشد.

بعد با دقت گوش کنید اگر یخچال فقط یک یا دو بار در روز، حدود یک ساعت، صدای بلند تولید می‌کند، ناچار هستید که تایمر را تعویض کنید. برای بررسی بیشتر باید از متخصص تعمیر یخچال بخواهید که به این موضوع رسیدگی کند.

علت صدای یخچال را در فن اوپراتور بیابید

یک راه آسان برای بررسی اینکه آیا فن اواپراتور باعث ایجاد صداهای بلند می‌شود یا خیر، فشار دادن کلید چراغ در فریزر است. اگر مقصر فن باشد، صدا بلندتر می‌شود. اگر چنین است، باید فن را بررسی کنید تا میزان آسیب را ببینید.

فن اواپراتور را خواهید دید که در پشت قسمت فریزر در داخل یخچال قرار دارد. با پیچ یا گیره‌هایی که آن را در جای خود نگه می‌دارند، می‌توان به آن در پشت پانل دسترسی داشت. قبل از شروع هر کاری مطمئن شوید که یخچال خود را از برق جدا کرده‌اید.

علت صدای یخچال

سخن پایانی

امیدواریم که از خواندن این مقاله در رابطه با علت صدای یخچال جنرال الکتریک بهره و استفاده کافی را برده باشید. با استفاده از این مقاله می‌توانید به راحتی تشخیص دهید که علت صدای یخچال شما مربوط به کدام عامل است.

111111111111111111

31

علت صدای یخچال جنرال الکتریک

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای برای بررسی علت صدای یخچال جنرال الکتریک و راهکارهای رفع آن

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا