اخبار

لحظه دقیق سال تحویل 1402 مشخص شد | سال 1402 سال چه حیوانی است؟

رنگ سال ۱۴۰۲ | نماد و حیوان سال 1402 | بیشترین تعطیلات سال 1402

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

عید نوروز یکی از اعیاد قدیمی و کهن ایرانیان است که از گذشته های دور به ارث رسیده است. از این عید به عنوان نماد پیوند دهنده میان اقوام ایرانی یاد می شود. در حقیقت تنها عید ملی ایرانیان است تفاوتی نمی کند که مسلمان باشید یا بهایی، زرتشتی باشید یا مسیحی در هر صورت عید نوروز در ایران برای همه افراد با هر نوع دین و مذهبی مشترک است. در حقیقت نوروز ایرانیان مصادف با یکم فروردین ماه هر سال می باشد که پیام آور مهر و دوستی و سرسبزی طبیعت است. عمدتا افراد برای تصمیم گیری های مهم زندگی خود این روز را به عنوان نماد در نظر می گیرند. در همین راستا در این مقاله به معرفی عید نوروز و زمان سال تحویل 1402  می پردازیم.

زمان تحویل سال 1402

سال جدید شمسی در ایران با یک فروردین هر ساله شروع می شود. بنابراین اولین روز سال نو مصادف با یکم فروردین است. این روز که ایرانیان آن را جشن می گیرند، یکی از ارزشمندترین روزهای ملی ایران است که ریشه در ایران باستان دارد. به گونه ای که حتی در شاهنامه فردوسی نیز از آن یاد شده است.

این روزها که به پایان سال ۱۴۰۱ نزدیک می شویم، شاهد دغدغه های افراد و اعضای خانواده برای ورود به سال جدید هستیم. حتماً شما نیز تمایل دارید بدانید که لحظه تحویل سال چه ساعتی است تا بتوانید بر اساس آن برنامه ریزی کنید.

زمان تحویل سال 1402 ساعت ۵۴ دقیقه و ۲۸ ثانیه بامداد روز سه شنبه یکم فروردین ۱۴۰۲ می باشد. این روز مصادف است با ۲۱ مارس ۲۰۲۳ میلادی و ۲۸ شعبان ۱۴۴۴ هجری قمری.

حیوان سال 1402

از گذشته تاکنون برای تمامی سال های شمسی نام یک حیوان را در نظر می گرفتند که آن را به عنوان نمادی از از سال جدید می دانستند. این نام ها که متعلق به 12 حیوان از جمله موش، گاو، پلنگ، خرگوش، مار، اسب، گوسفند، میمون، مرغ، سگ و خوک می باشد به صورت متوالی روی سال ها نامگذاری می شود.

حتما بخوانید:   لیستی از برنامه قطعی برق در ایران | در چه ساعاتی برق مناطق مختلف کشور قطع می شود؟

نماد حیوان سال 1402 خرگوش است. خرگوش حیوانی شبیه به گربه است که لب هایی شکاف دار دارد. این حیوان گیاه خوار است و جزو پستانداران محسوب می شود. بسیار تیز و زرنگ است چرا که دست هایش از پاهایش کمی کوتاه تر می باشد. خرگوش نماد دوستی و مهربانی است چرا که یک حیوان دوست داشتنی محسوب می شود و چهره ای معصومانه دارد. موجودی اهلی است و آزارش به هیچ موجود دیگری نمی رسد. شعار خرگوش این است که من عقب نشینی نمی کنم .

در زندگی واقعی نیز خرگوش را نماد موفقیت، شانس، عشق، رشد، تولد دوباره و اهمیت به خانواده در نظر می گیرند.

متولدین سال خرگوش چه خصوصیاتی دارند؟

افرادی که در سال خرگوش متولد می شوند انسانهای اهل هنر پشت دروغ پر انرژی صبور و بلند پرواز هستند معمولاً این افراد شرافتمندانه زندگی می کنند و در رفاقت نیست انسان های بامعرفتی محسوب می شوند.

از آنجایی که خرگوش نماد موفقیت و رشد و پیشرفت است متولدین سال خرگوش نیز عمدتاً خوش شانس و موفق هستند. سال هایی که نماد خرگوش را دارند، عبارتند از: سال1282 ، 1294، 1306، 1318، 1330، 1342، 1354، 1366، 1378، 1390، و 1402 .

افراد مشهور و معروفی که در این سال متولد شده اند عبارتند از ملکه ویکتوریا، مارتین لوتر کینگ، ماری آنتوانت، استالین، آن بولین و بسیاری از افراد دیگر عمدتاً موفقیت های زیادی داشته اند.

 مشاغلی که مناسب متولدین سال خرگوش می باشد عبارت است از: وکیل، دفتردار اسناد رسمی، کارگزار بورس، خیاط، دکوراتور، نماینده سیاسی، داروساز، دلال، عتیقه فروش و … .

زمان تحویل سال 1402 

رنگ سال ۱۴۰۲

مرجع جهانی انتخاب رنگ سال قرمز پرشین را برگرفته از خاک قرمز خلیج فارس به عنوان رنگ سال معرفی نموده است. این رنگ که به عنوان قرمز پررنگ و یا سرخابی شناخته می‌ شود، بیانگر قدرت و سرزندگی زیاد می باشد که نشان از آینده ای مثبت و موفقیت آمیز است. این رنگ در دسته رنگ های سرد قرار دارد.

معمولا در ایام نوروز ایرانیان تمایل دارند که رنگ لباس خود را با رنگ سال تطبیق دهند تا استایل شیک و به روز داشته باشند. از آنجایی که سال جدید ایرانیان با فصل بهار همراه است، رنگ سالی که انتخاب شده برای این فصل بسیار مناسب می باشد. پیشنهاد می کنیم حداقل یکی از اجزای استایل خود را به رنگ سال انتخاب کنید.

حتما بخوانید:   ثبت نام ایران خودرو | فروش فوق العاده و پیش فروش 26تیر

منشاء پیدایش عید نوروز

یکی از اعیاد قدیمی و کهن ایرانیان است که از گذشته وجود داشته است. به گونه ‌ای که در شاهنامه نیز از آن یاد شده است. این عید باستانی در ماه فروردین اتفاق می افتد و همزمان با بیداری طبیعت از خواب زمستانی می باشد. برخی بر این تصورند که ماه فروردین به فروهر تعلق دارد. فروهر نوعی نیروی ماورالطبیعه است که در وجود انسان می ‌باشد و در حقیقت نوعی همزاد انسان محسوب می شود.

در تاریخچه عید نوروز اینگونه آمده است که ایرانیان باستان فروهر را قهرمان خود می دانستند و پرهیزگاران و مومنان از این همزاد بهره مند بوده اند. ورود فروهر به خانه های ایرانیان نشان از خیر و برکت است. به همین دلیل است که قبل از سال نو همه افراد ساکن در ایران معتقدند که باید خانه ها را تمیز کنند و اگر فروهر به خانه ای بیاید و آن را آشفته ببیند، برکت از آنجا می رود.

البته توجه داشته باشید که عید باستانی نوروز صرفاً در ایران اتفاق نمی ‌افتد. بلکه کشورهای دیگری همچون روسیه، تاجیکستان، هند، پاکستان، سوریه، عراق، گرجستان، چین و ازبکستان نیز در این روز به جشن و پایکوبی مشغول می شوند.

عید نوروز تنها عید ملی ایرانیان است که نشان از هویت ایرانی ما می باشد و نماد پیوند اقوام مختلف ایرانی است. به عبارت دیگر نوروز را روز شروع رستاخیز طبیعت و پرورش نباتات می دانند. به همین دلیل با شروع روزی نو لباس ها و تفکرات خود را به روز می کنند.

زمان تحویل سال 1402 

بیشترین تعطیلات سال 1402

با یک دید کلی و بررسی اجمالی به تقویم ۱۴۰۲ به این نتیجه می رسیم که در ۶ ماهه دوم سال تعطیلات بسیار کمتر از شش ماه اول سال است. به گونه ای که در برخی از ماه ها همچون آبان و دی هیچ گونه تعطیلاتی وجود ندارد.

 اما شش ماهه اول سال پر از تعطیلات است به گونه‌ای که در فروردین ۱۴۰۲ بیشترین تعطیلات را مشاهده می کنیم. البته به جهت اینکه عید نوروز در فروردین قرار دارد، می توان آن را ماهی پر از تعطیلات دانست. معمولاً تعطیلات رسمی عید نوروز برای ادارات و مراکز رسمی بین ۵ تا ۷ روز است. اما مراکز آموزشی به مدت ۱۳ روز تعطیل هستند. در ماه اردیبهشت ۱۴۰۲ نیز سه روز تعطیلات در تاریخ ثبت شده است.

حتما بخوانید:   جدیدترین وضعیت ترافیک جاده های تهران به شمال

در ماه خرداد روزهای چهاردهم و پانزدهم خرداد جزو تعطیلات محسوب می شوند. عید سعید قربان و عید سعیدغدیرخم نیز که هر ساله تعطیلات رسمی محسوب می شوند، در تیرماه سال ۱۴۰۲ قرار دارند. تاسوعا و عاشورای حسینی که مصادف است با ایام محرم سال قمری، در مرداد ماه سال شمسی ایرانیان قرار گرفته است. در شهریور نیز سه روز تعطیلات وجود دارد که عبارت است از: 15،23 و 25 شهریور.

مهرماه سال ۱۴۰۲ مصادف می شود با شهادت امام حسن عسکری و ولادت پیامبر اکرم که این دو روز در ماه مهر تعطیل محسوب می شود. ماه های آبان و دی تعطیلات خاصی به جز روزهای جمعه ندارند. اما در ماه آذر به جهت شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها تعطیل رسمی می باشد.

ماه های بهمن و اسفند 1402 پنج روز تعطیلات در پیش دارند. بنابراین همان گونه که گفتیم تعداد تعطیلات شش ماهه اول سال بسیار بیشتر از ۶ ماهه دوم سال است. به طور کلی تعطیلات کامل سال 1402 بیست و چهار روز می باشد.

رویداد های نجومی در سال 1402

در سال 1402 شاهد رویدادهای نجومی مهمی هستیم که از آن جمله می ‌توان به خورشید گرفتگی، ماه گرفتگی و بارش های شهابی اشاره کرد. در تقویم سال 1402 آمده است که 31 فروردین ماه خورشید گرفتگی جزئی در آسمان رخ خواهد داد. البته احتمال اینکه ایرانیان بتوانند از داخل کشور این رویداد مهم نجومی را مشاهده کنند، بسیار کم است. البته در 22 مهرماه سال 1402 نیز خورشید گرفتگی دیگری رخ خواهد داد که این مورد نیز از ایران قابل مشاهده نیست.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

زمان تحویل سال 1402 

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

لحظه دقیق سال تحویل 1402 چه زمانی است؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x