آموزش لوازم خانگی

بهترین مایع برای بخارشو| مواد شوینده مناسب برای بخارشو

بهترین مایع برای بخارشو|مواد شوینده مناسب برای بخارشو، آب بخار

برای استفاده در بخارشو مایع های مختلفی وجود دارد. در این مطلب بهترین مایع برای بخارشو را مورد بررسی قرار خواهیم داد و به نکات مهم و مفیدی در مورد استفاده بهتر از دستگاه بخارشوی خواهیم پرداخت.

داخل بخارشو چی بریزیم؟

به صورت معمول در بخارشوی می توانید آب بریزید. اما با توجه به مدل دستگاه شاید لازم باشد، که از مواد شوینده و سایر افزودنی ها نیز استفاده کنید. برای اینکه از بخارشو به صورت ایمن و صحیح استفاده شود، باید قبل از هر اقدامی دفترچه راهنمای دستگاه با دقت مطالعه شود. برخی از کارخانه های تولیدی استفاده از آب مقطر را برای دستگاه بخارشوی توصیه می‌کنند، تا از ایجاد جرم در دستگاه جلوگیری شود.

می توان اینگونه گفت، که فقط از آب تمیز باید در بخارشو استفاده شود و بهتر است از مواد شوینده شیمیایی در داخل آن استفاده نشود. مگر اینکه در دفترچه راهنما اجازه این کار داده شده باشد. در هر صورت پیش از اینکه از دستگاه بخارشوی استفاده کنید، دستگاه خود را به خوبی تمیز نموده و گرد و غبار و آلودگی ها و باقیمانده های دیگر را از بین ببرید.

امروزه در خانه ها یکی از لوازم خانگی پرمصرف دستگاه بخار شور می‌باشد و این دستگاه کارایی بسیار بالایی دارد. اگر افراد در مورد نحوه استفاده از این دستگاه اطلاعات کافی داشته باشند، در منزل از این دستگاه بسیار استفاده خواهند کرد. اما افرادی که آشنایی خوبی با این دستگاه ندارند، بخارشوی آنها فقط در خانه نگهداری می‌شود و به افرادی که قصد خرید بخارشو دارند آن را توصیه نمی کنند.

اما بخارشو برای نظافت و تمیز کردن منزل بسیار کاربردی است و حتی برای شستن فرش هم می توانید از آن استفاده کنید. همچنین می توانید در صورتی که شرکت سازنده دستگاه شما اجازه داده باشد، مواد شوینده در آن بریزید و منزل خود را نظافت کنید.

بخارشو چیست؟

برای اینکه بتوانید با این دستگاه کار کنید در ابتدا بهتر است بدانید، که بخارشو چه کارایی دارد. این دستگاه قابلیت مکندگی توسط بخار را دارد و در تمیز کردن و نظافت منزل می تواند به شما کمک زیادی کند. بهتر است بدانید، که با ترکیب مواد شوینده می توانید با استفاده از دستگاه بخارشو سطوحی مثل موکت، فرش، مبل و دیوارها را هم تمیز کنید.

حتما بخوانید:   نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی موریس | راهنمای تعمیر لوازم خانگی موریس

بخارشو ها قدرت تمیز کنندگی بسیار بالایی داشته و لکه های سخت را هم از بین می برند. برای نظافت کردن منزل این روزها یکی از بهترین و ساده ترین راهکارها استفاده از این دستگاه می باشد. چون اکثر خانم ها شاغل بوده و وقت زیادی برای نظافت و تمیز کردن خانه ندارند. دستگاه بخارشو نسبت به دیگر شوینده ها هم قیمت ارزان تری دارد و هم قدرت تمیز کنندگی آن بالاتر می باشد.

بخارشو

کاربردهای بخارشو

افرادی که در آپارتمان زندگی می کنند و در طبقات بالایی هستند در هنگام تمیز کردن پنجره ها و شیشه ها همیشه ترس و استرس از ارتفاع دارند و این کار بسیار خطرناک می باشد. بخارشو دسته بلندی دارد و می توان از آن برای تمیز کردن پنجره ها و شیشه ها بدون هیچ ترس و استرس استفاده کرد. بخارشو ها شیشه ها و پنجره ها را به خوبی تمیز می کنند و آلودگی های آنها را از بین می برند.

در برخی موارد وقتی که لکه بر روی مبلمان ایجاد می‌شود، از بین بردن این لکه کار آسانی نیست و زحمت زیادی می خواهد. با استفاده از دستگاه بخارشو می‌توانید مبل خود را به صورت یک دست تمیز کنید. نگران آب اضافه ای که بر روی مبل ها ایجاد می‌شود نباشید چون بخارشو ها قابلیت مکندگی بسیار بالایی دارند.

از کاربردهای دیگر دستگاه بخارشو می توان به قابلیت تمیز کردن موکت و فرش این دستگاه اشاره کرد. برای این کار باید مخزن بخارشو خود را از ترکیب مواد شوینده مناسب و آب پر کرده و موکت و فرش خود را با استفاده از آن تمیز کنید. به این نکته توجه داشته باشید، که پس از انجام دادن این کار حتماً باید مخزن بخارشو را خالی کرده و آن را با دقت بشویید. بهتر است این نکته جالب را بدانید، که با استفاده از دستگاه بخارشو لکه چسب را هم می‌توانید از روی قالی و فرش خود پاک نمایید.

برای تمیز کردن گاز، هود و یخچال می توانید از دستگاه بخارشو استفاده کنید و آنها را بدون آسیب و در کمترین زمان ممکن به خوبی نظافت نمایید. همه سطوحی که استیل هستند را می‌توانید با بخارشو تمیز کنید. روی سطوح حساس باید از دستگاه بخار شو با احتیاط استفاده نمایید، چون احتمال دارد روی سطوح خط بیفتد.

حتما بخوانید:   مقایسه تلویزیون دیجیتال و آنالوگ | مزایا و معایب تلویزیون دیجیتال و آنالوگ

برای برق انداختن کفپوش ها هم می توانید از بخارشو استفاده کنید. برای تمیز کردن کفپوش ها نیازی به استفاده از مواد شوینده در دستگاه بخارشو نخواهد بود. اما اگر می خواهید سرامیک های آشپزخانه یا سرویس بهداشتی که باکتری ها و میکروب هایی دارند با بخارشو تمیز کنید، می‌توانید از مواد شوینده نیز استفاده کنید، تا میکروب ها و باکتری ها از بین بروند و با استفاده از فشار بخار سطوح مورد نظر شما به خوبی تمیز شود.

آیا می‌توان مواد شوینده در بخارشو ریخت؟

افرادی که از دستگاه بخارشو استفاده می کنند معمولاً این سوال برایشان پیش می آید، که آیا می‌توان در دستگاه بخارشو از مواد شوینده هم استفاده کرد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت، که بستگی به برند و مدل دستگاه شما دارد. قبل از اینکه این کار را انجام دهید بهتر است، که دفترچه راهنمای استفاده از دستگاه خود را مطالعه نمایید. اگر به دستورالعمل بخارشو خود بی توجهی کنید، احتمال دارد مواد شوینده به دستگاه شما آسیب برساند.

بخارشو ها با استفاده از بخار آب وظیفه خود را انجام می دهند و به مواد شوینده نیازی ندارند. اما اگر قصد دارید از مواد شوینده در دستگاه استفاده کنید، حتماً باید دفترچه راهنما را مطالعه کرده و طرز استفاده از دستگاه خود را بدانید.

در دستگاه بخارشو از چه آبی استفاده شود؟

همانطور که گفته شد دستگاه بخار شو با استفاده از بخاری که ایجاد می کند نظافت منزل را انجام می‌دهد. در مخزن بخارشو بهتر است آبی که تصفیه شده و یا آب جوشانده سرد و یا آب مقطر استفاده کنید. چون آب معمولی دارای املاح و مواد معدنی زیادی مانند سدیم هستند، که موجب می شوند رسوبات آهکی در دستگاه شما ایجاد شود و انسداد و گرفتگی به وجود آید و نتیجه آن عملکرد ضعیف دستگاه بخارشو خواهد بود.

بخارشو

نکات مهم در نگهداری و استفاده از بخارشو

  • سری ها و یا حوله ای که در سر بخارشو به کار برده می شود را باید با استفاده از آب گرم تمیز کنید و برای شستشوی آنها به هیچ عنوان نباید از موادی مثل سفید کننده استفاده کنید. پس از هر بار استفاده از دستگاه بخار شو باید سری های پارچه ای آن را تمیز کرده و خشک کنید، تا برای استفاده بعدی آماده باشد. اگر در سری بخارشو از حوله یا پارچه استفاده می کنید، در ابتدا سطوحی که کثیفی کمتری دارند را تمیز نمایید و سپس به سراغ سطوح کثیف بروید. در این صورت سری پارچه ای دستگاه بخار شو کمتر کثیف خواهد شد.
  • دسته یا نازل بخار شو را باید به صورت مرتب تمیز کنید. چون اگر رسوبات در آنها انباشته شود، موجب کاهش مکش و کاهش بخار از دستگاه بخارشو خواهد شد. پس از تمیز کردن نازل و دسته، از اتصال محکم آنها اطمینان حاصل نمایید . در صورتی که دسته یا نازل دارای رسوب شده است می‌توانید از محلول سرکه، جوش شیرین و آب داغ برای از بین بردن رسوبات استفاده کنید.
  • برای اطلاع یافتن از مواد مجاز که می توانید در مخزن بخارشو استفاده کنید، باید دفترچه راهنمای دستگاه خود را مطالعه کنید. اما به صورت کلی برای این که دستگاه شما عملکرد و کارایی خوبی داشته باشد، بهتر است از مواد شوینده در این دستگاه استفاده نکنید.
  • به این نکته توجه داشته باشید، که آب معمولی دارای املاح و مواد معدنی مثل منیزیم و کلسیم است، که موجب ایجاد رسوب در دستگاه می شود و رسوبات باعث کاهش عملکرد و کارایی دستگاه شما می شود. در برخی اوقات که مکش بخارشو کمتر است و دستگاه نمی تواند به خوبی نظافت کند، احتمالاً در مخزن بخار دستگاه شما رسوبات آهکی به وجود آمده است.
  • از فیلتر بخارشو برای جلوگیری از ورود رسوبات و سایر آلودگی ها به سری و نازل استفاده می‌شود. به همین دلیل باید فیلتر دستگاه خود را به صورت دوره‌ای تمیز کنید. در غیر این صورت قدرت بخار و مکش بخارشو بسیار کمتر خواهد بود. چون بخارشو برای فرستادن بخار از فیلتر کثیف شده باید قدرت بیشتری را تولید کند. به همین دلیل مکش آن ضعیف تر شده و طول عمر مفید دستگاه کمتر خواهد بود.
  • پیش از آنکه از بخارشو برای تمیز کردن سطوحی مثل مبل و فرش استفاده کنید، این سطوح را با استفاده از جارو تمیز کنید و با دستمال خاک آنها را بگیرید و سپس با بخارشو آنها را تمیز کنید. برای تمیز کردن سطوح مختلف از سری های مناسب باید استفاده کنید. از دستگاه بخارشو خود برای تمیز کردن سطوحی مثل وسایل برقی نباید به هیچ عنوان استفاده کنید.
  • پس از اینکه از دستگاه بخارشو استفاده می کنید، مخزن آن را خالی کنید. چون آب آلوده موجب می‌شود، که بخارشو به مرور زمان رسوب بگیرد و همچنین موجب ایجاد بوی نامطبوع در دستگاه شما خواهد شد.
حتما بخوانید:   نحوه نصب آبگرمکن برقی | مراحل نصب آبگرمکن برقی

31

بهترین مایع برای بخارشو

مجموع امتیازات

بررسی مواد شوینده مناسب برای بخارشو

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x