حیوانات

علت بی حالی عروس هلندی | درمان افسردگی عروس هلندی

باید بدانید که عروس هلندی پرنده بسیار حساس است، وقتی که عروس هلندی مریض می شود باید رژیم غذایی عروس هلندی را در زمان بیماری مناسب آن تغییر دهیم پس در مرحله اول باید علت بیماری پرنده را تشخیص دهیم، وقتی که عروس هلندی در زمان زیادی پف میکند و تحرک کمی دارد یا در قفس چرت میزند باید گفت که عروس هلندی دچار بیماری شده است هنگامی که پرنده بیمار است باید رژیم غذایی آن را تغییر دهیم، قبل از هر چیزی باید علت بیماری پرنده را تشخیص دهیم به خاطر داشته باشید دمای محل نگهداری عروس هلندی را حتما چک کنید که کمتر از ۲۷ درجه سانتیگراد نباشد. دمای مناسب برای عروس هلندی باید بین ۲۷ تا ۳۰ درجه سانتی‌گراد باشد، اگر احساس کردید پرنده تان بیمار است حتماً دمای محیط آن را روی ۳۰ درجه قرار دهید.

علت بیمار بودن عروس هلندی

علت چرت زدن عروس هلندی و خوابیدن بیش از حد پرنده نشانه مریض شدن و بیمار شدن عروس هلندی می باشد.

بی حال بودن و کسل بودن عروس هلندی

یکی از علت هایی که مشخص می شود عروس هلندی بیمار است پف کردن عروس هلندی به مدت طولانی و بی اشتهایی پرنده می باشد.

وقتی که عروس هلندی بیمار شود سرش را روی یکی از بال ها به مدت طولانی قرار می دهد.

چسبیده شدن مدفوع عروس هلندی در مقعد پرنده یکی از دلایل بیمار شدن پرنده می باشد.

آبریزش طولانی مدت از بینی و چشم پرنده

ظاهر شدن حشرات ریز در داخل پر و بال پرنده

وقتی که جناغ سینه عروس هلندی تیز می شود

بدبو شدن مدفوع عروس هلندی

نشستن روی کف قفس به مدت طولانی

داشتن مدفوع آبکی یا مدفوعی که داخل آن ارزن هضم نشده دیده شود

بی اشتها شدن

کسل بودن عروس هلندی

دارندگان عروس هلندی همیشه دچار این سوال می شوند که چرا عروس آنها در بیشتر اوقات بی حال یا به اصطلاح کسل هستند.

عروس هلندی علت و راه درمان بی حالی عروس هلندی

کسل بودن عروس هلندی یا بی حال بودن آن به عوامل مختلفی بستگی دارد که به آنها اشاره می کنیم

شرایط محیط

بیشتر دارندگان عروس هلندی ،پرندهای خود را در محیطی مانند محیط سرد یا بسیار گرم و زیر نور خورشید یا در تاریکی مطلق قرار می دهند که این سبب، بی حالی عروس هلندی از محیط می شود و این شرایط به مدت طولانی باعث بیمار شدن عروس هلندی می شود.

سن عروس هلندی

یکی از عواملی که در فعالیت های جسمی عروس هلندی تاثیر می گذارد سن عروس هلندی می باشد، به عنوان مثال عروس هلندی های بالغ و جوان دارای تحرک بسیار زیادی هستند، که این فعالیت ها در عروس های کم سن و سال یا عروس هایی که پیر می شوند کمتر است و از کمترین تحرک برخوردار می شوند  و در بی حالی به سر می برند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه جفت گیری گاو

جنسیت عروس هلندی

عروس هلندی نر معمولاً از عروس هلندی های ماده پرتحرک تر هستند، در حالی که عروس هلندی های ماده بیشترین تحرک خود را تنها در ساعات اولیه صبح دارند، ولی عروس هلندی های نر در بیشتر اوقات روز در تحرک و بازی گوشی به سر می برند.

حالات روانی

عروس هلندی هایی که به صورت تکی نگهداری می‌شوند اگر مورد توجه صاحب خود قرار نگیرند به مرور زمان کسل و آرام خواهند بود.

تغذیه

یکی از یکی از علایم ای که در کسل بودن عروس هلندی و بی حالی آن نقش دارد تغذیه می باشد.

ناشی از سوئ تغذیه

سوء تغذیه باعث بیمار شدن پرنده و بی تحرکی آن می شود.

مستی شدید

وقتی که عروس هلندی دچار مستی شدید می شود این مستی باعث بی تحرکی و غیرعادی شدن عروس هلندی می شود.

پرخوری

پرخوری بیش از حد هم باعث بی حال شدن عروس هلندی می شود .

مشکل روده و گوارش

اگر عروس هلندی دچار مشکل در دفع شود کاملا بی حال می شود و گاهی هم تلف می شود.

دوره ی پر ریزی

در این دوره پرهای عروس هلندی به مدت دو ماه دچار ریختن می کند یا به اصطلاح تو لک خواهند رفت .

بیماری لاغری عروس هلندی

این بیماری در جوجه های جوان و بین سن ۳تا ۹ماه بیماری لاغری دیده می شود. بیماری لاغری علائم مانند افسردگی،بی حالی پرنده  و دارای چشمانی کم نور، نوک و پاهای پرنده بی رنگ می باشد که پرنده در مدت ۲۴تا ۳۶ساعت بیشترین قسمت گوشت بدن خود را از دست می دهد. که این بیماری با لرزیدن پرنده دیده می شود پرنده بیمار که به حالتی متشنج خود را به آب و غذا می رساند که دچار دردهای شدید درونی است وقتی که از این حالت رها شود به خواب عمیق فرو می رود. علت این بیماری علت این بیماری مشخص نیست اما اکثراً اثر کثیف بودن مواد غذایی و نارسایی آن می دانند.

اگر با چنین بیماری مواجه شدید فورا پرنده بیمار را از پرندگان دیگر جدا کنید ابتدا یک قطره روغن کرچک را یا روغن زیتون را در حلقه عروس هلندی بچکانید و بعد تمام دانه های سفت و خشک را از قفس آن خارج کنید و به جای آن دانه های خیس کرده و نان خرد شده ریز را در مقداری شیر حل کنید.می توانید از ۴ یا ۵ قطره شربت خولان یا خلیان و مقداری کمی دانه خشخاش استفاده کنید، و از داروهای ضد عفونی در داخل آب آشامیدنی پرنده بیمار استفاده کنید. توجه داشته باشید پس از پرنده بیمار هر روز باید در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار بگیرد و شب ها هم دور اطراف قفس را کامل بپوشانید گرم کردن جای این پرنده از مراحل اولیه درمان بیماری او می باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  روش شستشو حیوانات خانگی | نظافت حیوانات خانگی

اگر پس از ۴۸ ساعت بعد از بهبودی در پرنده بیمار مشاهده نشد دیگر احتیاجی به استفاده از داروهای ضد عفونی نمی باشد، می توانید به جای آن ۵ قطره از مخلوطی که از مخلوط اسید سولفوریک معطر،جنتیانا، و کلمبو به میزان مساوی در آب آشامیدنی پرنده بریزید.

علائم سرما خوردگی عروس هلندی

پف کردن ،عطسه ،آب زدن چشم ها ،لرز تنفس شدید و صدادار، همه اینها و گاهی هم اسهال سفید علائم سرماخوردگی عروس هلندی می باشند.

درمان سرما خوردگی عروس هلندی

برای درمان عروس هلندی باید دمای محیط را بالاتر ببرید و رطوبت اتاق را بالا ببرید و از بخور استفاده کنید، مایعات مثل جوشانده بابونه به پرنده بدهید، از مولتی ویتامین های مخصوص عروس هلندی استفاده کنید. در دوران سرماخوردگی از حمام کردن پرنده خودداری کنید، با پرنده بازی نکنید و اجازه دهید تا به سلامتی کامل خود دست پیدا کند.غذای سبزی و پرتقال شیرین باید همه روزه به پرنده داده شود اجازه ندهید برای مدت طولانی پرتقال داخل قفس قرار بگیرد چون پلاسیده و ترش می شود.اگر احساس می کنید سرما خوردگی در مرحله پیشرفت قرار گرفته حتما از انتی بیوتیک های مخصوص با نظریه پزشک مصرف کنید.

علت سرما خوردگی عروس هلندی

هوای سرد محیط،خشک نکردن عروس هلندی بعد از آبتنی،ضعیف شدن پرنده،نوشیدن مایعات سرد.

مواردی که در زمان سرماخوردگی عروس هلندی منع شده است؟

در دوران سرماخوردگی عروس هلندی نباید عروس هلندی را حمام کنید، در این دوره نباید عروس هلندی را به هیچ وجه جابجا کنید، از بازی کردن و در دست گرفتن عروس هلندی خود داری کنید، عروس هلندی بیمار را تا پایان دوره نباید در کنار پرنده های دیگری قرار دهید.

عروس هلندی علت پر کندن عروس هلندی

یکی از عادت های عروس هلندی کندن پرهای آن است اما این کار هر چند روز یکبار انجام می شود اگر پرنده تان به صورت مداوم پرهایش را می کند حتماً برای درمان او اقدام کنید.

نحوه درمان پر کندن عروس هلندی

ابتدا پرهای پرنده و بدنش را به دقت نگاه کنید تا مطمئن شوید داخل پرهای عروس هلندی شپش نیست، اگر عروس هلندی تان دچار شپش شده باشد باید به دامپزشک مراجعه کنید و قفس پرنده را به خوبی ضدعفونی کنید اما چنانچه در بدن پرنده شپش مشاهده نکردید حتما عروس هلندی شما دچار خشکی پرها و کاهش چربی طبیعی لازم در بدن شده است. تمیز نکردن به موقع عروس هلندی و رعایت نکات بهداشتی محل زندگی عروس هلندی باعث می‌شود پرنده دچار شپش شود، گاهی افراد این بیماری‌ها را با آراستگی پرها اشتباه می گیرند. توجه کنید که آراستن و مرتب کردن پرها یکی از عادت‌های عروس هلندی است ولی این کار فقط چند بار در روز اتفاق می‌افتد در حالی که بیماری پر کندن سبب می‌شود پرنده پرهای خود را بکند.

علت بی حالی عروس هلندی

علت بی حالی عروس هلندی | درمان عروس هلندی

امتیاز کاربر: ۳.۲۳ ( ۵ نتایج)

نوشته های مشابه

⨭نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید⨮

  1. عروس هلندی من بعد از خرید جفت بیشتر مواقع رو به پشت می‌خوابه و فقط تایم کمی را برای غذا خوردن می‌گذرانده علت آن چیه

    1. سلام وقت بخیر . اول از هر چیزی باید جدا از هم میزاشتید تا عادت کنن بهم نه اینکه کنار هم همون اول بزارید . معمولا اگه جفتشو خودش انتخاب نکنه دچار افسردگی میشه سعی کنید بیشتر بهش توجه کنید تا از این حالت در بیاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا