خدمات ساختمان

تاثیر رنگ زرد در دکوراسیون | آیا دکوراسیون زرد انتخاب خوبی است؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

دکوراسیون زرد باعث می ‌شود که فضای خانه شما روشن ‌تر به نظر برسد و باعث ایجاد حسی شاداب گونه و پر جنب و جوش در محل می‌ گردد. در سال‌ های اخیر رنگ زرد توانسته جای خوبی در میان دکوراسیون خانه داشته باشد . همچنین در مبحث فنگ شویی به عنوان نماد زمین و نشاط محسوب می ‌شود. بنابراین استفاده از آن علاوه بر اینکه فضا را گسترده و باز نشان می ‌دهد، انرژی مثبت را نیز با خود به همراه دارد. به همین خاطر است که استفاده از دکوراسیون زرد در خانه ‌ها به شدت پیشنهاد می‌ شود.

رنگ زرد در دکوراسیون

رنگ زرد در دکوراسیون یکی از رنگ هایی است که می تواند فضای خانه را شاداب، روشن و پر انرژی کند. این رنگ نشان دهنده نور خورشید، ذکاوت، همدردی و رفاه است. اما همچنین می تواند حسادت، ترس و هشدار را نیز بیان کند. برای استفاده از رنگ زرد در دکوراسیون، باید به چند نکته توجه کرد:

ابعاد و کاربری فضا

رنگ زرد می تواند فضای کوچک را بزرگتر و فضای تاریک را روشن تر نشان دهد. اما اگر از زرد در فضای بزرگ و روشن استفاده کنید، ممکن است حس گرما و آرامش را کاهش دهد. بهتر است از زرد در فضاهایی که نیاز به تحرک ذهنی و خلاقیت دارند، مانند اتاق کار یا آشپزخانه استفاده کنید.

ترکیب با سایر رنگ ها

رنگ زرد با بسیاری از رنگ ها سازگار است و می توانید با توجه به سلیقه و سبک خود پالت رنگ مناسب را انتخاب کنید. بعضی از ترکیبات پرطرفدار عبارتند از: زرد و سبز، زرد و آبی، زرد و قهوه ای، زرد و قرمز، زرد و صورتی و …

مقدار و محل استفاده

رنگ زرد یک رنگ قوی و جذاب است که ممکن است در مقادیر زیاد خسته کننده یا حوصله سر بر باشد. بهتر است از زرد به صورت نقطه ای یا لوازم جانبی در دکوراسیون استفاده کنید. بعضی از مثال های خلاقانه عبارتند از: مبل، پرده، چادر، گلدان، قاب عکس، تابلو، دستمال سفره و …

حتما بخوانید:   کاربرد بتن آماده چیست | ترکیبات بتن آماده چیست

به چه علت رنگ زرد در دکوراسیون استفاده می ‌شود؟

آیا تا به حال به دکوراسیون زرد رنگ در خانه خود یا محل کار خود فکر کرده‌ اید؟ شاید برایتان جالب باشد که بگوییم فقط افراد با جسارت به رنگ زرد در دکوراسیون فکر می ‌کنند. چرا که بسیاری از افراد آن را نمی‌ پسندند و زرد یک رنگ خاص پسند است.

اما این رنگ با تمام فصول سازگاری دارد. و باعث ایجاد جلوه‌ ای جذاب و شاداب به فضای شما می‌ شود. برای اینکه دکوراسیون زرد را پیشنهاد می ‌کنیم، دلایل مختلفی نیز می ‌توانیم ارائه دهیم. از جمله:

رنگ زرد درخشندگی را با خود به همراه دارد

از آنجایی که محل کار یا خانه ممکن است بعد از مدتی حالتی یکنواخت و تکراری داشته باشد، رنگ زرد باعث می‌ شود که یک فضای درخشان به آن بدهید. در واقع با این کار یک روح یا جان تازه به فضا می ‌بخشید. علاوه بر این در صورتی که محیط خانه یا محل کارتان تاریک است، می ‌توانید از رنگ زرد برای روشن ‌تر نشان دادن آن استفاده کنید.

دکوراسیون زرد شادی و نشاط را به همراه دارد

در صورتی که از رنگ زرد در دکوراسیون خانه یا محل کار خود استفاده کنید، باعث ایجاد شادی در این فضاها خواهید شد. این رنگ در کنار رنگ‌ های خنثی همچون سفید، سیاه و خاکستری باعث ایجاد تحولی شگرف می ‌شود. البته بسیاری از طراحان داخلی معتقدند رنگ زرد و طوسی یک ترکیب بسیار شاد و پر انرژی به فضا می ‌دهد.

رنگ زرد برای اتاق کودکان مناسب است

همانطور که گفتیم زرد باعث افزایش خلاقیت در افراد می‌ شود. بنابراین اگر از این رنگ در اتاق کودک استفاده کنید، بعد از گذشت مدت زمانی شاهد خواهید بود که کودکتان چقدر خلاق و پر انرژی شده است. به همین جهت است که عمدتاً اسباب بازی‌ های فکری زرد رنگ می‌ باشند.

رنگ زرد سازگاری بالایی دارد

از آنجایی که رنگ زرد با تمامی رنگ‌ ها مخصوصاً رنگ‌ های خنثی سازگار است، می ‌توان از آن به عنوان یک رنگ چند منظوره نام برد. شما می ‌توانید رنگ زرد را در محیط‌ های سرد و گرم به کار ببرید.

تعادل در استفاده از رنگ زرد در دکوراسیون

در صورتی که می‌ خواهید از دکوراسیون زرد استفاده کنید، باید توجه داشته باشید که تعادل را نیز حفظ کنید. به این صورت که رنگ زرد نباید در فضای شما بر دیگر رنگ‌ ها غالب شود. در واقع باید یک فضای هارمونی داشته باشید و رنگ زرد نباید به صورت اغراق آمیز به کار رود.

حتما بخوانید:   نکات مهم برای ساختن روف گاردن | طراحی حرفه ای و اصولی روف گاردن

تاثیر رنگ زرد در دکوراسیون

برای این کار می ‌توانید رنگ زرد را با دیگر رنگ‌ های خنثی ترکیب کنید. استفاده از ترکیب رنگ خنثی و رنگ زرد باعث ایجاد حال و هوای تابستانی در دکوراسیون شما می‌ شود. برخی از رنگ‌ هایی که امکان استفاده از آن برای ترکیب با رنگ زرد وجود دارد، عبارتند از:

  • رنگ خاکستری که می‌ توان از آن در ترکیب طوسی و زرد استفاده کرد.
  • رنگ آبی را نیز می ‌توان در ترکیب با رنگ زرد مورد استفاده قرار داد. تفاوتی نمی‌ کند که رنگ آبی در چه طیفی قرار داشته باشد.
  • رنگ سبز نیز امکان ترکیب با رنگ زرد را دارد البته باید توجه داشته باشید که از تناژ‌های میانی آن استفاده نکنید.
  • بنفش نیز در ترکیب با رنگ زرد یک هارمونی بسیار جذابی به فضا می ‌بخشد. البته طیف ‌های ملایم آن نباید با زرد ترکیب شود.
  • رنگ قهوه‌ ای نیز  در ترکیب با رنگ زرد می‌ تواند یک فضای متین و سنگین برای دکوراسیون شما ایجاد کند.
  • استفاده از طرح چوب و ترکیب آن با رنگ زرد یک حالت بسیار جذاب به دکوراسیون شما می ‌دهد.

کاربرد رنگ زرد در اتاق خواب

اتاق خواب محلی برای استراحت و افزایش تمرکز است. بنابراین لازم است رنگ و دکوراسیون اتاق به گونه‌ ای باشد که تمرکز و آرامش ما را به هم نریزد. در صورتی که از دکوراسیون زرد برای اتاق خواب خود استفاده کنید، می ‌توانید حس آرامش را در این فضا به ارمغان آورید.

البته توجه داشته باشید که رنگ زرد را باید در حالت کمرنگ و در طیف ملایم برای اتاق خواب به کار ببرید. چرا که طیف تند آن ممکن است باعث تحریک اعصاب شما شود.

در صورتی که علاقمند به رنگ زرد هستید، توصیه می ‌کنیم آن را با رنگ ‌هایی همچون سفید یا آبی ترکیب کنید و برای اتاق خواب خود استفاده کنید.

جسور بودن لازمه انتخاب دکوراسیون زرد است

جسور بودن لازمه انتخاب دکوراسیون زرد است. رنگ زرد یک رنگ قوی و جذاب است که می تواند فضای خانه را شاداب، روشن و پر انرژی کند. اما چرا می گوییم انتخاب رنگ زرد به جسارت نیاز دارد؟

حتما بخوانید:   رفع صدای کرکره برقی | عوامل ایجاد کننده صدا در کرکره برقی

کاملا طبیعی است که کمتر کسی جرات کند از رنگ زرد برای دکوراسیون محل کار یا مخصوصا خانه خود استفاده کند. اغلب افراد با دیدن رنگ زرد ممکن است حس خوشایندی به آن نداشته باشند و شما را بخاطر انتخاب دکوراسیون زرد سرزنش کنند. اما چیزی که در اینجا اهمیت دارد، انتخاب و سلیقه شماست.

در واقع این شما هستید که قرار است در این خانه یا محل کار ساعت های طولانی از روز خود را سپری کنید. بنابراین رنگی که برای فضای خود انتخاب می کنید، باید با سلیقه و علاقه شما سازگار باشد.

در این شرایط نیاز به کمی جسارت خواهید داشت. تا بتوانید در مقابل افرادی که از سلیقه و نظر شما در رنگ دکوراسیون زرد انتقاد می کنند، پاسخگو باشید. در چنین وضعیتی با گفتن جمله “این انتخاب من است و لطفا به آن احترام بگذارید” یا “ترجیح می دهم خودم رنگ دکوراسیون خانه یا محل کار خود را انتخاب کنم” می توانید تا حد زیادی از فشار روانی و روحی که اطرافیان برای شما ایجاد می کنند، بکاهید.  به همین خاطر است که می گوییم جسور بودن لازمه انتخاب دکوراسیون زرد است.

دکوراسیون زرد

روانشناسی رنگ زرد

زرد یکی از سه رنگ اصلی است که در چرخه رنگ ‌ها وجود دارد. این رنگ در طیف میانی سبز و نارنجی قرار می ‌گیرد. از رنگ زرد می ‌توان برای رویت حشرات استفاده کرد. به این صورت که در باغ ها برای به تله انداختن حشرات از چسب ‌هایی با رنگ زرد استفاده می ‌شود. همچون دیگر رنگ‌ هایی که در طبیعت وجود دارد، رنگ زرد نیز ویژگی‌ ها و مشخصه‌ های منحصر به فردی دارد.

از لحاظ روانشناسی می ‌توان رنگ زرد را یکی از شادی آفرین ‌ترین رنگ ‌ها دانست. به این صورت که روانشناسان توصیه می‌ کنند حتماً یک قسمت از خانه خود را به رنگ زرد درآورید.

اصطلاحی در روانشناسی رنگ ‌ها وجود دارد که می ‌گویند امکان ندارد کسی از درب زرد رنگ وارد شود و لبخند به لب نداشته باشد. علاوه بر این رنگ زرد انرژی بخش است و می‌ تواند سیستم عصبی شما را تحت تاثیرات مثبت قرار دهد.

جمع بندی

این مطلب از آی بک امداد به بررسی دکوراسیون زرد پرداخته شد. حال اگر قصد دارید از این نوع دکوراسیون برای خانه یا محل کار خود استفاده کنید، می ‌توانید از خدمات ساختمانی آی بک امداد بهره مند شوید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

دکوراسیون زرد

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دکوراسیون زرد

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x