تعمیرات جاروبرقی

تعمیرات گام به گام جارو شارژی تکنو

✅ تعمیرات جارو شارژی تکنو | خدمات مرکزی تعمیر جارو شارژی در محل ✅

جارو شارژی یک وسیله مصرفی و پرکاربرد در منازل می باشد که ممکن است به مرور زمان دچار اختلالاتی شود در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم شما را با مشکلات متداول در جارو شارژی تکنو آشنا کنیم تا در صورت نیاز خودتان بتوانید مشکل را در منزل برطرف کند با ما همراه باشید.

عیب یابی جارو شارژی تکنو

اگر شما در منزل از جارو شارژی تکنو استفاده می کنید باید با روش کار آن و مشکلاتی که احتمال دارد برای جاری شارژ شما به وجود بیاید آشنا شوید تا بتوانید در صورت نیاز مشکلات جارو شارژی را برطرف کنید. بیشتر مشکلات جاروشارژی به راحتی قابل حل است و شما می توانید با رعایت نکات ساده جارو شارژی خود را تعمیر کنید ولی گاهی امکان دارد جارو شارژی تکنو با مشکلات جدی روبرو شده باشد که در این صورت باید حتماً با نمایندگی های تعمیرات جارو شارژی تکنو تماس بگیرید در این زمینه می توانید با پشتیبانی ایبک امداد تماس بگیرید تا متخصصین ما پاسخگوی شما باشد.

قطعات مکانیکی و الکتریکی جارو شارژی تکنو

قبل از اینکه شما را با عیب یابی جارو شارژی تکنو آشنا کنیم می‌خواهیم برایتان اجزای مکانیکی و الکتریکی جارو شارژی را توضیح دهیم تا بتوانید بهتر به عیب یابی و تعمیر دستگاه بپردازید به طور کلی اجزای جاروشارژی به دو بخش قطعات مکانیکی و قطعات الکتریکی تقسیم می شود که قطعات الکتریکی آن عبارتند از:

 • موتور: تقریباً می توان گفت مهمترین قطعه الکتریکی که در جارو شارژی وجود دارد موتور آن است که عملکرد درست موتور بستگی به قطعات دیگر جارو شارژی دارد.
 • ترانس ایزوله: ترانس ایزوله یک رله ی مغناطیسی می باشد که از اهرم و کلیدی که به آن وصل شده و هسته فلزی تشکیل شده است‌
 •  دکمه های روی بدنه دستگاه: کلیدهایی روی بدنه بعضی از جارو شارژی های تکنو قرار دارد که اگر قطعات درست بسته نشود باعث می شوند که کلید ها باز بماند و شما از قطع بودن مدار مطلع شوید.
 • مدارهای الکتریکی: در جارو شارژی تکنو مدارهای الکتریکی، کلید های روشن و خاموش و لامپ وجود دارد که این کلیدها در مسیر فاز و نول قرار گرفته و با متصل شدن کابل به پریز روشن می شود و اعلام می کند که جارو شارژی آماده کار است.

جارو شارژی تکنو

اجزای مکانیکی جاروشارژی عبارت می باشند از:

 • بدنه ی جارو شارژی: بدنه دستگاه جارو شارژی تکنو به دو قسمت تقسیم می شود که به وسیله یک ضامن باز کننده و یک قفل از هم جدا می شود
 1.  قسمت موتور، کلید، لامپ خبر
 2.  قسمت نگهدارنده کیسه زباله
 • فیلتر جارو شارژی: بعد از اینکه شما جارو شارژی را روشن کنید هوا داخل دستگاه کشیده می شود و زباله ها را جمع می کند فیلتر جارو شارژی اسفنجی می باشد که گرد و غبار ها را از زباله ها جدا کرده و باعث می شود محیط آلوده نشود.
حتما بخوانید:   نحوه تعمیر کردن اجاق گاز تکنو

دلایل شارژ نشدن جارو شارژی تکنو چیست؟

یکی از رایج ترین مشکلاتی که امکان دارد برای جارو شارژی تکنو به وجود بیاید شارژ نشدن دستگاه است اگر شما با این مشکل روبرو شدید موارد زیر را بررسی کنید:

 • از صحیح قرار گرفتن جارو شارژی روی پایه دستگاه اطمینان پیدا کنید.
 • دلیل دیگری که امکان دارد باعث شارژ نشدن جارو شارژی شود این است که برق از پریز به جارو شارژی نرسد به همین دلیل باید پریزی که جارو شارژی را به آن وصل کرده اید چک کنید و یا می توانید جاروشارژی را به پریز دیگری متصل کنید.
 • اگر پایه های جارو شارژی خراب شود می تواند یکی از دلایل شارژ نشدن دستگاه جارو شارژی تکنو باشد.
 • اگر باتری دستگاه خراب شود باعث می شود که جارو شارژی شما شارژ نشود در این صورت باید باتری را بررسی کنید.

باتری هایی که در دستگاه جارو شارژی قرار داده شده اند دارای عمر محدودی می باشند که ممکن است شارژ نشدن جارو شارژی به این دلیل باشد که عمر مفید باتری تمام شده است امکان دارد قبل از اینکه عمر باتری تمام شود شما در کار کرد دستگاه اختلالی را مشاهده کنید در این زمان امکان دارد باتری فاسد شده باشد برای اینکه باتری فاسد نشود باید حداقل در ماه دوبار از دستگاه جارو شارژی خود استفاده کنید.

دلایل کم شدن مکش جارو شارژی تکنو چیست؟

اگر متوجه شدید که مکش جارو شارژی تکنو کم شده برای عیب یابی مشکل، باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • اگر محفظه جارو شارژی پر شود باعث کم شدن مکش دستگاه خواهد شد. برای برطرف شدن مشکل باید محفظه جارو شارژی را مرتب تمیز کنید.
 • گیر کردن جسم خارجی و آشغال در لوله جارو شارژی باعث کم شدن مکش دستگاه می شود. اگر با این مشکل روبرو شدید تکه های آشغال را که در لوله گیر کرده از آن خارج کنید.
 • اگر آلودگی و آشغال در قسمت برس جارو شارژی جمع شود باعث کم شدن مکش خواهد شد. برس را به طور مرتب از آلودگی ها پاک کنید.
 • اگر فیلتر جارو شارژی تکنو کثیف باشد مکش دستگاه کم می شود.

برای اینکه جارو شارژی تکنو شما قدرت زیادی داشته باشد و به راحتی بتوانید برای نظافت از آن استفاده کنید توصیه می‌کنیم بعد از هر بار جارو کردن، محفظه جارو شارژی را خالی کنید و همچنین غلتک و برس ها و لوله های دستگاه را هر چند وقت یکبار بررسی کنید و از مسدود نبودن آنها و تمیز بودن این قطعات اطمینان پیدا کنید اگر مواردی را که برایتان گفتیم انجام دادید ولی باز هم مکش جارو شارژی شما کم بود باید برای تعمیر جارو شارژی به تعمیرکار مراجعه کنید.

حتما بخوانید:   نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی تکنو TECNO

دلایل گرم شدن زیاد جارو شارژی تکنو چیست؟

اگر شما بیش از حد از جاروشارژی خود استفاده کنید باعث می شود که دستگاه داغ کند ولی دلایل دیگری هم می تواند باعث بروز این مشکل شود که عبارت است از:

 • کثیف شدن زیاد فیلتر ها باعث می شود به موتور فشار وارد شده و گرمای زیادی تولید شود.
 • اگر برس دستگاه مسدود شود و یا محفظه ها پر باشد و یا لوله جارو شارژی مسدود شود باعث می شود که به موتور فشار وارد شده و گرمای زیادی تولید شود.
 • سعی کنید برای مدت طولانی از جارو شارژی استفاده نکنید زیرا در این صورت به موتور فشار وارد شده و گرمای زیادی تولید خواهد شد.

دلایل صدای زیاد در جارو شارژی چیست؟

یکی دیگر از مشکلاتی که امکان دارد برای جارو شارژی تکنو شما به وجود بیاید صدای زیاد و غیرعادی در جارو شارژی می باشد در صورت بروز این مشکل موارد زیر را بررسی کنید:

 • امکان دارد لوله های جارو شارژی مسدود شده باشد و این یکی از مهمترین دلایل صدای زیاد در جارو شارژی است.
 • اگر قسمت پارویی جارو شارژی بشکند باعث می شود صدای زیادی تولید شود.
 • شکستن بلبرینگ هم می تواند یکی دیگر از دلایل صدای زیاد در جارو شارژی تکنو باشد.
 • اگر فیلتر جارو شارژی کثیف شود باعث بروز این مشکل خواهد شد.

برای اینکه صداهای غیر عادی در جارو شارژی تکنو را برطرف کنید باید ابتدا فیلتر دستگاه را کاملاً تمیز کنید و اگر بلبرینگ دستگاه جارو شارژی دچار شکستگی شده بود آن را عوض کنید قسمت پارویی، برس و لوله ها را چک کنید و از مسدود نبودن آن اطمینان پیدا کنید.

چرا جارو شارژی تکنو بوی سوختگی می دهد؟

اگر شما در جارو شارژی تکنو خود متوجه بوی سوختگی شدید باید بدانید که بیشترین بوی سوختگی به تسمه دستگاه مربوط می شود برای عیب یابی این مشکل به موارد زیر توجه کنید:

 • تسمه در جارو شارژی وظیفه دارد که نیروی محرک را به غلتک برس منتقل کند اگر تسمه دچار پارگی شود و یا اینکه از جای خود خارج شود نمی‌تواند کار خود را درست انجام دهد.
 • سوختن تسمه می تواند باعث بوی سوختگی در دستگاه جاروشارژی شود.
 • اگر تسمه دستگاه را چک کردید و مشکل از تسمه نبود باید موتور جارو شارژی را بررسی کنید امکان دارد به دلیل تمام شدن عمر موتور دستگاه و یا استفاده کردن زیاد از جارو شارژی، موتور آن سوخته باشد.
 • در این صورت بهتر است موتور را تعویض کنید.
 • هیچگاه برای مدت زیاد از جاروشارژی خود استفاده نکنید زیرا این کار به موتور دستگاه فشار زیادی وارد کرده و باعث بوی سوختگی می شود.
حتما بخوانید:   تعمیرات گام به گام چرخ گوشت تکنو Tacno

دلایل خاموش شدن جارو شارژی در هنگام کار چیست؟

اگر در هنگام استفاده از جارو شارژی ناگهان دستگاه شما خاموش شد باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • قبل از استفاده از جارو شارژی  باید ابتدا دستگاه جارو شارژی را بررسی کنید که شارژ کافی داشته باشد. تمام شدن شارژ جارو شارژی می تواند باعث خاموشی ناگهانی دستگاه شود.
 • گردش هوا در دستگاه بسیار مهم است که باعث می شود جارو شارژی شما عملکرد درستی داشته باشد اگر گردش هوا با مشکل روبرو شود باعث خواهد شد که دستگاه به طور ناگهانی ناگهانی خاموش شود.
 • دلیل دیگری که باعث خاموش شدن ناگهانی جاروشارژی می شود پر شدن محفظه دستگاه هست سعی کنید بعد از هر بار استفاده محفظه دستگاه جارو شارژی را خالی کنید.
 • کثیف بودن فیلتر می تواند یکی دیگر از دلایل بروز این مشکل باشد زیرا کثیفی فیلتر باعث بسته شدن منافذ شده و گردش هوا خوب انجام نمی گیرد در این صورت باید فیلتر را تمیز کنید تا مشکل برطرف شود.
 • یکی دیگر از دلایل بروز این مشکل مسدود شدن لوله جارو شارژی می باشد اگر لوله جارو شارژی مسدود شود گردش هوا درست انجام نشده و جارو شارژ خاموش می شود. باید لوله جارو شارژی را تمیز کرده و مسدودی آن را برطرف کنید.
 • پریدن فیوز برق می تواند باعث خاموش شدن ناگهانی جارو شارژی شود در اینصورت برق منزل را چک کنید.

برای اینکه با این مشکل روبرو نشوید به شما توصیه می کنیم که حتماً محفظه دستگاه را تمیز نگه دارید و به طور مرتب لوله ها، برس، غلتک و فیلتر جارو شارژی را بررسی کنید و آنها را از آلودگی پاک کنید.

جارو شارژی تکنو

نتیجه گیری

در این مقاله از ایبک امداد شما را با مشکلات متداولی که امکان دارد برای جارو شارژی تکنو شما به وجود بیاید آشنا کردیم تا در صورت نیاز بتوانید خودتان در منزل مشکل جارو شارژی تکنو را برطرف کنید.

نگهداری و محافظت صحیح و اصولی از جارو شارژی می تواند به افزایش طول عمر آن کمک بسزایی بکند برای اینکه جارو شارژی شما نیاز به تعمیر پیدا نکند باید به طور مرتب آن را تمیز کنید و از آن درست استفاده کنید توصیه می‌کنیم هیچگاه برای مدت طولانی جاروشارژی را روشن نگذارید.

اگر در این زمینه سوالی داشتید می توانید در بخش دیدگاه ها مطرح کنید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

00000000000999999

31

 

تعمیرات گام به گام جارو شارژی تکنو

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دلایل کم شدن مکش جارو شارژی تکنو چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا