خدمات شستشو

راهنمای جامع خرید بهترین پودر ماشین لباسشویی

یکی از کارهایی که معمولا به صورت روزمره حتماً آن را انجام می‌دهیم شستن لباس ها می باشد. انتخاب یک پودر ماشین لباسشویی مناسب در کیفیت شستشو بسیار موثر است. در واقع می توانیم بگوییم که پودر لباسشویی خوب می تواند تفاوت زیادی در نوع کیفیت شست و شو ایجاد کند. نکات مهمی وجود دارد که می‌تواند یک پودر ماشین لباسشویی را متمایز از سایر شوینده ها کند.

ویژگی های بهترین پودر ماشین لباسشویی

چنانچه بخواهیم در مورد پودرهای ماشین لباسشویی صحبت کنیم و ویژگی های شاخص آنها را بیان نماییم باید به چند نکته اشاره کنیم.

عناصر موجود در پودر ماشین لباسشویی

سورفکتانت ها از مواد پاک کننده در پودر لباسشویی می باشند. سورفکتانت ها در انواع مختلفی مثل کاتیونی، آنیونی و غیر یونی وجود دارند. در این بین از طرف سورفکتانت آنیونی بیشترین کاربرد را دارد زیرا برای از بین بردن لکه ها و کثیفی ها بسیار موثر است. سورفکتانت کاتیونی بیشتر به عنوان نرم کننده برای پارچه ها مورد استفاده قرار می گیرد در حالی که سورفکتانت غیر یونی برای رفع لکه های روغنی و چربی مناسب می باشد.

آنزیم های موجود در ماشین لباسشویی

آنزیم ها پروتئین طبیعی می باشند که کثیفی ها و لکه ها را به ذرات کوچک تجزیه کرده و آنها را آسان تر حذف می کنند. رایج ترین آنزیم هایی که در پودر ماشین لباسشویی استفاده می‌شود آمیلاز، پروتئاز و لیپاز هستند.راهنمای جامع خرید بهترین پودر ماشین لباسشویی

  • پروتئاز بر روی لکه های پروتئینی مثل خون موثر می باشد.
  • آمیلاز برای پاک کردن لکه های نشاسته ای مثل عرق و غذا تاثیر می گذارد.
  • لیپاز در حذف لکه های چربی و روغنی موثر است.

برای افزایش دادن قدرت پاک کنندگی و نرم کردن سختی آب از بیلدرها استفاده می شود. رایج ترین مواد تشکیل دهنده پودر ماشین لباسشویی کربنات سدیم، سیلیکات سدیم و تری پلی فسفات سدیم می باشد. برخی از مواد شیمیایی سازگاری با محیط زیست ندارند و برای آن مضر می باشند بنابراین سازندگان به تولید برخی از پودرهای ماشین لباسشویی پرداخته اند که با محیط زیست سازگار است و در آنها از زئولیت و سیترات سدیم استفاده می شود.

حتما بخوانید:   روش های مختلف خشک کردن لباسها و مزایا و معایب هر کدام

روشن کننده نوری در پودر ماشین لباسشویی

روشن کننده های نوری در برخی از پودرهای لباسشویی وجود دارد. روشن کننده مواد شیمیایی می باشد که با انعکاس نور لباس‌ها را سفید تر و روشن تر نشان می دهد. آنها در حقیقت لکه ها را حذف نمی کنند اما باعث تمیزتر نشان دادن لباس ها می شوند. با این حال بعضی از افراد ممکن است ترجیح دهند از پودر لباسشویی استفاده کنند که روشن کننده نوری نداشته باشد زیرا این مواد شیمیایی می تواند باعث تحریکات پوستی در بعضی از افراد شود.

رایحه پودر ماشین لباسشویی

به بسیاری از پودر لباسشویی ها برای ایجاد بوی خوب رایحه اضافه می‌شود تا به لباس ها تمیزی و تازگی را القا کند اما بعضی از افراد به عطرهای قوی حساسیت دارند و به همین خاطر پودر ماشین لباسشویی استفاده می کنند که رایحه ای نداشته باشد و بوی آن ملایم بوده و باعث تحریک نشود.

سازگاری با محیط زیست

نگرانی در مورد تخریب محیط زیست باعث شده که بسیاری از افراد به دنبال راهکارهایی باشند تا بتوانند کمکی به بقای محیط زیست کنند. یکی از این راه ها استفاده از پودر ماشین لباسشویی می باشد که پایدار بوده و به محیط زیست آسیب نمی رساند. راهنمای جامع خرید بهترین پودر ماشین لباسشوییدر ترکیب برخی از پودرهای ماشین لباسشویی از مواد شیمیایی استفاده می شود که برای محیط زیست مضر است اما با این حال برخی دیگر از پودرهای لباسشویی وجود دارند که از مواد طبیعی و تجزیه پذیر ساخته شده اند و بسته بندی های آنها قابل بازیافت و یا کمپوست می باشد.

هزینه پودر ماشین لباسشویی

هزینه پودر ماشین لباسشویی باید مقرون به صرفه بوده و زیاد گران نباشد. برخی از برندهای برتر محصولی با مواد اولیه بسیار با کیفیت که دارای ویژگی های اضافی می باشد ارائه می دهند و به همین خاطر ممکن است قیمت آنها نسبت به دیگر محصولات بیشتر باشد. با کمی دقت می توان با قیمتی مناسب یک پودر ماشین لباسشویی خوب پیدا کرد اما به این نکته توجه کنید پودری که انتخاب می کنید حاوی موادی باشد که برای از بین بردن لکه ها و کثیفی ها موثر واقع شود و بسیار باکیفیت باشد. همچنین به پوست شما آسیب نرساند و باعث تحریکات پوستی نشود علاوه بر آن با محیط زیست سازگار باشد و از نظر هزینه در حد معقولی باشد. با توجه به نکاتی که به آنها اشاره کردیم می توانید یک پودر ماشین لباسشویی با کیفیت پیدا کنید تا نیازهای شما را برطرف ساخته و باعث تمیزتر شدن لباس های شما شود.

حتما بخوانید:   نحوه ضدعفونی سبزیجات و میوه | شستن صحیح میوه

اثر بخشی پودر ماشین لباسشویی

عملکرد پودر ماشین لباسشویی و کارایی آن به توانایی محصول در برطرف کردن لکه ها و کثیفی ها بدون هیچ آسیبی به بافت پارچه می باشد. بعضی از پودر لباسشویی ها دارای مواد شیمیایی می باشند که خشن هستند و می‌توانند بافت پارچه را تخریب کرده و رنگ آنها را محو کنند. بنابراین باید پودری انتخاب کنید که بر روی پارچه ملایم بوده و همچنین بتواند لکه ها را از بین ببرد.

توجه به نوع و مدل ماشین لباسشویی

نوع و مدل ماشین لباسشویی بر روی کارایی پودر تاثیر زیادی می گذارد. به طور مثال ماشین لباسشویی که دارای راندمان بالایی می باشد به مواد شوینده ای نیاز دارد که کف زیادی تولید نکند. ماشین لباسشویی های قدیمی می توانند با هر نوع پودر سازگار بشوند. جهت اطمینان از عملکرد مطلوب و بهینه شست و شوی لباس‌ ها، انتخاب یک پودر ماشین لباسشویی با کیفیت ضروری می باشد.

نیاز ماشین لباسشویی خود را بشناسید

انواع مختلف پودر ماشین لباسشویی برای نیازهای مختلف طراحی شده اند. بعضی از پودرهای ماشین لباسشویی جهت حذف لکه های سخت مناسب می باشند و بر این اساس فرموله شده اند اما برخی دیگر در ترکیب خود نرم کننده پارچه دارند و برای پوست هایی که حساس هستند مناسب می باشد. بنابراین باید به بررسی نیازهای خود بپردازید و پودر ماشین لباسشویی انتخاب کنید که بتواند این نیازها را برطرف کند.

مواد سازنده پودر را در نظر بگیرید

موادی که در ساخت پودر ماشین لباسشویی استفاده می شود با یکدیگر متفاوت هستند. برخی از این مواد شیمیایی بوده و ترکیب خشنی دارند و باعث تحریکات پوستی می‌شوند اما برخی دیگر ملایم می باشند و با محیط زیست سازگار بوده و تجزیه پذیر هستند. انتخاب یک پودر ماشین لباسشویی که دارای مواد با کیفیت می باشد در از بین بردن لکه ها و کثیفی ها موثر بوده و در عین حال می‌تواند باعث لطافت بر روی پارچه شود.

بسته بندی محصول را بررسی کنید

یکی از فاکتورهای اساسی برای انتخاب پودر ماشین لباسشویی بررسی بسته بندی آن می باشد. بعضی از پودرهای ماشین لباسشویی در ظرف های بزرگ و یا جعبه ها به بازار عرضه شده اند اما برخی دیگر در بسته های یکبار مصرف و کوچک تر وجود دارند. باید در این موارد به نیاز خود رجوع کرده و بر همان اساس بسته بندی متناسب انتخاب کنید.

توجه به نظرات دیگر مشتریان

یکی دیگر از راه های موثر برای انتخاب پودر ماشین لباسشویی مناسب، خواندن نظرات دیگر مشتریان می باشد. از این روش می توانید برای آگاهی از کارایی و کیفیت پودر استفاده کنید. نظر دیگر مشتریان می تواند به انتخاب درست شما کمک کند.

حتما بخوانید:   راهنمای کامل ضدعفونی کردن میوه و سبزیجات

معرفی چند پودر ماشین لباسشویی با کیفیت در بازار ایران

برندها و مارک های مختلفی از پودرهای ماشین لباسشویی در بازار وجود دارد که ممکن است شما را با سردرگمی مواجه کند. در ادامه مطلب بهترین برندهای پودر لباسشویی را معرفی می کنیم تا شما عزیزان بتوانید به هنگام خرید تصمیم بهتری بگیرید.

پودر ماشین لباسشویی پرسیل

پرسیل برند معتبر می باشد که در عرصه ساخت مواد شوینده بسیار فعال است و فروش خوبی نیز در بازار ایران دارد. این پودر می تواند در آب سرد و گرم حل شود و سخت ترین لکه ها را از بین ببرد. پودر پرسیل علاوه بر آن که قدرت پاک کنندگی زیادی دارد از بافت پارچه نیز محافظت می‌کند و با رایحه دلپذیر گلهای بهاری می‌تواند شادابی و آرامش را به شما هدیه بدهد.

پودر ماشین لباسشویی سافتلن

برند سافتلن در تولید محصولات خود از تکنولوژی محافظت از بافت پارچه استفاده می کند. این پودر برای استفاده در دمای پایین نیز مناسب می باشد و باعث کاهش مصرف انرژی خواهد شد. پودر ماشین لباسشویی سافتلن هیچ آسیبی به بافت پارچه وارد نمی کند و موجب نرمی آنها می‌شود.

پودر ماشین لباسشویی اکتیو

یکی از بهترین و معتبرترین مارک ها و برندهای پودر ماشین لباسشویی برند اکتیو می باشد. راهنمای جامع خرید بهترین پودر ماشین لباسشوییدر ساخت این پودر از زئولیت استفاده نمی شود و به همین خاطر برای شست و شوی دستی هم مناسب است. پودر اکتیو می تواند لکه های زرد و سیاه را به خوبی از بین ببرد.

پودر ماشین لباسشویی هوم پلاس

یکی دیگر از برندهای معروف و محبوب در تولید پودر لباسشویی برند هوم پلاس می باشد. یکی از ویژگی های پودر اکتیو بدون فسفات بودن این محصول می باشد و به همین خاطر حساسیت پوستی ایجاد نمی کند. همچنین این پودر لباسشویی قدرت پاک کنندگی زیادی دارد و دارای رایحه خوبی هم می باشد.

کلام آخر

انتخاب یک پودر ماشین لباسشویی مناسب برای برطرف کردن نیاز شما در شست و شوی لباس ها به موارد زیادی بستگی دارد. برای آنکه بتوانید بهترین پودر ماشین لباسشویی را انتخاب کنید باید به نوع و مدل ماشین لباسشویی، مواد تشکیل دهنده پودر، سازگاری با محیط زیست و بسته بندی و همچنین نظرات دیگر مشتریان توجه کنید. با رعایت نکاتی که در این مقاله از ایبک امداد به آنها اشاره کردیم می توانید بهترین پودر ماشین لباسشویی را برای دستگاه خود انتخاب نمایید.

31

خرید بهترین پودر ماشین لباسشویی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای جامع خرید بهترین پودر ماشین لباسشویی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x