تعمیرات

علت روشن نشدن اتو چیست

دلایل روشن نشدن اتو چه چیزی است ؟

علت روشن نشدن اتو چیست

اگر دارای اتو بخار و اتو پرس و یا اتو معمولی در منزل هستید بعد از مرور زمان دچار مشکلات زیادی شود و نیاز به تعمیر و تعویض قطعات پیدا کند. کار نکردن اتو یکی از رایج ترین مشکلات اتو می باشد در این مقاله به شما کمک می کنید تا اگر از تعمیرات هم سر در نمی آوردید در این مقاله با تعمیرات اتو آشنا شوید.

چرا اتو بخار ،اتو پرس و اتو خشک یا معمولی روشن نمی شود

روشن نشدن اتو

دلیل روشن نشدن تمام وسایل های برقی یکسان است اما اگر از دلایلش باخبر نیستید نگران نباشید ما در این مقاله شما را با روشن نشدن اتو بخار ،اتو پرس و اتو خشک آشنا می کنیم پس در این مقاله با ما همراه باشید مهمترین علل کار نکردن اتو می توان از ….

  • اشکال در پریز برق اتو
  • وجود اتصال و قطعی در سیم اتو
  • خراب ترموستات
  • اشکال در فیوز حرارتی 
  • خراب شدن برد الکترونیکی

قطع بودن برق یا اشکال در پریز دلیل روشن نشدن اتو

یکی از رایج ترین علت روشن نشدن اتو بخار ،اتو خشک و یا حتی اتو پرس نبودن برق در پریز و قطع بودن برق می باشد.

حتما بخوانید:   شستشوی کویل موتورخانه و منبع آن با اسید

گاهی اتو را به برق می زنید و متوجه می شوید روشن نمی شود اولین چیزی که باید از آن اطمینان کنید وصل بودن برق می باشد،گاهی پریز که استفاده می کنید قطع می باشد، اتو را از پریزی که در اتصال می باشد جدا کنید و به پریزی دیگری متصل کنید.بیشتر اوقات مشکل کار نکردن اتو به قطع بودن پریز مربوط می باشد. در صورتی اینکه از قطع بودن پریز مطمئن شدید حتما از برق کار ماهر کمک بخواهید تا مشکل را برطرف کنید.

اتصالی سیم و قطع اتصالات از علت های کار نکردن اتو

دلایلی زیادی وجود دارد که موجب روشن نشدن اتو می شود که علت آن اتصالی در سیم ها و یا قطع اتصالات می باشد.

قبل از اینکه هر کاری کنید دو شاخه و سیم اتو را بررسی کنید

سیم اتو را چک کنید دچار قطعی یا اتصالی نبوده باشد

هرگونه اتصالی در اتو موجب نرسیدن برق به اتو و مانع روشن شدن اتو می شود.

تاثیر خرابی ترموستات در روشن نشدن اتو

یکی از قطعات مهم در اتو ترموستات می باشد که در صورت خراب شدن مانع روشن شدن اتو می شود.

جهت بررسی ترموستات در اتو ،اتو را بچرخانید و در حالت روشن قرار داده در صورت سلامت بودن اتو باید ورودی  به خروجی اتصال کوتاهی داشته باشد.

اگر مشکل اتو در ترموستات اتو باشد ،حتما از یک تعمیرکار ماهر بخواهید قطعه ترموستات را تعویض یا تعمیر کند.

اشکال در فیوز حرارتی و المنت از علل کار نکردن اتو

گاهی ممکن است اشکال از فیوز حرارتی و المنت نیز باشد و باعث کار نکردن اتو شود.برای رفع مشکل فیوز المنت موارد زیر را انجام دهید:

برای مطمئن شدن از  سالم بودن المنت و فیوز حرارتی اتو بدانید که ترموفیوز یا همان فیوز حرارتی باید روی یکی از پایانه های المنت قرار گرفته باشد.در صورت سلامت بودن المنت دو سر آن باید به هم راه دهد.

حتما بخوانید:   ارور کد یخچال امرسان به چه علتی رخ می‌دهد؟

خرابی برد الکترونیکی از دلایل روشن نشدن اتو

یکی از دلایل که ممکن است موجب کار نکردن یا روشن نشدن اتو خرابی برد الکترونیکی می باشد، حتما اتو بخار،اتو پرس یا اتو مخزن دار شما سیستم الکترونیکی  دارد.درصورت خرابی برد الکترونیکی از تعمیرکار وارد بخواهید تا سریعتر برد الکترونیکی اتو را تعویض یا تعمیر کند.

چگونه مشکل روشن نشدن اتو را برطرف کنیم

روشن نشدن اتو

اگر اتو روشن نمی شود در اولین اقدام دلیل کار نکردن اتو را پیدا کنید در ادامه مقاله در مورد رفع مشکل روشن نشدن اتو را برای شما بازگو کرده ایم.

قبل از هر چیز فیوز و کابل های برق را چک کنید در صورت نیاز از تعمیرکار ماهر برای رفع مشکل کمک بخواهید. قسمت پشت اتو خود را باز کنید تا از سالم بودن صحیح اتصالات و سیم ها اطمینان  داشته باشید. می توانید برای بررسی گرمای اتو از یک مولتی متر استفاده کنید اگر خرید از آنها سوخته شده باشند اقدام به تعویض اتصالات نمایید. یکی از راه های مشکلات روشن نشدن اتو این می باشد درجه ترموستات را با تنظیمات مختلف به چرخانیم و گرمای آن را بررسی کنیم. ماشین روشن نشدن اتو بخار موتور باشد باید قطعه نو یا جایگزین کنیم . دفترچه راهنمای اتو خود خود را بردارید در صورتی که اتو در خاموش شدن خودکار برخوردار است مطمئن شوید که اتو خاموش نشده باشد.

کثیف بودن دستگاه دلیل گرم نشدن اتو

کثیف بودن دستگاه علت داغ نشدن اتو می باشد،اتو هم مثل دستگاه های دیگر می باشد که نیاز به جرم گیری و تمیز کاری دارد وقتی اتو را تمیز نمی کنید ایرادات زیادی در آن به وجود می آورد،برای رفع عیب یابی در آن بهتر است هرچه سریعتر رسوبات و آهک ها اتو را با استفاده از سرکه سفید تمیز کنید.

چرا کف اتو برق دارد

گاهی برق داشتن کفی اتو به دلیل وجود خطا در المنت به وجود می آید.اگر المنت اتو خراب شده باشد برق در بدنه ی دستگاه وجود دارد در این مواقع استفاده از آن بسیار خطرناک می باشد.

حتما بخوانید:   خراب شدن شناور منبع آب و نکاتی جهت نصب آن

چرا لامپ اتو روشن است اما اتو کار نمی کند

گاهی اتو را روشن می کنید اما متوجه می شوید چراغ اتو روشن است اما در اتو حرارتی وجود ندارد، در این مرحله بهتر است هر چه سریعتر اتو را تعمیر کنید بهتر است جریان برق المنت را چک کنید،اگر برق به المنت نرسد در المنت حرارتی تولید نخواهد شد.

روش نگهداری از اتو

برخی تصور می کنند برای نگهداری از اتو فقط رسوب بستن آن مهم است به همین دلیل از آب تصفیه و کارهای دیگر سعی در جلوگیری از این مشکل می کنند ،این کار مهم است ایرادات اتو بخار تنها بخاطر رسوب بستن نیست ودلایل متعددی دارد. کفی اتو از بخش های بسیار مهم در اتو می باشد بسیاری از سازندگان روی جنس کف اتو بسیار مانور داده اند.از کف اتو در مقابل سگک و یا لباس های سنگ دوزی شده که باعث خط افتادن روی آن می شود جلوگیری کنید.وقتی از اتو استفاده می کنید بیهوده به برق متصل نکنید استفاده بیش از حد از اتو  باعث می شود ترموستات یا المنت دستگاه شما زودتر بسوزد.اگر از اتو زیاد استفاده می کنید بهتر است به خوبی از آن استفاده کنید.

خلاصه مقاله علت روشن نشدن اتو

مشکل روشن نشدن اتو بخار،اتو پرس و یا اتو خشک و معمولی همانطور که در این مقاله مطالعه نمودید ،چندان مشکل بزرگی نمی باشد با رعایت نکات ریزی می توانید از خرابی اتو بخار جلوگیری کنید، و با نکات آموزنده از این مقاله مشکلات روشن نشدن اتو را بررسی کنید

 

 

 

 

 

 

علت های روشن نشدن اتو

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چگونه مشکل روشن نشدن اتو را برطرف کنیم

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا