تعمیراتتعمیرات یخچال

بوق زدن یخچال سیلوان را چگونه می‌توان رفع کرد؟

بررسی دلایل بوق زدن یخچال های سیلوان و راه حل های این مشکل

بوق زدن یخچال یکی از رایج‌ترین خرابی‌ها در رابطه با این وسیله به شمار می‌رود. یخچال سیلوان یکی از برندهای خوب در ایران به حساب می‌آید. ما در این مقاله سعی داریم تا به شما راه حل‌هایی برای رفع بوق زدن یخچال بگوییم. همچنین در رابطه نگهداری آن بحث کنیم. با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

بوق زدن یخچال

محتوا پنهان

بوق زدن یخچال سیلوان به چه علت رخ می‌دهد؟

مسلماً صداهای بوق می‌توانند آزاردهنده باشند، به خصوص زمانی که یخچال شما نباید بوق بزند. اما این صداها، عادی نیستند. همچنین نشانه مفیدی هستند که چیزی درست نیست و باید برطرف شود یا اصلاح شود. به آن پالس‌های کوچک آزاردهنده به عنوان هشدارهای شگفت انگیز فکر کنید. وقتی به آن فکر می‌کنید، منطقی است. واضح است که چیزی درست نیست.

با صدای بوق زدن یخچال چه کنیم؟

شما می‌دانید که یخچال شما در حالت بی‌صدا در وضعیت کارکرد کامل قرار دارد. از طرف دیگر، یک بوق قابل شنیدن نشان می‌دهد که مشکلی در دستگاه وجود دارد. این مشکل می‌تواند جزئی باشد. می‌توانید در عرض چند دقیقه آن را برطرف کنید. یا برای رفع مشکل به یک متخصص زنگ بزنید.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که به دفترچه راهنمای یخچال سیلوان مراجعه کنید تا متوجه شوید که صدای بوق به چه معناست و برای متوقف کردن آن چه کاری می‌توانید انجام دهید. اگر نمی‌توانید اطلاعات مربوطه را پیدا کنید، کافی است برای چند ثانیه یخچال را از برق بکشید و دوباره آن را وصل کنید. اگر مشکل کوچکی است، باید صدای بوق  یخچال متوقف شود.

در ادامه به بررسی خطاهایی که ممکن است در اثر آن بوق زدن یخچال سیلوان شروع شود می‌پردازیم.

حتما بخوانید:   آموزش کامل ارورهای یخچال فریزر دوو

بوق زدن یخچال

چند مورد برای جلوگیری از بوق زدن یخچال سیلوان

در این بخش ده گزینه‌ را برای شما مطرح می‌کنیم، که به وسیله آن می‌توانید از بوق زدن یخچال جلوگیری کنید.

دفترچه راهنمای یخچال سیلوان را بررسی کنید

دفترچه راهنمای یخچال شما باید به طور دقیق توضیح دهد که صدای بوق چیست و در صورت لزوم چگونه آن را متوقف کنید.  اگر نمی‌توانید اطلاعات مربوط به توقف بوق زدن یخچال را که مربوط به یخچالتان است پیدا کنید، به خواندن مطالب ادامه دهید.

بوق زدن یخچال به علت خیلی گرم یا سرد شدن

وقتی یخچال خیلی سرد یا خیلی گرم باشد شروع به صدای بوق می‌کند. در صورت نیاز از دماسنج استفاده کنید و دمای یخچال یا فریزر را بدانید. بسته به اینکه یخچال خیلی سرد یا خیلی گرم است، دما را بالا یا پایین تنظیم کنید.

یخچال نیاز به تنظیم مجدد ساده دارد

یخچال را از برق جدا کنید، 5 دقیقه صبر کنید و دوباره وصل کنید. اگر خطای جزئی بود، یخچال صدای بوق را قطع می‌کند و با تنظیم مجدد آن یا جدا کردن آن از برق، صدای بوق زدن یخچال رفع و قطع می‌شود.

در یخچال را برای انسداد جریان هوا بررسی کنید

ممکن است چیزی مانع جریان هوا در داخل یخچال شما باشد که باید جای آن تغییر کند. دریچه‌های هوا در یخچال یا فریزر را نمی‌توان به طور کامل مسدود کرد یا هوا نمی‌تواند جریان یابد و یخچال را خنک کند یا فریزر را منجمد کند.

بوق زدن یخچال به علت درزگیرها

تراز نادرست یا آسیب دیده درزگیرهای درب یخچال ممکن است از بسته شدن یخچال جلوگیری کند. این معمولاً به دلیل کثیف بودن مهر و موم ها اتفاق می‌افتد. مطمئن شوید که درزگیر درب یخچال خود را با یک پارچه نرم و آب گرم صابون پاک کنید و درها را ببندید. اگر به نظر می‌رسد که درب صدای بوق را منتشر می‌کند، احتمالاً درزگیرهای درب باید تعویض شوند. زنگ درب که در صورت باز بودن درب یخچال بیش از چند دقیقه روشن می‌شود ممکن است معیوب باشد و باعث صدای بوق شود.

بوق زدن یخچال

بوق زدن یخچال به علت در تراز نبودن

برای حفظ عملکرد مناسب، یخچال باید روی یک سطح صاف قرار گیرد. صدای بوق می‌تواند ناشی از کمی کج شدن یا NOT LEVEL یخچال باشد. با استفاده از تراز حباب دار در بالای یخچال مطمئن شوید که یخچال متعادل است. اگر متوجه شدید یخچال تراز نیست، سعی کنید پایه‌های پایین یخچال را به سمت بالا یا پایین حرکت دهید تا آن را صاف کنید.

تمام جنبه های فریزر را بررسی کنید

اگر یخچال شما عملکرد یخ زدایی خودکار ندارد، ممکن است به دلیل تجمع بیش از حد یخ در فریزر، صدای بوق را تجربه کنید. اگر متوجه تجمع یخ در فریزر شدید، یخچال خود را خاموش کنید و منتظر بمانید تا یخ‌زدایی شود. وقتی یخچال کاملاً یخ زدایی کرد، صدای بوق قطع می‌شود.

حتما بخوانید:   کمپرسور معمولی یخچال و اینورتر چه فرقی دارد

بررسی کنید که آیا بیرون یخچال گرم است یا خیر

مطمئن شوید که یخچال توسط چیزی که می‌تواند مانع جریان هوا شود مسدود نشده باشد. اگر بعد از اطمینان از اینکه دمای بیرونی یخچال گرم‌تر از حد معمول است و همچنان صدای بوق می‌شنوید ممکن است نیاز به تعمیر حرفه‌ای داشته باشد. اگر صدای بوق ادامه داشت یخچال را خاموش کنید.

برد مدار اصلی ممکن است معیوب باشد

ممکن است برد مدار اصلی یخچال مشکل داشته باشد. اگر این مورد باشد، باید برداشته و جایگزین شود. بررسی کنید که آیا کد خطا را روی صفحه نمایش یخچال می‌بینید، زیرا این مورد به شما می‌گوید که مشکل چیست. به یاد داشته باشید که وقتی یخچال خیلی سرد یا خیلی گرم باشد صدای بوق می‌زند. بررسی دمای یخچال و فریزر خود با استفاده از دماسنج ایده خوبی است. دما برای یخچال سیلوان باید زیر 40 درجه فارنهایت و برای فریزر 0 درجه فارنهایت باشد.

 بوق زدن یخچال به دلیل مشکل فریزر

در واقع، اگر یخچال شما به عملکرد یخ‌زدایی خودکار مجهز نباشد، تجمع بیش از حد یخ در فریزر می‌تواند باعث هشدار صوتی شود. اگر متوجه تجمع قابل توجهی یخ در یخچال یا فریزر شدید، یخچال را خاموش کنید و اجازه دهید یخ آب شود. وقتی یخ ذوب شد، صدای بوق باید متوقف شود.

بوق زدن یخچال

روش‌های نگهداری از یخچال سیلوان

روش‌های نگهداری از یخچال سیلوان شاید برای برخی‌ها دشوار به نظر برسد و اما در این بخش می‌پردازیم به چند موردی که باید در رابطه با روش‌های نگهداری یخچال سیلوان رعایت کنید:

کنترل دمای یخچال را روی تنظیمات وسط قرار دهید

کنترل‌های دما را روی تنظیمات وسط قرار دهید. هر گونه تنظیمات را با توجه به دماسنج یخچال انجام دهید. بهترین تنظیم برای یخچال شما بین 38 تا 42 درجه فارنهایت است. این مرحله لزوماً از تعمیر جلوگیری نمی‌کند، اما عمر یخچال شما را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود یخچال سیلوان شما کارآمدتر کار کند و این امر باعث کاهش قبض برق شما می‌شود.

یخچال شما حداقل دو کنترل دما دارد. یکی از محفظه‌های غذا یک ترموستات است که کمپرسور را روشن و خاموش می‌کند. دومی، برای فریزر، فقط یک بافل هوا است. بافل اجازه می‌دهد تا هوای سرد از فریزر وارد محفظه غذا شود. بستن بافل باعث سردتر شدن فریزر می‌شود.

بوق زدن یخچال سیلوان

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای کامل برای بررسی دلایل بوق زدن یخچال سیلوان و راه حل های آن

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا