خدمات ساختمان

عوامل موثر بر هزینه لوله کشی آب گرم و سرد

لوله کشی آب گرم و سرد در ساختمان‌ های مختلف هزینه‌ های متفاوتی دارد. هزینه لوله کشی بر اساس موارد مختلفی تعیین می‌ گردد که از آن جمله می‌ توانیم به حجم کار و کیفیت آن اشاره کنیم. در ساختمان‌ های مختلف از قبیل ساختمان نوساز و یا قدیمی به لوله کشی آب گرم و آب سرد باید بسیار توجه شود. در واقع هزینه لوله کشی آب گرم و سرد را بر اساس معیارهای مختلفی می‌توان تعیین نمود. تکنسین ماهر با بررسی مکان مورد نظر می‌ تواند به تعیین میزان هزینه‌ های احتمالی بپردازد و آن را تخمین بزند. هزینه مربوط به پروژه لوله کشی در هر ساختمانی می‌ تواند بسیار زیاد، متوسط و یا خیلی کم باشد.

هزینه لوله کشی آب گرم و سرد

امروزه لوله کشی ساختمان دارای هزینه‌ های مختلفی می‌ باشد که هنگام کار و یا حتی پیش از آن باید مورد توجه قرار گیرد و در مورد آن تصمیم گیری شود. در این مقاله از آی بک امداد تصمیم داریم تا شما را با مواردی که روی قیمت لوله کشی ساختمان تاثیر گذار هستند آشنا کنیم. چنانچه بخواهیم عواملی که بر تعیین قیمت لوله کشی ساختمان تاثیر گذارند عنوان کنیم یکی از این موارد حجم کار لوله کشی ساختمان می‌ باشد. بنابراین می‌ توانیم بگوییم یکی از مهم‌ ترین عوامل در تعیین هزینه لوله کشی آب گرم و سرد ساختمان حجم پروژه است. جنس لوله‌ ای که در پروژه به کار رفته و میزان کیفیت آن هم از عوامل دیگر محسوب می‌ گردند. در کنار این دو مورد می‌ توانیم به میزان درجه سختی آب هم اشاره کنیم که یکی از عوامل بسیار مهم در هزینه لوله کشی به شمار می‌ آید.

نقش کیفیت لوله کشی در هزینه آن

یکی دیگر از عوامل بسیار مهم که در قسمت قبلی هم به صورت مختصر اشاره‌ ای به آن داشتیم، کیفیت لوله کشی ساختمان می‌ باشد که تاثیر زیادی در قیمت آن دارد.عوامل موثر بر هزینه لوله کشی آب گرم و سرد یکی از نکات مهم در مورد این موضوع توجه به عمر لوله کشی ساختمان می‌ باشد. یعنی هر چقدر کیفیت لوله کشی ساختمان بیشتر باشد طول عمر آن نیز افزایش پیدا می‌ کند و همچنین لوله‌ ها دارای استحکام بیشتری هستند و در سالیان طولانی کمتر به تعمیر نیاز پیدا خواهند کرد. به همین خاطر پیشنهاد ما به شما این است که کیفیت را فدای هزینه نکنید و از لوله‌ های مرغوب در لوله کشی ساختمان استفاده نمایید. بنابراین چنانچه می‌ خواهید لوله کشی ساختمان شما دوام و استحکام طولانی داشته باشد حتماً باید هزینه مناسبی هم برای آن در نظر بگیرید. هر چقدر میزان کیفیت لوله‌ ها بیشتر باشد، هزینه لوله کشی هم افزایش خواهد یافت.

تاثیر زمان در هزینه لوله کشی آب گرم و سرد

یکی دیگر از عوامل مهم علاوه بر کیفیت لوله‌ ها، مدت زمان انجام پروژه می‌ باشد. با توجه به طبقات ساختمان و متراژ آنها و مکان مورد نظر می‌ توان مدت زمان دقیق برای انجام لوله کشی در ساختمان را تخمین زد و در نهایت هزینه‌ ها را بر اساس آن مشخص نمود. در واقع می‌ توانیم بگوییم مدت زمانی که یک پروژه طول می‌ کشد تاثیر زیادی در تعیین هزینه‌ های مربوط به لوله کشی آن دارد. یک لوله کش ماهر و با تجربه پیش از آنکه پروژه را شروع کند بر اساس نقشه‌ ای که تعیین شده است می‌ تواند زمان را تخمین بزند. معمولاً لوله کشی در ساختمان از یک تا دو روز و نهایتاً تا سه هفته زمان نیاز دارد و بر همان اساس هزینه‌ های مختلفی هم به دنبال خواهد داشت. نوساز بودن یا فرسوده بودن ساختمان نقش زیادی در مدت زمان لازم برای لوله کشی دارد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  انواع کابینت روشویی | مزایا و معایب کابینت های روشویی

هزینه لوله کشی آب گرم و سرد در ساختمان‌ های قدیمی و فرسوده

یکی دیگر از عواملی که بر هزینه‌ های مربوط به لوله کشی ساختمان تاثیر گذار هستند، میزان عمر ساختمان می‌ باشد. ساختمانی که قدیمی است و چند سال از ساخت آن گذشته، لوله کشی متفاوتی دارد. جریان نامناسب آب و نشتی از لوله آب در لوله کشی ساختمان‌ های فرسوده می‌ تواند زنگ هشداری در مورد مشکلات ایجاد شده محسوب شود. به همین خاطر توصیه می‌ کنیم زمانی که با این مشکلات مواجه شدید هرچه سریع‌ تر نسبت به رفع آن توسط کارشناسان و تکنسین‌ های ماهر اقدام نمایید. بررسی این مشکلات و رفع آنها در زمان مناسب هم می‌ تواند در کاهش دادن هزینه‌ های لوله کشی موثر باشد.

نقش حجم کار و تعیین هزینه لوله کشی آب گرم و سرد

یکی دیگر از موارد تاثیر گذار در هزینه لوله کشی آب گرم و سرد، حجم کار و پروژه می‌ باشد. در حقیقت حجم کار بر حسب متراژ ساختمان و همچنین نیاز آن به لوله کشی مناسب مشخص می‌ شود.عوامل موثر بر هزینه لوله کشی آب گرم و سرد هر چقدر ساختمان متراژ بیشتری داشته باشد، حجم کار آن هم گسترده‌ تر خواهد بود و در نتیجه هزینه‌ های مربوط به لوله کشی افزایش پیدا می‌ کند. تعداد طبقات ساختمان، واحدها و اتاق‌ های آن و همچنین انشعابات می‌ تواند در هزینه لوله کشی آب گرم و سرد تاثیر گذار باشد. قبل از انجام پروژه، نقشه ساختمان، حجم کاری که مربوط به لوله کشی می‌ باشد را مشخص خواهد کرد.

نوع و جنس لوله‌ ها و تعیین هزینه لوله کشی آب گرم و سرد

لوله‌ ها در جنس‌ های مختلفی به بازار عرضه شده‌ اند و در پروژه‌ های ساختمانی به کار گرفته می‌ شوند. همانطور که پیش از این هم گفتیم کیفیت لوله کشی ساختمان در میزان هزینه‌ های آن بسیار تاثیر گذار است و جنسی که در لوله کشی ساختمان به کار می‌ رود می‌ تواند کیفیت آن را مشخص کند. لوله‌ های ساختمانی به چند نوع تقسیم بندی می‌ شوند که از آن جمله می‌ توانیم به لوله‌ های چدنی، لوله های پلاستیکی و لوله‌ های آهنی اشاره کنیم که مرسوم‌ ترین نوع لوله‌ ها می‌ باشند. برای پروژه‌ های کوچک معمولاً از لوله چدنی استفاده می‌ شود. لوله آهنی که ارزان‌ ترین نوع لوله‌ ها محسوب می‌ گردد و لوله پلاستیکی هم در اغلب پروژه‌ های لوله کشی در ساختمان‌ ها مورد استفاده قرار می‌ گیرند و می‌ توان از آنها جهت جایگزین نمودن لوله‌ های پوسیده استفاده کرد.

هزینه‌ های مربوط به تخریب لوله کشی آب در ساختمان‌ های قدیمی

یکی دیگر از عواملی که در هزینه لوله کشی آب گرم و سرد تأثیر گذار می‌ باشد، تخریب کردن لوله‌ های قدیمی ساختمان است. ممکن است این پرسش برای شما پیش آید که چرا تخریب کردن و جمع کردن لوله قدیمی در ساختمان باید در تعیین هزینه‌ های نهایی لوله کشی تأثیر گذار باشد؟ بعضی از شرکت‌ ها جهت لوله کشی کردن ساختمان هزینه کلی مشخص می‌ کنند و بعضی دیگر هم هزینه‌ های مربوط به جمع کردن لوله قدیمی در ساختمان را به صورت مجزا دریافت می‌ نمایند. گاهی اوقات هم لوله‌ های قدیمی در ساختمان که دارای متراژ زیادی می‌ باشد آنقدر امر دشواری است و هزینه‌ های اضافی در بر خواهد داشت که سازنده و مالک تصمیم می‌ گیرند که لوله‌ ها را کور کنند و از جمع آوری کردن آنها صرف نظر می‌ نمایند. با این کار می‌ توان هزینه‌ ها را بسیار کاهش داد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  آموزش مرحله به مرحله نصب دیوارپوش PVC

بازسازی کردن لوله کشی آب و تأثیر آن در هزینه‌ ها

همانطور که در بخش قبلی هم گفتیم جمع کردن لوله قدیمی در ساختمان‌ هایی که متراژ زیادی دارند بسیار هزینه بر است و به همین خاطر بسیاری از افراد تصمیم می‌ گیرند که لوله قدیمی را کور کنند. گاهی اوقات هم می‌ توان لوله قدیمی ساختمان را تخریب کرده و جهت بازسازی آن اقدام کرد. برای اجرا کردن این پروژه حتماً باید تکنسین‌ ها و متخصصین زبر دست حضور داشته باشد. گاهی اوقات هم در ساختمان‌ های کوچک و قدیمی همه لوله‌ ها تخریب می‌ شوند و لوله کشی مجدداً به صورت روکار انجام می‌ شود. به صورت کلی می‌ توانیم بگوییم که تخریب کردن لوله‌ ها و بازسازی کردن آنها برای راه‌ اندازی دوباره لوله کشی هزینه بر است که البته با برنامه‌ ریزی درست می‌ توان این هزینه‌ ها را مدیریت کرده و کاهش داد.

تأثیر درجه سختی آب در هزینه لوله کشی ساختمان

وقتی که لوله کشی آب در ساختمانی انجام می‌ شود موارد متعددی باید مد نظر قرار گیرد تا بتوان هزینه‌ های مرتبط با آن را به خوبی مدیریت نمود. یکی از این موارد که بسیار قابل توجه و مهم می‌ باشد درجه سختی آب است که این میزان درجه هم در مناطق مختلف می‌ تواند متفاوت باشد.عوامل موثر بر هزینه لوله کشی آب گرم و سرد در حقیقت بر حسب منطقه‌ ای که ساختمان در آنجا قرار دارد می‌توان میزان درجه سختی آب را تعیین کرد. هر چقدر میزان درجه سختی بیشتر باشد، دوام و عمر لوله‌ ها کمتر خواهد شد و لوله‌ ها زودتر به بازسازی و تعمیر نیاز پیدا خواهند کرد. بنابراین باید لوله کشی مناسبی بر اساس میزان درجه سختی آب انجام شود و مشکلات مربوط به آن برطرف گردد.

کلام آخر

در این مقاله از آی بک امداد به بررسی عواملی که بر هزینه لوله کشی آب گرم و سرد ساختمان مؤثر هستند پرداختیم. مواردی که در این زمینه تأثیر گذار هستند شامل کیفیت لوله کشی، مدت زمان انجام پروژه، نوساز یا قدیمی بودن ساختمان، حجم کار، نوع و جنس لوله‌ ها، میزان تخریب لوله‌ ها، میزان درجه سختی آب و … می باشند. برای انجام لوله کشی مناسب و اصولی حتماً باید از تکنسین‌ ها و کارشناس‌ های خبره در این زمینه کمک بگیرید.

عوامل موثر بر هزینه لوله کشی آب گرم و سرد

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

عوامل موثر بر هزینه لوله کشی آب گرم و سرد، نقش کیفیت لوله کشی در هزینه لوله کشی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا