تعمیرات مایکروفر

خدمات تعمیرات مایکروفر تکنو | نمایندگی تعمیر مایکروفر تکنو

مایکروفر تکنو یک وسیله کاربردی در منزل می باشد که روش استفاده از آن اهمیت زیادی دارد زیرا اگر از مایکروفر درست و اصولی استفاده نکنید امواج آن نشت کرده و برای سلامتی شما بسیار خطرناک است به همین دلیل می خواهیم در این مقاله از ایبک امداد شما را با مایکروفر تکنو و همچنین روش استفاده اصولی از آن و مشکلات احتمالی که ممکن است برای مایکروفر شما به وجود بیاید آشنا کنیم با ما همراه باشید.

آسیب ها و خطرات در مایکروفر تکنو

بیشتر صدماتی که از مایکروفر ناشی می شود به دلیل سوختگی در اثر گرم شدن بیش از حد غذا و ظروف غذا و همچنین ترکیدن مایعات و مواد غذایی داخل مایکروفر می باشد که به دلیل استفاده غلط از مایکروفر به وجود می آید بررسی نشان داده که آسیب دیدگی به دلیل امواج از درصد کمی برخوردار می باشد و فقط در صورتی که شما از دستگاه مایکروفر درست استفاده نکنید می تواند خطرناک باشد به طور کلی باید بگوییم که صدمات پرتوی می‌تواند به دلیل قرار گرفتن شما در معرض تابش امواج به وسیله شکاف در بدنه مایکروفر به وجود بیاید.

دقت داشته باشید اگر دستگاه شما ضربه نخورده و سالم باشد هیچگاه دچار نشتی امواج نمی شود مهمترین دلیل نشت امواج می تواند بسته نبودن کامل درب مایکروفر باشد اگر متوجه شدید که درب دستگاه خراب شده و خوب بسته نمی شود، هیچگاه از مایکروفر خود استفاده نکنید.

در ادامه شما را با خطراتی که ممکن است در مایکروفر به وجود بیاید آشنا می کنیم:

 •  قبل از استفاده از مایکروفر حتماً دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید.
 • در مایکروفر از ظروف مخصوص و ایمن استفاده کنید.
 • هیچ گاه در مایکروفر تکنو آب را گرم نکنید.
 • نشت اشعه در مایکروفر خطرناک است.
 • از مایکروفر درست و ایمن استفاده کنید.

مایکروفر تکنو

۱- مطالعه دفترچه راهنمای مایکروفر تکنو

برای اینکه روش استفاده از مایکروفر تکنو را بدانید و ایمن و اصولی از آن استفاده کنید باید ابتدا دفترچه راهنمای مایکروفر تکنو را مطالعه کنید.

حتما بخوانید:   راهنمای فارسی مایکروفر کندی | روش راه اندازی و نصب مایکروفر کندی

دقت داشته باشید هیچگاه دستگاه را خالی روشن نکنید آب و مایعات را برای مدت طولانی داخل مایکروفر نگذارید زیرا اگر آب زیاد داغ شود جوشیده و به داخل دستگاه پاشیده خواهد شد در صورتی که در مایکروفر تکنو، با مشکلی برخورد کردید حتماً با تعمیرکار تماس بگیرید.

۲- از ظروف مخصوص و ایمن در مایکروفر تکنو استفاده کنید.

از قابلمه های فلزی و یا فویل های آلومینیومی در دستگاه استفاده نکنید به دلیل اینکه اشعه ها در هنگام برخورد با فلز منعکس شده و داخل دستگاه جرقه ایجاد می شود و همچنین وقتی این اشعه با ظروف داخل دستگاه برخورد می کند ممکن است به لامپ مگنترون برگشته و باعث خرابی لامپ اشعه شود.

استفاده از ظروف پلاستیکی داخل دستگاه مایکروفر باعث ذوب شدن ظروف خواهد شد توصیه می کنیم در مایکروفر از ظروف سرامیکی و شیشه ای استفاده کنید.

۳- داخل مایکروفر آب را گرم نکنید.

البته گرم کردن آب داخل مایکروفر اشکال ندارد ولی اگر به دمای جوش برسد می تواند باعث بروز مشکلاتی در مایکروفر شود شاید شما آب را در لیوان داخل ماکروفر بگذارید تا آب گرم شود ولی در هنگامی که می خواهید آب را از مایکروفر خارج کنید احتمال دارد آب جوشیده و به بیرون پاشیده شود اگر تمایل به گرم کردن چای و یا شیر در داخل مایکروفر دارید حتماً باید زمان مناسب را جهت گرم کردن، انتخاب کنید.

آیا سرویس دوره ای می تواند از خرابی مایکروفر تکنو جلوگیری کند؟

تمام لوازم برقی و یا گازی نیاز به سرویس های دوره ای دارند همانطور که می دانید مایکروفر از قطعات بسیاری تشکیل شده و در صورت خرابی یک قطعه، به قطعات دیگر دستگاه‌ آسیب خواهد رسید.  سرویس دوره ای دستگاه مایکروفر باعث خواهد شد که خرابی های جزئی و کوچک در مایکروفر تکنو توسط سرویس کار شناسایی و برطرف شود و از مشکلات بیشتر و همچنین پرداخت هزینه بیشتر برای تعمیر مایکروفر جلوگیری شود.

در ادامه می خواهیم شما را با مشکلات متداولی که ممکن است در مایکروفر تکنو به وجود بیاید آشنا کنیم با ما همراه باشید.

مشکلات متداول در مایکروفر تکنو

تکنو برند شناخته شده ای می باشد که محصولات با کیفیتی وارد بازار کرده است مایکروفر تکنو از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و بین کاربران بسیار محبوب است ولی با این حال باز هم ممکن است در اثر استفاده نادرست و یا فرسودگی دچار خرابی شود.

مشکلات متداول در مایکروفر عبارت می‌باشند از:

 • جرقه زدن مایکروفر
 • توقف مایکروفر در هنگام کار
 •  نچرخیدن سینی مایکروفر تکنو
 •  روشن نشدن مایکروفر
 • صدای زیاد در مایکروفر
 •  گرم نکردن مایکروفر تکنو
 • سوختن لامپ مایکروفر
 • کار نکردن دکمه مایکروفر تکنو
 •  بسته نشدن درب مایکروفر تکنو
 •  کار نکردن نمایشگر مایکروفر تکنو
حتما بخوانید:   نمایندگی تعمیر مایکروفر آدمیرال Admiral

در ادامه می خواهیم شما را با این مشکلات آشنا کرده و روش های برطرف کردن آن را هم برایتان توضیح دهیم.

دلایل جرقه زدن مایکروفر تکنو چیست؟

یکی از مشکلات رایج در مایکروفر ها جرقه زدن دستگاه است که بیشتر اوقات جرقه زدن دلیل خرابی دستگاه نیست در صورت بروز این مشکل موارد زیر را بررسی کنید:

 • فلزی بودن ظروف داخل مایکروفر می تواند باعث جرقه زدن در دستگاه شود.
 • اگر در دستگاه مایکروفر خود از فویل های آلومینیومی و یا ظروف فلزی استفاده کنید باعث جرقه در دستگاه خواهد شد.
 • ابتدا دستگاه را خاموش کرده و از برق بکشید .
 • داخل آن را بررسی کنید در صورتی که ظروف لب پریده و یا فلزی داخل دستگاه گذاشته اید آن را خارج کنید.
 • دلایل دیگری که ممکن است باعث جرقه در دستگاه شود سوختگی دیود و یا از بین رفتن رنگ دیواره مایکروفر و همچنین اتصالی در دستگاه، می باشد.
 • در این صورت باید با تعمیرکار تماس بگیرید.

چرا مایکروفر تکنو در هنگام کار متوقف می شود؟

اگر شما غذا را در داخل مایکروفر گذاشته اید و تنظیمات را هم انجام داده اید بعد از روشن کردن مایکروفر متوجه شدید که دوباره دستگاه متوقف شده، باید در مرحله اول سوئیچ درب مایکروفر را چک کنید زیرا اگر کلیدهای درب خوب بسته نشود مایکروفر متوقف می شود. گرمای بیش از حد می تواند باعث شل شدن قطعات سوئیچ درب دستگاه شود. خراب شدن سوئیچ هم می تواند باعث بروز این مشکل باشد در این صورت باید به تعمیرکار مراجعه کنید.

دلایل نچرخیدن سینی کف مایکروفر تکنو چیست؟

صفحه گردان در داخل مایکروفر با چرخش خود باعث پختن و گرم شدن یکنواخت غذا خواهد شد چرخش این سینی شیشه ای به دلیل موتور چرخنده زیر آن می باشد اگر سینی در داخل دستگاه نچرخد باعث می شود پخت درست انجام نشده و غذا هم گرم نشود. برای اینکه مشکل را عیب یابی کنید باید ابتدا دستگاه خود را خاموش کرده و از برق بکشید پنل زیر سینی را باز کرده و موتور آن را به وسیله یک مولتی متر چک کنید.

بیشتر اوقات دلیل نچرخیدن سینی می تواند ظروف بزرگ غذا باشد که در روی آن قرار داده اید اگر ظروف بزرگتر از اندازه باشد باعث خواهد شد لبه های آن به دیواره ی دستگاه مایکروفر گیر کرده و مانع از حرکت کردن سینی شود.

محل اتصال موتور چرخ دنده و سینی را چک کنید امکان دارد به درستی به یکدیگر وصل نشده باشند و این باعث حرکت نکردن سینی خواهد شد.

چرا مایکروفر تکنو روشن نمی شود؟

ممکن است در هنگام استفاده از مایکروفر دکمه را فشار داده و متوجه شوید که دستگاه روشن نمی شود دلایل بروز این مشکل می تواند موارد زیر باشد:

 • ابتدا از سلامت پریز و اتصالات کابل اطمینان پیدا کنید ممکن است که پریز برق را به دستگاه مایکروفر نرساند.
 • سوئیچ درب را چک کنید و از بسته بودن آن اطمینان پیدا کنید زیرا اگر درب بسته نباشد جریان برق داخل مایکروفر نمی رسد.
 • سوئیچ درب دارای ترمینال هایی می باشد که می توانید سلامت درب را به وسیله مولتی متر بررسی کنید.
 • اگر اتصالات برقرار بود متوجه خواهید شد که سوئیچ کار می کند.
 • اگر در هنگام بستن درب مایکروفر، درب درست با دستگاه مایکروفر چفت نمی شود برای برطرف کردن مشکل باید سوئیچ درب دستگاه را عوض کنید.
حتما بخوانید:   نحوه تعمیر کردن اجاق گاز تکنو

چرا فن برعکس کار می کند؟

اگر متوجه این موضوع شدید که وقتی درب دستگاه مایکروفر را باز می‌کنید فن کار می‌کند و وقتی درب را می بندید فن از کار می‌افتد یعنی فن برعکس کار می کند برای برطرف کردن مشکل باید درب مایکروفر را چک کنید می توانید به وسیله یک ولتاژ سنج این کار را انجام دهید.

دلایل صدای زیاد در مایکروفر تکنو چیست؟

درست قرار نگرفتن سینی گردان در کف مایکروفر می تواند باعث نچرخیدن سینی و همچنین سروصدای زیادی در دستگاه شود سینی را بررسی کنید اگر سینی درست جای خود متصل شده بود باید مگنترون و موتور را بررسی کنید برای بررسی و عیب یابی این قطعات باید با تعمیرکار تماس بگیرید.

 چرا مایکروفر غذا را گرم نمی کند؟

اگر غذا را داخل دستگاه گذاشتید و تنظیمات را هم انجام دادید ولی بعد از باز کردن درب متوجه شدید که غذا خوب گرم نشده، می تواند دلیل این مشکل، خراب شدن مگنترون باشد. مگنترون برای تولید فرکانس در مایکروفر مورد استفاده قرار می گیرد اگر شما دستگاه را بدون غذا روشن کرده باشید ممکن است مگنترون دستگاه سوخته باشد. مگنترون قابل تعمیر نبوده و حتماً باید در صورت سوختگی آن را تعویض کنید.

مایکروفر تکنو

نتیجه گیری:

در این مقاله از ایبک امداد شما را با روش استفاده صحیح و اصولی از مایکروفر تکنو آشنا کردیم همانطور که گفتیم استفاده نادرست از مایکروفر می‌تواند بسیار خطرناک باشد پس باید برای استفاده صحیح از دستگاه دفترچه راهنمای آن را خوب مطالعه کنید.

در ادامه شما را با مشکلات متداولی که امکان دارد برای مایکروفر تکنو به وجود بیاید به طور کامل آشنا کردیم گاهی ممکن است این مشکلات با رعایت نکات ساده برطرف شود ولی اگر مشکل جدی بود حتماً باید با نمایندگی های تعمیرات تکنو تماس بگیرید.

اگر در زمینه تعمیرات مایکروفر تکنو سوالی داشتید می توانید در بخش دیدگاه ها مطرح کنید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

خدمات تعمیرات مایکروفر تکنو

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

آیا سرویس دوره ای می تواند از خرابی مایکروفر تکنو جلوگیری کند؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا