تعمیرات کولر گازی

دلایل خاموش شدن ناگهانی اسپیلت | قطع شدن کولر گازی

دلایل خاموش شدن ناگهانی اسپیلت و کولر گازی | خرابی و خاموش شدن کولر گازی

دلایل زیادی وجود دارد، که می‌تواند موجب شود کولر گازی شما به صورت ناگهانی خاموش گردد. در صورتی که در مورد نگهداری کولرگازی و اسپیلت اطلاعات کافی و لازم را داشته باشید، وقتی کولر شما خاموش می شود، می توانید مشکل آن را برطرف کنید. در صورتی که کولر گازی شما به طور ناگهانی خاموش شد، چنانچه دلیل آن را نمی توانید بیابید، بهتر است، که برق دستگاه را قطع نموده و با تعمیرکاران تماس حاصل کنید. کولر های گازی در مدل ها و برندهای متنوعی تولید می گردند.

در همه آنها سیستم داخلی و عملکرد تقریباً به صورت یکسان می باشد و به یک طریق کار می کنند. بنابراین گذشته از مدل و برند کولر گازی بعضی از مشکلات و خرابی ها مثل خاموش شدن کولر گازی به طور ناگهانی مشترک می باشد. همچنین باید توجه داشته باشید، که مشکلات این چنینی با تعمیر کولر گازی یا سرویس به موقع آن با هزینه ای ناچیز و به سرعت برطرف می گردد.

کابل کشی ساختمان مشکل دارد

در مواقعی که کولر گازی به طور ناگهانی خاموش می شود، می تواند دلیل آن مشکل داشتن کابل کشی ساختمان ها باشد. در ابتدا امکان دارد، که دلیل بروز این مشکل را ندانید.تعمیرکاران کولر گازی در اولین مرحله سیستم کابل کشی ساختمان ها را مورد بررسی قرار می دهند. چون در صورتی که در کابل کشی اتصالی وجود داشته باشد، یا اگر در کولر گازی اتصال برقی به وجود آمده باشد، می‌تواند موجب شود، که خسارت جبران‌ناپذیری به کولر شما وارد شده و امکان سوختن آن نیز وجود خواهد داشت.

پیشنهاد می گردد قبل از اینکه پنل کولر گازی را نصب نمایید، در پشت پنل کابل کشی را چک کنید و توجه داشته باشید، که کولر گازی برای کار کردن و راه اندازی به دویست و بیست ولت برق نیاز خواهد داشت. در صورتی که برق ساختمان کم و زیاد شود و نوسان شدید داشته باشد، برد کنترلی دستگاه شما فرمان خاموش شدن اسپیلت را صادر خواهد کرد.

حتما بخوانید:   آموزش عیب یابی و تعمیر کولر گازی

خرابی و روشن و خاموش شدن کمپرسور کولر گازی

یکی دیگر از دلایلی که موجب می شود کولر گازی شما خاموش شود این است، که کمپرسور آن ایراد و خرابی دارد، تا وقتی که کمپرسور کولر گازی نتواند استارت بزند کولر آغاز به کار نخواهد کرد. چنانچه کولر گازی شما پس از چند دقیقه خاموش می‌شود، امکان دارد که کمپرسور دستگاه با ایراداتی مواجه شده باشد. تعمیرکاران کولر گازی این خرابی و مشکل کمپرسور را آمپر کشی می‌نامند. این مشکل را شما نمی توانید برطرف کنید، بلکه باید از سرویس کاران و تعمیرکاران کولر گازی کمک بگیرید.

دلایل خرابی کمپرسور یا آمپر کشی

  •  احتمال دارد، که خازن راه انداز سوخته یا خراب شده باشد.
  • قطعه های مختلف کمپرسور با مشکل مواجه شده باشند.
  • ممکن است، که ظرفیت نامی خازن تکمیل گردیده باشد.
  • این احتمال نیز وجود دارد، که برقی که به کولر گازی وارد می شود ضعیف است.
  • احتمال آسیب دیده بودن سیم لوله کشی وجود دارد.
  • ممکن است کمپرسور کولر گازی ضربه خورده باشد.
  • فرسودگی و کهنه بودن قطعه‌های کمپرسور و عمر بالای کولر گازی

موتور فن کولر گازی و نیم سوز شدن کمپرسور

در برخی مواقع امکان دارد، که کمپرسور کولر گازی نیم سوز شده باشد و در نتیجه دستگاه شما به طور ناگهانی خاموش گردد. در صورتی که موتور کمپرسور نیم سوز شده باشد، در زمان طولانی نمی تواند کار کند یا قدرت کافی نخواهد داشت. در نتیجه پس از چند دقیقه خاموش خواهد شد. برای اینکه کمپرسور کولر گازی را مورد بررسی قرار دهید، باید از سالم بودن رله و مسیر گردش گاز اسپیلت اطمینان حاصل کنید. چنانچه در عملکرد هر دوی این موارد ایرادی وجود داشته باشد، موتور کمپرسور کارایی مناسبی نخواهد داشت.

ترموستات خراب است

در کولرهای گازی قطعه‌ای به نام ترموستات وجود دارد، که وظیفه دارد دمای محیط را تنظیم کند. وقتی که کاربران درجه کولر را تنظیم می نمایند، سنسور دستگاه تا وقتی که دمای تنظیم‌شده با دمای محیط یکی شود، کولر گازی را روشن نگه خواهد داشت. وقتی دما تنظیم و یکی شد، سنسور کولر گازی را خاموش می کند. پس از آن به محض اینکه دمای محیط بالاتر رفت، کولر دوباره روشن می گردد‌. چنانچه ترموستات یا سنسور کولر گازی ایرادی داشته باشد، کولر گازی عملکرد مناسبی نخواهد داشت و خاموش می شود.

کولر

برد کولر گازی خراب است

در برخی مواقع که برد کولر گازی مشکل دارد، می‌تواند موجب شود، که کولرگازی نتواند روشن شود. در صورتی که برد کولر گازی خرابی داشته باشد، خود به خود خاموش خواهد شد و روشن نخواهد شد. وقتی سیم کشی کولر گازی بررسی شد، باید برد کولر گازی را چک کنید. برد کولر گازی را می‌توان به مغز این دستگاه تشبیه کرد. چون به قطعه های گوناگون فرمان های لازم را می دهد.

حتما بخوانید:   تعمیرات کولر گازی هایسنس | نمایندگی تعمیر کولر گازی Hisense

چنانچه برد دستگاه ایرادی داشته باشد و یا به خاطر اینکه کولر گازی عمر بالایی دارد، فرسوده شده باشد امکان دارد، که در فرماندهی مشکلاتی ایجاد گردد. وقتی برد کولر گازی خراب می شود، اکثراً قابل تعمیر بوده و شما می توانید آنها را تعمیر نمایید. چون این قطعه از کولرگازی بسیار حساس است. نباید برای تعمیر برد خودتان دست به کار شوید و تعمیر برد کولر گازی را به افراد کارشناس در این زمینه بسپارید.

اورلود کولر گازی خراب است

اورلود در کولرهای گازی قطعه‌ای می باشد، که وقتی سیم پیچ کمپرسور بیش از اندازه داغ شد، مسیر جریان را قطع می‌کند و کمپرسور کولر گازی خاموش خواهد شد. چنانچه اورلود ایرادی داشته باشد، به دستگاه شما فشار زیادی وارد شده و خاموش می گردد. به همین علت یکی از دلایل خاموشی کولرهای گازی ایراد داشتن اورلود می باشد. چنانچه اورلود کولر گازی شما خراب شده است، تنها راهکار برای رفع مشکل عوض کردن این قطعه می باشد.

رله استارت خراب است

تعمیرکاران برای بررسی کولر گازی در اولین اقدام رله استارت دستگاه را بررسی می‌کنند. برای اینکه رله استارت تست شود، باید کمی شستی اول را فشار داده و رها نمایید. چنانچه رله استارت خرابی داشته باشد، کمپرسور روشن شده و خاموش نمی گردد‌ در این حالت حتماً باید رله استارت جدید را با رله استارت خراب عوض کنید.

کثیف بودن فیلتر کولر گازی

در صورتی که فیلتر کولر گازی خراب باشد، می‌تواند موجب شود، که دستگاه شما خاموش گردد. فیلتر کولر گازی آلودگی ها و گرد و غبار موجود در محیط را پاک می‌کند. این فیلتر ها باید مرتب تمیز شده و یا آنها را عوض نماییم. اگر فیلتر کولر گازی کثیفی زیادی داشته باشد، برای اینکه کولر بتواند محیط را خنک کند، باید مدت زمان بیشتری را کار کند. این موجب خواهد شد، که کولر گازی شما از کار افتاده یا بیش از اندازه گرم شود، که در این حالت جریان برق قطع خواهد شد.

برای اینکه این مشکل را برطرف کنید، باید فیلتر های کولر گازی را به صورت دوره‌ای تمیز نمایید. چنانچه کثیفی فیلتر تمیز نمی‌شود، بهتر است که آنها را عوض کنید.

حتما بخوانید:   راهنمای فارسی کولر گازی هایسنس Hiesense

کثیف بودن کویل های کندانسور

وقتی که کویل های کندانسور کولر گازی کثیف است دستگاه شما برای مدت زمان بیشتری کار خواهد کرد و این موجب می‌شود، که سیستم بیش از اندازه گرم شود. اگر بر روی کویل های کولر گازی گرد و خاک زیادی وجود دارد، مثل عایق عمل خواهد کرد و موجب می‌شود گرما کاهش پیدا نکند. برای اینکه این مشکل را برطرف کنید، بهترین راهکار این است، که کویل های کندانسور کولر گازی را به صورت مرتب تمیز نمایید.

انسداد مسیر جریان گاز

در کمپرسور کولر گازی گاز وجود دارد و موجب می‌شود، که در این دستگاه سرما تولید شود. در صورتی که در کولر گازی شما به دلایل مختلفی مسیر جریان گاز انسداد و گرفتگی داشته باشد، موجب خاموش شدن کولر گازی خواهد شد.

سرویس نکردن کولر گازی

در صورتی که اسپیلت یا کولرهای گازی را به موقع سرویس نمایید، موجب خواهد شد، که از بروز مشکلاتی مانند خاموش شدن ناگهانی کولر گازی جلوگیری شود. در این شرایط شما برای عیب یابی و تعمیر کولر گازی زمان و هزینه زیادی پرداخت نخواهید کرد. بنابراین پیشنهاد می‌شود، که به صورت سالانه سرویس کولر های گازی را انجام دهید.

فشار زیاد به سوییچ های ایمنی فشار

سوئیچ های ایمنی فشار در کولر های گازی بر روی مبرد، پمپ حرارتی و برخی از قطعه های دیگر نظارت دارند. در صورتی که فشار زیادی وارد شود، برای اینکه به کولر گازی شما آسیبی وارد نشده و دچار خرابی نگردد، سوئیچ‌ها کولرگازی را خاموش خواهند کرد.

اتصالات کولر گازی

خاموش شدن کولر های گازی همیشه به دلیل قطع برق یا خراب بودن قطعه های آن نخواهد بود. گاهی نیز امکان دارد، که در سیستم داخلی کولر گازی قطعی کابل وجود داشته باشد. قبل از هر اقدامی باید اتصالات درون کولر گازی را مورد بررسی قرار داده و اطمینان حاصل کنید، که آنها سالم هستند.

کولر

سخن تکمیلی

کولر گازی موجب می شود، که در هوای گرم تابستان هوای محیط خنک باشد. در صورتی که مشکلاتی برای دستگاه به وجود آید ممکن است، که به صورت ناگهانی خاموش شود. پیشنهاد می شود برای جلوگیری از ایجاد خرابی و مشکل در این دستگاه آن را به طور سالیانه سرویس نمایید. این کار موجب خواهد شد، که کولر گازی شما عیب یابی شده و در زمان و هزینه شما صرفه جویی زیادی به عمل آید.

31

دلایل خاموش شدن ناگهانی اسپیلت و کولر گازی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی دلایل خاموش شدن ناگهانی اسپیلت و کولر گازی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x