تعمیرات پکیج و آب گرمکن

صفر تا صد علائم خرابی برد پکیج بوش | نحوه تعمیر برد پکیج Bosch

چه عواملی باعث مشکل در برد پکیج میشود ؟

قطعات پکیج بر روی یک صفحه الکترونیکی با نام برد تعبیه می گردند. برد پکیج بوش یکی از قطعات مهم و اساسی به حساب می آید که اختلال در عملکرد آن هزینه هایی قابل توجه به بار می آورد. به طور کلی عملکرد صحیح برد پکیج بوش، اعمال تمامی قطعات را تحت شعاع قرار می‌ دهد. بنابراین شناخت علائم خرابی برد پکیج بوش می تواند تا حد زیادی کمک کننده باشد.

معرفی برد پکیج بوش

متخصصین برد پکیج با تمامی قطعات آن آشنایی کامل دارند، ولی در صورت تمایل می توانید با این اجزا آشنا شوید. برای آشنایی با برد پکیج بوش محل قرارگیری حسگرها، رابط ها، فیوزها و همچنین ترموستات را بررسی نمایید.

بر روی برد پکیج مدارها و همچنین قطعات متعددی قرار گرفته است. پس داشتن دانش و مهارت کافی در حوزه برد پکیج امری ضروری برای تعمیر آن به حساب می آید. لازم به ذکر است که برخی از افراد تعمیرکار با بروز یک اختلال کوچک اقدام به تعویض کامل برد می‌ نمایند. این موضوع دربردارنده هزینه اضافی برای افراد خواهد بود. پس کمک گرفتن از یک نیروی حرفه ای بسیار سودمند است.

عملکرد برد پکیج بوش به چه صورت است؟

وظیفه برد پکیج بوش دریافت برخی اطلاعات از سوی سنسور، برنامه نویسی های انجام شده و دما است. پس از آن برد با خواندن اطلاعات دریافتی دستورالعمل های لازمه را صادر می‌ نماید. قطعاتی همچون شیر گاز، پمپ جرقه زن، حسگر و فن به اجرای فرمان می پردازند. برد پس از صدور دستور وظیفه هر یک از قطعات را به طور کامل کنترل می‌ کند. بنابراین می توان گفت که برد همچون مغز یک دستگاه عمل می کند و شناخت علائم خرابی برد پکیج بوش می تواند تا حد زیادی جهت رفع ایرادات آن کمک‌کننده باشد. از جمله نشانه های خرابی پکیج عبارت است از :

روشن نشدن پکیج بوش

ممکن است برای شما هم اتفاق افتاده باشد که پکیج روشن شود. با اینکه از جریان گاز و آب به دستگاه اطمینان دارید. در چنین شرایطی لازم است برد الکترونیکی دستگاه را بررسی کنید. چنانچه برد دستگاه دچار سوختگی یا خرابی شود، پکیج روشن نخواهد شد. اغلب در چنین شرایطی چراغ قرمز دستگاه نیز روشن می گردد.

جرقه نزدن پکیج

برای اینکه شعله پکیج روشن شود، نیاز به عملکرد جرقه زن دارد. چنانچه دستگاه جرقه نزند، باید مشکل را در برد الکتریکی دستگاه جستجو کرد.

تعمیر برد پکیج بوش

کاهش فشار آب و ایجاد صدای سوت

چنانچه احساس می کنید آب گرمی که مصرف می کنید، فشار و گرمای قبل را ندارند و یا اینکه صدایی شبیه به سوت از دستگاه خارج می شود، لازم است ابتدا نسبت به روش رسوب گیری پکیج اقدامات لازم را انجام دهید. البته این کار را حتما با کمک یک متخصص تعمیرکار انجام دهید. برگزاری پکیج به جهت وجود املاح سخت در آب باعث می شود که دستگاه فشار آب را کم کند. تعمیرکار می تواند با انجام اسید شویی تا حد زیادی مشکل را رفع نماید  .

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راه های بهسازی مصرف انرژی در پکیج دیواری

دلیل خرابی برد پکیج بوش چیست؟

همانطور که گفتیم از جمله علائم خرابی برد پکیج بوش روشن نشدن آن است. البته به غیر از خرابی برد استفاده نادرست از پکیج، نصب اشتباه دودکش، رسوب بستن دستگاه و عوامل دیگر نیز می تواند باعث روشن نشدن آن شود. بنابراین شناخت دلایل خرابی برد پکیج بوش می تواند کمک کند که مشکل را سریعتر حل کنید.

نوسانات شدید برق

اولین عامل جهت خرابی برد پکیج بوش نوسانات برق آن می باشد. بنابراین بهتر است از نوسانات برق و تاثیر آن بر پکیج تا حد زیادی جلوگیری کنید. برای این کار می توانید از محافظ برق استفاده کنید.

وجود گرد و غبار در برد پکیج

در صورتی که گرد و غبار و ذرات ریز روی برد پکیج قرار بگیرد، باعث خرابی آن می شود.

نشتی آب در برد پکیج

در صورتی که اتصالات پکیج دچار فرسودگی گردد یا مبدل های آن سوراخ شود، باعث نشتی آب از دستگاه خواهد شد. در نهایت شیر تخلیه خراب می شود و برد دستگاه دچار رطوبت می گردد.

عمر مفید برد پکیج بوش

یکی از دلایلی که می تواند باعث خرابی برد پکیج بوش شود، به پایان رسیدن عمر مفید آن است. برد پکیج نیز مانند هر وسیله دیگری دارای طول عمر مشخصی است.

البته با سرویس و تعمیر به موقع دستگاه تا حد زیادی می توانید عمر آن را افزایش دهید. علاوه بر این نکات مراقبتی که باید حین استفاده از پکیج مدنظر داشته باشید، می‌ تواند تا حد زیادی عمر برد دستگاه و دیگر قطعات آن را افزایش دهد.

ارور مربوط به خرابی برد پکیج بوش

چنانچه هرگونه مشکلی در پکیج بوش ایجاد شود، کد خطاهایی روی صفحه نمایشگر نشان داده می شود که بر اساس آن می توانید به مشکل ایجاد شده پی ببرید. در پکیج هایی که مدل قدیمی تر دارند، معمولاً چراغ قرمز وجود دارد که حین خرابی روشن می‌شوند.

اما در پکیج های جدید برند بوش کد خطاهایی ترکیبی از حروف لاتین و اعداد نشان داده می شود که با دانستن آن ها می ‌توانید اختلال موجود در پکیج را رفع کنید. چنانچه برد پکیج بوش خراب شده باشد، ارور های زیر نمایش داده خواهد شد.

  • کد خطای A3 در پکیج مدل یورو اسمارت
  • ارور CC و F0 در پکیج بوش مدل کلاس ۶۰۰۰
  • کد خطای E9 ،EA ،, F7 و EO/FO در مدل های کامفورت و یورومکس
  • کد خطای E9/40 در مدل کلاسیک سیلور از برند بوش

کدخطاهای پکیج بوش

آیا امکان تعمیر برد پکیج بوش وجود دارد؟

چنانچه قصد دارید در جهت رفع خرابی برد پکیج بوش اقدام کنید، اولین کار مطالعه دفترچه راهنمای آن است تا بتوانید با قطعات دستگاه و عملکرد هر یک آشنا شوید برد پکیج نیز به علت اینکه اجزای مختلف را شامل می شود و حساسیت بسیار بالایی دارد که جهت تعمیر آن حتماً باید از تعمیرکاران متخصص کمک بگیرید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  انواع مدل های بخاری برقی | هر آنچه در مورد مدل های مختلف بخاری برقی باید بدانید

بنابراین اگر اطمینان حاصل کردید که خرابی پکیج از برد آن است با مجموعه تخصصی ایبک امداد تماس بگیرید و از خدمات تعمیر برد پکیج بوش در محل بهرمند شوید.

نحوه تعویض برد پکیج بوش

برای این که بتوانید اقدام به تعویض برد پکیج بوش نمایید، لازم است مطابق با مراحل زیر عمل کنید:

  • ابتدا تمامی سوکت ها و کابل ها را از روی صفحه برد با دقت جدا کنید.
  • سپس پیچ هایی که باعث نگه داشتن صفحه برد می شوند، را باز کنید.
  • با ایجاد فشار از چپ به راست صفحه برد را از دستگاه خارج کنید.
  • برد جدید را به همین صورت در مکان برد قبلی جایگزین نمایید.
  • در این مرحله به خوبی تمامی پیچ ها را سفت کنید.
  • در پایان کابل ها را مطابق با برد قبلی که از جا در آورده اید، وصل نمایید.

چگونگی تعمیر میکرو یا آی سی در برد پکیج بوش

از دیگر قطعات مهم در پکیج بوش آی سی یا میکرو آن است. ممکن است این قطعه به این برخورد زیاد با آب دچار شوره زدگی شود که باعث ایجاد اتصالی در پایه های برد و یا عدم عملکرد کلیدهای آن خواهد شد.

جهت رفع این مشکل لازم است با استفاده از یک قلع کش تمامی لحیم ها را برداشته و آی سی را به خوبی تمیز کنید با استفاده از یک مایع شوینده و سیم ظرفشویی به راحتی تمامی شوره هایی که روی برد ایجاد شده است، تمیز می شوند.

نحوه قرار دادن میکرو در جای خود

ابتدا توجه داشته باشید که از پایه شروع به لحیم کاری کنید تا ثابت شود. برای فیکس کردن پایه ها لازم است تمامی آن ها را پشت سر هم لحیم کنید.

آی سی یا میکرو در صورت خرابی به هیچ عنوان تعمیر نمی شود. بنابراین حین جابجایی توجه داشته باشید که این قطعه آسیبی نبیند.

جمع بندی

در این مطلب از ایبک امداد به بررسی علائم خرابی برد پکیج بوش پرداختیم و گفتیم که با شناختن کد خطاهای مربوط به آن می توانید نسبت به رفع خرابی پکیج اقدام کنید.

البته ناگفته نماند که برند یا قیمت پکیج شما در مراقبت از آن و تعمیرات اهمیت چندانی ندارد. اما لازم است به درستی از آن استفاده کنید و برای بالا بردن طول عمر آن و عملکرد بهتر آن اقدام به سرویس دوره ای و تعمیر پکیج نمایید. بهترین زمان جهت سرویس کردن دستگاه پکیج در روزهای گرم تابستان است که استفاده چندانی از این دستگاه نخواهید داشت. جهت دریافت خدمات تعمیر و سرویس پکیج بوش در محل می توانید با شماره های مندرج در صفحه تماس بگیرید.

علائم خرابی برد پکیج بوش

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

علائم خرابی برد پکیج بوش و راهکار رفع آن

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا