مجله سلامت پوست

بهترین زمان برای تزریق چربی خط لب چه زمانی است؟

با افزایش سن پوست دیگر آن شادابی و طراوت گذشته را ندارد و به مرور چین و چروک در سطح پوست قابل مشاهده است، پوست نیز مانند سایر اندام ها با افزایش سن تحلیل می رود و از زیبایی آن کاسته می شود از این رو همواره نیاز به مراقبت و رسیدگی دارد تا این روند کند گردد. همچنین با افزایش سن بافت های چربی تخریب شده و از خاصیت ارتجاعی آن ها کاسته می شود که در این شرایط پوست حالتی شل و افتاده دارد و قطعا برای هیچ شخصی خوشایند نیست البته این مشکل در افراد کم سن نیز می تواند ایجاد شود. در دنیای امروز داشتن لب های بزرگ و خوش فرم تاثیر زیادی در زیبای ظاهری دارد از این رو بسیاری از افراد به خصوص بانوان علاقه زیادی به فرم دهی لب های خود دارند، خوشبختانه امروزه روش های مختلفی جهت جوانسازی و زیبایی پوست وجود دارد که تزریق چربی یکی از بهترین و کم عارضه ترین روش های زیبای و حجیم کردن لب ها می باشد.

 

تزریق چربی یکی از مؤثر ترین روش های افزایش حجم طبیعی لب ها می باشد، برای استفاده از این نوع پرکننده برخلاف ژل از بدن خود فرد برداشته می شود و پس از آماده‌سازی در قسمت دیگری از بدن یا صورت تزریق می گردد. در این روش به دلیل استخراج چربی از بدن خود فرد و بدون استفاده از ماده خارجی، بعد از تزریق هیچ نوع واکنش آلرژیک ایجاد نمی شود. تزریق چربی علاوه بر اینکه حجم از دست رفته لب را افزایش می دهد بلکه سبب از بین رفتن چروک های اطراف لب نیز می گردد. با وجود اینکه تزریق چربی مشکل تر از تزریق ژل می باشد اما به دلیل مزیت های این روش طرفداران بیشتری دارد.

 

جهت تزریق چربی از بی حسی استفاده می شود بنابراین در طول جلسه بیمار هیچ گونه دردی احساس نمی کند همچنین این روش درمانی دوره نقاهت نداشته و فرد می تواند بلافاصله پس از درمان فعالیت های روزمره خود را انجام دهد. همچنین در صورتی که تزریق چربی در کلینیک های معتبر و توسط پزشک متخصص صورت گیرد عارضه خاصی برای شخص در پی ندارد.

نحوه تزریق چربی به لب

با افزایش سن حجم، ارتفاع و برجستگی لب کاهش می یابد که زیبایی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد، بنابراین تزریق چربی می تواند زیبایی دوباره را به لب بازگرداند. از آنجایی که لب ها حالتی کاملا قرینه دارند در هنگام تزریق چربی باید به این نکته توجه نمود تا قرینگی لب ها حفظ شود، در این روش پزشک از چربی بدن در قسمت هایی چون ران و پهلو برداشته و به صورت وی تزریق می کند.

حتما بخوانید:   تاثیر پیاده روی ، روی سلامت پوست چیست ؟

 

جهت تزریق چربی به لب ابتدا بی حسی موضعی انجام می شود، سپس چربی از نقاط مورد نظر بدن استخراج شده و در دستگاه مخصوص گذاشته می شود تا بافت خالصی از چربی حاصل گردد و در انتها چربی را با سرنگ کوچک به لب تزریق می کنند. از آنجایی که چربی از بدن خود فرد استخراج شده احتمال بروز واکنش های آلرژیک بسیار کاهش می یابد، سلول های چربی را می توان به گونه ها، لب ها، شقیقه ها و چین های اطراف بینی و دهان تزریق کرد.

عوامل تاثیر گذار در ماندگاری تزریق چربی لب 

یکی از مهم ترین عواملی که در ماندگاری تزریق چربی تاثیرگذار است ساختار و نوع چربی می باشد، برای تزریق چربی به لب از چربی های بدن خود شخص استفاده می شود و به دلیل همین سازگاری چربی، استفاده از این روش موفقیت آمیز و ماندگار است. ساختار چربی ها در بدن افراد مختلف متفاوت بوده اما ساختار آن ها در بدن هر شخصی کاملا مشابه است و تنها تفاوت آن ها با هم در نوع محل قرار گیری چربی ها می باشد. همچنین عدم بروز واکنش و حساسیت بدن به تزریق چربی نیز در ماندگاری آن نقش مهمی دارد، از دیگر عوامل تاثیر گذار بر میزان ماندگاری توانایی تزریق چربی به دفعات متعدد است.

 

بعد از تزریق چربی شخص باید به دستورها پزشک عمل کند و به بهداشت و مراقبت های لازم توجه نماید در این شرایط میزان ماندگاری تزریق افزایش می یابد. همچنین از فشار وارد کردن به محل تزریق خودداری کنید و یک رژیم غذایی سالم داشته باشید تا به حفظ نتایج تزریق کمک نمایید، چنانچه بعد از تزریق یک رژیم غذایی سخت و یا کاهش وزن داشته باشید بر جذب چربی تاثیر منفی می گذارد. بنابراین سعی کنید بعد از تزریق از یک رژیم غذایی سالم و متعال پیروی کنید چرا که سبب شده مقداری از چربی تزریق شده به صورت مداوم زیر پوست باقی بماند.

چه افرادی کاندیدای تزریق چربی به لب هستند؟ 

پیش از تزریق چربی لب بهتر است با پزشک مشورت کنید و در صورت داشتن هرگونه بیماری خاصی به او اطلاع دهید چرا که ممکن است این روش درمانی برای برخی افراد مناسب نباشد، همچنین افرادی با شرایط زیر کاندیدای مناسبی برای تزریق چربی به لب هستند.

  • افرادی با سن بالا که حجم لب آن ها کاهش یافته است.
  • عدم تقارن در لب ها
  • کسانی که لب های آن ها پر از چین و چروک یا باریک است.
  • روشی مناسب برای افرادی که به افزایش حجم لب های خود علاقه دارند.
  • مناسب برای افرادی که تمایل به استفاده از مواد طبیعی جهت افزایش حجم لب های خود دارند.
حتما بخوانید:   بوتاکس از چه سنی قابل استفاده می باشد؟

 

چربی لب عوارض تزریق چربی لب 

عوارضی که این روش درمانی بر جای می گذارد بسیار کمتر از سایر روش های تزریقی است زیرا چربی از بدن خود فرد استخراج شده و سازگاری آن با بدن بالا است. همچنین در صورتی که تزریق توسط متخصص ماهری انجام شود هیچ گونه عوارضی فرد را تهدید نمی کند، با این حال تزریق چربی می تواند عوارض زیر را به دنبال داشته باشد.

  • تزریق اشتباه چربی به عروق خونی
  • کبودی
  • تورم
  • تشکیل توده متورم در محل تزریق

هزینه تزریق چربی لب 

نمی توان یک هزینه ثابت و مشخص را برای تزریق چربی لب بیان نمود چرا که عوامل مختلفی چون میزان چربی تزریق شده، محل تزریق، زمان لازم برای انجام کار، دستمزد پزشک، سطح و جایگاه کلینیک در هزینه تزریق تاثیر گذار هستند. شاید برخی افراد تصور کنند استخراج چربی از یک نقطه بدن و تزریق آن به نقطه دیگر کار چندان سختی نیست اما چنین تصوری اشتباه است زیرا انجام چنین کاری به مهارت و تجربه زیادی نیاز دارد و کوچک‌ترین اشتباهی می تواند عوارض زیادی در پی داشته باشد. بنابراین انتخاب یک پزشک ماهر کمک می کند تا چربی به میزان دقیق تزریق گردد و کار به درستی و با رعایت تمام نکات انجام شود و فرد از نتیجه کار رضایت کافی را داشته باشد.

new theme

تعداد جلسات مورد نیاز برای ترمیم تزریق چربی لب 

تعداد جلسات مورد نیاز جهت تزریق مجدد چربی به عوامل مختلف و نظر پزشک بستگی دارد، از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر تعداد جلسات می توان به موارد زیر اشاره کرد.

سن

یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در تعداد جلسات ترمیم تزریق چربی لب سن افراد می باشد، هرچه سن بالاتر رود میزان آسیب پذیری پوست بیشتر می گردد. به همین دلیل ممکن است تاثیر تزریق در برخی افراد زودتر از بین رود و به تعداد جلسات بیشتری نیاز باشد که پزشک بر اساس سن فرد تعداد جلسات را تعیین می کند.

حتما بخوانید:   درمان ریزش مو با تزریق یا همان مزوتراپی موها

میزان آسیب پوستی 

تزریق چربی را نه تنها برای حجم دهی لب بلکه برای درمان بسیاری از مشکلات پوستی به کار می گیرند، از این رو میزان آسیب بر تعداد جلسات تاثیر گذار است.

ناحیه تحت درمان 

new theme

تزریق چربی در برخی نواحی صورت مانند گونه ها و پیشانی ماندگاری بیشتری دارد و انجام یک تا دو جلسه تزریق کافی بوده و اثرات ماندگاری به همراه دارد. اما در نواحی متحرک صورت مانند لب ها به تعداد جلسات بیشتری، حدود سه یا چهار جلسه نیاز است به همین دلیل ناحیه تحت درمان نیز نقش مهمی در تعداد جلسات تزریق دارد.

علاوه بر موارد ذکر شده کیفیت استخراج و تزریق چربی، توجه به دستورها پزشک، مراقبت از ناحیه تحت درمان و رعایت رژیم غذایی اصولی نیز در تعیین تعداد جلسات مؤثر می باشند.

 

چربی لب تفاوت تزریق چربی با تزریق ژل

تزریق ژل نیز یکی از فیلر های مصنوعی بوده که جهت برجسته سازی گونه، افزایش حجم لب ها، فرم دهی چانه و بسیاری موارد دیگر کاربرد دارد، ژل های مورد استفاده دارای جنس های متفاوتی هستند و مدت ماندگاری آن ها حدود یک سال است. تزریق ژل ممکن است عوارض زیادی چون ایجاد حساسیت، عفونت، جا به جا شدن، گلوله شدن و مواردی از این قبیل به همراه داشته باشد، از این رو افزایش حجم لب با تزریق چربی مزیت های بیشتری نسبت به سایر روش ها دارد. این ماده تزریقی ارگانیک و طبیعی بوده به همین دلیل احتمال بروز حساسیت بسیار کمتر از روش های دیگر است، همچنین استفاده از این روش ظاهری طبیعی به لب ها می دهد و مدت ماندگاری آن نیز بیشتر از سایر روش های حجم دهی می باشد.

 

امروزه روش های بسیاری جهت حجم دهی لب وجود دارد اما تزریق چربی به دلیل اینکه یک ماده طبیعی بوده و از بدن خود فرد استخراج می شود عوارض بسیار کمی در پی داشته و مدت ماندگاری آن بیشتر از سایر روش های حجم دهی لب می باشد. البته لازم است بعد از تزریق چربی مراقبت های لازم را انجام دهید تا ماندگاری تزریق افزایش یابد و از نتایج کار رضایت کافی را کسب کنید.

 

31

تزریق چربی خط لب

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

بهترین زمان برای تزریق چربی خط لب چه زمانی است؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x