تعمیرات جاروبرقی

خدمات تعمیر تخصصی جاروبرقی ال جی در تهران | تعمیر جاروبرقی در محل

چرا جاروبرقی روشن نمی شود؟ | عیب یابی جاروبرقی و نحوه تعمیر آن

یکی از برندهای معتبر جاروبرقی در ایران، جاروبرقی ال جی است. این جاروبرقی ها همچون سایر لوازم خانگی این برند از کیفیت و کارکرد مطلوبی برخوردار هستند. در زمان استفاده از این وسیله بایستی به شیوه به کارگیری آن دقت کنید تا آسیبی به آن وارد نشود. ولی امکان دارد علیرغم همه مراقبت هایی که از آن می کنید، به دلایل مختلفی مانند نوسان برق و …. دچار مشکل شده و در کارکرد آن اختلال ایجاد شود. از همین رو، چنانچه در کارکرد اجزای جاروبرقی ال جی خود دچار مشکل شده اید، هوشمندانه ترین کار تعویض به موقع قطعات معیوب و یا تعمیر دستگاه است. برای این منظور هم می توانید با مراکز تعمیر جاروبرقی ال جی در تهران تماس بگیرید تا آنها تعمیرکاران مجرب خود را برای تعمیر جاروبرقی شما به محل تان ارسال کنند.

تعمیر جاروبرقی ال جی در تهران

چنانچه از کاربران جاروبرقی ال جی هستید و دستگاه شما دچار مشکل شده است، عقلانی تر است سریع تر جهت تعمیر آن دست به کار شوید. البته بایستی توجه کنید که این دستگاه حتماً توسط تکنسین های کارآزموده و باتجربه، که در این حیطه از دانش و تخصص کافی برخوردار هستند، تعمیر شود.

اغلب افراد از طریقه درست به کارگیری جاروبرقی آگاهی ندارند و علاوه بر این از شیوه تعمیر آن هم مطلع نیستند. به همین علت در زمانی که جاروبرقی ال جی شان خراب می شود، نمی دانند باید چه اقدامی صورت دهند. برای آگاهی پیدا کردن در رابطه با شیوه اصولی استفاده از این دستگاه پیشنهاد می کنیم دفترچه راهنمای این وسیله را پیش از استفاده از آن به دقت مطالعه کنید.

ولی چنانچه به هر علتی جاروبرقی با مشکل مواجه شد، می توانید با توجه به نکاتی که در ادامه برای شما بیان می کنیم آن را تعمیر کنید و یا از مراکز تعمیر جاروبرقی ال جی در تهران در این امر کمک بگیرید.

حتما بخوانید:   چگونه جارو شارژی بیم Beem را در منزل تعمیر کنیم

دلیل روشن نشدن جاروبرقی ال جی

در این مواقع قبل از هر اقدامی پریز برق را مورد بررسی قرار دهید و از متصل بودن درست جاروبرقی به آن اطمینان حاصل کنید. پس از آن سیم جاروبرقی را چک کنید که قطع شدگی در آن وجود نداشته باشد. اتصال درست لوله خرطومی به بدنه جاروبرقی را بررسی کرده و مطئمن شوید که به طور صحیح متصل است. کلید خاموش در برخی از این دستگاه ها بر روی لوله تعبیه شده است، از همین رو، اتصال صحیح و دقیق آن سبب روشن شدن جاروبرقی می شود.

اگر در خانه اهم متر در اختیار دارید، برق ورودی به جاروبرقی را اندازه گیری کنید. چنانچه جریان درست بود و به دستگاه برق می رسید، اما جاروبرقی روشن نشد، ممکن است موتور جاروبرقی دچار خرابی و ایراد شده باشد. در این شرایط باید از تعمیرکاران ماهر و خبره در این زمینه بهره بگیرید.

علت خاموش شدن جاروبرقی ال جی در هنگام استفاده

متوقف شدن و خاموش شدن جاروبرقی در زمان استفاده پس از 30 دقیقه استفاده از آن عادی و نرمال است. زیرا در این حالت به دلیل بودن ترموستات در دستگاه، جاروبرقی گرم می شود. برای رفع این ایراد، جاروبرقی را خاموش کنید و کامل از پریز برق جدا کنید. مهلت دهید تا دستگاه سرد شود، لوله ها را چک کنید که دچار انسداد نشده باشند.

اگر لوله و قطعات داخلی دستگاه گرفتگی نداشتند، احتمال دارد که فیوز حرارتی جاروبرقی مشکل پیدا کرده باشد. در این مورد پیشنهاد می کنیم تعمیر این قطعه را به مرکز تعمیر جاروبرقی ال جی در تهران بسپارید.

دلیل مکش پایین و ضعیف جاروبرقی ال جی

جهت رفع این ایراد، پاکت جاروبرقی ال جی را به صورت کامل تخلیه کنید و فیلترها را نیز تمیز کنید. پاکت های پارچه ای جاروبرقی را خوب بشویید. از اصلی ترین دلایل مکش ضعیف جاروبرقی ال جی، در اغلب اوقات وجود گرفتگی و انسداد در فیلترها و لوله های آن است. به جهت تمیز کردن لوله ها چنانچه کلید روشن و خاموش بر روی لوله تعبیه نشده باشد، روی پیکره است و می توانید به سادگی لوله خرطومی را بشویید.

وجود کثیفی و چسبیدن پرزهای فرش و تارهای مو به برس غلتکی دستگاه، از علت های دیگر ضعیف بودن مکش جاروبرقی ال جی است. بنابراین حتماً برس و پارویی را توسط موچین باریک تمیز کنید.

علت صدای غیرطبیعی جاروبرقی ال جی

صدای بیش از اندازه جاروبرقی ال جی اغلب به علت ایجاد مشکل در اجزای داخلی آن اتفاق می افتد. برای این منظور، لوله جاروبرقی چک کنید که دچار انسداد نشده باشد. کهنگی و فرسوده بودن موتور و بیرون آمدن تسمه موتور از جای خود، هم از دیگر علت های وجود صدای زیاد و غیرطبیعی جاروبرقی است، که بهتر است از تعمیر آنها به صورت خودسرانه اجتناب کنید.

حتما بخوانید:   تعمیر جاروبرقی میدیا Midea

علت بوی بد ساطع شده از جاروبرقی ال جی

زمانی که از دستگاه خود بوی بدی را استشمام می کنید، بهتر است برای رفع آن کیسه و محوطه کلکتور جاروبرقی را به شکل کامل تخلیه و تمیز نمایید. فیلتر جاروبرقی را پاک سازی و چنانچه نیاز به تعویض داشت، آن را با فیلتر جدید جایگزین کنید. چنانچه از دستگاه خود بوی سوختگی حس می کنید، جاروبرقی را از پریز جدا کرده و خاموش کنید. برای پیشگیری از صدمه دیدن موتور، آن را به تعمیرکار مجرب در مرکز تعمیر جاروبرقی ال جی در تهران نشان دهید.

تعمیر جاروبرقی ال جی در تهران

دلیل کارکرد یکسره جاروبرقی ال جی

اگر موتور جاروبرقی یکسره شده است برای تعمیر آن بهتر است نکات زیر را در نظر داشته باشید.

یکی از دلایل کارکرد یکسره موتور جاروبرقی ال جی، خرابی دیمر دستگاه است.

خرابی دیمر، به علت استفاده کردن زیاد جاروبرقی از آخرین دور موتور است. چنانچه این قطعه را نمی شود تعمیر کرد باید حتماً آن را تعویض کنید. ولی چنانچه ایراد آن کم و مختصر است می توانید از مراکز معتبر تعمیر جاروبرقی ال جی در تهران بخواهید تا آن را برای شما تعمیر کنند.

دلیل خوب کار نکردن جاروبرقی ال جی

چنانچه جاروبرقی شما خوب کار نمی کند موارد زیر را بررسی کنید.

  • ابتدا قطعات کنترل پریز و دوشاخه و کابل دستگاه را چک کرده و در صورت نیاز آنها را تعمیر کنید.
  • سپس سیم جمع کن جاروبرقی را بررسی کنید. اگر با هیچ یک از این اقدامات مشکل رفع نشد، سیم کشی داخلی دستگاه را چک کنید.

دلیل داغ کردن جاروبرقی ال جی

از دیگر مشکلاتی که در جاروبرقی بروز می کند، داغ کردن دستگاه است. در هنگام چک کردن دلیل داغ کردن جاروبرقی موارد زیر را در نظر داشته باشید.

وارد آمدن فشار بیش از اندازه به موتور جاروبرقی سبب می شود تا دستگاه داغ کند و یا خاموش شود.

استفاده جاروبرقی برای مدتی طولانی و یا چسبیدن گرد و غبار و تار مو در لوله و همین طور استفاده دستگاه، زمانی که پاکت آن پر است، می تواند دلایلی برای داغ کردن جاروبرقی ال جی شما باشد.

برای برطرف شدن این مشکل بایستی جاروبرقی را چندین ساعت خاموش کنید.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر جاروبرقی ناسیونال National | نمایندگی تعمیرات ناسیونال در کرج

دلیل خرابی در چرخ های جاروبرقی ال جی

از مشکلات دیگری که در جاروبرقی ایجاد می شود، خرابی چرخ های دستگاه است. اگر چرخ جاروبرقی شما دچار خرابی شد، موارد زیر را برای تعمیر آن به کار گیرید.

دلیل خرابی چرخ ها اغلب ساییده شدن آنها روی زمین های ناهموار همچون سرامیک است. برای جلوگیری از خرابی چرخ ها، آن ها را به صورت دوره ای از تار مو و نخ هایی که به دور آن ها می پیچید، پاکسازی کنید.

فواید سرویس جاروبرقی ال جی

از مهم ترین و اصلی ترین وسایلی که باید در نگهداری اصولی آن نهایت دقت را به خرج دهید، جاروبرقی است. چنانچه کاربران به طرز صحیح از دستگاه جاوربرقی نگهداری نکنند، به مرور زمان امکان دارد جاروبرقی دچار ایرادات و مشکلاتی شود و احتیاج به تعمیر پیدا کند. از همین رو برای پیشگیری از به وجود آمدن ایراد و مشکل در کارکرد جاروبرقی ال جی، دستگاه خود را باید در فواصل زمانی معینی سرویس کنید.

زیرا سرویس جاروبرقی در کارکرد درست و مفید دستگاه موثر است. علاوه بر این سرویس دوره ای و به وقت جاروبرقی از خرابی یا پیدا شدن ایراد در جاروبرقی با گذشت زمان جلوگیری به عمل می آورد و جاروبرقی ال جی می تواند برای مدت بیشتری با بازدهی بالا کار کند.

تعمیر جاروبرقی ال جی در تهران

چند نکته در رابطه با سرویس و نگهداری جاروبرقی ال جی

برای سرویس و نگهداری اصولی جاروبرقی کافی است یکسری نکات را مراعات کنید. چنانچه فردی با دانش فنی هستید، با رعایت نکات زیر نیاز شما به تعمیر جاروبرقی کمتر می شود.

  • فیلترهای جاروبرقی را به طور مرتب تمیز کنید.
  • گرد و غباری که در فیلتر جاروبرقی به وجود می آید، قادر است از قدرت مکش جاروبرقی به میزان زیادی بکاهد.
  • پاکت را پیش از کامل پر شدن تخلیه کنید.
  • چنانچه پاکت جاروبرقی کامل پر شده باشد، کارکرد دستگاه با مشکل روبه رو می شود.
  • جاروبرقی ال جی را به پریز دارای ایراد متصل نکنید.

نتیجه گیری

با توجه به نکاتی که در این مقاله عنوان کردیم، می توانید مشکل جاروبرقی خود را بدون نیاز به تکنسین جاروبرقی، تعمیر کنید. ولی به دلیل اینکه بعضی از قطعات تخصصی هستند و نیاز به تکنسین ماهر برای تعویض و یا تعمیر دارند، بهتر است در این موارد از مرکز تعمیر جاروبرقی ال جی در تهران و کادر مجرب و کارآزموده ایبک امداد کمک بگیرید.

31

تعمیر جاروبرقی ال جی در تهران

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

خدمات تخصصی تعمیر جاروبرقی ال جی در تهران

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x