خدماتخدمات شستشو

آموزش روش‌های جرم‌ گیری کاشی و سرامیک خانه

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

انواع مختلف کاشی و سرامیک در مجموع خانواده کاشی و سرامیک را تشکیل می‌دهند. روش‌های جرم‌ گیری کاشی و سرامیک یکی از کارهایی است که هر خانه داری باید آن را بداند. همه از مزایای تمیز کردن آسان کاشی و سرامیک بهره می‌برند. هر یک از زیرمجموعه‌های کاشی کمی متفاوت تولید می‌شوند و در نتیجه ممکن است مزایای بیشتری داشته باشند که خود را به کاربردهای خاص می‌رسانند.

کاشی و سرامیک (سطوح کاشی و سرامیک غیر چینی، مانند کاشی معدن، کاشی و سرامیک معمولی، کاشی کف فشرده و کاشی دیوار) یا کاشی چینی، همگی مزایای زیبایی شناختی و عملکردی را نسبت به بسیاری از گزینه‌های سطح غیر سرامیکی ارائه می‌دهند. از جمله مقاومت در برابر آب، لکه و خراش. این مزایا را با نگهداری آسان همراه کنید و یک انتخاب سطح ایده آل از کف تا سقف، داخل و خارج، با گزینه های مناسب برای سطوح مختلف استفاده (مسکونی تا صنعتی سنگین) خواهید داشت.

ما در این مقاله از سایت ایبک قصد داریم تا با شما در رابطه با روش‌های جرم‌ گیری کاشی و سرامیک بحث نماییم. با ما تا پایان این مقاله کاربردی همراه باشید.

جرم‌ گیری کاشی و سرامیک

روش‌های جرم‌ گیری کاشی و سرامیک

سطوح چینی و کاشی و سرامیک با مزایای مراقبت آسان، نگهداری را برای شما آسان می‌کند. شما بهتر می‌دانید که هر چند وقت یکبار تمیز کنید، خواه یک بار در هفته، دو بار در هفته یا حتی هر روز. به هر حال، این بستگی به میزان رفت و آمد در خانه شما و میزان استفاده از یک فضا. محل و نحوه استفاده از سطح شما مانند کفپوش ، کانتر یا کاشی دوش تعیین می‌کند که چه زمانی باید تمیز کنید. روش‌های جرم‌ گیری کاشی و سرامیک را می‌توانید طبق راهنمای زیر پیش ببرید:

جارو کردن: اولین قدم شما این است که گرد و غبار، خرده‌ها و سایر زباله‌هایی را که از آخرین تمیز کردنتان انباشته شده‌اند را پاک کنید. این زمان را برای جارو کردن یا تمیز کردن فرش‌ها اختصاص دهید. اگر به‌جای کف‌پوش، پیشخوان کاشی‌های چینی یا سرامیک را تمیز می‌کنید، به سادگی خرده‌های آن را پاک کنید.

با آب پاک کنید: سپس با آب تمیز کنید. آب به تنهایی برای تمیز کردن سطوح چینی و کاشی های سرامیکی که کمی کثیف شده‌اند کافی است. هیچ مواد شیمیایی سطح بالایی لازم نیست! اگر می‌خواهید برای کف‌پوش‌تان از یک شوینده استفاده کنید، مطمئن شوید که از قبل آشغال‌ها را جارو کرده‌اید و برای جلوگیری از فشار دادن آب کثیف به خطوط دوغاب، به جای تمیز کردن اسفنجی، از یک تمیزکننده صاف استفاده کنید.

حتما بخوانید:   بهترین روش شستن لباس مشکی و جلوگیری از بور شدن آن

خشک کنید: پس از پاک کردن با آب، به طور کامل خشک کنید، یا با استفاده از یک پارچه میکروفیبر (ماپ خشک صاف نیز عالی است) کاشی و سرامیک خود را جرم گیری کنید.

روش‌های جرم‌ گیری کاشی و سرامیک به صورت عمیق

جارو کردن و پاک کردن با آب ممکن است برای پاک کردن هر آشفتگی که زندگی سر راه شما ایجاد می‌کند کافی نباشد. به همین ترتیب، تمیز کردن عمیق دوره‌ای برای هر روال تمیز کردن خانه ضروری است.

جرم‌ گیری کاشی و سرامیک به طور عمیق به معنای تعویض آب با محلول تمیز کننده است. یک مطالعه اخیر از مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC) نشان داد که یک سوم جهان کاشی و سرامیک خود را به اشتباه تمیز می‌کنند. بهترین پاک کننده‌ها برای کاشی‌های چینی و سرامیک آن‌هایی هستند که مخصوص کاشی و دوغاب فرموله شده‌اند.

هنگامی که نمی‌توانید یک محصول تمیز کننده مخصوص کاشی پیدا کنید، به دنبال یک پاک کننده با pH خنثی یا پاک کننده کمی قلیایی مانند اسپیک و اسپان یا مستر کلین باشید. برای جرم‌ گیری کاشی و سرامیک خود از پاک کننده‌های مبتنی بر روغن یا موم استفاده نکنید زیرا بر روی سطوح شما بقایایی باقی می‌گذارد که ممکن است آلودگی را به راحتی جذب کند.

پس از جرم‌ گیری کاشی و سرامیک، با آب تمیز و شفاف کاملاً بشویید تا هر گونه باقی‌مانده از پاک کننده پاک شود. در غیر این صورت، پسماندها کثیفی را جذب می‌کنند و ممکن است سطح شما ظاهری کسل کننده داشته باشد. استفاده از آب تمیز برای شستشوی سطح بسیار مهم است، بنابراین به جای استفاده مجدد از آب شستشوی کثیف، سطل خود را با آب جدید پر کنید.

کاملاً خشک کنید. فقط به سطوح خود کمی زمان دهید تا با هوا خشک شوند یا با یک دستمال تمیز و خشک یا پارچه کاشی و سرامیک خود را پاک کنید.

جرم‌ گیری کاشی و سرامیک

انواع پاک کننده‌های کاشی و دوغاب

پاک کننده‌ها به سه دسته تقسیم می‌شوند : قلیایی (پاک کننده‌هایی با PH بالای 7)، اسیدی (پاک کننده‌هایی با pH کمتر از 7) و خنثی (پاک کننده‌هایی با PH 7). استفاده طولانی مدت از پاک کننده‌هایی که بسیار قلیایی هستند (محصولاتی با PH بالا مانند سفید کننده خانگی رقیق نشده) یا بسیار اسیدی (محصولاتی با pH پایین مانند سرکه).

پاک کننده‌های قلیایی

از این نوع پاک کننده‌ها برای جرم‌ گیری کاشی و سرامیک خود در مواقعی استفاده کنید که نیاز به پاک کردن چربی‌های سرسخت یا سایر موادی دارید که تنها با آب پاک نمی‌شوند. در حالی که پاک کننده‌های بسیار قلیایی ممکن است در صورت استفاده گهگاهی به کاشی یا دوغاب آسیبی نرسانند، می‌توانند به مرور زمان درزگیر را از دوغاب جدا کنند و ممکن است در نهایت نیاز به جوانسازی درزگیر خود داشته باشید.

پاک کننده‌های بسیار قلیایی نیز ممکن است پوست شما را از نظر شیمیایی بسوزانند، بنابراین دستکش بپوشید و از پاشیدن آن خودداری کنید. با pH 12، سفید کننده خانگی رقیق نشده نمونه‌ای از پاک کننده‌های قلیایی است و نباید به طور منظم روی کاشی و دوغاب استفاده شود.

برای جرم‌ گیری کاشی و سرامیک شما، ما رقیق شدن یک فنجان سفید کننده را با پنج گالن آب را توصیه می‌کنیم. سفید کننده رقیق کننده خاصیت قلیایی را کاهش می‌دهد و برای استفاده منظم بر روی انواع سطوح چینی و کاشی و سرامیک ایمن است. هر پاک کننده را کاملاً از روی سطح بشویید و اجازه ندهید بقایای آن روی کاشی و دوغاب خشک شود.

حتما بخوانید:   تاریخچه ساخت انواع پنجره دوجداره upvc و چوبی و آلومینیومی

پاک کننده‌های اسیدی

پاک کننده‌های بسیار اسیدی خورنده هستند اما به روشی متفاوت از پاک کننده‌های بسیار قلیایی هستند. از آنجایی که دوغاب سیمان قلیایی است، اسید با آن واکنش می‌دهد و لایه نازکی را در بالا حل می‌کند و دوغاب تمیز را در زیر نشان می‌دهد. در حالی که این پاک کننده‌ها ممکن است تمیز کننده به نظر برسند، اکثر تولید کنندگان آن‌ را به دلیل اثر فرسایشی آن‌ها روی دوغاب توصیه نمی‌کنند. پاک کننده‌های اسیدی کاشی و دوغاب فقط باید توسط متخصصان در هنگام برداشتن و تعویض دوغاب استفاده شود.

پاک کننده‌های خنثی

محلول‌های خنثی با pH 7 (درست مانند آب) برای کاشی و دوغاب ترجیح داده می‌شوند. ابتدا پاک کننده‌هایی را که مخصوص کاشی و دوغاب ساخته شده‌اند در نظر بگیرید یا به مواد شوینده قلیایی ملایم (مثلاً Mr. Clean، Spic و Span) روی آورید. توجه داشته باشید که پاک کننده‌های خنثی تنها پاک کننده‌هایی هستند که برای دوغاب‌های رنگی توصیه می‌شود.

جرم‌ گیری کاشی و سرامیک

موارد مصرفی

پاک کننده‌های خنثی که به طور خاص برای کاشی و دوغاب ساخته شده‌اند، بهترین گزینه برای جرم گیری کاشی و سرامیک زمانی هستند که آب به تنهایی کار نمی‌کند. اگر پاک کننده‌های خنثی به اندازه کافی قوی نیستند، یک شوینده قلیایی ملایم را امتحان کنید.

مزایای کاشی و سرامیک

دلایل زیادی وجود دارد که افراد کفپوش کاشی و سرامیک را انتخاب می‌کنند که بزرگ‌ترین آن‌ها دوام آنهاست. این کاشی‌ها اساساً ضد سوختگی هستند، که برای جلوگیری از ریزش خاکستر سیگار یا ریختن مایعات در حال جوش و روغن در آشپزخانه عالی است.

کاشی‌های سرامیکی بر خلاف بسیاری از پوشش‌های دیگر، دارای بار الکتریکی نمی‌شوند، بنابراین هنگام لمس آن‌ها جرقه ناخوشایندی وجود نخواهد داشت، همراه با مزایای بهداشتی کفپوش ضد الکتریسیته ساکن.

مزایای دیگر عبارتند از:

  • سطحی متراکم که میکروب‌ها، کنه‌ها و سایر میکروارگانیسم‌هایی را که باعث آلرژی می‌شوند دفع می‌کند.
  • آن‌ها دوستدار محیط زیست هستند.
  • آن‌ها در رنگ‌های حیاتی برای ایجاد هماهنگی در یک اتاق هستند.
  • یک لیوان شراب قرمز ریخته شده را می توان با پاک کردن ساده از یک پارچه مرطوب اصلاح کرد
  • کاشی‌های سنگی چینی بدون لعاب اغلب در کارخانه با پوششی ساخته می‌شوند که آن‌ها را در برابر اکثر مواد رنگی استاندارد داخلی مقاوم می‌کند.
  • تا حد زیادی در برابر خراش و ترک مقاوم هستند.

کاشی‌های سرامیکی می‌توانند با افتادن یک چیز سنگین همراه با خطرات ناشی از کفش‌های پاشنه بلند مقابله کنند. خانه‌هایی با پوشش کف کاشی لعاب دار این اقدامات را بسیار وحشتناک‌تر خواهند دید! کاشی‌های سرامیکی می‌توانند فشار بالا را تحمل کنند و همچنین در برابر یخ زدگی مقاوم هستند، که آن‌ها را به پوشش ایده آلی برای کف بالکن‌ها و تراس‌های مقاوم در برابر لغزش تبدیل می‌کند.

کاشی‌های سرامیکی در برابر آب‌وهوا مقاوم هستند و در صورت خیس شدن یا یخ زدگی، خطر آسیب را کاهش می‌دهند. علاوه بر این، اگر خانه یا کسب و کار شما از گرمایش از کف استفاده می‌کند، کاشی‌های سرامیکی به لطف رسانایی حرارتی عالی خود، این کار را بهینه می‌کنند. از منظر زیست محیطی و اقتصادی، سرمایه گذاری اولیه پرهزینه کاشی و سرامیک در نهایت نتیجه خواهد داد.

حتما بخوانید:   عوامل تاثیر گذار در محاسبه قیمت سیم کشی ساختمان

جرم‌ گیری کاشی و سرامیک

چند روش عالی برای جرم‌ گیری کاشی و سرامیک

کاشی‌های روی زمین یا روی دیوارها ظاهر هر اتاق را ارتقا می‌دهند اما فقط در صورتی که تمیز و درخشان باشند. اگر جلای خود را از دست بدهند و فرسوده به نظر برسند، خانه شما کثیف به نظر می‌رسد. بنابراین مهم است که جذابیت کاشی‌های خود را با تمیز کردن منظم حفظ کنید. 

اجازه ندهید لکه‌ها ماندگار شوند

به محض اینکه متوجه پاشیدن روغن یا لکه‌های دیگر شدید، وارد عمل شوید. فوراً لکه‌ها را پاک کنید، زیرا اگر اجازه دهید آن‌ها باقی بمانند، ممکن است مجبور شوید با آن‌ها زندگی کنید. لکه‌های سرسخت روی کف و دیوارها می‌تواند یک کابوس برای ساکنان باشد.

نکته تخصصی: از بین بردن لکه‌ها اگر به سرعت آن را تمیز کنید آسان است، اما اگر لکه‌ها سخت است، از مواد شیمیایی یا برس‌های فلزی استفاده نکنید.

سرکه را دستیار نظافت خود قرار دهید

یکی از چند منظوره‌ترین اقلام موجود در آشپزخانه شما سرکه است. سرکه را برای جرم‌ گیری کاشی و سرامیک خود امتحان کنید. ½ فنجان سرکه سفید را در یک سطل آب اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. آن را خوب بچرخانید و با حرکات رو به عقب و جلو روند تمیز کردن خود را شروع کنید. سرکه نه تنها به از بین بردن لکه‌ها کمک می‌کند، بلکه کاشی‌های شما را نیز درخشان می‌کند. سرکه نیز ضدعفونی کننده خوبی است.

سعی کنید با جوش شیرین تمیز کنید

جوش شیرین و سرکه سفید را به یک سطل آب گرم اضافه کنید. حالا یک قاشق غذاخوری از هر ماشین ظرفشویی مایع را اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. همچنین می‌توانید هر اسانسی را به آن اضافه کنید تا عطری مطبوع داشته باشید. لکه‌های سخت نیاز به تمیز کردن شدید دارند. کف را با یک پارچه تمیز و خشک کنید.

نکته تخصصی: از برس‌های سخت یا مواد ساینده روی کاشی‌های خود استفاده نکنید. در عوض، از یک اسفنج نرم یا برس استفاده کنید.

آمونیاک یک پاک کننده کاشی عالی است

آمونیاک یک پاک کننده موثر کف است و می‌تواند کپک را از روی کاشی‌ها پاک کند. چند قطره را با آب گرم مخلوط کنید و از محلول برای شستن کف استفاده کنید. اگر لکه‌های سختی وجود داشت، یک اسفنج بردارید، در مایع آغشته کنید و روی لکه‌ها بمالید. آن را با یک دور دیگر تمیز کردن با استفاده از آب شفاف ادامه دهید. کاشی‌ها را با یک پارچه خشک کنید تا کاشی‌های شما دوباره آماده بدرخشند.

جرم‌ گیری کاشی و سرامیک

سخن پایانی

امیدواریم که از خواندن این مقاله استفاده کافی را برده باشید. اگر این مقاله را دوست داشتید آن را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید و با این کار خود از ما حمایت کنید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

آموزش روش‌های جرم‌ گیری کاشی و سرامیک خانه

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای برای آموزش روش‌های جرم‌ گیری کاشی و سرامیک خانه

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x