خدمات فاضلاب و لوله بازکنی

روش لوله بازکنی فنر با دریل | فنر زدن لوله فاضلاب با دریل

شاید این سوال بسیاری از شما باشد که روش لوله بازکنی فنر با دریل چگونه است؟ امکان دارد به طور ناگهانی قسمتی از منزل شما با مشکل گرفتگی لوله فاضلاب روبرو شود بعضی از افراد فکر می کنند که مشکل فاضلاب می تواند فقط به چاه توالت و یا چاه کلی آپارتمان مربوط باشد؛ ولی گاهی مشکلات فاضلاب به حمام و آشپزخانه مربوط شده و لوله های این قسمت ها دچار گرفتگی می شود در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم شما را با روش لوله بازکنی فنر با دریل آشنا کنیم.

روش های رفع گرفتگی لوله فاضلاب

شما باید با توجه به نوع گرفتگی لوله فاضلاب روش مناسبی را برای برطرف کردن آن انتخاب کنید. ابتدا باید دلیل گرفتگی لوله را پیدا کنید. مثلاً اگر گرفتگی لوله حمام، آشپزخانه و یا توالت به دلیل رسوب گذاری باشد می توان به وسیله اسید ها و محلول های لوله بازکنی آن را برطرف کرد. این مواد دارای قدرت اسیدی زیادی هستند و می توانند رسوبات را در خود حل کرده و به طرف چاه هدایت کنند. محلول ها و اسیدهای لوله بازکنی قیمت زیادی نداشته و در بازار موجودند و شما می توانید با توجه به شدت گرفتگی محلول مناسب را تهیه کنید.

اگر شیئی بزرگ در لوله فاضلاب گیر کرده باشد استفاده از محلول ها و اسید ها پاسخگو نبوده و باید به وسیله انبرهای مخصوص لوله باز کنی، آن را از چاه خارج کنید ولی اگر شیء در قسمت جلوتر لوله رفته و در عمق لوله گیر کرده باشد باید به شرکت‌های لوله بازکنی مراجعه کنید تا با وسایل مخصوص مشکل را برطرف کنند.

لوله بازکنی فنر با دریل

لوله بازکنی با دریل چیست؟

یکی از روش های رفع گرفتگی لوله فاضلاب، استفاده از فنر با دریل می باشد. فنر زدن با دریل به مهارت زیادی نیاز دارد و بسیاری از شرکت‌های لوله بازکنی این کار را انجام می دهند. فنر لوله بازکنی دارای انواع مختلفی است که بعضی از آنها با دستگاه بوده و بعضی هم به روش دستی می باشد یکی دیگر از روش‌های فنر زدن لوله فاضلاب، لوله بازکنی فنر با دریل است که می تواند گرفتگی های به وجود آمده را برطرف کند. ولی باید دقت داشته باشید که استفاده از دریل نیاز به تخصص خاص دارد.

حتما بخوانید:   رفع گرفتگی لوله های کفشور حیاط، پارکینگ، تراس

 لوله بازکنی فنر با دریل

وقتی لوله های فاضلاب مسدود می‌شوند اگر گرفتگی شدید باشد می توانید از دستگاه فنر زنی با دریل استفاده کنید زیرا سرعت زیاد دریل می تواند گرفتگی لوله را سریعاً برطرف کند ولی همانطور که گفتیم حتماً باید این روش به وسیله یک متخصص انجام شود. در ادامه می خواهیم شما را با روش کار لوله بازکنی فنر با دریل آشنا کنیم.

روش کار لوله بازکنی فنر با دریل چگونه است ؟

برای استفاده از دریل جهت رفع گرفتگی، باید ابتدا دوشاخه های دریل را به برق بزنید و سر فنر لوله بازکنی را به دریل متصل کنید. سرفنر را داخل لوله کرده و دستگاه را روشن کنید ابتدا باید دستگاه را روی آهسته تنظیم کنید و بعد دکمه سریع را بزنید تا لوله ها باز شود ولی دقت داشته باشید که برای استفاده از دریل حتماً باید از دستکش استفاده کنید زیرا ممکن است فنر در هنگام چرخیدن به دست شما آسیب بزند.

بعد از باز شدن لوله فاضلاب، باید در داخل لوله آب گرم بریزید تا گرفتگی های آن به طور کامل رفع شود معمولاً بعد از برطرف شدن گرفتگی، کمی تاید لباسشویی در داخل لوله می ریزند و سپس روی آن را آب گرم می گیرند تا لوله ها کاملاً شسته شود.

مزایا و معایب استفاده از لوله بازکنی چیست؟

همانطور که گفتیم با استفاده از لوله بازکنی با دریل می توان به راحتی اکثر گرفتگی ها را برطرف کرد زیرا دریل دارای سرعت زیادی بوده و همین سرعت زیاد می تواند لوله را تمیز کرده و گرفتگی ها را به داخل چاه هدایت کند ولی استفاده از دریل هم مزایا و هم معایبی دارد که در ادامه شما را با آنها آشنا می کنیم.

مزایای استفاده از دریل

استفاده از روش لوله باز کنی فنر با دریل مزایایی دارد که عبارتند از:

 1. دستگاه دریل حجم کوچکی داشته و سبک است به همین دلیل می توان به راحتی آن را حمل کرد.
 2. سرعت بالای دریل باعث می شود گرفتگی های لوله فاضلاب به راحتی برطرف شود.
 3. گرفتگی های خیلی شدید هم به وسیله دریل برطرف می شود.

معایب استفاده از لوله بازکنی با دریل

استفاده از روش لوله باز کنی فنر با دریل معایبی دارد که عبارتند از:

 1.  دریل سرعت بسیار زیادی داشته و در هنگام روشن کردن با قدرت به داخل فاضلاب جلو می رود، این سرعت زیاد ممکن است باعث برخورد شدید فنر با اطراف لوله شود و به لوله ها آسیب رسانده و باعث ترک خوردگی لوله ها شود.
 2. به دلیل اینکه دریل قدرت زیادی دارد ممکن است در هنگام کار به شخص لوله بازکن آسیب برساند زیرا اگر شخص نتواند با قدرت کامل فنر را در دست بگیرد ممکن است سلامتی او به خطر بیفتد.
 3. هنگامی که از فنر و دریل برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب استفاده می‌کنید، در اطراف فنر هیچ محافظی وجود ندارد و ممکن است فنر به دور دست انسان و اشیا اطراف، پیچیده و خطرساز باشد.
حتما بخوانید:   نحوه نصب و بستن سیفون ظرفشویی | راهنمای نصب سیفون ظرفشویی

استفاده از این روش برای افراد ناوارد بسیار خطرناک است شما برای رفع گرفتگی می توانید از روش های خانگی استفاده کنید.

چگونه از مشکلات فاضلاب جلوگیری کنیم؟

برای کم کردن هزینه ها جهت لوله بازکنی بهترین کار پیشگیری از گرفتگی لوله است در ادامه می خواهیم شما را با روش های مؤثر جهت جلوگیری از مشکلات فاضلابی آشنا کنیم. رعایت بعضی از نکات ساده می تواند احتمال گرفتگی در لوله های فاضلاب را به راحتی کاهش دهد در نتیجه شما هیچ وقت نیاز به لوله بازکن نخواهید داشت فقط کافی است تا شما خودتان را به این کارها عادت بدهید.

مهمترین راه های جلوگیری از گرفتگی لوله های فاضلاب آشپزخانه

رعایت نکاتی که برایتان بیان می کنیم می تواند از گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه جلوگیری کند این نکات مهم عبارتند از:

 1. هیچگاه روغن باقی مانده غذا را در داخل سینک ظرفشویی نریزید.
 2. قبل از شستشوی ظرف ها حتماً باقی مانده غذا و روغن را از روی آنها پاک کنید.
 3. در سینک ظرفشویی خود توری مخصوص قرار دهید تا از ورود مواد غذایی به داخل لوله جلوگیری شود.
 4. هر چند وقت یکبار چند لیتر آب جوش را داخل چاه ظرفشویی بریزید تا روغن هایی که در دیواره رسوب شده، شسته و ببرد.
 5.  از ریختن قهوه، تفاله چای، مواد نشاسته ای و… به داخل سینک جلوگیری کنید.
 6. موادی مانند نشاسته، قهوه و تفاله چای دارای خاصیت چسبندگی می باشند که می‌توانند به راحتی جذب چربی های لوله شوند و بعد از مدتی حجم آنها زیاد شده و لوله مسدود می شود.

مهمترین راه های جلوگیری از گرفتگی لوله های فاضلاب حمام

رعایت این نکات مهم می تواند از گرفتگی لوله فاضلاب حمام جلوگیری کند این نکات عبارتند از:

 1. از انداختن صابون، تیغ و یا درب شامپو در داخل چاه فاضلاب حمام خودداری کنید.
 2. در کفشور حمام، توری مخصوص قرار دهید تا از ورود مو و وسایل دیگر به داخل چاه جلوگیری شود.
 3. به طور مرتب توری کفشور را تمیز کنید و موها و آشغال های آن را در داخل سطل زباله بریزید.

مهمترین راه های جلوگیری از گرفتگی لوله های فاضلاب توالت

در صورت رعایت بعضی از نکات می توانید از گرفتگی لوله فاضلاب توالت جلوگیری کرده و هیچ گاه به لوله بازکنی نیاز پیدا نکنید. این نکات عبارتند از:

 1. هیچگاه دستمال توالت را در داخل چاه توالت نیندازید.
 2. از انداختن نوار بهداشتی و پوشک بچه در داخل چاه توالت خودداری کنید.
 3. بیشترین دلیل گرفتگی چاه توالت به دلیل انداختن دستمال، نوار بهداشتی و… در توالت است.
 4. حتماً یک سطل زباله کوچک، در کنار توالت قرار دهید تا در صورت نیاز وسایلی مانند نوار بهداشتی، پوشک بچه و دستمال را در داخل آن بیاندازد.
 5. در صورتی که شیئی در داخل توالت افتاد حتماً هر چه سریعتر به وسیله انبر های مخصوص آن را از توالت خارج کنید.
حتما بخوانید:   روش استفاده از انبر فاضلاب و حل مشکل سقوط اشیاء در توالت

روش های خانگی برای رفع گرفتگی لوله های فاضلاب

در صورتی که با مشکل گرفتگی لوله فاضلاب روبرو شدید سعی کنید ابتدا از روش های خانگی برای رفع آن استفاده کنید و اگر مشکل برطرف نشد می توانید از محلول های شیمیایی و اسید های موجود در بازار استفاده کنید و در صورت رفع نشدن گرفتگی لوله، باید با شرکت های لوله بازکنی تماس بگیرید تا با فنرهای لوله بازکنی مشکل را برطرف کنند.

در ادامه می خواهیم شما را با بعضی از روش های خانگی برای باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب آشنا کنیم:

 1. رفع گرفتگی لوله فاضلاب با نوشابه
 2. باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه با سرکه و جوش شیرین
 3.  باز کردن لوله فاضلاب ظرفشویی با جوش شیرین و نمک
 4.  برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب به وسیله تلمبه لوله بازکنی
 5. بازکردن لوله فاضلاب به وسیله آب گرم و مایع ظرفشویی
 6.  برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب به وسیله اسید و یا محلول های شیمیایی

در صورتی که با روش های خانگی مشکل گرفتگی لوله فاضلاب برطرف نشد و خواستید از اسید ها و محلول های شیمیایی استفاده کنید توجه داشته باشید که در هنگام استفاده از این محلول ها حتماً به نکات ایمنی توجه کنید و از دستکش و ماسک استفاده کنید.

هیچگاه از اسیدها و محلول های شیمیایی بیشتر از یک بار و بیش از مقدار تعیین شده استفاده نکنید زیرا ممکن است به لوله و اتصالات آن آسیب برساند. حتماً محلول ها را از دسترس کودکان دور نگه دارید زیرا می تواند باعث مسمومیت شدید و یا سوختگی شود.

اگر با محلول های لوله بازکنی موفق به رفع مشکل نشدید حتماً با شرکت‌های های خدمات فاضلابی تماس بگیرید تا در اسرع وقت شخص ماهر و مجرب را برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب اعزام کنند.

لوله بازکنی فنر با دریل

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد شما را با لوله بازکنی فنر با دریل به طور کامل آشنا کردیم و مزایا و معایب آن را برایتان توضیح دادیم درصورتی که خودتان مهارتی در این زمینه ندارید به هیچ وجه از دریل برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب استفاده نکنید زیرا می تواند بسیار خطر ساز باشد.

 

00000000000999999

31

 

روش لوله بازکنی فنر با دریل

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مزایا و معایب استفاده از لوله بازکنی چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا