تعمیراتتعمیرات یخچال

یخ‌ساز یخچال تکنو چیست و نحوه تعمیر آن چگونه است؟

آموزش کامل تعمیر یخ ساز یخچال های تکنو و نحوه راه اندازی آن ها

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

یخ‌ساز یخچال تکنو یکی از خوش‌ساخت‌ترین یخ‌سازها در جهان به شمار می‌رود. برند تکنو یک برند ایتالیایی است که به اشتباه آن را با برندهایی مانند تکنو لایو، تکنو موبایل و تکنو گاز اشتباه می‌گیرند. این یخ‌ساز هم از نظر کیفیت و هم از نظر راحتی حرف اول را در بین بخ‌سازهای دیگر می‌زند. ما در این مقاله از سایت ایبک قصد داریم تا شما را با یخ‌ساز یخچال تکنو و نحوه تعمیر آن آشنا کنیم. اما قبل از پرداختن به این موضوع بد نیست تا نگاه مختصری به تاریخچه یخ‌سازهای یخچال داشته باشیم. با ما تا پایان این مقاله کاربردی همراه باشید.

یخ‌ساز یخچال تکنو

تاریخچه یخ‌ساز یخچال و جزئیات آن

اگر یخچالی دارید که در آن دستگاه یخ‌ساز تعبیه شده است، احتمالاً به تجملات در آن یخچال و پر کردن یک لیوان با یخ تازه عادت کرده‌اید. این یک روشی است که به تازگی امکان پذیر شده است. همچنین تاریخچه این دستگاه به ظاهر معمولی پیچ و خم‌های بیشتری از آنچه تصور می‌کردید دارد. کسب اطلاعات بیشتر در مورد تاریخچه اولین ماشین یخ می‌تواند به شما کمک کند تا از بسیاری از افرادی که به امکان پذیر شدن آن کمک کردند قدردانی کنید.

آغاز فرآیند

قبل از تکنولوژی مدرن تبرید و انجماد، مردم در سراسر جهان از روش‌های متنوعی برای تهیه و ذخیره یخ استفاده می‌کردند. به گفته جیمز هیلبیش ، ایرانیان تأسیسات درخشانی به نام یخچال اختراع کردند. ساختار مخروطی شکل با یک گودال زیرزمینی برای ذخیره و ساخت یخ در 400 سال قبل از میلاد مسیح استفاده می‌شد. مصری‌ها از گلدان‌های سفالی پر از آب برای یخ زدن در شب‌های سرد استفاده می‌کردند. در سایر نقاط جهان، مردم یخ طبیعی را، گاهی اوقات در شرایط بسیار خطرناک، برداشت و در گودال‌های زیرزمینی ذخیره می‌کردند.

تقاضا برای یخ در طول قرن‌ها افزایش یافت. زیرا مردم به اهمیت یخ برای کارهایی از جمله نگهداری مواد غذایی در یخچال برای جلوگیری از بیماری و حفظ دارو پی بردند. علاوه بر این، مردم به غذاهای خنک مانند نوشیدنی‌های خنک و بستنی علاقه داشتند.

یخ‌ساز یخچال تکنو

اولین ماشین یخ

یکی از اولین افرادی که سعی کرد از این تقاضای فزاینده استفاده کند. فردریک تودور، مردی از انگیلیس بود. که اکنون به عنوان پادشاه یخی شناخته می‌شود. طبق بسیاری از سوابق تاریخی، از جمله یکی از سوابق انجمن تاریخی انگلیس به نام مرد یخی شهرت دارد. حرفه او فراز و نشیب‌های زیادی داشت. اگرچه در دهه 1840 او توانست راه‌های مطمئن‌تری برای برداشت یخ، روش‌های حمل و نقل یخ کامل و ایجاد مسیرهای تجارت یخ در سراسر جهان پیدا کند.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیر یخچال فریزر سیلور Silver/ نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر سیلور

تقریباً در همان زمان، یک پزشک آمریکایی به نام جان گوری، طرح‌های اولین یخچال را برای ساخت دستگاهی ساخت که یخ می‌سازد. هدف او این بود که بیمارانش را که بسیاری از آن‌ها بیماری‌هایی مانند تب زرد و مالاریا داشتند، خنک و راحت نگه دارد. دستگاه او برای کمک به بیماران مریض در نظر گرفته شده بود. اما او از رضایت کاملی نداشت. او دستگاه خود را در یک جشن در فضای باز به مناسبت روز باستیل رونمایی کرد و اعلام کرد که این امکان برای همه تماشاگران جشنواره وجود دارد که اکنون نوشیدنی خنک بنوشند.

او نمی‌توانست مقدار زیادی از سرمایه مورد نیاز برای ایجاد مدل‌های کاربردی‌تر از دستگاه خود را تأمین کند. تا حدی به دلیل کمپین افشاگری که توسط تودور رهبری می‌شد. همچنین مدل‌های بعدی او به دلیل مشکلات عملکردی مانند لو رفتن مورد تمسخر قرار گرفتند.

با این حال، امروزه مردم می‌دانند که روش ابداعی او در فشرده‌سازی، متراکم کردن، دریفت‌کردن و تبخیر هوا در ایجاد یخ‌ساز مدرن بسیار مهم بود. دستگاه یخ‌ساز مدل گوری در موزه ملی تاریخ آمریکا به نمایش درآمده است. او همچنین متوجه شد که این کمپرسور می‌تواند توسط چندین منبع مختلف انرژی، از جمله آب، اسب بخار، بادبان‌ها یا بخار برای ایجاد یک دستگاه یخ‌ساز با نیروی بخار کار کند. گوری به عنوان پدر تبرید و تهویه مطبوع شناخته می‌شود.

یخ‌ساز یخچال تکنو

موج بعدی یخ سازان

در طول چند دهه بعد، مخترعان در سراسر جهان به ساختن این طرح‌ها برای ایجاد دستگاه‌های پیچیده‌تر ادامه دادند. مهندسان در مناطقی از جمله تگزاس، آلمان و استرالیا، اختراعاتی را برای ماشین‌های یخ سازی موفق طراحی و دریافت کردند. هر کدام به روش خود موفق بودند.

به گفته آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) بزرگ‌ترین مشکلی که روی سطح زمین قرار گرفت، استفاده از گازهای سمی در فرآیند ساخت یخ بود. در طول دهه 1920، جراحات و حتی مرگ و میرها اتفاق افتاد. زیرا تولیدکنندگان از محصولات قابل اشتعال، سمی یا بسیار واکنش پذیر مانند دی اکسید گوگرد و کلرید متیل به عنوان مبرد استفاده می‌کردند. این مواد شیمیایی از یخچال نشت می‌کند. همچنین باعث مشکلات تنفسی یا انفجارهای خطرناک می‌شود.

در نتیجه، چندین دانشمند شروع به جستجوی جایگزین‌های امن‌تری کردند. در سال 1928، دو مخترع به نام‌های توماس میدگلی جونیور و چارلز فرانکلین کترینگ ترکیبی به نام فرئون ساختند. که از کلروفلوئوروکربن یا CFC تشکیل شده بود. طی چند سال، فریون به مبرد استاندارد تبدیل شد. EPA خاطرنشان می‌کند، اگرچه مرگ و میر ناشی از نشت یخچال را از بین برد، اما اکنون می‌دانیم که CFC‌ها تا حدی در تخریب لایه اوزون مقصر هستند.

یخ‌سازهای داخلی و فراتر از آن

پس از کشف فریون، سازندگان توانستند با خیال راحت‌تر ماشین‌های یخ‌ساز را آزمایش کنند. در دهه 1950، شرکتی به نام Servel در حال ساخت یخچالی بود. که یک یخ‌ساز در قسمت فریزر تعبیه شده بود. در سال 1965، Frigidaire مدلی را با دستگاهی که دقیقاً در درب آن تعبیه شده بود، معرفی کرد، ویژگی که امروزه در یخچال‌های سراسر جهان رایج است.

حتما بخوانید:   نحوه تعمیرات یخچال سینجر | نمایندگی تعمیرات یخچال Sinjer

با گذشت دهه‌ها، سازندگان یاد گرفتند که چگونه انواع مختلف ماشین‌های یخ و یخ سازی را بسازند. اولین یخ‌سازهای داخلی، تکه‌های یخ هلالی شکلی ساختند که ممکن است قبلاً دیده باشید. اما دیری نگذشت که دانشمندان متوجه شدند که چگونه قالب‌هایی برای ساختن یخ در مکعب‌هایی شبیه به قالب‌هایی که از یک سینی یخ سنتی می‌آید، بسازند. سازندگان همچنین شروع به ساخت ماشین‌های یخ‌سازی کردند که می‌توانست به تنهایی بایستد. مانند ماشین‌هایی که در آشپزخانه رستوران یا بار می‌بینید.

یخ‌ساز یخچال تکنو

ماشین یخ‌ساز کوچک

همچنین ماشین‌های یخ‌ساز کوچک‌تر قابل حمل که می‌توانستند روی میز قرار بگیرند. یا به راحتی حمل و نقل و استفاده شوند. برای رویدادهای کوچک که در آن یخ مورد نیاز بود. علاوه بر این، یخ سازان بسیار فراتر از صنعت لوازم خانگی حرکت کردند. سازندگان یاد گرفتند که دستگاه‌های یخ‌ساز در اندازه‌های صنعتی بسازند. آن‌ها برش‌های مختلف یخ را برای کاربردهایی از جمله ذخیره‌سازی گوشت و محصولات در سراسر جهان، خنک‌کردن بتن، ایجاد برف مصنوعی برای پارک‌های موضوعی یا رویدادهای ورزشی، مکانیسم‌های خنک‌کننده مهم در طول فرآیندهای تولید، تولید می‌کردند.

سوخت و منجمد کردن سبزیجات یا ماهی تازه. به علاوه، میلیون‌ها رستوران و بار از دستگاه‌های یخ‌ساز استفاده می‌کنند. برای اینکه مشتریان خود را از نوشیدنی‌های یخ‌زده یا سردی که مردم سراسر جهان به آن علاقه دارند، راضی نگه دارند. گاهی اوقات، مردم تمایل دارند از این دسترسی آسان به یخ و همچنین ویژگی‌هایی مانند دستگاه‌های یخ ساز داخلی در یخچال خانه‌ها و محل کار ما استفاده کنند. اما شاید دفعه بعد که در پمپ بنزین توقف کردید تا یک فنجان را با یخ و نوشابه گازدار پر کنید. یا از نوشیدن یک لیوان آب سرد یخ در یک روز گرم لذت ببرید. تمام مخترعان و دانشمندانی را به یاد بیاورید که آن را ساخته‌اند.

مشکلات رایج‌ یخ‌ساز یخچال تکنو و تعمیر آن

آیا تا به حال برای گرفتن یک لیوان آب یخ به یخچال تکنو رفته‌اید و متوجه شده‌‎اید که یخ‌ساز یخچال تکنو شما کار نمی‌کند؟. این یک تجربه خسته کننده است. اما غیر معمول نیست. در اینجا راهنمای گام به گام برای رفع مشکل یخ‌ساز یخچال تکنو آورده شده است.

یخ‌ساز یخچال تکنو

چرا یخ‌ساز یخچال تکنو من کار نمی‌کند؟

دلایل بالقوه‌ای وجود دارد که یخچال شما یخ نمی‌سازد. اما اکثر آن‌ها راه‌حل‌های ساده‌ای دارند.

شایع‌ترین خرابی یخ‌ساز یخچال تکنو عبارتند از:

  • لوله‌های پر آب مسدود شده است.
  • شیر ورودی آب مسدود یا یخ زده است.
  • فیلتر آب کثیف یا گرفتگی است.
  • عنصر گرمایش در دستگاه یخ‌ساز کار نمی‌کند.
  • یک فرمان مکث به طور تصادفی فعال شده است.
  • ترموستات خیلی پایین تنظیم شده است.
  • بازوی کنترل از موقعیت خارج شده است.

رفع مشکل یخ‌ساز یخچال تکنو با باز کردن لوله آب

اگر یخ‌ساز یخچال تکنو شما یخ درست نمی‌کند یا اگر تکه‌های یخ کوچک یا بد شکل هستند، لوله‌های پر آب ممکن است مشکل داشته باشند. فنجان پر و لوله پشت یخ ساز را بررسی کنید. اگر پوشیده از یخ هستند، به دنبال انسداد باشید.

حتما بخوانید:   علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی چیست ؟

بررسی کردن شیر ورودی آب برای رفع خرابی یخ‌ساز یخچال تکنو

آب از خط تامین اصلی خانه شما به یخ‌ساز یخچال تکنو شما می‌رسد. اگر آن خط مسدود شود، آب نمی‌تواند به داخل یخ‌ساز یخچال تکنو شما برود. اگر آب به خصوص سختی دارید، ممکن است رسوبات معدنی انسداد ایجاد کرده باشند. برای بررسی دریچه ورودی آب، ابتدا منبع آب را ببندید و یخچال خود را از برق بکشید. این کار فقط زمان کوتاهی طول می‌کشد. بنابراین در صورت بسته نگه داشتن درب یخچال، نگران آسیب دیدن اقلام داخل یخچال خود نخواهید بود.

حالا شیر آب را پیدا کنید که معمولاً در قسمت پایینی یخچال تکنو قرار دارد. برای رد کردن مشکل تامین آب، لوله تامین آب را از شیر جدا کرده و یک سطل زیر آن قرار دهید تا هر گونه آب چکه کند. گاهی اوقات یک صفحه زباله در داخل لوله وجود دارد که ممکن است مسدود شود. می‌توانید صفحه نمایش را با آب و صابون یا یک حل کننده معدنی تمیز کنید. همچنین، خود لوله را برای انسداد بررسی کنید و ببینید که آیا شیر خاموش کننده تمیز است یا خیر. اگر لوله پر یخ زده باشد، ممکن است برای حفظ جریان آب به فشار آب بیشتری نیاز داشته باشید.

تمیز کردن فیلتر آب برای رفع خرابی یخ‌ساز یخچال تکنو

اکثر یخچال‌ها دارای فیلتر آب هستند. از دفترچه راهنمای خود استفاده کنید یا وب سایت سازنده را بررسی کنید. تا نحوه مکان‌یابی و تعویض فیلتر یخچال خود را بیابید. به طور کلی دسترسی به آن آسان است. زیرا طوری طراحی شده است که به طور منظم تغییر کند. آن را به طور کامل تمیز کنید یا اگر فیلتر آنقدر مسدود شده است که تمیز نمی‌شود، آن را تعویض کنید.

المنت گرمایش یخ‌ساز را بررسی کنید

وقتی یخ‌ساز شما کار نمی‌کند، آخرین چیزی که احتمالاً به آن فکر می‌کنید این است که به گرمای بیشتری نیاز دارد. با این حال، بیشتر ماشین‌های یخ از گرما استفاده می‌کنند. به علت آنکه مکعب‌ها را از سینی‌هایی که در آن‌جا شکل می‌گیرند به داخل ظرفی که می‌توانید به آن‌ها دسترسی داشته باشید منتقل کنند.

تنظیم ترموستات برای خوب کار کردن یخ‌ساز یخچال تکنو

اگر ترموستات خیلی پایین تنظیم شود، ممکن است کل یخ‌ساز تحت تأثیر قرار گیرد و باعث یخ زدن آب قبل از رسیدن به قالب یخ‌ساز یخچال تکنو شود. دفترچه راهنمای یخچال تکنو شما باید دارای دمای توصیه شده باشد. اگر یخچال شما زیر این سطح تنظیم شده باشد، این می‌تواند دلیل یخ نکردن یخ‌ساز باشد. دما را بالا ببرید و ببینید آیا این مشکل را حل می‌کند یا خیر.

یخ‌ساز یخچال تکنو

سخن پایانی

امیدواریم که از خواندن این مقاله نهایت استفاده را برده باشید. اگر این مقاله را دوست داشتید آن را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید و با این کار خود از ما حمایت کنید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x