تعمیرات کولر آبی

قیمت و هزینه تعمیر و سرویس اتحادیه کولر آبی

قیمت و هزینه تعمیر و سرویس اتحادیه کولر آبی|اجرت تعمیر کولر آبی

نرخنامه و اجرت تعمیر و سرویس کولرهای آبی توسط اتحادیه صنایع برودتی، لباسشویی و تهویه مطبوع اعلام می شود، که در برخی مواقع به علت تعدد و گستردگی اصنافی که تحت پوشش می باشند، قیمت خدماتی که به کولر آبی مربوط است، به صورت شفاف و روشن بیان نمی‌شود و یا با تأخیر اعلام می گردد. هر سال هزینه سرویس کولر های آبی مقداری افزایش می یابد و این نرخ و افزایش قیمت خدمات دهی در همه خدمات تاسیساتی متداول می باشد. وقتی که فصل تابستان شروع می شود تعمیر و سرویس کولر های آبی آغاز می گردد.

نرخ سرویس کولرهای آبی اتحادیه

سرویس کردن دستگاه های کولر آبی شامل روغن کاری کولر آبی، شستن قسمت کف کولر و عوض کردن پوشال است. سرویس کردن کولر آبی در سال ۱۴۰۲ برابر با ۲۲۰ تا ۲۵۰ هزار تومان می باشد. البته این نرخی که گفته شد، بدون در نظر گرفتن هزینه خرید پوشال است. اگر به عوض کردن پوشال نیازی نیست، می توان پوشال قدیمی کولر آبی خود را شسته و استفاده کرد.

اگر بخواهید پوشال نیز خریداری کنید، با توجه به سایز پوشال، هزینه سرویس کولر آبی تقریباً بین ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار تومان خواهد بود. وقتی که سرویس کردن کولر آبی به پایان رسید، کولر آبی راه اندازی می گردد. احتمال دارد، که با مشکلاتی مانند خرابی برزنت، سوراخ بودن شلنگ و یا پاره بودن تسمه کولر رو به رو شوید. اگر چنین مشکلاتی وجود داشته باشد، نرخ تعمیر آن به صورت جداگانه حساب می گردد. تنظیم شناور، بررسی نمودن مسیر آب رسانی، نصب شلنگ آبرسانی، رگلاژ تسمه از دیگر خدماتی هستند، که جزو نرخ سرویس کولر آبی به حساب می آیند. کولر هایی که در نقاط نامناسب مانند ارتفاع یا بالکن نصب هستند، نرخ سرویس کردن آنها بیشتر خواهد بود. اگر نیاز به استفاده از چهارپایه یا نردبان وجود داشت، صاحب کولر باید آن را مهیا کند. کولر هایی که در مکان خوبی قرار ندارند و سرویس و تعمیر آن ها دارای ریسک و سخت است سیصد و پنجاه الی چهار صد هزار تومان می باشد.

حتما بخوانید:   کولر آبی رومیزی | کولر آبی رومیزی برای چه مصارفی مناسب است؟

کولر آبی

نرخ پوشال کولرهای آبی

با توجه به کیفیت و سایز پوشال، هزینه خرید پوشال کولر آبی در سال ۱۴۰۲ در حدود ۱۲۰ الی ۱۵۰ هزار تومان خواهد بود. اگر بخواهید پوشال کولر آبی را عوض کنید، دستمزد آن همراه با روغن کاری و شستشو بین ۳۵۰ الی ۴۰۰ هزار تومان می شود. تهیه کردن و حمل کردن پوشال تا محل نیز دارای هزینه خواهد بود به همین دلیل سرویس کار ها برای آن مبلغی را اضافه می کنند. نرخ اتحادیه کولر آبی به هزینه و قیمت پوشال کولر آبی اشاره ای نشده است.

نرخ تعمیر کردن کولرهای آبی

اجرت و دستمزد تعمیر کردن کولر های آبی با توجه به تعمیراتی که انجام می شود، مشخص می گردد. در حین تعمیر کردن کولر های آبی معمولاً به عوض کردن قطعه های گوناگون نیاز خواهد بود، که در این شرایط هزینه تهیه کردن این قطعات نیز به صورت جدا حساب می گردد. خرابی و ایراد در پمپ آب کولر، موتور کولر آبی، عوض کردن و نصب کردن کلید کولر آبی، تعمیر و عیب یابی سیم کولر آبی، پاره بودن برزنت، ایراد داشتن شلنگ شیر و شناور کولر آبی، رگلاژ تسمه و عوض کردن تسمه، عوض کردن یاتاقان دستگاه، برطرف کردن نشتی کولر آبی، عوض کردن بدنه و کفی کولر آبی، عوض کردن فولی فلکه و شفت کولر و عوض کردن حلزونی از مواردی می باشد، که در تعمیر و سرویس کولر های آبی به صورت جدا حساب می گردد. پیشنهاد می گردد، که از سرویس کار و فرد تعمیرکار قبل از انجام دادن تعمیرات قیمت را بپرسید. دستمزد تعمیرات کولر های آبی در نرخ اتحادیه نیامده است و با توجه به عرف بازار و به صورت توافقی تعیین می گردد. چنانچه خدماتی که ارائه می‌شود بیشتر از یک عدد است، دستمزد تعمیر کولر آبی جزو خدمات خواهد بود. دستمزد تعمیر و سرویس کولر آبی حداقل در حدود ۲۰۰ الی ۲۵۰ هزار تومان می‌باشد. به صورت تفکیک شده دستمزد و اجرت تعمیرات کولر آبی را در ادامه آورده ایم.

 • قیمت و دستمزد عوض کردن موتور جدا از لوازم و موتور  بین دویست و پنجاه الی سیصد تومان
 •  نرخ عوض کردن پمپ آب کولر آبی بین دویست الی دویست و پنجاه هزار تومان
 •  نرخ عوض کردن کفی کولر های آبی بین ششصد الی هفتصد هزارتومان
 •  تعویض و رگلاژ تسمه کولر آبی بین دویست تا دویست و پنجاه هزار تومان
 •  عوض کردن فولی موتور کولر آبی بین دویست تا دویست و پنجاه هزار تومان
 •  نرخ عوض کردن یاتاقان یک سمت سیصد هزار تومان
 • نرخ عوض کردن یاتاقان کولر های آبی هر دو سمت پانصد هزار تومان
 • عوض کردن برزنت کولرهای آبی بین دویست الی دویست و پنجاه هزار تومان
 •  نرخ تعمیر و عیب یابی سیم کشی کولر های آبی بین دویست و پنجاه تا سیصد هزار تومان
 •  نرخ تعویض و نصب کلید کولر های آبی بین دویست تا دویست و پنجاه هزار تومان
 • عوض کردن شناور شیر و شلنگ بین دویست الی دویست و پنجاه هزار تومان
 •  برطرف کردن نشتی کف کولرهای آبی به وسیله محلول آب بندی یا ایزوگام بین دویست و پنجاه الی سیصد هزار تومان
 •  نرخ عوض کردن کولر بین دویست و پنجاه الی سیصد هزار تومان
 •  نرخ عوض کردن پروانه یا حلزونی کولر بین چهارصد الی پانصد هزار تومان
حتما بخوانید:   فواید و مضرات کولر آبی برای سلامتی انسان چیست؟

نرخ و دستمزد خیلی از مواردی که مربوط به کولر آبی می باشد در اتحادیه اعلام نشده است. بنابراین قبل از اقدام به تعمیر و سرویس کولرهای آبی بهتر است، که در مورد قیمت و نرخ عیب یابی و تعمیر و سرویس کولر های آبی خود با فرد سرویس کار توافق نمایید. نرخ و قیمت خدمات تعمیر کولری که در مکان نامناسبی قرار داشته باشد و سرویس کار برای انجام دادن تعمیر در لبه کار کند، حدود پنجاه تا صد درصد بیشتر خواهد بود.

کولر آبی

نرخ سرویس حرفه‌ای کولرهای آبی

نرخ و دستمزد سرویس معمولی کولرهای آبی را در بالا ذکر کردیم، اما برخی از افراد سرویس های معمولی را نمی پسندند و می‌خواهند که سرویس کولرهای آبی آنها با دقت و حوصله بیشتری انجام شود. در سرویس های حرفه ای نظافت و شستشوی کولر های آبی به صورت کامل انجام می شود و کولر آبی مثل روز اول غبارروبی خواهد شد. نرخ و دستمزد سرویس حرفه ای کولر های آبی تقریباً چهارصد هزار تومان می باشد. انجام دادن سرویس حرفه ای کولر آبی حداقل یک ساعت زمان نیاز خواهد داشت، اما سرویس معمولی کولر های آبی فقط پانزده الی بیست دقیقه طول خواهد کشید. دستمزد و قیمت سرویس و تعمیر کولر های آبی شبانه روزی از دستمزد و قیمت گفته شده پنجاه درصد بیشتر خواهد بود. اجرت و دستمزد تعمیر کولر در شب با توجه به نوع تعمیر حدوداً بین چهارصد الی هفتصد هزار تومان توافق می گردد.

هزینه عیب یابی و تعمیر موتور کولر آبی با مستاجر است یا مالک؟

هزینه های تعمیر اساسی لوازم را قانون بر عهده مالک گذاشته است. عرف اینگونه است، که وقتی مالک پمپ و موتور کولر را به مستاجر به صورت سالم تحویل می دهد، سالم هم می‌خواهد تحویل بگیرد. البته این موضوع توافق قانونی و حقوقی است و به اتحادیه کولر آبی و همچنین فرد تعمیرکار ارتباطی ندارد. هزینه سرویس کولر آبی بر عهده فردی خواهد بود، که درخواست تعمیر و سرویس کولر آبی داده است. هزینه های مصرفی مثل عوض کردن پوشال کولر آبی بر عهده مستاجر خواهد بود.

حتما بخوانید:   تبدیل کولر آبی به کولر سلولزی | کاربرد پد سلولزی در کولر آبی

مواردی که بر هزینه نصب کولر آبی تأثیر می‌گذارد

 • هزینه نصب کولرهای آبی با توجه به محلی که قرار است نصب گردد، متغیر خواهد بود. هر چقدر که کولر آبی در ارتفاع بیشتری نصب گردند، قیمت و هزینه نصب آن بیشتر خواهد بود.
 • وضعیت ساختمان نیز بر نرخ نصب کولر تاثیر خواهد گذاشت. اگر ساختمان برای برق سانی به کولرهای آبی سیم کشی مناسب ندارد، هزینه و نرخ نصب کولر بیشتر خواهد بود.
 • کولرهای آبی با برندهای گوناگون دارای نرخ نصب متفاوتی نمی باشند. برای نمونه نصب کردن کولر آبی با برند آبسال و نصب کردن کولر آبی با برند صنام هزینه های نصب متفاوتی ندارند. اما قبل از اینکه کولرهای آبی را خریداری نمایید، باید تحقیق کنید، که کدام یک از آنها مصرف کمتری دارند، گارانتی آن بهتر است و خدمات پس از فروش آن معتبر تر می‌باشد.
 • مدل های گوناگون کولر آبی دارای هزینه نصب متفاوتی هستند. معمولاً کولرهای آبی پوشالی مورد استفاده قرار می گیرد. چون در این نوع از کولرهای آبی میزان مصرف آب زیاد است، امروزه استفاده از کولر آبی سلولزی بیشتر شده است. در این مدل از کولر های آبی، سلولزی به جای پوشال جایگزین شده است. هوای گرم از صفحه سلولزی عبور کرده و خنک می شود و محیط را خنک می‌کند. کولرهای آبی رومیزی از دیگر انواع کولر آبی است و این کولرها به‌راحتی جابه‌جا می‌شوند و برای نصب کردن آنها نیاز به پرداخت هزینه نخواهید داشت.

کولر آبی

سخن تکمیلی

در این مقاله به صورت کامل نرخ تعمیر و سرویس کولر های آبی اتحادیه را به صورت کامل مورد بررسی قرار دادیم. همانطور که گفته شد نرخ و هزینه بیشتر خدماتی که مربوط به کولر آبی است در نرخ اتحادیه به صورت واضح و روشن صادر نگردیده است. بنابراین بهتر است قبل از انجام دادن عیب یابی، تعمیر و سرویس کولر آبی خود با تعمیرکار و سرویس کار  توافق نمایید.

00000000000999999

31

 

قیمت و هزینه تعمیر و سرویس اتحادیه کولر آبی

مجموع امتیازات

بررسی نرخ نامه و دستمزد تعمیر و سرویس اتحادیه کولر آبی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا