خدمات فاضلاب و لوله بازکنی

بهترین محلول لوله بازکن فاضلاب|مزایا و معایب استفاده از محلول لوله بازکن فاضلاب

بهترین محلول لوله بازکن فاضلاب|مزایا و معایب استفاده از محلول لوله بازکن فاضلاب، محلول لوله بازکن ایرانی، محلول لوله بازکن خارجی

یکی از بهترین راهکارها برای برطرف کردن گرفتگی ها در لوله های چدنی و پلاستیکی استفاده از محلول لوله بازکن فاضلاب است. اگرچه استفاده از این محلول معایبی نیز دارد. محلول های لوله بازکن فاضلاب انواع مختلفی دارند، که از نظر خورندگی و قدرت اسیدی با یکدیگر متفاوت هستند و برخی از این محلول ها را در منزل نیز می توانید تهیه کنید. در همه محلول های لوله بازکن فاضلاب یک ویژگی مشترک وجود دارد و آن عدم زیاده روی در مصرف آنها و رعایت اصول ایمنی در حین استفاده می‌باشد. در غیر این صورت بدنه لوله های شما آسیب خواهند دید. بهترین و قویترین محلول لوله بازکن خارجی و ایرانی مثل اکتیو، کوبایاشی، تیرک، صاف و… را در این مطلب معرفی و مورد بررسی قرار می دهیم.

کاربرد محلول لوله باز کن فاضلاب

ورود شوینده های صابونی، مواد روغنی و همچنین باقی مانده مواد غذایی موجب می‌شوند، که در جداره لوله های فاضلاب لایه های رسوبی و کثیفی تشکیل شوند. لوله های قدیمی بیشتر از جنس چدن هستند و املاحی که در مواد شوینده و آب وجود دارد، رسوب زیادی را بر روی آنها ایجاد می کند و در نتیجه مسیر عبور پساب ها دچار گرفتگی می‌شود. محلول های لوله بازکن فاضلاب در بیشتر موارد اسیدی هستند و وقتی وارد لوله ها می شوند، واکنش شیمیایی برقرار کرده و پیوند میان لایه های رسوبی را از بین می برند و این لایه های رسوبی را تجزیه کرده و پاک می‌کنند. سرعت پاکسازی و رسوب زدایی محلول ها بسته به قدرت اسیدی این محلول ها افزایش پیدا می‌کند. باید توجه داشته باشید، که محلول های لوله بازکن فاضلاب رسوبات جزئی را می‌تواند پاکسازی کند. اگر گرفتگی های بیشتری در لوله ها وجود داشته باشد، باید از خدمات لوله بازکنی با فنر برقی و دیگر راهکار های مشابه استفاده کنید.

محلول لوله بازکن

قوی‌ترین محلول لوله باز کنی خانگی

استفاده از برخی از محلول ها برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب در منزل کاربرد بیشتری دارد. برای نمونه استفاده از محلول جوش شیرین و سرکه در اغلب مواقع گرفتگی لوله های آشپزخانه و چاه حمام را رفع می‌کند. محلول هایی که قدرت اسیدی بالایی دارند، بر پوست، چشم و سیستم تنفسی شما آسیب وارد خواهند کرد. به همین دلیل پیشنهاد می گردد که تا جایی که امکان دارد، از محلول های خانگی و ضعیف استفاده کنید. از بهترین محلول های لوله بازکن خانگی، محلول جوش شیرین و سرکه است. باید مقداری از این دو را در لوله فاضلاب بریزید و پس از این که نیم ساعت گذشت، مسیر لوله ها را با مقدار زیاد آب شستشو دهید.

محلول لوله بازکن

محلول لوله باز کن ایرانی

در برخی از مواقع گرفتگی لوله های فاضلاب با محلول‌های خانگی برطرف نمی‌شوند. تنها راهکار برای رفع آن استفاده از محلول های قوی است. لوله بازکن قوی ایرانی توسط شرکت های مختلف تولید می گردند و از لحاظ کیفیت در سطح مطلوبی هستند. از بهترین های لوله بازکن قوی ایرانی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

محلول لوله باز کن اکتیو

یکی از محلول لوله بازکن قوی ایرانی که با سرعت بسیار خوبی می تواند لایه های چربی و مواد صابونی را از بین برده و حذف کند، محلول لوله بازکن اکتیو می باشد. برند اکتیو در بین محصول های جرم گیر و ضدعفونی کننده و لوله بازکن شناخته شده است. این برند فعالیت خود را در سال ۸۷ آغاز کرد. محلول ضدعفونی کننده اکتیو خیلی از آلودگی ها را نیز از بین می برد و بوی بد فاضلاب را کاهش می دهد، چون در این محلول از مواد ضدعفونی کننده نیز استفاده می‌گردد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات لوله بازکنی سیار به صورت تخصصی

محلول لوله بازکن اکتیو بسیار قوی است و شما می توانید برای باز کردن گرفتگی کفشور آشپزخانه، گرفتگی چاهک حمام و سینک ظرفشویی و روشویی و … استفاده کنید. به این نکته توجه داشته باشید، که زمانی که از لوله بازکن اکتیو استفاده می کنید، حتماً باید تهویه را روشن کرده و درب و پنجره ها را باز بگذارید.

محلول لوله باز کن صاف

از محلول های لوله بازکن قوی ایرانی، محلول چاه بازکن صاف می باشد. مواد شیمیایی و اسیدی که در محلول لوله بازکن صاف وجود دارد، در پاکسازی لوله های آشپزخانه و سرویس های بهداشتی و حمام قدرت بسیار بالایی دارد. مواد اسیدی که داخل محلول لوله بازکن صاف وجود دارد، موجب آسیب دیدگی شدید پوست خواهد شد. همچنین در صورت استنشاق بوی این مواد، دچار مشکلات تنفسی و مسمومیت خواهید شد. برای اینکه از محلول لوله باز کن صاف برای رفع گرفتگی لوله ها استفاده کنید، باید کمی از آن را داخل لوله بریزید و پس از گذشت پانزده دقیقه لوله ها را با آب زیاد بشویید.

محلول لوله بازکن تنطور

محلول لوله باز کن تنطور یکی از بهترین محلول هایی است، که شما می‌توانید لوله های فاضلاب خود را با سرعت خیلی زیاد باز کرده و بوی نامطبوع آنها را از بین ببرید. محلول لوله بازکن تنطور در ظرف هایی از جنس پلاستیک و در وزن های ۵۰۰ گرمی در بازار وجود دارند. این محلول خاصیت اسیدی بسیار قوی دارد. به همین دلیل خیلی سریع لایه های رسوبی در جداره لوله ها را از بین خواهد برد. همچنین محلول لوله بازکن تنطور آسیب کمتری به لوله های پلاستیکی می رساند. به همین سبب در مدت زمان کوتاهی به یکی از گزینه های قوی محلول های لوله بازکن ایرانی تبدیل شد.

محلول لوله باز کن اتک

یکی از مشکلاتی که محلول های لوله بازکنی دارند، بوی بسیار زننده و بد این محلول ها می باشد. محلول لوله بازکن اتک این مشکل را برطرف کرده است. محلول لوله بازکن اتک قدرت بسیار بالایی برای از بین بردن لایه های چربی و رسوبی در لوله سینک ظرفشویی، سرویس بهداشتی و توالت دارد. این محلول هیچ بویی ندارد. همانند دیگر محلول های اسیدی، نباید آنها را در فضای بسته و یا فضایی که تهویه ندارد استفاده کنید.

محلول لوله باز کن رافونه

از قوی‌ترین و بهترین لوله بازکن های ایرانی محلول لوله باز کن رافونه است. این محلول را شرکت زلال شیمی لیا تولید می کند. این شرکت فعالیت خود را در سال ۹۷ آغاز کرد. محلول لوله باز کن رافونه فرمولاسیونی دارد، که در ابتدا لایه های چربی را از بین می‌برد و سپس بوی نامطبوع و ضایعات و پرزهای انباشته شده در مسیر لوله فاضلاب را قادر خواهد بود، که به صورت کامل از بین ببرد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  حفر چاه در خاک ماسه بهتر است یا خاک رس | محل مناسب برای حفر چاه

محلول لوله باز کن نانو

محلول لوله بازکن نانو چون از فناوری نانو استفاده می کند، می تواند گرفتگی های لوله فاضلاب را فوری و بدون اینکه به لوله ها آسیب برساند، برطرف کند. محلول لوله بازکن نانو آنتی باکتریال است و در آنها از مواد محافظت کننده نیز استفاده می گردد.

علاوه بر محلول های لوله بازکنی که در موارد فوق معرفی شد، موارد زیر نیز دارای قدرت بالایی هستند و می توانید برای رفع گرفتگی لوله های فاضلاب چدنی و پلاستیکی مورد استفاده قرار دهید:

  •  محلول لوله بازکن رخشا
  •  محلول لوله بازکن اتک راه گشا
  •  محلول لوله بازکن سانی استیک

بهترین محلول لوله باز کن خارجی

در انتخاب محلول لوله بازکن باید به مواردی مانند مقدار آسیبی که به لوله ها وارد می کنند توجه شود. همچنین باید محلول هایی انتخاب شوند، که آسیب کمتری به سلامت چشم ها، پوست و دست وارد می کنند. از بهترین محلول های لوله بازکن خارجی می توان به این موارد اشاره کرد:

محلول لوله بازکن

محلول لوله بازکن کوبایشی

از جمله قوی‌ترین محلول های لوله بازکنی که ساختار فومی داشته و قدرت تمیز کنندگی بسیار خوبی برای سرویس های بهداشتی، لوله های آشپزخانه، حمام و توالت دارد، محلول لوله بازکن کوبایاشی است. این محلول بدون رایحه بوده و توسط کشور ژاپن تولید می گردد.

محلول لوله بازکن RORAX

از محلول های قوی خارجی می توان به محلول لوله باز کن RORAX اشاره نمود. در این محلول از مواد شیمیایی خطرناک و کلر استفاده نشده است. به همین دلیل با سلامت محیط زیست سازگار خواهد بود. این محلول توسط کشور آلمان تولید می‌گردد.

محلول لوله بازکن Prox250-300

این محلول بسیار قوی بوده و گرفتگی لوله های فاضلاب را در زمان کمی برطرف می کند. اما به همان اندازه بر سیستم تنفسی و پوست نیز آسیب وارد می کند. بنابراین اگر قصد دارید از این محصول استفاده کنید، توصیه می گردد حتماً از عینک، دستکش و ماسک استفاده کنید. این محلول محصول کشور ترکیه است و در بازار ایران نیز در دسترس مصرف کنندگان می باشد.

مزایا و معایب استفاده از محلول لوله بازکن

همانطور که گفته شد محلول های لوله بازکن فاضلاب دارای تنوع بسیار زیادی می باشند و قدرت تمیز کنندگی آنها با توجه به فرمولاسیون به کار رفته در آنها متفاوت است. مزیتی که این محلول ها دارند عبارتند از:

  •  محلول فاضلاب قدرت بسیار بالایی برای برطرف کردن رسوبات و لایه های چربی که در جداره لوله های چدنی و پلاستیکی تشکیل شده است دارد.
  •  استفاده از محلول لوله بازکن فاضلاب موجب می شود، که نیازی به تجهیزات پیشرفته نداشته باشید.
  • محلول لوله بازکن فاضلاب گرفتگی های لوله های چاهک حمام، کفشور آشپزخانه و … را با سرعت بالایی برطرف می‌کند.

استفاده از محلول لوله بازکن فاضلاب علاوه بر مزایای که دارد، دارای نقاط ضعفی نیز می باشد، که عبارت هستند از:

  •  محلول لوله بازکن فاضلاب موجب خوردگی و پوسیدگی لوله ها می گردد، چون در آنها مواد اسیدی وجود دارد.
  •  همه محلول های لوله بازکن فاضلاب، سلامت پوست را به خطر انداخته و موجب مسمومیت تنفسی می گردند و در حین استفاده از آنها حتماً باید موارد ایمنی را رعایت کنید.
  •  همه گرفتگی های لوله ها با استفاده از محلول لوله باز کن، قابل برطرف کردن نیستند.

بهترین محلول لوله بازکن فاضلاب

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

معرفی بهترین محلول لوله بازکن فاضلاب

امتیاز کاربر: ۰.۷ ( ۱ نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا