خدمات شستشو

خدمات تخصصی کارواش سیار | شستشوی ماشین در محل

انواع روش های شستشوی خودرو با استفاده از خدمات کارواش سیار

یکی از خدماتی که شرکت ها در زمینه شستشوی خودرو انجام می دهند، کارواش سیار می باشد. در بعضی مواقع در صورت عدم دسترسی به کارواش در منطقه موردنظر می توان از سیستم کارواش سیار بهره مند شد. وجود آلودگی های بیش از اندازه سبب کاهش طول عمر خودرو می شود، زیرا با ایجاد گردوغبار فراوان در قسمت داخلی همچون موتور ماشین ممکن است کارکرد صحیح خودرو دچار مشکل گردد. به همین علت باید برای نظافت خودرو اهمیت ویژه ای قائل بود تا سبب افزایش طول عمر خودرو شود. به طور معمول وجود کارواش ها به دلیل تجهیزات قدرتمند و حرفه ای برای تمامی خودروها از جمله خودروهای سواری سبک و خودروهای سنگین و … قابل استفاده می باشد.

کارواش سیار

یکی از سرویس هایی که به تازگی در بعضی از شرکت های ارائه خدمات به افراد معرفی می شود، کارواش سیار است. این نوع کارواش برای مواقع ضروری از اهمیت زیادی برخوردار بوده که می تواند به شکل عجیبی در صورت نیاز به کارواش موثر بخش باشد.

این نوع کارواش همانند کارواش های ثابت از بهترین و به روز ترین تجهیزات برای شستشوی خودرو استفاده می کند. کارواش سیار کاملا شبیه به کارواش سنتی بوده و می تواند به همان شکل در تمیز کردن خودرو شما موثر باشد.

این نوع کارواش همانند کارواش سنتی بر اساس سلیقه مشتری اقدام به تمیز کردن خودرو می کند. البته در مواقعی نیز ممکن است خودرو بیش از اندازه کثیف باشد که در این صورت باید از مواد مخصوصی برای پاک کردن سطوح خودرو استفاده شود.

انواع کارواش سیار

شرکت های ارائه خدمات برای سرویس دهی کارواش سیار بر اساس نظر مشتری اقدام می کنند. شما می توانید در هنگام ثبت درخواست خود از روش های متنوع این نوع کارواش، یک مورد را انتخاب کنید تا به صورت دقیق و تخصصی سرویس دهی برایتان انجام گردد. روش های مختلفی برای کارواش سیار در نظر گرفته شده که باید بر اساس ویژگی هر کدام به استفاده از آن ها اقدام کنید. انواع کارواش سیار به شرح زیر می باشد:

حتما بخوانید:   خانه تکانی قدم به قدم | تمیز کردن سرویس بهداشتی

کارواش سیار با استفاده از روش واترجت آب سرد و گرم

این روش همانند روش کارواش سنتی بوده که به همراه شوینده و قدرت فراوان آب این کار را انجام می دهد. واترجت وسیله ای است که سبب افزایش قدرت آب شده و در تمیز کردن آلودگی سطحی بسیار نقش به سزایی دارد. واترجت هایی که در کارواش ها به کار می روند، در ابعاد بزرگتر و همچنین از قدرت فشار بالاتری برخوردار هستند.

این واترجت ها در ابعاد کوچکتر نیز وجود دارند که در منازل برای شستشوی خودرو استفاده می شوند. واترجت ها در سه سایز قابلیت استفاده دارند که هر کدام از آن ها فشار متفاوتی را به آب می دهند.

  • واترجت کوچک به طور معمول فشار آب را حداقل 100 بار می کند که برای استفاده در خانه ها موثر می باشد.
  • واترجت متوسط برای شستن نمای ساختمانی بسیار موثر است. زیرا فشار آب را 130 بار افزایش می دهد.
  • و در نهایت واترجت بزرگ برای مصارف صنعتی کاربرد دارد که قدرت آب را 160 بار افزایش داده که جزء پر قدرت ترین واترجت ها می باشد.

نکات لازم در هنگام استفاده از کارواش سیار به همراه آب گرم و سرد

  • به صورت کلی استفاده از آب گرم مدت زمان شستشو را کاهش می دهد. زیرا مواد شوینده در مقابل آب گرم بسیار پر قدرت عمل می کنند. در این صورت می توان گفت استفاده از این نوع کارواش در صرفه جویی زمان و هزینه بسیار موثر بخش است.
  • بهتر است زمانی که از واترجت برای شستشو استفاده می کنید حتما نکات ایمنی را رعایت فرمایید.
  • در هنگام استفاده از واترجت حتما بر اساس فشار آب ورودی، نوع واترجت مناسب را نصب کنید.
  • دمای آب استفاده شده نباید از 40 درجه بیشتر باشد.
  • بهتر است از آب لوله کشی برای استفاده از واترجت استفاده کنید.
  • بعد از پایان کار آب درون شیلنگ را به طور کامل تخلیه کنید.
  • به دلیل پرفشار بودن آب هیچوقت دستان خود را در مسیر آن قرار ندهید. زیرا ممکن است سبب ایجاد خطراتی برای شما گردد.

یکی از خدماتی که شرکت ها در زمینه شستشوی خودرو انجام می دهند، کارواش سیار می باشد. در بعضی مواقع در صورت عدم دسترسی به کارواش در منطقه موردنظر می توان از سیستم کارواش سیار بهره مند شد

کارواش سیار نانو

یکی دیگر از کارواش های سیار که می تواند خدمات خوبی ارائه دهد، کارواش سیار نانو می باشد که مهم ترین مزیت استفاده از این روش صرفه جویی در مصرف آب است.

حتما بخوانید:   چگونه سینک آشپزخانه را تمیز کنیم طوری که برق بیفتد؟

برخی از شرکت ها ادعا می کنند که در صورت شستشو خودرو با مواد نانو، دیگر نیازی به آب نمی باشد. در این صورت ادعای آن ها درست است. زیرا در بعضی موارد ممکن است شوینده های نانو به آب و یا برق هیچ نیازی نداشته باشند. در هنگام استفاده از نانو، از بهترین کیفیت استفاده کنید. زیرا ممکن است به دلیل اصل نبودن مواد شوینده به رنگ خودرو آسیب وارد شود. مواد شوینده قابل استفاده برای روش نانو به شرح زیر می باشد:

مایع جلا دهنده به داشبورد

استفاده از این مایع برای تمیز کردن داشبورد می باشد که در محافظت داشبورد هم نقش به سزایی دارد. هنگام استفاده از مایع جلادهنده می توان از داشبورد در برابر نور خورشید و ایجاد گردوغبار محافظت کرد.

اسپری پاک کننده صندلی

صندلی های پارچه ای خودرو بیشتر در معرض آلودگی و کثیف شدن می باشند. که در این صورت با استفاده از این اسپری می توان موجب پاک کردن صندلی شد. برای استفاده از این اسپری ابتدا توسط یک اسفنج و یا پارچه به صورت دورانی محلول را بر روی صندلی بکشید تا بتوانید آلودگی صندلی را در کمترین زمان ممکن از بین ببرید. و سپس توسط یک حوله تمیز آلودگی را جمع کنید.

کرم پاک کنندگی سطوح چرم

برای پاک کردن سطوح چرمی خودرو همچون صندلی استفاده از اسپری مناسب نیست. در این صورت باید از کرم های مخصوص استفاده نمود. کرم های استفاده شده علاوه بر اینکه به صورت کامل سطوح را از هرگونه آلودگی پاک می کنند، از ترک خوردن قسمت های مختلف چرم نیز جلوگیری می کنند. این کرم ها برای استفاده از هر نوع چرمی مناسب بوده که می تواند در محافظت از چرم نقش به سزایی داشته باشد.

اسپری برای برطرف کردن لکه بدنه

در مواردی اگر لکه ای بر بدنه خودرو وجود داشته باشد، ابتدا قبل از اینکه روند شستشو اجرا شود، ماده ای به عنوان لکه بر، را بر روی لکه موردنظر اسپری می کنند. که به دلیل روغنی بودن به راحتی می تواند لکه را در چند دقیقه از بین ببرد. این لکه های ایجاد شده می تواند ناشی از فضولات پرندگان و یا آلودگی های ترافیکی باشد.

مایع مورد استفاده برای شستشو

استفاده از مایع مخصوص در هنگام شستشو نه تنها موجب آسیب به بدنه نمی شود. بلکه برای پاک کردن آلودگی ها بسیار موثر بخش است. همچنین مایع استفاده شده در این روش به گونه ای است که با ایجاد یک لایه بر روی بدنه خودرو شما موجب می شود تا اتومبیل شما دیرتر کثیف گردد.

حتما بخوانید:   روش های اصولی و تاثیرگذار در خصوص از بین بردن لکه وایتکس از روی لباس

واکس و پولیش

بعد از پایان شستشو از اسپری های واکس و یا پولیش برای بدنه خودرو استفاده می کنند. زیرا این روش برای درخشان شدن بدنه خودرو بسیار اهمیت دارد. و می تواند محافظی برای بدنه در مقابل نور خورشید و ذرات آلوده محیط باشد.

اسپری برای شستشو لاستیک

در این روش از کارواش سیار برای تمیز نمودن لاستیک ها نیز مایع مخصوصی وجود دارد که سبب درخشندگی لاستیک ها مثل روز اول می شود. استفاده از مایع علاوه بر تمیزی لاستیک از ترک خوردن و شکستگی لاستیک ها تا حدود زیادی جلوگیری می کند.

اسپری واکس و پولیش

در مرحله آخر شستشوی بدنه از اسپری های واکس و پولیش استفاده می‌ شود. این کار باعث درخشندگی و محافظت از رنگ بدنه در برابر نور مستقیم خورشید، گرد و غبار و باران می‌ شود.

اسپری های تمیز کننده شیشه

برای تمیز کردن و جلوگیری از بخار شیشه ها می توان از این اسپری ها استفاده نمود. در این روش مقداری مایع را بر روی شیشه ریخته و توسط یک پارچه نخی تمیز به پاک کردن آن می توان اقدام نمود.

اسپری خوشبوکننده

بعد از پایان کار برای از بین بردن بوهای نامطبوع حاصل از مواد به کار رفته شده می توان از اسپری خوشبو کننده استفاده کرد.

کارواش سیار

کارواش سیار به روش نانو بخار

در این روش می توان خودرو را به همراه بخار آب شست، که توسط دستگاه مخصوصی این کار صورت می گیرد. دستگاه های بخار برای شستشو، بستگی به نوع وسیله نقلیه شما دارد زیرا این دستگاه در ابعاد متفاوتی دیده خواهد شد. استفاده از این روش بسیار مناسب بوده و مزایا روش نانو و بخار با یکدیگر ترکیب شده و سبب بالا بردن کیفیت در شستشو خواهد شد. همچنین استفاده از این روش به دلیل عدم استفاده از مواد شوینده به رنگ خودرو هیچ آسیبی وارد نمی کند و برای تمامی خودروها قابل اجرا است.

نتیجه گیری

به دلیل وجود مشغله های فراوان افراد ممکن است وقت کافی برای رفتن به کارواش را نداشته باشند که در این صورت استفاده از کارواش سیار بسیار مناسب می باشد. شرکت های ارائه دهنده خدمات همچون ایبک امداد در این زمینه به طور ویژه در خدمات رسانی موثر می باشند و جزء شرکت های فعال و خوشنام در زمینه کارواش سیار هستند.

31

کارواش سیار

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

خدمات مربوط به کارواش سیار

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x