خدمات ساختمانخدمات

هزینه بازسازی آپارتمان مسکونی و اداری در تهران

خیلی از افراد بعد از سال ها زندگی در خانه ای تصمیم به بازسازی آن می گیرند. این بازسازی ممکن است بخاطر دلایل بسیار مختلفی انجام شود. در زمان تصمیم گیری برای بازسازی آپارتمان اولین سوالی که ذهن اکثر افراد را به خود مشغول می کند این است که هزینه بازسازی آپارتمان چقدر می باشد؟ پاسخ به این سوال کار آسانی نیست و شما باید قبل از آن با اصول اصلی بازسازی بخش های مختلف خانه آشنا شوید. در این مقاله ما می خواهیم درباره بازسازی آپارتمان و خانه، اصول اصلی و دقیق آن، هزینه بازسازی آپارتمان و…. صحبت کنیم، پس حتما تا آخر مقاله همراه ما باشید.

هزینه بازسازی آپارتمان

هزینه بازسازی خانه به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد. یکی از این عوامل میزان تغییراتی است که شما می خواهید در خانه خود ایجاد کنید. برای مثال اگر فقط بخواهید در آشپزخانه یا اتاق حال تغییراتی بدهید، قطعاً هزینه بازسازی کمتر خواهد بود. اگر خانه شما قدیمی باشد و شما بخواهید آن را به یک خانه شیک و مدرن تبدیل کنید، باید هزینه بسیار زیادی بپردازید. دومین مورد متریالی است که شما می خواهید برای بازسازی از آنها استفاده نمایید. متریال ها انواع بسیار مختلفی دارد و قیمت هر کدام از آنها متغیر است. همچنین میزان مورد نیاز متریال برای بازسازی خانه نیز بسیار مهم می باشد.

به طور کلی می توان گفت هزینه بازسازی آپارتمان از هزینه تخریب و ساخت مجدد آن کمتر است، برای همین بسیاری از افراد به سراغ بازسازی خانه می روند. البته در برخی شرایط ممکن است بازسازی خانه راه حل مناسبی نباشد. اگر بافت و مصالح اصلی و درونی آپارتمان فرسوده شده باشند، نمی توان آن را بازسازی کرد زیرا بنای اصلی این خانه مقاومت کمی دارد و برای استفاده و زندگی ایمن نیست. در چنین شرایطی تنها راه ممکن تخریب و دوباره سازی ساختمان است.

آشنایی با انواع بازسازی

هزینه بازسازی آپارتمان

 

حتما بخوانید:   نحوه برطرف کردن مشکل فشار آب در طبقات بالا

به طور کل بازسازی به دو دسته بازسازی سطحی و بازسازی کلی یا عمومی تقسیم بندی می شود. منظور از بازسازی سطحی تغییر شکل ظاهری قسمت های مختلفی خانه می باشد. برای مثال تغییر کابینت های آشپزخانه، نقاشی دیوارهای اتاق حال و اتاق خواب، نصب کردن کابینت در دستشویی یا تعویض کردن قسمت روشویی و…. جزو بازسازی های سطحی هستند. بازسازی عمومی یا کلی به معنای تعویض کلی یا درونی قسمت های مختلف خانه می باشد. برای مثال تغییر کاشی های آشپزخانه و اتاق حال و قسمت های مختلف خانه، نصب کمدی دیواری، تغییر درب و پنجره ها و…. در دسته بازسازی کلی قرار می گیرند.

بازسازی آشپزخانه آپارتمان

آشپزخانه نقش بسیار مهم و پررنگی در زیبایی خانه دارد و حتی بعضی از افراد آن را قلب خانه می نامند. اگر قصد دارید یک خانه بسیار شیک و مدرن داشته باشید باید به زیبا بودن آشپزخانه اهمیت بسیار زیادی بدهید. بخشی از مقدار هزینه بازسازی آپارتمان مربوط به بازسازی آشپزخانه است. بازسازی آشپزخانه شامل تعویض و نصب کابینت، تغییر کاشی ها، تغییر سینک، درست کردن لوله ها و تغییر دکوراسیون داخلی آن ( برداشتن ستون و…) می شود.

بازسازی اتاق حال آپارتمان

بخشی دیگری از خانه که زیبا و شیک بودن آن بسیار مهم است، اتاق حال یا پذیرایی می باشد. همه افراد ساعات قابل توجهی از وقت خود را در اتاق پذیرایی همراه با خانواده خود می گذارند. خانواده در اتاق پذیرایی با همدیگر جلوی تلویزیون فیلم می بینند و بچه ها در آنجا بازی می کنند. همچنین اتاق پذیرایی همان طور که از نامش پیداست محلی برای نشستن مهمان ها و پذیرایی از آنها می باشد. همین مسائل اهمیت زیبا بودن اتاق پذیرایی را نمایان می کنند. اگر قصد بازسازی خانه خود را دارید بهتر است که بدانید بخش قابل توجهی از هزینه بازسازی آپارتمان به اتاق پذیرایی اختصاص پیدا می کنند. بازسازی اتاق حال شامل تغییر کف آن، بازسازی سقف و دیوارها و همچنین تغییر دکوراسیون کلی آن می شود.

هزینه بازسازی اتاق حال

در ادامه قیمت تقریبی و مجزا بازسازی اتاق حال بیان شده است:

  • قیمت بازسازی کف

نوع جنس کف میزان هزینه آن در امسال
سنگ 80.000 تا 150.000 تومان به ازای یک متر مربع
پارکت 100.000 تا 150.000 تومان به ازای یک متر مربع
لمینت 8.000 تا 24.000 تومان به ازای یک متر مربع
سرامیک 55.000 تا 75.000 تومان به ازای یک متر مربع

 

  • قیمت بازسازی دیوار

روش میزان هزینه آن در امسال
نصب کاغذ دیواری 30.000 تا 40.000 تومان
نقاشی 25.000 تا 65.000 تومان
سفیدکاری 30.000 تا 40.000 تومان
حتما بخوانید:   آیا نوشابه میتواند لوله فاضلاب را باز کند ؟

 

  • قیمت بازسازی سقف

روش میزان قیمت آن در امسال
نصب کناف 60.000 تا 90.000 تومان به ازای یک متر مربع
نصب رابیتس 30.000 تا 70.000 تومان به ازای یک متر مربع
گچ‌بری 20.000 تا 80.000 تومان

بازسازی اتاق خواب آپارتمان

اتاق خواب یکی دیگر از قسمت های مهم خانه می باشد که زیبایی آن از اهمیت زیادی برخوردار است. البته درست است که اتاق ها در معرض دید نیستند و افراد شاغل استفاده کمی از آن می کنند اما در هر صورت اتاق نیز بخشی از خانه است. جالب نیست که شما هزینه زیادی برای بازسازی آشپزخانه و اتاق پذیرایی انجام دهید اما اتاق خواب را کلاً فراموش کنید. بازسازی اتاق خواب مبلغ کمی به هزینه بازسازی آپارتمان اضافه می کند اما در عوض شما یک خانه کاملاً شیک خواهید داشت. اگر دوست دارید از هزینه بازسازی اتاق خواب آگاهی داشته باشید تا آخر مقاله همراه ما باشید.

هزینه بازسازی اتاق خواب

به طور کلی برای بازسازی آپارتمان باید موارد مختلفی را در نظر گرفت. همچنین نیاز است تا مکان های مختلفی از آن مانند اتاق خواب را بررسی کرد. در ادامه هزینه های مختلف موجود برای بازسازی اتاق خواب بیان شده است:

هزینه نصب کمد دیواری

جنس قیمت آن در امسال
کمد دیواری ام‌دی‌اف 1.500.000 تا 1.900.00 تومان
کمد دیواری هایگلاس 2.000 تا 3.000.000 تومان
کمد دیواری نئوپان 800.000 تا 1.500.000 تومان

هزینه های مربوط به بازسازی دیوار یا کف نیز در قسمت های بالاتر بیان شده است.

بازسازی دستشویی و حمام آپارتمان

دستشویی و حمام فضای بسیار کمی دارد برای همین می توان گفت هزینه بازسازی آنها نسبت کل هزینه بازسازی آپارتمان بسیار کم خواهد بود. به طور کل بازسازی دستشویی و حمام شامل بازسازی کف، تعویض شیر آب و روشویی، نصب کابینت و…. می باشد.

هزینه بازسازی دستشویی و حمام

در ادامه هزینه های مختلف بازسازی دستشویی و حمام بیان شده است:

نصب وسایل مختلف هزینه آنها در امسال
سرامیک کف 55.000 تا 75.000 تومان به ازای یک متر مربع
کاشی و سرامیک دیوار 60.000 تا 85.000 تومان به ازای یک متر مربع
سقف پی‌وی‌سی 130.000 تا 200.000 تومان به ازای هر تایل یا پانل
توالت فرنگی 100.000 تا 250.000 تومان به ازای هر عدد
توالت ایرانی 700.000 تا 1.000.000 تومان به ازای هر عدد
نصب روشویی 80.000 تا 150.000 تومان به ازای هر عدد
نصب دوش 100.000 تا 150.000 تومان به ازای هر عدد

بازسازی و نصب درب و پنجره آپارتمان

آخرین موردی که در بازسازی اهمیت دارد، تعویض درب و پنجره می باشد. البته این مورد ضروری نیست و خیلی از افراد دیگر سراغ تعویض پنجره ها نمی روند. البته توصیه می شود اگر خانه شما کمی قدیمی است به فکر بازسازی درب و پنجره نیز باشید زیرا تعویض آنها مبلغ بسیار کمی به هزینه بازسازی آپارتمان شما اضافه خواهد کرد.

حتما بخوانید:   بهترین محلول‌های لوله بازکنی ایرانی و خارجی

قیمت بازسازی و نصب درب و پنجره

به طور کل قیمت نصب درب و پنجره یو پی وی سی ( UPVC ) به ازای هر متر مربع مبلغی بین 150000 تا 800000 تومان می باشد. البته این میزان قیمت تقریبی بوده و با توجه به نوع درب و پنجره و متریال آن ها می تواند بسیار متغیر باشد.

هزینه بازسازی آپارتمان

نکات مهم قبل از بازسازی آپارتمان

سعی کنید حتماً قبل از بازسازی خانه از سالم بودن بافت و مصالح درونی خانه و فرسوده نبودن آنها مطمئن شوید. اگر در هنگام بازسازی کارکنان متوجه این مسئله شوند شما باید هزینه زیادی برای رفع خرابی ها بپردازید و اگر خرابی ها غیرقابل درست شدن باشند، از بازسازی دست کشیده و خانه را تخریب و از نو بسازید. همچنین سعی کنید قبل از بازسازی با همفکری اعضای خانواده، درباره اینکه کدام قسمت های خانه را بازسازی کنید و از چه متریالی استفاده کنید به نتیجه صد در صد برسید  و یک برآوردی برای هزینه بازسازی آپارتمان داشته باشید.

برآورد کلی هزینه بازسازی آپارتمان

اگر قصد بازسازی خانه خود را دارید و کاملاً می دانید که می خواهید کدام قسمت خانه را با چه متریالی بازسازی کنید، خیلی آسان می توانید از قبل هزینه بازسازی آپارتمان را برآورد کنید و آن را با بودجه خود مقایسه نمایید. زیرا می توانید از قیمت های ارائه شده در این مقاله سایت ما استفاده نمایید و قیمت متریال انتخابی خود را با هم جمع کنید تا برآورد هزینه بازسازی آپارتمان شما به دست بیاید. البته به دستمزد کارکنان نیز توجه داشته باشید.

 

کلام پایانی

قصد ما از نوشتن این مقاله آشنایی کامل شما با بازسازی آپارتمان و برآورد کلی هزینه بازسازی آپارتمان بوده است. آخرین نکته ای که در این زمینه باید به آن توجه کنید انتخاب یک شرکت بسیار خوب و معتبر برای انجام مراحل بازسازی خانه شما می باشد. در همین راستا نیاز است تا برای شناخت بیشتر این موارد ابتدا این مقاله را مطالعه کرده و سپس به تحقیقات میدانی نیز بپردازید.

هزینه بازسازی آپارتمان مسکونی و اداری در تهران

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

بازسازی اتاق خواب آپارتمان چقدر هزینه دارد ؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا