مجله لوازم خانگی

هزینه تعمیر انواع اتو بخار|هزینه عیب‌یابی اتو بخار

هزینه تعمیر انواع اتو بخار|عیب‌یابی اتو بخار، مشکلات رایج اتو بخار

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

در مواقعی که اتو بخار شما اسیب می بیند و نیاز به تعمیر دارد بهتر است، که با ایرادات و مشکلات آن آشنا باشید، تا بتوانید اقدامات لازم را انجام دهید. به همین دلیل ما در این مقاله انواع مشکلات و خرابی هایی که امکان دارد برای اتو بخار شما پیش آید، به همراه هزینه تعمیرات آن مشخص نمودیم، تا در صورت خرابی، قبل از اینکه دستگاه خود را به تعمیرکار بسپارید، از قیمت و هزینه تعمیر آن اطلاع داشته باشید.

عواملی که در هزینه تعمیر اتو بخار تأثیر می‌گذارند

هزینه تعمیر اتو بخار ها با توجه به موارد مختلفی متغیر خواهد بود. مهمترین فاکتورهایی که در قیمت تعمیر اتو بخار تأثیرگذار هستند عبارت می باشند از:

 • مدت زمان گارانتی اتو بخار
 •  جدید و یا قدیمی بودن اتو بخار و در دسترس بودن قطعات اتو
 •  نوع و میزان خرابی که در اتو بخار ایجاد شده است.
 •  استفاده از قطعات معمولی یا قطعات اورجینال با کیفیت
 •  نوسانات قیمت دلار و تحریمات

اتو بخار

هزینه تعویض پمپ اتو بخار مخزن دار و اتو بخار معمولی

زمانی که پایه های اتو بخار میشکند و بخار در اتو عمل نمی کند، احتمال دارد که پمپ دستی در اتو بخار معمولی خراب شده باشد. وقتی پایه های پمپ دستی دچار شکستگی می شوند، تنها راهکار عوض کردن آن می باشد.

 • هزینه عوض کردن پمپ دستی اتو بخار بین هشتصد هزار ریال تا یک میلیون و سیصد هزار ریال است.

دقت داشته باشید، که اتوهای معمولی دارای پمپ بخار نیستند و فقط اتو بخار های مخزن دار دارای پمپ مجزا می باشند. خراب بودن پمپ آب در اتو بخار مخزن دار موجب بخار نکردن دستگاه شما می شود. در این صورت باید پمپ را عوض کنید.

 • هزینه عوض کردن پمپ اتو پرس و اتو بخار مخزن دار حدوداً ۲۸۰۰۰۰۰ریال الی ۶۰۰۰۰۰۰ریال خواهد بود.
حتما بخوانید:   خدمات تعمیرات اتو یورولوکس EuroLux

هزینه تعمیر و عوض کردن برد الکترونیکی اتو مخزن دار و اتو بخار معمولی و اتو پرس

در صورتی که اتو پرس، اتو مخزن دار و یا اتو بخار معمولی شما دارای برد الکترونیکی است، اگر دچار مشکلی شود، می توانید با توجه به میزان خرابی آن برد الکترونیکی دستگاه خود را تعمیر و یا در صورت لزوم تعویض نمایید. اما در بیشتر مواقع برد الکترونیکی اتو بخار قابل تعمیر بوده و به تعویض کردن آن نیازی نخواهد بود.

 • هزینه تعمیر برد الکترونیکی اتو بخار معمولی تقریباً بین یک میلیون الی دو میلیون ریال است.
 • هزینه تعمیر برد الکترونیکی اتو بخار مخزن دار در حدود ۲۵۰۰۰۰۰ریال تا ۴۰۰۰۰۰۰ریال خواهد بود.
 • هزینه تعمیر برد الکترونیکی اتو پرس به طور تقریبی چهار میلیون ریال الی هفت میلیون ریال است.

نرخ تعویض ترموستات اتو بخار مخزن دار اتو پرس و اتو معمولی

چنانچه ترموستات در اتو بخار ها دچار آسیب دیدگی و ایراد شود، عملکرد دستگاه شما مختل می شود و نمی تواند داغ شود. وقتی ترموستات اتو بخار خراب می شود، تنها راهکار برای برطرف کردن مشکل عوض کردن آن خواهد بود.

 • نرخ تعویض ترموستات اتو بخار معمولی معمولاً بین ۱۵۰۰۰۰۰ تا ۲۹۰۰۰۰۰ ریال خواهد بود.
 • هزینه تعویض ترموستات اتو بخار پرس حدود ۲۵۰۰۰۰۰تا ۴۰۰۰۰۰۰ریال می‌باشد.

هزینه تعمیر و تعویض المنت اتو مخزن دار و اتو بخار معمولی

اگر در اتو مخزن دار و اتو بخار معمولی المنت آسیب ببیند، دستگاه دیگر داغ نخواهد شد. در بعضی از اتو بخار ها المنت به صورت پرسی قرار داده شده است و به همین دلیل قابل تعویض نخواهد بود. در اتو پرس ها نیز یکی از دلایل داغ نشدن دستگاه ایراد داشتن المنت می باشد.

 • هزینه تعویض المنت اتو بخار مخزن دار، اتو بخار معمولی و اتو پرس تقریباً چهار میلیون تا پنج میلیون ریال است.

نرخ تعویض مخزن آب در اتو بخار مخزن دار، اتو بخار معمولی و اتو پرس

در صورتی که مخزن آب در اتو بخار معمولی دچار خرابی شود، باید آن را عوض کنید. اتو بخار های مخزن دار دارای مخزن آب جداگانه هستند، که قابل تعویض می باشند. اما در اتو پرس ها منبع آب آسیب نمی بیند.

 • هزینه تعویض مخزن آب اتو بخار مخزن دار در حدود ۳۰۰ هزار الی ۴ میلیون ریال می باشد.

هزینه تعویض اتصالات و سیم‌ اتو مخزن دار و اتو پرس

در اکثر مواقع به دلیل بی دقتی در حین استفاده از انواع اتو، سیم ها و اتصالات دستگاه قطع می شود. در صورتی که سیم و دوشاخه اتو دچار پارگی، سوختگی و دیگر آسیب ها شود، باید آنها را در کمترین زمان ممکن عوض کنید.

 •  هزینه تعویض اتصالات و سیم اتو پرس، اتو بخار معمولی و اتو بخار مخزن دار در حدود ۶۰۰ هزار ریال تا ۹۰۰ هزار ریال خواهد بود.
حتما بخوانید:   بررسی دلایل رایج داغ نشدن اتو | تعمیر تخصصی اتو در محل

هزینه رسوب زدایی انواع اتو بخار

در مواقعی که اتو بخار شما گرم نمی شود و یا بخار لازم را ایجاد نمی کند، احتمال دارد که تنها دلیل آن رسوب گرفتگی مجاری دستگاه شما باشد. همه این مشکلات فقط با یک رسوب‌زدایی ساده برطرف خواهد شد.

 • هزینه رسوب زدایی انواع اتو بین یک میلیون تا یک میلیون و ۶۰۰ هزار ریال می شود.

اتو بخار

عیب‌یابی و تعمیر اتو بخار در منزل

اتو بخار ها امروزه جزء پرکاربردترین دستگاه های برقی در هر منزل می باشند. اتو بخار ها موجب می‌شوند، که همیشه پوششی مرتب داشته باشید و با استفاده از بخار این دستگاه چروک لباس های خود را برطرف کنید. اتو بخار نیز مانند دیگر وسایل برقی ممکن است در حین استفاده با ایرادات و مشکلاتی روبه رو شود. در این صورت اگر اطلاعات و دانش کافی در این زمینه داشته باشید، می توانید خودتان در منزل اتو بخار را عیب یابی و تعمیر کنید. در این صورت دیگر هزینه ای برای تعمیر اتو بخار پرداخت نخواهید کرد و همچنین در زمان شما صرفه جویی می شود. به همین دلیل در ادامه به مشکلات و ایرادات رایجی که امکان دارد برای اتو بخار پیش آید، می پردازیم:

کم بودن حرارت اتو بخار

در برخی مواقع امکان دارد اتو بخار حرارت لازم برای تولید نکند، در این صورت باید درجه آن را دوباره تنظیم کنید و اگر دستگاه شما رسوب گرفته است، باید اقدام به تمیز کردن و از بین بردن رسوبات آن کنید، تا مشکلی به وجود آمده برطرف شود.

بخار نکردن اتو بخار

از سوراخ هایی که در کف اتو بخار وجود دارد بخار دستگاه خارج می شود. در صورتی که این سوراخ ها به دلیل جرم و رسوب دچار گرفتگی شده باشند، بخار نمی تواند از دستگاه خارج شود. به همین دلیل باید هرچه سریعتر اتو بخار خود را رسوب زدایی کنید، تا مشکل بخار ندادن اتو بخار برطرف شود.

اتو بخار

بوق زدن اتو پرس

در مواقعی که اتو پرس شما بوق می‌زند باید دستگاه خود را خاموش کنید و با نمایندگی اتو پرس خود تماس حاصل کنید، تا تکنسین متخصص دستگاه شما را بررسی کنند.

نشتی آب اتو بخار

چنانچه اتو بخار شما دچار نشتی آب شده است احتمال دارد، که مخزن ورودی و خروجی دستگاه خراب باشد، یا بیش از اندازه درون دستگاه آب ریخته باشید، همچنین تنظیم نبودن ترموستات نیز موجب بروز این مشکل می‌شود. لاستیکی که دور مخزن وجود دارد، باید عوض کنید، ترموستات را عوض کنید و مخزن بخار را بررسی نمایید.

حتما بخوانید:   نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی ویرپول | خدمات تعمیرات لوازم خانگی ویرپول

سفت شدن دکمه اتو بخار

وقتی می خواهید لباس های خود را اتو کنید و دکمه بخار اتو بخار را فشار می دهید، متوجه می شوید که این دکمه سفت شده است. در این شرایط باید اطمینان حاصل کنید، که دکمه شما گیر نکرده باشد، یا دچار شکستگی نشده باشد، همچنین اگر در زیر دکمه رسوب جمع شده باشد موجب بروز این مشکل خواهد شد. در این شرایط باید اتو بخار خود را تمیز کنید و در صورت لزوم دکمه بخار را عوض کنید.

بالا رفتن درجه اتو بخار

در صورتی که در حین استفاده از اتو بخار درجه اتو به صورت ناگهانی بالا برود و بیش از اندازه داغ شود، موجب خواهد شد که لباس‌های شما بسوزد و یا به کف اتو بخار بچسبد. در این صورت هم لباس‌های شما و هم اتو بخار به شدت آسیب می بینند. برای عیب یابی در این مواقع باید ترموستات اتو بخار را بررسی کنید، در صورت خراب بودن باید ترموستات اتو بخار را عوض کنید.

یکسره شدن بخار اتو

از جمله مشکلات جدی که امکان دارد برای اتو بخار پیش آید یکسره بخار دادن اتو است. این مشکل به دلیل ایراد در کلید و یا خراب بودن شیر برقی رخ می دهد. در این صورت باید اتوبخار شما توسط تعمیرکار باتجربه و متخصص عیب‌یابی و تعمیر شود.

نتیجه گیری

در این مطلب مشکلات و ایرادات رایج انواع اتو بخار ها مورد بررسی قرار گرفت و هزینه تعمیر هر کدام به صورت جداگانه توضیح داده شد، تا در صورت بروز ایراد و مشکل در اتو بخار، شما بتوانید اقدامات لازم را انجام دهید و از تعرفه و نرخ تعمیر اتو بخار خود اطلاعات کافی را داشته باشید و پیش‌بینی لازم را انجام دهید.

همچنین با راهکارهایی که ارائه شد، می توانید بسیاری از ایرادات و مشکلات جزئی که در اتو بخار شما پیش می آید را به سادگی و بدون نیاز به تعمیرکار برطرف کنید. در صورتی که خودتان از پس رفع مشکلات بر نیامدید، بهتر است که از خدمات تعمیر نمایندگی های معتبر و مجاز استفاده کنید. در این صورت کارایی دستگاه شما کاهش پیدا نخواهد کرد و عیب یابی و تعمیر آن بدون نقص انجام می‌شود.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

هزینه تعمیر انواع اتو بخار|عیب‌یابی اتو بخار

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی مشکلات رایج اتو بخار و هزینه تعمیر آنها

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x