لوازم خانگی

خدمات تعمیر مخلوط کن سانی | نمایندگی تعمیرات مخلوط کن سانی

مخلوط کن یکی از وسایل برقی کاربردی در آشپزخانه است که برای درست کردن دسر های مختلف و مخلوط کردن مواد غذایی و…. از آن استفاده می شود. گاهی ممکن است مخلوط کن سانی در هنگام کار با مشکل روبرو شده و کار نکند دلایل مختلفی می‌تواند باعث بروز اشکال در مخلوط کن سانی شود که در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم شما را با آن آشنا کنیم.

خدمات پس از فروش مخلوط کن سانی

محصولات سانی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و محبوبیت زیادی در بین کاربران دارد یکی از مزایای این محصول خدمات پس از فروش آن می باشد برای اینکه بتوانید از این خدمات استفاده کنید باید مراحل زیر را انجام دهید:

 • ابتدا با شماره تلفنی که در گارانتی مخلوط کن سانی درج شده تماس بگیرید.
 • درخواست شما ثبت شده و پیامکی برای شما ارسال خواهد شد.
 • در این پیامک نام تعمیرکار و همچنین زمان مراجعه او قید شده است.
 • در اولین فرصت، تعمیرکار به محل مورد نظر شما مراجعه کرده و مخلوط کن سانی را تعمیر می کند.
 • تمام خدمات انجام شده توسط نمایندگی، دارای گارانتی و ضمانت نامه می باشد.
 • قطعاتی که در دستگاه تعویض می شوند تماماً اصل و اورجینال است.

مخلوط کن سانی

مشکلات متداول در مخلوط کن سانی

همانطور که گفتیم مخلوط کن سانی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و همین کیفیت بالا هم باعث محبوبیت بیش از حد مخلوط کن سانی در بین کاربران شده است ولی با این وجود باز هم ممکن است این دستگاه هم مانند هر وسیله برقی دیگری دچار خرابی شده و کارکرد آن مختل شود. مشکلات مختلفی ممکن است برای مخلوط کن سانی شما پیش بیاید که عبارتند از:

 1. مخلوط کن روشن نمی شود.
 2. مخلوط کن بعد از چند ثانیه به طور خودکار خاموش می شود.
 3. قدرت و سرعت مخلوط کن کم شده است.
 4. مواد داخل پارچ نشت می کند.
 5. مواد غذایی درست و به اندازه کافی خرد نمی شود.
 6. موتور مخلوط کن از کار افتاده است.
 7. صدای اضافه در مخلوط کن سانی وجود دارد.
 8. دستگاه مخلوط کن در هنگام کار می لرزد.
حتما بخوانید:   خدمات تعمیر جارو شارژی سام | نمایندگی تعمیرات جارو شارژی سام

چرا مخلوط کن سانی روشن نمی شود؟

یکی از مشکلات متداول که در بیشتر مخلوط کن ها وجود دارد روشن نشدن دستگاه است دلایل مختلفی می تواند باعث روشن نشدن مخلوط کن سانی شود که عبارتند از:

 • خراب شدن پریز برق
 • قطع شدن سیم دستگاه مخلوط کن
 • خراب شدن دکمه روشن و خاموش مخلوط کن
 • ضربه خوردن دستگاه و یا افتادن از ارتفاع
 • اختلال در موتور مخلوط کن

اگر مخلوط کن سانی شما روشن نشد قبل از هرکاری پریز برق را بررسی کنید می توانید این کار را به وسیله یک فازمتر انجام بدهید اگر فازمتر در دسترس نبود یک وسیله برقی دیگر را به پریز وصل کنید اگر روشن شد متوجه خواهید شد که مشکل از دستگاه است و در غیر اینصورت  احتمالاً پریز برق خراب شده است باید از پریز دیگری برای مخلوط کن خود استفاده کنید.

گاهی ممکن است روشن نشدن مخلوط کن سانی به دلیل قطع شدن سیم اتصال دستگاه باشد، سیم را چک کنید در صورتی که دچار قطعی یا پوسیدگی شده بود آن را عوض کنید.

خرابی دکمه روشن و خاموش هم می تواند باعث روشن نشدن دستگاه شود در این صورت باید دستگاه را باز کنید و دکمه ها را تمیز کرده و در صورت نیاز آنها را تعویض کنید.

اگر دستگاه مخلوط کن سانی شما از ارتفاع افتاده باشد ممکن است بعضی از قطعات داخل دستگاه دچار شکستگی شده و روشن نشود برای برطرف کردن مشکل ابتدا باید قسمت بدنه دستگاه و همچنین داخل آن را چک کنید اگر متوجه شدید که قطعه ای شکسته است آن را تعویض کنید.

در صورتی که موتور دستگاه دچار اختلال شده و در اثر کارکرد زیاد و طولانی مدت و همچنین نشت آب به داخل دستگاه و… نیم سوز شود و یا به طور کامل بسوزد، دستگاه مخلوط کن سانی روشن نمی شود.

چرا مخلوط کن سانی بعد از چند ثانیه به طور خودکار خاموش می شود؟

اگر در هنگام استفاده از مخلوط کن سانی متوجه شدید که دستگاه به طور ناگهانی خاموش شده است می تواند به دلیل خرابی اورلود یا اختلال در عملکرد محافظ الکتریکی باشد اگر از دستگاه مخلوط کن خود برای مدت طولانی و مداوم استفاده کنید می تواند باعث خرابی اورلود شود بطور کلی می‌توان گفت که اورلود را به این دلیل روی دستگاه نصب کرده اند که در صورت فشار زیاد در روی موتور، دستگاه را خاموش کند.

 • در مواردی که موتور توانایی کار را نداشته باشد اورلود دستور خاموشی موتور را صادر می کند.
 • اگر قطعات مربوط به اورلود و یا حتی اورلود دچار مشکل شود باید حتماً به وسیله تعمیرکار بررسی و در صورت نیاز تعمیر و یا تعویض شود.
 • یکی دیگر از دلایل خاموش شدن ناگهانی دستگاه مخلوط کن سانی خراب شدن پروانه فن دستگاه می باشد.
 • در این صورت دستگاه داغ کرده و خاموش خواهد شد در اینصورت باید پروانه فن را تعویض کنید تا مشکل برطرف شود.
حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر آبمیوه گیری سانی | خدمات نمایندگی آبمیوه گیری SUNNY

دلایل کم شدن سرعت و قدرت مخلوط کن چیست؟

ممکن است بعد از اینکه مواد غذایی را در داخل مخلوط کن می اندازید متوجه شوید که دستگاه خوب کار نکرده و قدرت لازم را نداشته باشد دلایل بروز این مشکل موارد زیر است:

 • خراب شدن بوش موتور
 • خراب شدن بوش تیغه
 • کم شدن زغال مخلوط کن
 • کثیف شدن کلکتور
 • کثیف شدن آرمیچر

برای برطرف کردن مشکل باید قطعات نامبرده شده را چک کنید و در صورتی که نیاز بود، آنها را تعویض کنید.

دلایل نشت مواد داخل پارچ دستگاه مخلوط کن سانی چیست؟

همانطور که می دانید در قسمت انتهای پارچ مخلوط کن سانی، یک پیچ بزرگ تو خالی قرار دارد که از جنس پلاستیک فشرده می باشد این پیچ ممکن است در اثر فرسایش و یا حتی ضربه دیدن ساییده شود و مواد غذایی که در داخل دستگاه می ریزید به بیرون نشت کند و باعث آسیب رسیدن به قطعاتی مانند کوپلینگ و همچنین قطعات متصل به آن، مثل موتور خواهد شد. توصیه می کنیم اگر با این مشکل روبرو شدید پیچ تو خالی شش ضلعی را عوض کنید تا به قطعات داخل مخلوط‌ کن آسیب نرساند.

چرا مواد غذایی به اندازه کافی خرد نمی شود؟

دلیل اصلی خرد نشدن مواد غذایی در دستگاه، کند شدن تیغه های داخل دستگاه می باشد که شما برای حل کردن این مشکل باید تیغه هایی که در داخل دستگاه وجود دارد را تیز و یا تعویض نمایید تا مشکل دستگاه شما کاملاً حل شود، اگر که بعد از تعویض و یا تیز کردن تیغه، مشکل دستگاه برطرف نشد بهتر است که دلایل دیگر را بررسی کنید و یا از یک تعمیرکار کمک بگیرید تا مشکل دستگاه شما را حل کند.

دلیل از کار افتادن موتور مخلوط کن بعد از اتصال به پارچ چه می باشد و چگونه می توانیم این مشکل را رفع کنیم؟

یکی از مشکلاتی که احتمال دارد در مخلوط کن به وجود بیاید، از کار افتادن موتور بعد از اتصال به پارچ می باشد، علت اصلی این مشکل گیرپاژ کردن تیغه مخلوط کن است و شما می توانید به راحتی این مشکل را در منزل برطرف کنید. برای حل کردن این مشکل باید با دست تیغه ها را بچرخانید تا به حرکت بیفتد. پس از آن دستگاه را روشن نمایید اگر که مشکل حل نشد بهتر است که قطعات مختلف پارچ که به کوپلینگ متصل است را باز نمایید و آنها را گریس کاری کنید تا مشکل دستگاه شما حل شود.

حتما بخوانید:   بررسی کیفیت ماکروفر سانی Sunny| ویژگی های ماکروفر سانی

دلیل سر و صدای اضافی مخلوط کن در حین کار کردن چه می باشد؟

سر و صدای زیاد و غیر طبیعی مخلوط حین کار کردن می تواند دلایل زیادی داشته باشد. علت صدای بیش از اندازه مخلوط کن می تواند ناشی از برخورد پره ها به تنگ باشد و همچنین خراب شدن بوش و کوبلینگ هم می‌تواند باعث به وجود آمدن این مشکل شود.

برای خردکردن مواد غذایی که سفت هستند بهتر است از مخلوط کن استفاده نکنید. اگر این کار را انجام دهید می تواند باعث آسیب زدن به پره های دستگاه شود که در نهایت باعث می‌شود پره های تیغه به بدنه پارچ برخورد کند و سر و صدا ایجاد شود.

به چه دلیل مخلوط کن هنگام کار کردن می لرزد و چگونه می توانیم این مشکل را حل کنیم؟

دلیل به وجود آمدن این مشکل پر بودن بیش از اندازه پارچ مخلوط کن می باشد، همچنین ریختن مواد غذایی محکم و سفت در بخش زیر تیغه می تواند باعث لرزش مخلوط‌ کن در هنگام کار شود. برای حل کردن این مشکل بهتر است مواد غذایی را به اندازه کافی در داخل دستگاه بریزید و مواد غذایی سفت در داخل مخلوط کن نریزید، اگر که با رعایت کردن این موارد دستگاه باز هم لرزش داشت بهتر است که تیغه ها را باز کنید و زیر تیغه ها را به خوبی تمیز کنید تا مشکل لرزش دستگاه رفع شود.

مخلوط کن سانی

نتیجه گیری

در این مقاله از ایبک امداد روش تعمیر کردن مخلوط کن سانی را برایتان توضیح دادیم، همچنین رایج ترین مشکلات مخلوط کن سانی و نحوه رفع آن ها را برایتان بیان کردیم تا اگر شما لوازم مورد نیاز برای تعمیر کردن مخلوط کن سانی را دارید بتوانید در منزل خودتان مخلوط کن را تعمیر کنید، همچنین اگر که سوالی در مورد تعمیر کردن مخلوط کن داشتید می توانید در بخش دیدگاه ها با ما در میان بگذارید تا متخصصین ما پاسخگوی شما باشند.

00000000000999999

31

 

خدمات تعمیر مخلوط کن سانی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

به چه دلیل مخلوط کن هنگام کار کردن می لرزد و چگونه می توانیم این مشکل را حل کنیم؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا