حیوانات

بهترین نژاد سگ برای نگهداری در آپارتمان

از زمان های گذشته سگ ها همیشه یار انسان ها بوده اند و از این حیوانات به عنوان وفادار یاد می شده است. در دنیای امروز علاوه بر اینکه خدمات بسیار مفیدی مانند امداد گری سگ ها برای انسان ها دارند از این حیوانات به عنوان حیوان خانگی هم نگه داری می نمایند. سوالات زیادی در رابطه با بهترین نژاد های سگ های آپارتمانی برای نگهداری وجود دارد که در ادامه به این سوالات پاسخ خواهیم داد. همه دوست داران سگ که قصد نگهداری از آن در خانه را دارند به دنبال سگ های بدون ریزش مو هستند. در ادامه ویژگی های بهترین نژاد های سگ های آپارتمانی را برای شما شرح خواهیم داد.

متناسب با سبک زندگی تان سگ آپارتمانی را خریداری کنید

شما باید این نکته را بدانید، بیشتر سگ ها به فعالیت نیاز دارند. آنها علاقه دارند در بیرون بدوند و خوش بگذرانند. به همین دلیل، اگر زمان کافی برای بیرون بردن سگ خود یا بازی با آن دارید، از انتخاب سگ های پرانرژی خودداری کنید و به دنبال نژادهای آرام تر و تنبل تر باشید.

علاوه بر این، اگر می خواهید یک توله سگ را به منزل خود آورده و آن را بزرگ کنید، وظیفه دارید که به نیازهای سگ نیز توجه کنید. توله ها به آموزش، ورزش و مراجعه منظم به دامپزشک نیاز دارند. اگر فکر می کنید برای انجام این کارها وقت ندارید، شاید بهتر باشد سگ مسن تری را انتخاب کنید که تمام این مراحل را پشت سر گذاشته است. سگی که آموزش های لازم را دیده باشد یا واکسن های لازم را در دوران اولیه زندگیه خود تزریق کرده باشد.

تمامی سگ ها نیاز دارند که مراقبت ویژه ای از آن ها انجام شود، اما بعضی از نژادهای خاص سگ ها نیاز دارند مراقبت بیشتری از آن ها انجام شود. باید ببینید چقدر وقت آزاد دارید تا به نیازهای سگتان رسیدگی کنید. اگر زمان کمی برای مراقبت از او دارید، باید نژادی از سگی را انتخاب کنید که نیاز به مراقبت های ویژه و زیاد نداشته باشد.

حتما بخوانید:   چگونه سگ را به خود وابسته کنیم | رام کردن سگ

برای افراد مبتدی بهترین نژاد سگ آپارتمانی چیست

نژادهای زیادی از سگ ها در دنیا وجود دارد که خوشبختانه هر کدام از این نژادها نیازهای خاص خود را دارند، اندازه، سطح انرژی و مراقبت مورد نیاز از هر یک از این نژادها نیز به وضوح تعریف شده است. در ادامه، هر نژاد سگ دارای شخصیت و همچنین رفتار متفاوتی است. این ویژگی ها می تواند به شما در انتخاب نژاد سگی  کمک کند که سگی را انتخاب کنید که برای خانه و خانواده شما مناسب است.

سگ نژاد باکسر (Boxer) چه ویژگی هایی دارد

اگر شما به دنبال سگی با جثه متوسط ​​و همچنین پرانرژی هستید، باکسرها قطعا انتخاب خوبی برای شما هستند. باکسرها بسیار بازیگوش می باشند و با اعضای خانواده ارتباط برقرار می نمایند. اگر سبک زندگی شخصیتان فعال و پرانرژی می باشد، نژاد سگ باکسر برای شما بسیار مناسب است. این نژاد از سگ به ورزش، حرکت و بازی زیادی نیاز دارد.موهای این نژاد از سگ نیز به مراقبت ساده و منظم نیاز دارد. بنابراین لازم نیست آنها را برای کوتاه کردن موهایشان به آرایشگاه ببرید.

توله سگ این نژاد از سگ کمی فعال تر از بالغ است. با این حال، آموزش آن دشوار نیست. این نژاد دوست دارد جلب توجه کند، بنابراین باید به آن توجه زیادی کنید. باکسرها با کودکان ارتباط برقرار می کنند و به خوبی از بچه ها محافظت می نمایند.

سگ نژاد یورکشایر تریر (Yorkshire Terrier) چه ویژگی هایی دارد

برای مبتدیانی که به دنبال یک سگ آموزشی هستند، یورکشایر تریر بهترین نژاد است. با این حال، این نژاد از سگ نیاز به نظافت و مراقبت از مو دارد زیرا موهای یورکشایر تریر بسیار بلند می شوند و به همین دلیل باید مرتباً موی سگ را شانه یا کوتاه کرد. این نژاد سگ بعضی اوقات موهایی دارد که به زمین می رسد. بنابراین بازدید منظم از سالن نگهداری حیوانات خانگی از جمله کارهایی است که در برنامه های مراقبت از این نژاد سگ باید در نظر گرفته شود. مراقبت از یورکشایر تریر دشوار نمی باشد، آنها سطح انرژی بالایی ندارند و فقط به تمرینات اولیه و ساده نیاز دارند. فقط هر روز آنها را به پیاده روی ببرید.

سگ نژاد بیچون فرایز ( Bichon Frise) چه ویژگی هایی دارد

این نژاد از سگ ها بسیار کوچک و دوست داشتنی است. موهای آنها به گونه ای رشد می کند که مانند یک توپ در زمین به نظر می رسد. Bichon Fries خیلی سریع با شما ارتباط برقرار می کند و آموزش آنها نیز یک کار ساده می باشد. نژاد سگ بیچون فرایز با هر سبک از زندگی شما راحت سازگار می شود. اما باید به اندازه کافی زمان و هزینه برای مراقبت و کوتاهی موی این نژاد را نیز داشته باشید. به جزء کوتاه کردن مو، موهای این حیوان باید به صورت مرتب شانه شود. Bichon Fries نژاد ایده آل سگ برای خانواده هایی است که در آپارتمان زندگی می کنند یا بچه دارند. این نژاد به تحرک زیاد نیاز ندارد و مقداری بازی و توجه به این سگ برای او کافی می باشد.

حتما بخوانید:   رژیم غذایی سالم برای طوطی و غذای اصلی طوطی

بهترین نژاد های سگ

سگ نژاد گلدن رتریور (Golden Retriever) چه ویژگی هایی دارد

گلدن رتریورها یکی از نژاد های سگ بسیار پر طرفدار و دوست داشتنی می باشند زیرا این سگ ها شگفت انگیز هستند. آنها به راحتی یکی اعضای خانواده می شوند و ارتباط برقرار می کنند. نگهداری از آن آسان است و این نژاد سگ به راحتی با کودکان و افراد بزرگسال کنار می آید. گلدن رتریورها عاشق این هستند کهروی مبل استراحت کنند، اما این نژاد به اندازه کافی فعال می باشد که در طول روز با آنها بازی کنید. تربیت سگ گلدن رتریور کار بسیار راحتی است که این نژاد سگ را برای افراد مبتدی بسیار مناسب می کند.

سگ نژاد پاپیون (Papillon) چه ویژگی هایی دارد

سگ های پاپیونی همانطور که از شکل شان معلوم است جزء سگ های  عروسکی و تزئینی می باشند. اما اجازه ندهید ظاهر ریز و مینیاتوری این نژاد سگ شما را فریب دهد. سگ های نژاد پاپیون زندگی خیلی پر تحرکی دارند. این سگ های کوچک بسیار رام هستند و در عین حال می توانند با شما ورزش و بازی کنند. پاپیون به ورزش زیاد نیازی ندارد، آنها فقط دوست دارند بازی کنند و بدوند. آموزش این نژاد سگ بسیار آسان است و نیازی به نگهداری و نظافت زیادی ندارد.

سگ نژاد گریهوند (Greyhounds) چه ویژگی هایی دارد

اگر علاقه مند به سگ های بزرگ هستید، سگ های تازی می توانند یک انتخاب مناسب باشند. در گذشته از این نژاد سگ عمدتاً برای دویدن و دوی سرعت استفاده می شد، اما اخیراً به دلیل ماهیت دوستانه و خانوادگی به سگ خانگی دوست داشتنی خیلی از مردم تبدیل شده است. گریهوند ها علاقه زیادی به خوابیدن دارند. با این حال، هرگز فراموش نکنید که مانند هر سگی، این نژاد سگ هم به محبت و ورزش نیاز دارد. اگر صبح ها برای پیاده روی و دو بیرون می روید، یک سگ گریهوند می تواند همراه خوبی برایتان باشد.

سگ نژاد پودل (Poodle) چه ویژگی هایی دارد

پودل ها از نژاد سگ های کوچک می باشند که بسیار محبوب است. این نژاد در سه سایز مینیاتوری، عروسکی و استاندارد هستند. نژاد سگ پودل خیلی باهوش می باشند و همه چیز را خیلی سریع می آموزند. موی این سگ مجعد است، بنابراین باید مرتباً او را نزد آرایشگر برد تا از وضعیت موی حیوان مراقبت کنید. پودل ها نیز بسیار پرانرژی هستند. آنها باید بسیار فعال و از نظر ذهنی تحریک شوند. به همین دلیل آنها آماده بازی و گوش دادن به شما هستند. پودل ها با هر محیطی به راحتی سازگار می شوند و در هر منزلی راحت زندگی می نمایند. این نژاد سگ رابطه بسیار خوبی با بچه ها دارد.

حتما بخوانید:   غذای ممنوعه سگ | لیست غذاهای ممنوع سگ

سگ نژاد پامرانین (Pameranian) چه ویژگی هایی دارد

پامرانین‌ ها جزو نژاد اسپیتز هستند. سگ های کوچک رام با موهای زیاد. البته خوشبختانه پوشش این نژاد سگ نیاز به مراقبت مداوم زیادی ندارد و تنها کافی است روزانه آن را شانه کنید تا چهره زیبا تری به سگ دهد. فعالیت روزانه بیشتر برای سلامتی و شادی این سگ پامرانین‌ کافی است. پامرانین‌ها به تمریناتی که انجام می دهند توجه زیادی دارند و آنها را با علاقه زیادی انجام می دهند. پامرانیان ها ممکن است بیشتر برای صاحبان مجرد مناسب باشند، اما هنوز هم می توان آنها را در یک خانواده نگهداری نمود.

بهترین نژاد های سگ

سگ نژاد لابرادور رتریور (Labrador Retriever) چه ویژگی هایی دارد

لابرادور رتریورها جزو نژاد های محبوب و دوست داشتنی با جثه متوسط ​​می باشند. لابرادورها سگ های بسیار وفاداری می باشند که به خوبی با جمع خانواده کنار می آیند. این نژاد از سگ ها بسیار فعال، بسیار باهوش و دوستدار بازی هستند. نگهداری از این نژاد سگ بیشتر طول می کشد زیرا لابرادورها به فعالیت زیادی نیاز دارند. این سگ ها علاقه زیادی به یادگیری دارند و شما به راحتی می توانید هر چیزی را به آنها آموزش دهید. بدون تحرک یا فعالیت ذهنی، سگ های لابرادور کسل و بی حال می شوند و می توانند بدخلق شوند. مخصوصاً وقتی جوانتر هستند. همچنین این سگ ها عاشق غذا خوردن می باشند و اگر مراقب تغذیه او نباشید می تواند به سرعت چاق شود.

سگ نژاد مالتیز (Maltese) چه ویژگی هایی دارد

مالتیز از نژاد های معروف سگ می باشد که می توان آن را در منطقه مرکزی مدیترانه جستجو کرد. این سگ ها نیز جزو سگ ها عروسکی هستند که اگر مرتب موهایشان را کوتاه نکنند، خیلی بلند می شود. مالتی ها برای نگهداری در منازل و آپارتمان ها بسیار مناسب هستند، اما به علت جثه کوچکی که دارند امکان دارد به وسیله کودکان خردسال آسیب ببینند، بنابراین بیشتر توصیه می شود این سگ را بر نگهداری در خانواده هایی با فرزندان بزرگتر و با درک بیشتر انتخاب کنید.

31

بهترین نژاد های سگ

امتیاز سردبیر - 9.9

9.9

مجموع امتیاز

در این مقاله با بهترین نژاد های سگ خانگی که برای نگهداری در آپارتمان مناسب هستند آشنا خواهید شد.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x