خدمات پرستاری و مراقبتی

قیمت پرستار سالمند در منزل چگونه محاسبه می‌شود؟ | عوامل تعیین کننده قیمت پرستار افراد سالمند

قیمت پرستار افراد سالمند در منزل چگونه محاسبه می‌شود؟|عوامل تعیین کننده قیمت پرستار سالمند، وظایف پرستار سالمند در منزل

افراد سالمند برای انجام دادن برخی از کارهای خود نیاز به کمک خواهند داشت و توانایی لازم برای انجام دادن امور خود را ندارند. همچنین ممکن است، که در این سن به بیماری های مختلفی دچار شوند و نیاز باشد، که در منزل از آنها مراقبت و مواظبت شود. امروزه بیشتر افراد جوان در بیرون از خانه مشغله زیادی دارند و زمان کافی برای برطرف کردن نیازهای فرد سالمند خانواده ندارند. در این شرایط پرستار سالمند می تواند نیازهای افراد سالمند را شناسایی و برطرف کند. افرادی که می خواهند پرستار سالمند در منزل استخدام کنند، چگونگی محاسبه قیمت پرستار سالمند از مهمترین سوالات آنان است. در صورتی که افراد از هزینه مواظبت و نگهداری سالمند در منزل آگاه باشند، می‌توانند با برنامه ریزی و با توجه به بودجه خود، پرستار سالمند استخدام کنند. در ادامه مطلب اطلاعات بیشتری در مورد چگونگی محاسبه هزینه پرستار سالمند ارائه می‌دهیم.

قیمت پرستار سالمند در منزل چگونه محاسبه می‌شود؟

افراد سالمند بسیار حساس هستند و به توجه و مواظبت بیشتری نیاز دارند. پرستار سالمند کسی است، که دوره های آموزشی لازم را در زمینه مراقبت و نگهداری این افراد گذرانده و دارای دانش، تخصص و تجربه در این زمینه می‌باشد. قیمت پرستار سالمند در منزل با توجه به مواردی مثل محیط ارائه خدمت، شرایط جسمانی سالمند، نیازهای مراقبتی او و … محاسبه می شود. قیمت پرستار سالمند در منزل با توجه به شرایط زیر تعیین خواهد شد:

بیماری‌های افراد سالمند

قیمت پرستاری و مراقبت از افراد سالمند در منزل، برای کسی که بیماری خاص دارد و برای کسی که فقط نیاز به یک همدم و همراه دارد، متفاوت خواهد بود. چون پرستار سالمند بیمار باید مهارت های درمانی و پزشکی مانند گرفتن قند خون، گرفتن فشار خون، تعویض کردن پانسمان زخم ها، انجام دادن تزریقات مورد نیاز فرد سالمند، دادن داروها و تغذیه مناسب او آشنا باشد و به این کارهای او رسیدگی کند.

مشکلات حرکتی افراد سالمند

قیمت پرستار سالمند در منزل برای افراد سالمند که دارای اختلالات حرکتی هستند و در حرکت خود مشکل دارند، متفاوت است. اگر افراد سالمند به دلایل ناتوانی جسمی و یا سکته و دیگر علت ها نتواند حرکت داشته باشد، پرستار سالمند باید در زمان راه رفتن، هدایت کردن به ویلچر، همراهی در حمام، جابجایی روی تخت برای جلوگیری از زخم بستر و … کمک حال او باشد. در این شرایط هزینه پرستار سالمند بیشتر از هزینه پرستار سالمند سالمی است، که می تواند به امور شخصی خود برسد. بنابراین یکی از معیارهای تعیین قیمت پرستار سالمند در منزل، میزان مشکلات حرکتی فرد سالمند می‌باشد.

حتما بخوانید:   بررسی مهارت‌های ارتباطی پرستار کودک با مادران و کودکان | مهارت ارتباطی پرستار کودک

پرستار افراد سالمند

امور منزل افراد سالمند

یکی دیگر از عواملی که بر قیمت پرستار سالمند در منزل تاثیرگذار خواهد بود، انجام دادن امور منزل است. اگر پرستار سالمند باید به امور منزل رسیدگی کند و خانه داری را هم انجام دهد، قطعاً هزینه دریافتی او بیشتر خواهد بود. امور خانه مثل نظافت منزل، پذیرایی از مهمان، پخت و پز، گردگیری، خرید مواد غذایی و دیگر عوامل همگی بر قیمت پرستار سالمند در منزل تاثیر گذاشته و با توجه به این موارد متفاوت خواهد بود.

مدت زمان حضور پرستار افراد سالمند

مدت زمانی که پرستار افراد سالمند در منزل آنها حضور دارد، مستقیماً بر روی هزینه مراقبت از سالمند تاثیر می گذارد. امکان دارد با توجه به شرایط سلامتی جسمانی و روحیه افراد سالمند پرستار به صورت شبانه روز در کنار آنها حضور داشته باشد و این افراد به صورت شبانه روز به پرستار نیاز خواهند داشت. اما برخی از افراد سالمند در طول شبانه روز فقط برای چند ساعت نیاز به پرستار دارند، که هزینه پرستاری از این دو گروه متفاوت خواهد بود و با توجه به مدت زمانی که پرستار از آنها مراقبت و مواظبت می کند، تعیین خواهد شد.

تعداد افراد حاضر در منزل افراد سالمند

چنانچه در منزل افراد سالمند کسان دیگری هم از پرستار سالمند خدمات دریافت کنند، هزینه دریافتی پرستار سالمند بیشتر خواهد بود. امکان دارد که پرستار فرد سالمند در ازای شستن لباس، خرید کردن، پخت و پز و نظافت برای آنها ارائه خدمات کند و هزینه بیشتری دریافت کند.

موقعیت جغرافیایی درخواست کننده و پرستار

در صورتی که مرکز خدمات پرستاری با محل سکونت سالمند فاصله زیادتری داشته باشد، هزینه رفت و آمد پرستار بیشتر خواهد بود و در نتیجه هزینه دریافتی پرستار سالمند بیشتر خواهد شد.

پرستاری از افراد سالمند پوشکی

پرستار سالمند که نگهداری و مراقبت از افراد سالمند پوشکی را بر عهده می گیرد، باید از لحاظ جسمانی توانایی این کار را داشته باشد و همچنین با نحوه صحیح عوض کردن پوشک افراد سالمند، نظافت و اصول این کار به خوبی آشنا باشد و در این مورد آموزش های لازم را دیده باشد. در چنین شرایطی سالمند آسایش و راحتی بیشتری خواهد داشت. نگهداری از افراد سالمند که نیاز به استفاده از پوشک دارند، نیاز به توجه به نکات بسیاری را خواهد داشت. مانند توجه به سایز و وزن سالمند و دقت به نوع پوشکی که سالمند نیاز خواهد داشت و …. بنابراین پرستاری از افراد سالمند پوشکی هزینه بیشتری خواهد داشت و پرستار سالمند مبلغ بیشتری را دریافت خواهد کرد.

حتما بخوانید:   رفتار صحیح پرستار در مراقبت از کودک و سالمند بیمار چگونه باید باشد؟

چگونه خدمت پرستاری با کیفیت و هزینه مناسب دریافت کنیم؟

انتخاب پرستار سالمند و کسی که مراقب او باشد، برای خانواده ها کاری دشوار و زمانبر است. خانواده ها باید از نیازهای سالمند و ناتوانی های او آگاهی داشته باشند. با توجه به اینکه استفاده از خدمات پرستار سالمند در منزل شامل بیمه نمی شود، بهتر است که در انتخاب پرستار سالمند در منزل به موارد زیر توجه داشته باشید:

 •  بهتر است خدماتی که نیاز دارید را لیست کنید و کارهایی که افراد سالمند می توانند خودشان انجام دهند را مشخص نمایید و همچنین مواردی که افراد سالمند شما نیاز به مراقبت دارد را نیز تعیین کنید.
 •  شما باید مشخص کنید، که پرستار سالمند چه مدتی باید در کنار او حاضر باشد. در برخی موارد که فرزندان و اهل خانواده می توانند در شب مواظب فرد سالمند باشند، نیازی نیست که از خدمات پرستار سالمند استفاده کنید. همچنین در طول روز اگر شرایط سالمند بهبود یافته باشد، می‌توان ساعت حضور پرستار سالمند را کمتر کرد، تا در هزینه‌های شما صرفه جویی شود.
 •  اگر اعضای خانواده می توانند چند روز در طول هفته و یا در آخر هفته ها از سالمند مراقبت و مواظبت کنند و در کنار او باشند، می‌توانید مدت زمان حضور پرستار سالمند را در این مواقع کاهش دهید و امور مربوط به افراد سالمند را برعهده بگیرید.
 •  بهتر است، که قیمت پرستار سالمند مراکز مختلف را با یکدیگر، با توجه به میزان سابقه کار آنها و ارائه خدماتی که می کنند با یکدیگر مقایسه کنید و انتخاب راحت‌تری داشته باشید و به صرفه ترین مراقب و پرستار سالمند را استخدام کنید.

پرستار افراد سالمند

وظایف پرستار افراد سالمند

 •  وظایف پرستار سالمند در منزل طیف بسیار گسترده‌ای دارد و باید سعی کند، که با ارائه خدمات مناسب، سطح کیفیت زندگی جسمانی و روحانی فرد سالمند را بهبود ببخشد.
 •  پرستار افراد سالمند باید توانایی برقراری ارتباط دوستانه و صمیمی را با این افراد و خانواده آنها داشته باشد. افراد سالمندی که دارای بیماری های خاصی هستند، نیاز به محبت و توجه بیشتری دارند. در این مواقع ارتباط چشمی و استفاده از راهکارهای مناسب دیگر می‌تواند در بهبود حال سالمند تاثیرگذار باشد.
 •  یکی از وظایف مهم پرستار سالمند در منزل، رسیدگی به کارهای شخصی فرد سالمند مانند لباس پوشیدن، حمام کردن، شانه کردن مو، آرایش کردن و عطر زدن است. انجام دادن این امور موجب شادابی افراد سالمند می‌شود و اعتماد به نفس آنها را بالاتر می برد.
 •  پرستار سالمند باید همواره مراقب آنها باشند تا این افراد زمین نیفتند. چون یکی از مشکلات رایج در بین افراد سالمند زمین افتادن آنها است. برای این که از این اتفاق و آسیب هایی که ممکن است به افراد سالمند برسد پیشگیری کنید، بهتر است که فرش های کوچک، سیم ها و کابل ها، لوازم خانگی و … را چک کنید، که در مسیر این افراد قرار نگیرد.
 •  پرستار افراد سالمند در منزل باید به تغذیه افراد سالمند توجه خاصی داشته باشد. چون بدن آنها به مواد مغذی بیشتری نیاز دارد. بهتر است، که در رژیم غذایی این افراد از مواد ارگانیک و سالم استفاده شود، تا نیاز بدن آنها برآورده شود. برای این کار بهتر است، که با توجه به شرایط فرد سالمند از متخصص تغذیه نیز کمک بگیرید.
 •  پرستار سالمن در منزل باید زمان دقیق دادن داروها و یا انجام تزریقات فرد سالمند را بداند و آنها را به موقع انجام دهد. در غیر اینصورت سلامت افراد سالمند به خطر می افتد.
 •  پرستار سالمند باید به این نکته توجه داشته باشد، که ورزش و تحرک بدنی برای این افراد و سلامت بدن آنها بسیار مفید خواهد بود. پرستار سالمند باید با روش‌های مختلف فرد سالمند را در طول روز تشویق به ورزش و فعالیت بدنی کند. اما باید قبل از انجام دادن فعالیت بدنی و ورزش حتماً باید با پزشک افراد سالمند مشورت کند و شرایط آنها را در نظر بگیرد.
 •  پرستار سالمند باید در ارائه خدمات به گونه‌ای رفتار کند، که فرد سالمند احساس امنیت و آسایش کند. همواره باید به افراد سالمند احترام گذاشته شود و به خواسته‌ها و نیازهای مختلف او توجه کافی شود. چنانچه پرستار سالمند بتواند ارتباط خوبی با او برقرار کند، هر دو طرف در آرامش خاطر خواهند بود و خیال خانواده‌ها نیز راحت خواهد بود.
حتما بخوانید:   رژیم غذایی و ورزش در پرستاری سالمندان چه اهمیتی دارد؟

 

111111111111111111

31

قیمت پرستار افراد سالمند در منزل چگونه محاسبه می‌شود؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

بررسی عوامل موثر بر قیمت پرستار افراد سالمند در منزل

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا