تعمیرات لباسشویی

راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی سانی Sunny

راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی سانی Sunny|برنامه های ماشین لباسشویی سانی

در این مطلب شما را با راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی سانی آشنا می کنیم و به مواردی همچون نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی سانی، چگونگی استفاده از برنامه ها و برنامه های ماشین لباسشویی سانی و… اشاره خواهیم کرد.

نصب ماشین لباسشویی سانی

در صورتی که نصب ماشین لباسشویی سانی به درستی انجام نشود، با مشکلاتی مانند صدای زیاد، لرزش اضافه و… در حین استفاده از این دستگاه برخورد خواهید کرد. به همین دلیل در این قسمت نحوه نصب ماشین لباسشویی سانی می پردازیم.

  • در قسمت پشت ماشین لباسشویی برای محافظت از قطعات ماشین لباسشویی پیچ‌هایی قرار داده شده است. قبل از نصب و راه اندازی دستگاه خود باید این پیچ ها را باز کنید. در صورتی که پیچ ها باز نشوند، ماشین لباسشویی سانی صدای زیادی ایجاد خواهد کرد و قطعات داخلی آن آسیب خواهد دید. وقتی پیچ ها را باز نمودید به جای آنها می‌توانید از درپوش استفاده کنید. پیچ ها را نگه دارید و در حمل و نقل از آنها استفاده کنید.
  • برای نصب ماشین لباسشویی سانی باید مکان مناسبی را انتخاب کنید، که این مکان باید بدون شیب و صاف باشد. مکانی که ماشین لباسشویی سانی را نصب می کنید، باید نزدیک به پریز برق باشد. بهتر است ماشین لباسشویی سانی از وسایل گرمازا مثل شومینه، شوفاژ و بخاری دور باشد. مکانی که برای ماشین لباسشویی سانی انتخاب می کنید باید متناسب با ابعاد دستگاه شما باشد و فاصله آن رعایت گردد.
  •  ماشین لباسشویی خود را به صورت تراز قرار دهید. برای این کار می‌توانید از پایه های تنظیم ارتفاع ماشین لباسشویی سانی استفاده نمایید.

ماشین لباسشویی

تمیز کردن جاپودری ماشین لباسشویی سانی

جاپودری ها در ماشین لباسشویی های درب جلو و سطلی به صورت کشویی می‌باشند. با فشار دادن ضامن می‌توانید جاپودری ماشین لباسشویی سانی را خارج کنید. محفظه جاپودری ماشین لباسشویی سانی را با استفاده از مسواک به خوبی تمیز کرده و سپس در محل خود قرار دهید.

حتما بخوانید:   برنامه های متنوع شستشوی ماشین لباسشویی وستینگهاوس

بخش‌های مختلف جاپودری ماشین لباسشویی سانی

جاپودری ماشین لباسشویی سطلی فقط یک قسمت دارد و مواد شوینده را می توانید در آن بریزید. اما در مدل های درب جلو قسمت جا پودری دارای چند قسمت می باشد، که در هر قسمت باید مواد شوینده مربوط به آن ریخته شود. علامت تک خطی برای اضافه کردن مواد شوینده برای خیساندن می‌باشد. علامت دو خطی محل اضافه کردن مواد شوینده اصلی می باشد، که در زمان شستشو به دستگاه اضافه می‌شود. قسمت ستاره برای اضافه کردن نرم کننده می باشد و در انتهای چرخه شستشو به جاپودری اضافه می گردد، تا لباس ها کمتر چروک شوند و اتوکشی آنها آسان تر باشد.

ماشین لباسشویی

شوینده های مناسب برای ماشین لباسشویی سانی

در ماشین لباسشویی سانی می توانید از انواع مواد شوینده استفاده کنید. اما به این نکته توجه داشته باشید، که باید مواد شوینده‌ای را انتخاب نمایید، که با نوع لباس شما سازگار و مناسب باشد. اگر از شوینده های خیلی قوی در ماشین لباسشویی استفاده نکنید بهتر است. چون در طول عمر دستگاه شما و همچنین در حفظ کیفیت لباس‌های شما موثر خواهد بود. در ادامه انواع مواد شوینده که می توانید در ماشین لباسشویی سانی مورد استفاده قرار دهید را معرفی می‌کنیم:

صابون لباسشویی

صابون ماشین لباسشویی دارای قدرت پاک کنندگی بالایی است و همچنین خاصیت نرم کنندگی دارد. از صابون ماشین لباسشویی می توانید برای شستشوی لباس های نخی استفاده کنید.

 پودر ماشین لباسشویی

از پودر ماشین لباسشویی می توان برای شستشوی انواع لباس ها استفاده کرد. پودرهای لباسشویی موجب از بین رفتن لکه ها و همچنین بوی نامطبوع می‌شود.

مایع ماشین لباسشویی

برای شستشوی سریع لباسها مایع لباسشویی گزینه مناسبی است. چون دارای حل شوندگی بالایی می باشد. از مایع لباسشویی می توان برای شستشوی انواع لباس های نخی و پلاستیکی استفاده کرد و از چروک شدن آنها جلوگیری نمود.

قرص ماشین لباسشویی

قرص ماشین لباسشویی برای شستشوی لباس‌های روشن بسیار مناسب است. این قرص ها دارای پاک کنندگی بالایی بوده و بوهای نامطبوع لباس‌ها را از بین خواهد برد. جرم های ماشین لباسشویی و سختی آب را نیز از بین می برد.

نرم کننده و لکه بر

نرم کننده ها قابلیت لکه زدایی و نرمی دارند و برای شستشوی لباس هایی با رنگ روشن مناسب خواهند بود. نرم کننده لباس ها موجب می‌شود، که اتو کشی لباس‌ها آسان تر شود.

معرفی دکمه‌های ماشین لباسشویی سانی

تعداد برنامه های ماشین لباسشویی با توجه به مدل آن با هم متفاوت می باشد. در محصولات جدید ماشین لباسشویی سانی برنامه های بیشتری وجود دارد. در ادامه برنامه ها و دکمه های ماشین لباسشویی سانی را معرفی می کنیم:

حتما بخوانید:   برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی ایندزیت INDESIT

Eco cotton

این برنامه برای لباس هایی که جنس نخ کتان و پنبه دارند و رنگ آنها ثابت می باشد، مورد استفاده قرار می گیرد. معنی این برنامه شستشوی لباس‌های پنبه و کتان با صرفه انرژی و اقتصادی می باشد.

Mix

این برنامه ماشین لباسشویی سانی به معنای مخلوط بوده و برای شست و شوی لباس هایی که جنس های مختلفی دارند، مثل لباس های الیاف مصنوعی و کتان مورد استفاده قرار می گیرد.

Drum Clean

برای شستشوی محفظه داخلی ماشین لباسشویی می توانید از این برنامه استفاده کنید. برای این کار باید پودر مخصوص را درون محفظه ماشین لباسشویی سانی ریخته و این برنامه را انتخاب نمایید. این برنامه به معنای شستشوی محفظه می‌باشد.

Rinse+spin

این برنامه در ماشین لباسشویی‌های تمام اتوماتیک به کار برده می شود و با استفاده از آن لباس ها پس از آبکشی به صورت کامل خشک می شوند. این برنامه به معنای آبکشی و خشک کن می‌باشد.

Wool

با استفاده از این برنامه می توانید لباس های پشمی و بافتنی را مورد شستشو قرار دهید. این برنامه از گشاد شدن و دفرمه شدن لباس های بافتنی و پشمی جلوگیری خواهد کرد و به معنای شستشوی لباس های پشمی می‌باشد.

Spin

این برنامه به معنای چرخش بوده و برای خشک کردن لباس بدون شستشو در ماشین لباسشویی سانی مورد استفاده قرار می گیرد. معمولاً از این برنامه برای لباس هایی که با استفاده از دست شسته شده است و می خواهید آنها را خشک کنید، قابل استفاده خواهد بود.

Synthetic

انواع لباس هایی که از الیاف مصنوعی هستند را با استفاده از این برنامه در ماشین لباسشویی سانی می توانید مورد شستشو قرار دهید. این برنامه به معنای شستشوی لباس هایی از جنس الیاف مصنوعی می باشد.

Kids wear

این برنامه در ماشین لباسشویی سانی مخصوص شستشوی لباس‌های بچه ها می‌باشد. برای شستن لباس کودک و نوزاد می‌توانید این برنامه را مورد استفاده قرار دهید. این برنامه به معنای شستن لباس بچه می باشد.

Quick wash

برای لباس هایی که رنگی می باشند و میزان کثیفی آنها زیاد نیست، اما به شستشو نیاز دارند این برنامه مناسب خواهد بود. شستشو در این برنامه با دمای نه چندان بالا انجام خواهد شد. این برنامه به معنای شستشوی سریع است.

تمیز کردن محفظه درونی ماشین لباسشویی سانی

بهترین روش برای تمیز کردن محفظه درونی ماشین لباسشویی سانی استفاده از قرص‌های ضد جرم می باشد. برای انجام دادن این کار باید قرص جرم گیر را درون محفظه ماشین لباسشویی سانی قرار داده و برنامه Drum Clean را انتخاب کنید. برای تمیز کردن محفظه درونی ماشین لباسشویی دمای ۶۰ درجه مناسب خواهد بود. وقتی این تنظیمات را انجام دادید، کار رسوب زدایی توسط دستگاه انجام خواهد شد. پیشنهاد می شود، این کار را حداقل هر شش ماه یک بار انجام دهید.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر مخلوط کن سانی | خدمات نمایندگی مخلوط کن Sunny

تمیز کردن لاستیک درب لباسشویی سانی

پس از هر بار استفاده از ماشین لباسشویی بین لاستیک درب ماشین لباسشویی مقداری آب و کف باقی خواهد ماند و با گذشت زمان موجب ایجاد بوی نامطبوع و کپک خواهد شد. بنابراین باید به صورت مرتب لاستیک دور درب ماشین لباسشویی سانی را تمیز کنید. برای این کار می‌توانید از محلول سرکه و آب یا همچنین محلول آنتی باکتریال و آب استفاده کنید و پس از آن لاستیک را با دقت خشک کنید. پس از استفاده از ماشین لباسشویی درب آن را باز بگذارید، تا به صورت کامل خشک شود.

ماشین لباسشویی

تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی سانی

فیلتر ماشین لباسشویی سانی محلی است، که آلودگی ها و کثیفی ها در آنجا جمع میشود و باید به صورت مرتب تمیز شود، تا دستگاه کارایی خوبی داشته باشد. برای تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی سانی بهتر است، که درب بیرونی فیلتر را باز کرده و شلنگ تخلیه را آزاد کنید و درب فیلتر را در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید و بیرون آورید. سپس فیلتر را به خوبی تمیز کرده و آلودگی های آن را پاک کنید. پس از خشک شدن در محل خود قرار دهید و از سفت شدن آن اطمینان حاصل کنید.

اگر دستگاه شما صدای غیر عادی تولید می کند احتمال دارد، که فیلتر آن کثیف شده باشد. پس از نظافت فیلتر ماشین لباسشویی سانی باید اطمینان حاصل کنید، که درب فیلتر را محکم کرده اید. چون اگر محکم نشود و نشتی دهد موجب برق گرفتگی خواهد شد.

ماشین لباسشویی

قفل کودک ماشین لباسشویی سانی

برای اینکه کودکان ماشین لباسشویی شما را دستکاری نکنند و تنظیماتی که انجام داده اید را به هم نریزند، می‌توانید از قفل کودک ماشین لباسشویی استفاده کنید. برای فعال کردن قفل کودک باید دکمه های Per washو Medic Rinse را به صورت همزمان فشار دهید. در برخی از ماشین لباسشویی ها دکمه ای به نام Child Lock وجود دارد. چنانچه آن را فشار دهید، قفل کودک فعال می شود و با فشار دادن مجدد قفل کودک غیر فعال خواهد شد.

00000000000999999

31

 

راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی سانی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

نحوه استفاده صحیح و اصولی از ماشین لباسشویی سانی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا